Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6951) PuMbA válasza bossvico (#6950) üzenetére


PuMbA
titán

Ezt kétségtelen, csakhogy a nyers / raszter erő most már kezd keveredni az RT-vel, így nem választható külön. Avatar-ban nem tudsz csak nyers / raszter erőt nézni, mert az RT kikapcsolhatatlan :) Az NVIDIA kártyák sebessége ugrik egyet emiatt és az Ubisoft ezt a motort fogja használni a jövőbeli játékaihoz. Ezt figyelembe kell venni vásárláskor. Ebben az évben sok hasonló játék fog már megjelenni, ahol csak a raszter teljesítményt nézni nem elégséges.

[ Szerkesztve ]

(#6952) Benhill válasza bossvico (#6945) üzenetére


Benhill
senior tag

mi a baja? lemaradtam valamiről vagy nem értem?!

Na jó talán az hogy hynix ramos, erre gondolsz? :D

(#6953) Sontir Fel válasza PuMbA (#6951) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Magyarán akkor ezt?

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#6954) Bib válasza PuMbA (#6949) üzenetére


Bib
őstag

Én nagyon magasról kakilom le az RT-t. Eddig sem érdekelt és ezután sem fog. :D

(#6955) PuMbA válasza Bib (#6954) üzenetére


PuMbA
titán

Az a jó, hogy ha érdekel, ha nem, a játékok szerves része kezd lenni és lesz is (Avatar mellett például a Spider-Man 2 konzolon is kikapcsolhatatlan RT-vel jött), mert erre halad a játékfejlesztés. Tudod ez olyan, mint a gravitáció. Ha érdekel, ha nem. Van. Úgyhogy ezen nem fogunk összeveszni :)

Sontir: Ezt is. A mondandóm lényege az lenne, hogy minden aspektust kell nézni egy VGA vételénél, mert több fajta teljesítmény számít.

[ Szerkesztve ]

(#6956) Bib válasza PuMbA (#6955) üzenetére


Bib
őstag

Az avatar nagyon jól fut szerencsére nálam. Nekem ami számított anno az a freesync és elérhető áron volt hozzá a Vga. Azóta a 3. amd vga-m van és mindegyiken pompás a funkció. Így 48-144 Hz-en ha RT -vel vagy anélkül benne leszek akkor megvagyok. Ha meg nem akkor veszek majd másik Vga-t. :)

(#6957) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Szerintetek az mitől lehet, hogy alacsony fps mellet CP2077-ben időnként van egy villogó fekete csík a képernyőn? Videó

7900XT, LG GP-850B monitorral

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#6958) PuMbA válasza Bib (#6956) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem 7800XT van kinézve 6700XT után, de még nem vetek el mást sem. Freesync amúgy megy NVIDIA VGA-val is. RTX3060-nal nyomattam simán, ebben nincs különbség a két gyártó között :)

[ Szerkesztve ]

(#6959) Bib válasza PuMbA (#6958) üzenetére


Bib
őstag

Már megy, ha éppen olyan monitorod van meg szerencséd, de semmi sem garantált, viszont 6 éve nem ment, csak a méregdrága gsync.(nem tudom frissítik e még a listát amin tesztelték, egykor még követtem de már nem)

(#6960) kopidoo válasza Seraph 16 (#6957) üzenetére


kopidoo
senior tag

Mintha valami desktop elem látszana át...
Próbáld meg más megjelenítési módban (excl. full screen, windowed, stb.) Hátha rendbe jön.

(#6961) mvkly válasza Seraph 16 (#6957) üzenetére


mvkly
senior tag

Detto. Szerintem vmilyen grafikai glitch lehet. Aszfalton és távoli épületeken is megjelenik, de amint áthúznám az égboltra, eltűnik. Oda-vissza reprodukálható. De hogy mi okozza...

(#6962) Henker2 válasza PuMbA (#6958) üzenetére


Henker2
addikt

Én is 6700XT-t cseréltem le a 7800XT-re.
1440p volt a cél. Maximálisan meg vagyok elégedve a teljesítmény növekedéssel :K

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#6963) Vadasz1


Vadasz1
tag

Sziasztok vettem egy 7800xt-t már egy hete szenvedek vele ,feltelepittem a drivert egy napig jó ,másnap bekapcsolom a gépet de a driver hibát ir ,mi lehet a gond.

(#6964) Bib válasza Vadasz1 (#6963) üzenetére


Bib
őstag

rdna végződésű a drivered amit telepítettél? DDu meg pucolások gondolom voltak már.

(#6965) Vadasz1 válasza Bib (#6964) üzenetére


Vadasz1
tag

Szia igen,és meg volt mert elötte nvidia volt,de már vagy négyszer telepitettem ujra a windowst

(#6966) Henker2 válasza Vadasz1 (#6963) üzenetére


Henker2
addikt

Új a kártya?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#6967) Vadasz1 válasza Henker2 (#6966) üzenetére


Vadasz1
tag

Igen egy GIGABYTE Radeon RX 7800XT GAMING OC 16G

(#6968) beef válasza Vadasz1 (#6963) üzenetére


beef
őstag

A hibaüzenet szerint, olyan mint ha a Windows beépített driverét használnád az AMD Adrenalin kezelőfelületével és ezek akadnak össze, mert nem azonos verziók.
Töltsd le az AMD oldálról a drivert, húzd ki netkábelt, telepítsd fel, indítsd úja. Majd netkábel vissza.

(#6969) Vadasz1 válasza beef (#6968) üzenetére


Vadasz1
tag

Köszi megnézem

(#6970) Vadasz1 válasza Vadasz1 (#6969) üzenetére


Vadasz1
tag

Megcsináltam kiváncsi leszek meddig lesz jó

(#6971) mrzed válasza Vadasz1 (#6963) üzenetére


mrzed
senior tag

Kétszer futottam bele ebbe a hibaüzenetbe. Első alkalommal beelőzte a win update drivertelepítése a manuálist. Másodszor pedig amikor win 10-ről 11-re frissítettem. Azóta letiltott hálókártyával csinálom a driver telepítéseket.

(#6972) Vadasz1 válasza mrzed (#6971) üzenetére


Vadasz1
tag

Köszi és azóta müködik rendesen?

(#6973) Mr.Pit válasza Vadasz1 (#6972) üzenetére


Mr.Pit
kezdő

korábban az AMD driver topicban hasonló kérdésre ezt a megoldást kaptam, ami nálam és ismerősnek is bevált. A win automatikus driver frissítését kell leállítani a külső gyártókta vonatkozóan.
[link]
Így járj el. a windows driver frissitését kell letiltani.
Majd te frissited magadnak, ha akarod, az adrenalinon belül. a frissitések ellőrzése és telepitése résznél.

(#6974) ÁdiBá válasza Bib (#6954) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nekem volt RTX4090 esem és 7900XTX is, 4090 nagyon más liga.
RT minden nélkül keresztbe megeszi a 7900 est de nyilván ez az árán is látszik.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#6975) mrzed válasza Vadasz1 (#6972) üzenetére


mrzed
senior tag

Azóta csináltam egy tiszta win11 telepítést, net nélkül feldrájvereztem, azóta nem futottam bele a szóban forgó hibaüzenetbe.

(#6976) Seraph 16 válasza kopidoo (#6960) üzenetére


Seraph 16
őstag

Próbáltam, de sajnos nem ez a megoldás. Vsync kikapcsolás is megvolt, windows-zal induló alkalmazásokat is sorra kikapcsoltam, az sem. Nem veszi el a játékélményt, de csak birizgálja a fantáziámat, hogy mitől lehet.

Egy dologban viszont tévedtem. Magasabb fps mellett is látszik a jelenség.

#6961mvkly
És valóban. Az égen nem látszik, meg pl. az épület üvegen ablakán tükröződő égen sem.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#6977) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok, CoD-ra kértem ajánlást a VGA csoportban, a 7800XT-t javasolták, melyik jelenleg az ajánlott kártya itthoni vásárlásra?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#6978) Atish19


Atish19
őstag

Nah az újraindítás utáni GPU Led problémám is megszűnt. A kártyát felbontottként vásároltam Alzáról ami egyébként jó vétel lett volna, de valami tuti nem stimmelt vele. Egyre erősebb lett a CW és így a végére már hangszóró sem nyomta el a hangját. Szerencsére Alzánál 30 nap az elállási idő így még éppen belefértem illetve ezzel a lendülettel rendeltem is egy bontatlant. 10ből 10x problémamentes volt az újraindítás illetve sikerült kifognom egy zero Coil Whine modellt :Y Nah ilyen kártyám még sosem volt. Remélem így is marad :K Az előzőnek 75% volt az Asic az újnak csak 69% jelentsen ez akármit is :D Egyenlőre a hőfokok is picit jobbak szóval boldogság van :D

(#6979) poli27 válasza Tsebacsi (#6977) üzenetére


poli27
veterán

Sztem ha veszel 3 ventiset nézzél, azok halkabbak a nagyobb hűtés miatt elvileg, igaz nagyobbak is nem minden házba férnek be... Nekem Giga 7800XT OC van de a legjobban a nitro+ dicsérik a sapphire oldalán hűtésben :)

[ Szerkesztve ]

(#6980) Zsmester89 válasza Zsmester89 (#6941) üzenetére


Zsmester89
őstag

Még a gyári beállítások (nvidia driver is fent van :D ), csak bedobtam a kártyát és lefuttattam, semmi speckó amd lehetőség nem volt engedélyezve....majd ha lesz új lap+proci+ram, akkor kap egy tiszta telepítést.
Nem tudom, hogy ezek az értékek mit jelentenek, de a hőfokra állított világítás nem ugrott pirosba. 1 2 3

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#6981) bossvico válasza PuMbA (#6951) üzenetére


bossvico
senior tag

Pont az Avatar-rol rakott itt fel valaki pár napja egy videót, AMD FSR3 + Képgenerator AFMF bekapcsolással majd dupla FPS -t eredményezett. Vannak az AMD oldalon is ilyen technikák és elég jól működik. Ubisofttal elég jó haverságba vannak. De a pénz a másik oldal és abban az nvidia nekem nem fér bele. Kinek mi, milyen játékokhoz kell, ez mindíg is így volt.

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#6982) r3v0Lut10n


r3v0Lut10n
senior tag

Az normális hogy terhelés alatt a GPU voltage 850 mV környékén áll be? (Adrenalin-ban 1075-re van állítva)

be quiet! Silent Base 801 - Asus X570-Plus TUF Gaming - AMD Ryzen 5 5600X - be quiet! Dark Rock 4 Pro - Corsair LPX Vengeance 4x8 Gb 3200 CL16 RAM - PowerColor Hellhound 7900XT - Sabrent Rocket 1TB NvME - 2x 6TB Storage

(#6983) mvkly válasza r3v0Lut10n (#6982) üzenetére


mvkly
senior tag

Úgy tudom az csak a plafon érték, amit az órajel/feszültség görbén érhetsz el. Talán a régi Adrenalinokban még ilyen görbén lehetett belőni az UV/OC-t is.
Emelj a max órajelen és a power limiten, mindjárt eléred az ~1Voltot. De a legtöbb játékban ez alatt fog maradni ezek nélkül.

(#6984) deadwing válasza Exodion (#6242) üzenetére


deadwing
addikt

Bocsi, hogy régi hsz-re reagálok, de csak pár napja vagyok egy XFX Merc310 XTX gazdája, aztán még nem jutottam az összes hsz végére... Ilyenkor olvasok mint az állat. Szóval csak pislogtam, mikor kiderült ez a Kryonautról, még jó hogy belefutottam a kommentjeidbe. Ez nagyon hasznos infó! :R
Viszont amit már nem egyszer olvastam itt ez a "kinyomja a pasztát" dolog, no ezzel nem értek egyet. A pasztának nem kell kötelezően mindenütt jelen lennie. Annak az a dolga, hogy az egyenetlenségeket és mikroréseket betömje. Ha valahonnan ki lehet nyomni, az azt jelenti hogy azon a helyen tökéletes a kontakt, ott nincs szükség paszta jelenlétére. Szerintem legalábbis. Mondjuk azért elgondolkodtató, hogy egy ilyen fotót látva miért is megy el a HS hőfok felfelé... Szóval lehet nincs igazam. :)
1 dolog viszont biztos. Mostantól árgus szemekkel figyelem a deltát, ha romlik akkor nekiesek a pasztázásnak én is. Addigra hátha kiderül mit is érdemes használni :)

De, hogy ON is legyek, XFX-nek adok egy piros pontot, jók az értékei, szeretem ezt a kártyát. HS szintetikus tesztek alatt max 83 fok, delta max 20. MEMj ugyancsak 80 fok körül jár! UV annyira nem megy neki, Superposition bírta 1080-on, COD-nak már kell 1120.

[#6814Zsohi]:
A Kryosheet eltart 0.2mm-t. Nem lehet hogy ez a baj? Így kevésbé nyomódik a ramokra a borda. Mondjuk ha újrapadoztad, akkor nem kéne, hogy ilyen legyen, de ha nem, én simán el tudom képzelni.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#6985) poli27


poli27
veterán

Ezt láttátok már milyen grafikája van? :D Ha ilyen lesz a game, kiváncsi vagyok mi kell a meghajtásához ? :D

LOST FRAGMENT Trailer 4K (New Photorealistic FPS Horror Game 2024) (youtube.com)

(#6986) beers válasza poli27 (#6985) üzenetére


beers
addikt

Ez elég brutal.... :Y

M&N

(#6987) Exodion válasza deadwing (#6984) üzenetére


Exodion
aktív tag

Ezt nem csak te irtad mar, de elkepzelni sem tudom hogy honnan veszitek :U . Jo, igen, persze, az magaban nem lenne gond hogy valami teljesen kinyomja a pasztat HA mind a huto mind pedig a chip zero-tolerance konstrukcio lenne. DE hattt a chip meg csak-csak (az se), de a huto meg aztan vegkepp nem.
A masik hogy a Kryo 80c koruli tartos homersekleten egyszeruen lebomlik. Igen, birja a csomagra felirt -40-tol +230c (csak tippelem) homersekleti tartomanyt, de nem tartosan hanem csak rovid idokre (burst). - Thermal Grizzly support

Magyarul van egy nagyjabol sima de domboru chiped (nem biztos, lehet hogy van par ember aki szerencses), es van egy egyaltalan nem sima feluletu bordad. Ahogy melegszik a chip folyosabba valik a paszta, es a domboru feluletrol kinyom egy keveset. Visszahulik, osszeall, majd kezdodik elorol.

Igy fel ev utan mar a PTM sem hozza a szamokat, HS87c Cyberpunk alatt, 85c Avatar, 86Starfield. Ez ~8c diffi a kezdoertekektol. Kiprobalom majd a Krysheet-et az nem olvados, tippre nalam az is kozrejatszik hogy vertikalisan van a VGA (fekvo a gephaz) bar ebben nem vagyok biztos.

(#6988) spleenszuru válasza Sontir Fel (#6953) üzenetére


spleenszuru
őstag

Basszus, a 4090 tényleg ennyivel erősebb, mint a 7900 XTX, vagy csak az avatarban?

#6963Vadasz1
Végleg érdemes letiltani a windows update általi driver firssítést.
Annyi a "baj", hogy ezzel nem csak a vga, hanem minden más drivert sem telepít fel majd, de hát szerintem az simán belefér manuálisan.

[link]

A Group Policy verzió a legbiztosabb szerintem.

Malaka!

(#6989) spleenszuru válasza deadwing (#6984) üzenetére


spleenszuru
őstag

"Ha valahonnan ki lehet nyomni, az azt jelenti hogy azon a helyen tökéletes a kontakt, ott nincs szükség paszta jelenlétére."

Meg kell, hogy cáfoljam ezt.
Nekem 95-110C volt a hotspotom, 30-40C deltákkal, mivel szó szerint "pucérra" kinyomta a pasztát egy bizonyos helyen.

3 pasztával is ez történt. Gyári, Kryonaut, MX2:

Azóta nekem is PTM7950 van fent (2023 Augusztus), 83 C a jelenlegi plafon HS-em, viszont nem játszom a mai nagy címekkel.

Malaka!

(#6990) Sontir Fel válasza spleenszuru (#6988) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Amennyiben jól értettem, akkor ennek az oka, hogy csak RT - ON opció van a játékban.
Amúgy igen, egy fantasztikus kártya. Az más kérdés, hogy tud/akar az ember adni érte kb 2x annyi pénzt ;]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#6991) Exodion válasza Sontir Fel (#6990) üzenetére


Exodion
aktív tag

Ha kaphato lenne founders edition nem gondolkodtam volna rajta tul sokat ;] .

(#6992) deadwing válasza Exodion (#6987) üzenetére


deadwing
addikt

Ez a domborodás már cpu kupaknál is okozott nekem problémát, sőt még anno több 10 db cpu hűtőt dobáltunk ki a cégnél, azokon konkrétan billegett a tolómérő, domború kupak domború hűtő, képzelheted mi lett a vége. Csak azért írom ezt, mert ki vagyok akadva ezeken a gyártási minőségeken. Felháborító. Mi meg itt vakarózunk, hogy is oldjuk meg ezeket a problémákat. :(((

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#6993) Bib


Bib
őstag

Az a helyzet hogy tényleg szeretjük minél hűvösebben látni a cuccainkat és az a baj hogy meg is lehet nézni. Én ha pl. autóban egy vészhívó vezérlőegységet vizsgálok az olyan forró hogy nem tudom megfogni sem.Ne is gondoljunk bele amikor a napon áll az autó. A digitális műszerfalat 80 felett korlátozza stb.. Egy a lényeg, hogy ezt mi Pc-sek túlgondoljuk.

(#6994) laskr99 válasza PuMbA (#6958) üzenetére


laskr99
addikt

Csak korlátos a fsync nv-n. Pl displayporton nem megy..
Ezt akkor tudtam meg mikor megvolt már minden csak az új vga nem. Mivel monitor dp-n van a tv HDMI-n.

(#6995) PuMbA válasza laskr99 (#6994) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem ment DP-n AOC 24G2U-n :) Ha a monitor a G-Sync Compatible listán rajta van, akkor hibátlanul működik és a mai Freesync monitorok közül már szinte mindegyik felkerül erre a listára.

[ Szerkesztve ]

(#6996) laskr99 válasza PuMbA (#6995) üzenetére


laskr99
addikt

Passz, EX240 volt. Elvileg sz is az, de nem engedte kapcdolni csak hdmin

(#6997) PuMbA válasza laskr99 (#6996) üzenetére


PuMbA
titán

Sajnos nincs rajta a listán az EX240. Akkor ezért nem ment neked.

[ Szerkesztve ]

(#6998) laskr99 válasza PuMbA (#6997) üzenetére


laskr99
addikt

Csak ez így vicces, mert hdmi-n tökéletes volt.

(#6999) Vadasz1 válasza spleenszuru (#6988) üzenetére


Vadasz1
tag

Szia köszi megnézem ,mert ma reggel megint nem volt jó a driver

(#7000) deadwing válasza poli27 (#6847) üzenetére


deadwing
addikt

Lehet én látom rosszul de az a 3 alsó az nem a vga-ra fúj hanem onnan szív?? Mint ahogy a hátsó is... Abból gondolom ezt, hogy a matrica általában a szívó oldalon szokik lenni...

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.