Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8851) BeZol válasza ScomComputer (#8850) üzenetére


BeZol
őstag

XTX bios helyett XTXH van rajta, aminek más a device ID-ja, ezért az amd driver is tudja h ennek más dolgokat engedhet meg, kérdés az 1.2V emelhető lesz-e a jövőben vagy sem ;]

(#8852) palfitom válasza R3laX (#8826) üzenetére


palfitom
félisten

Gratula, jó üzletet csináltál!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#8853) Mumee


Mumee
őstag

(#8854) omfgk válasza Mumee (#8853) üzenetére


omfgk
addikt

Ezt meg kalapálni kell egy kicsit a zöld oldalon.

(#8855) barabasb válasza Mumee (#8853) üzenetére


barabasb
tag

Csak hogy jól értem-e: pl a Dirt5-nél bekapcsolt sam-mel az AMD 11%-kal jobb, mig az nvidia eggyel gyengébb?

(#8856) Pro!Petya válasza barabasb (#8855) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Pontosan. :K

#8853Mumee
Ez akkor lenne amúgy pontos ha a SAM eredményeket is újramérnék! Nem pedig 4 hónapos elavult driveres mérésekkel bohóckodnának és ha már sikerült szerezni egy 3080-at akkor igazán mellé rakhattak volna egy 6800XT-t is.
Ugyanis az új driverekkel már ott is hoz ahol 4 hónapja még minuszos volt.
Ennyi minimum elvárható lenne a Hardware Unboxed-től. :(((
Drágáimnak biztos nincs elég idejük :DDD

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#8857) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Megjött az új hűtés, remélhetőleg ez már elég lesz a nyári meleg napokra :D

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#8858) Ubi82 válasza =WiNTeR= (#8857) üzenetére


Ubi82
őstag

Aztapi@a :D Ez volt az első gondolatom mikor megláttam :D Várjuk a teszteket :R Jah, gratula :DDD

(#8859) nagyonjjo


nagyonjjo
tag

Üdv!
Most olyasmit hallottam,hogy,ha másodkézből vettél amd kártyát,akkor nem intézhető garancia.
Illetve,hogy lehet regisztrálni,bár egyiket se tudom alátámasztani,kis google használat után.
Erről esetleg van valakinek információja?
Köszönöm

(#8860) Pro!Petya válasza nagyonjjo (#8859) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Ha számla van akkor minden intézhető ;)

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#8861) tlac válasza Pro!Petya (#8860) üzenetére


tlac
nagyúr

gyártók megszokták követelni, hogy annak az embernek a nevén legyen a számla, aki a garit intézi (persze ha nem tőlük lett közvetlenül vásárolva, akkor lehet kreatívkodni..)

(#8862) atillaahun válasza tlac (#8861) üzenetére


atillaahun
veterán

Miért, lehet közvetlen gyártól is rendeni Magyarországra?

(#8863) kolopele


kolopele
nagyúr

Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget. Van nálam (szerencsére még csak próbaszinten) egy 6700xt kártya (gondoltam a freesynces monitorok miatt a gyerkőcöknek kicserélem az nvidiákat), és kb. ugyanaz van vele, mint amikor még az 5700 xt - t teszteltem. Freesync módban ha 144 alá esik az fps jön az akadás, freesync nélkül, a radeon v-sync - jével ugyanez van, esik a frame, dropp, darabosság, stb. Szóval: Freesync esetén miket kell beállítani a driverben, ill. olyankor, ha csak v-sync formájában akar az ember játszani? Freesync esetében a játék menüjében be vagy ki kell kapcsolni a v-sncet? Ebben az esetben az akadás mellé jön a tearing is. Vagy pedig továbbra is úgy szar az AMD és drivere ahogy eddig? Azt most hagyjuk, hogy pucoljam le a drivert rendesen, mert teljesen szűz a windows. Köszönöm előre is.

(#8864) gaborw válasza kolopele (#8863) üzenetére


gaborw
tag

Monitor menü-ben és driver-ben is be kell kapcsolni.

(#8865) Sontir Fel válasza kolopele (#8863) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Semmi ilyesmit nem tapasztaltam, igaz 6800xt-t hajtok. Melyik game? Vagy mindegyik? :O

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#8866) beef válasza kolopele (#8863) üzenetére


beef
őstag

Nekem 5700xt-nél akkor volt ilyen gond, ha a driverben bekapcsoltam a 10bites megjelenítést (ezt két helyen kellett kikapcsolnom a driverben).

(#8867) kolopele válasza gaborw (#8864) üzenetére


kolopele
nagyúr

Be vannak. Ahogy az Anti lag is a driverben, de már próbálkoztam az Enhanced Sync-cel is, hiába.
Sontir Fel: Minden játéknál gond van, akár free, akár nem freesync, Valhalla esetében egyenesen tragikus.
beef: 8 biten van.
Az, hogy hányas számozású a HDMI kábel, gondolom nem jelent semmit.
Nekem a g-sync mellett sosem volt semmiféle problémám a 2080 Ti - vel, és most sincs a 3080 - al, igaz a monitor is g-synces, azért gondoltam azt, hogy Radeon kártyákkal a freesync is jól működhet már végre ha azt tudja eleve a monitor is.

[ Szerkesztve ]

(#8868) Sontir Fel válasza kolopele (#8867) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Lehet hogy rosszul tudom, de nem törvényszerű, hogy tudja a másikat is rendben a monitor.
Én direkt ezért kerestem olyan monitort, amire freesynces, de az nvidia oldalon szerepl mint g-sync kompatibilis megjelenítő (lg 27gl850b).

Tennék egy próbát a helyedben display kábellel.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#8869) Szpisti válasza kolopele (#8867) üzenetére


Szpisti
addikt

Igen, én is javasolnám a DP kábelt, igaz, csak a G-Sync-nél megkötés, de Freesync-nél a HDMI verziószám sem mindegy... 2.1 felett próbálkoznék...

(#8870) kolopele válasza Sontir Fel (#8868) üzenetére


kolopele
nagyúr

Értelek, de mivel a monitor freesynces meg a kártya is, így az nvidia kompatibilitás nem játszik szerepet. A monitoron nincs DP aljzat csak HDMI.

(#8871) kolopele válasza Szpisti (#8869) üzenetére


kolopele
nagyúr

A G-synces monitoromnál én is DP kábelt használok, de ezen csak HDMI van, mert ez freesynces, és nem tettek rá DP - ot. Azt nem tudom melyik verziós a kábel, de annyit még megér, hogy kipróbáljam egy biztos 2.1 - essel.
Mindenkinek köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#8872) Mumee válasza kolopele (#8863) üzenetére


Mumee
őstag

Azt tudom, hogy a 6000-es szériával senki sem panaszkodott itt ilyesmire, így elég valószínűtlen, hogy driveres hiba lenne.

(#8873) tlac válasza atillaahun (#8862) üzenetére


tlac
nagyúr

azt mondom, hogy ha a gyártóhoz akarsz fordulni garanciát érvényesíteni, akkor ők szokták kérni a saját névre szóló számlát
videokártyát pont nem tudom, hogy mennyire általános a különböző gyártóktól közvetlenül venni (evga-tól régen lehetett venni nvidia-t)

elvileg az amd-től is lehet, de ők nem szállítanak ide
trükközni lehet pl. német vpn-nel, meg német címmel, meg nagy szerencsével, felkészüléssel (kb. 1 perc alatt elfogy mind)

(#8874) A.tessz válasza =WiNTeR= (#8857) üzenetére


A.tessz
senior tag

Nagyon király , azonnal venném ha nem csak referencia kártyákra lenne! :Y (mármint, ha lenne a red devilemre is..)

[ Szerkesztve ]

(#8875) Desmond0313


Desmond0313
csendes tag

Megérkezett a "kicsike", hát szerintem életemben nem volt még ekkora batár nagy kártyám :D



És az ilyenkor kötelező Time Spy és HWiNFO, csont gyári beállításokon, semmihez nem nyúltam még:


Most még ismerkedünk, barátkozunk, remélem le tudok ma feküdni időben :D

(#8876) ScomComputer válasza Desmond0313 (#8875) üzenetére


ScomComputer
veterán

Éééss tudja....köszi..grat hozzá!!! :DDD :C :C
Jöhet az OC.... ;]

(#8877) Ubi82 válasza Desmond0313 (#8875) üzenetére


Ubi82
őstag

Gyorsan dobd ki az a "selejtet" :D Csak nem Swordfish nagykerből?:D Scom rendesen befenyítette az újoncokat :C Grat, jár a pacsi, monster a kártya ;]

Scom
Valaki gémel is, nem csak tuning OC-zik agyvérzésig :DDD

Ghost
Szia, üdv a klubban, baromi jó kis kártya a tiéd is :D Nekem a liquid kistesó van, de ilyen boostokkal nem büszkélkedünk :O Scom-ra ne hallgass :D OC-t fog kérni, meg TS, hwinfo....stb :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8878) GhostRider23


GhostRider23
tag

Sziasztok! Nekem is sikerült beszereznem egy 6900XT Red Devil-t a Powercolor-tól!
Baromi jó kártya csak ajánlani tudom mindenkinek, halk a ventilátorja 50-60% on! Alapból mindenféle tuning nélkül 2500 mhz-re boostol a kártya és így 60-65 fok közötti értéket hoz! A maximum boost 2750 mhz en van stabilan. Batár nagy kártya ez is és minőségi darab!

Ja és az lemaradt hogy egy csúcs EVGA FTW3 3080-at adtam el ez miatt a radeon miatt és maradt a zsebembe 120 ropi! Így eléggé megérte a bizniszt! :D

[ Szerkesztve ]

(#8879) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Üdv, 5700 xt-ről jöttem 6700 xt-re. Ez is olyan nyűgös lesz mint az előd, mi a tapasztalás? Nitro+ volt és most is az. Egy furcsaságot láttam már, a Crysis 3 alatt még az 5700 xt-nél is lassabb vagy legalábbis nem gyorsabb.

(#8880) Desmond0313 válasza ScomComputer (#8876) üzenetére


Desmond0313
csendes tag

Scom
Köszi szépen! Egyelőre még nem bántom, mert így is brutális játékban amit tud a 1070 Ti után :D

Ubi82
Köszi szépen! Igen a csendes olvasgatás alatt már megtanultam mi a rend ha kártyával állít ide az ember :U

Játékot eddig csak pár kör Warzonet toltam, és hát össze se lehet hasonlítani a 1070 Ti-vel. A régivel 1080p downscale, minden low és még úgy is benéztem sokszor 100 FPS alá ami a 144 Hz-es monitoron már észrevehető volt. A 6900 XT-vel viszont minden csutkán, natív 1440p, és sehol nem láttam 145-150 FPS alatt, szóval eddig rendkívül meggyőző :) Aztán majd a napokban próbálgatok vele mást is, izgi :))

(#8881) D013


D013
aktív tag

Sziasztok, én is csatlakozom egy 6700XT-vel, 5700 simáról jövök, ez az eredmény normális ugye? Ha jól értelmezem a Graphics score-t kell nézni. Tesztekben ilyen 11600-900 szokott lenni.

(#8882) South Velen válasza D013 (#8881) üzenetére


South Velen
addikt

Igen, alapon kb ennyit hoz, de egy custom modellből azért 13000 is kihozható. /vagy 24/7-re értelmes fesszel olyan 12700 körül)

(ref-ből is csak a hűtés nem fogja bírni)

[ Szerkesztve ]

(#8883) D013 válasza South Velen (#8882) üzenetére


D013
aktív tag

Köszi, Gigabyte Eagle-em van az de nem nyúltam az órajelekhez.

(#8884) fisi válasza Desmond0313 (#8875) üzenetére


fisi
senior tag

Nekem is ilyen kártyám van mint neked- csak a proci más- de a vga pont így is kicsit több mint neked- alaplap vagy mitől lehet? :F
Proci pontszám difi durva, nem hinném, hogy az 5600 x ennyivel kevesebb? :Y SAM- et bekapcsoltad?

(#8885) Szpisti válasza D013 (#8881) üzenetére


Szpisti
addikt

Azzal a procival annyit tud alapon. Ott a pontszám alatt a kis számoknál a "Best" azt mutatja, hogy ugyanilyen gpu, ugyanilyen cpu-val mennyit kapott maximum.

(#8886) Desmond0313 válasza fisi (#8884) üzenetére


Desmond0313
csendes tag

A SAM-et valóban elfelejtettem, majd pótolom, lehet abból adódott az a 400 pont diffi. A CPU pont különbséget szerintem kiadja a matek, pont kétszer annyi magod van mint nekem :)

Amivel annyira nem vagyok kibékülve az az 1 óra Warzone utáni 77 °C core és 94 °C hot spot max hőmérséklet. Lehet kísérletezek én is undervolttal munka után majd :))

(#8887) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! Kérdezni szeretném ami t bekereteztem azt érdemes G-Syns monitoron bekapcsolni? és ha igen mire ?

Azt lehet állítani hogy a Gpu órajele ne ugráljon 2300-1500Mhz között? Fps jó,de zavar ez a Gpu órajel ugrálás.

(#8888) AsakuraDave válasza Desmond0313 (#8886) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Jó hűtést akarsz RDNA2 -es kártyán akkor Red Devil, TUF, MERC319 (ebből is a BLACK azon van +1 heatpipe elvileg?) vagy az AIO- os verziók meghát persze épített víz :D

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#8889) beef válasza BullKoxa (#8887) üzenetére


beef
őstag

A bővített szinkronizálás arra való, hogy ha a játék fps-e kívűl kerül a freesync tartományon, akkor igyekszik a képtörést megakadályozni. Hogy ez működik-e csak G-Synces monitornál az jó kérdés.

(#8890) Ubi82 válasza AsakuraDave (#8888) üzenetére


Ubi82
őstag

Lemaradt a liquid ördög ;]

#8886Desmond
Extrém TS alatt nekem is nyaldossa a 70 fokot a HS, persze egy gém más terhelést ad, de soknak tűnik az a 94 :U Ház szellőzés?
Nézek új teszteket én is, most hogy kevesebb feszt kap a cpu OC :D

(#8891) Desmond0313 válasza Ubi82 (#8890) üzenetére


Desmond0313
csendes tag

Igen gondolkodom hogy a mostani ház szellőzés setup már lehet nem elég egy ekkora kártya mellé. Egy CM H500-am van, elöl 2x200 mm tolja befelé a levegőt, de kifelé csak egy 120 mm húzza hátul a vízszintesen feltett CPU hűtőn keresztül... lehet függőlegesre kellene fordítani a CPU-t és felül húzatni ki a levegőt még 2x140 mm-el.

(#8892) Ubi82 válasza Desmond0313 (#8891) üzenetére


Ubi82
őstag

Próba cseresznye :) Visszakerestem a nitro 6900xt eredményeket, nem mérvadó, nem is linkelem be, mert 100%-on ment a venti, 76 fok HS-el :D ( Na egyet azért beteszek ide )
Szépen szedte a lábát Chernoban:DDD

Mindenki TS-ezik, gondoltam nem maradok le, finomítva egy kis BeZol erkély tuninggal ;]
( 2450..2550, 1150, FT2150, TDP345W ) HS értéket továbbra sem értem hogy honnan veszi...

[ Szerkesztve ]

(#8893) atillaahun


atillaahun
veterán

Estét, szolgálatra jelentkezem egy 6700 XT Nitro-val.
Itt GPU még default, CPU 4,3 GHz All Core, RAM 3,8 GHz.
Márciusi beta driver.
Resize bar-t engedélyeztem a BIOS-ban, de honnan lehet azt megtudni tényleg működik-e?

Az a 45+ fps mondjuk nem túl biztató RDR2-re. :D
Ja és természetesen coil whine-ol mint a héccencség max teljesítményen. Vagy a ventik adnak ki ilyen magas cicergő hangot? Mert ha nem, akkor azokat viszont egyáltalán nem hallottam 1700 rpm körül. Lehet kéne egy másik táp (pedig mocsok drága volt), mert az előző Nitro is ugyanígy cicergett.

Ahogy pörgettem vissza a screen-eket 2-3 db 5600X is rosszabb értéket hozott, az hogyhogy?

[ Szerkesztve ]

(#8894) Ubi82 válasza atillaahun (#8893) üzenetére


Ubi82
őstag

Estét :D Jó kis kártya, látom a kötelező hwinfo és TS jelen van, Scom jól belétek verte :D
Első kérdésedre a válasz gpu-z vagy [link]
Másodikra, nekem 4/4 6000-es cw-zett, valamelyik hangosabban, valamelyik halkabban, vacsiúj corsair táp mellett, egész szériára jellemző, komponensek nem szeretik egymást, mindenkinél más :D
A mostani liquid 6800xt is cw-zik, hangfalról játszom, engem nem zavar és nem is hallom :DDD
Harmadikra nem tudom, nálam intel power van ;]

[ Szerkesztve ]

(#8895) fisi válasza =WiNTeR= (#8857) üzenetére


fisi
senior tag

Amúgy total nem értem ezt a nyári meleg hisztériát.. Nálam még kondi sincs ha melegem van kis asztali venti bekapcs, aztán abból jut a gépre is. Így nem igazán melegebb a gép mint most max. pár fokkal. :F

(#8896) fisi válasza Ubi82 (#8892) üzenetére


fisi
senior tag

A proci pontszám most meg mitől lett a duplája? :C :F :Y

(#8897) =WiNTeR= válasza fisi (#8895) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Átlagosan 20-22°C a hőmérséklet nálam, nyáron ez 30+, a refi hűtővel a HS így is 90°C fölött volt jellemzően. Lehet egy légkondi nem ártana :DDD

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#8898) BeZol


BeZol
őstag

Német fórumos emberkének elvileg holnap érkezik egy vizes ördög ultimate-es 6900 XT (elvileg 2349 Euro-ba kerülhetett), majd feltölti a bios-át, akinek van dual-biosa és csinál ubuntus pendrive-ot, az meg tudja próbálni.
Ill. akinek csak 1 biosa van, az is meg tudja, ha van mellé vagy másik videókártya, vagy integrált a prociban.
Persze ezeket senkinek sem ajánlom, előbb lássuk meg mit alkotnak a németek vele, aztán ha járható a dolog, akkor az pár napon belül kiderül :)

Na Ubi82? Eladod a vizes ördögöt egy ultis vizes ördögért? (mai hír, h vizesbe is érkezik :D)

[ Szerkesztve ]

(#8899) Desmond0313


Desmond0313
csendes tag

Elrontottatok, én is hozzányúltam :DD Nitro+ 6900 XT, +15% Power, 2450-2550, memória 2150, undervolt 1175 mV-ról 1050 mV-ra:

A HS-t nem tudom honnan szedi ennél a kártyánál de az összes többi hőmérséklet a közelében sincs, szóval fura.

Warzone alatt sokkal halkabb lett így a kártya, pedig 100%-on van a fan limit. Illetve arra is rájöttem hogy játék után felesleges nézni a hwinfot a maxok miatt mert van egy-két hely pl. loading közben ami jobban megtekeri a kártyát, egyébként meg játék közben tök csendes volt tehát annyira nem melegedhetett borzalmasan :D

[ Szerkesztve ]

(#8900) Ubi82 válasza fisi (#8896) üzenetére


Ubi82
őstag

A proci pontszám sosem volt a fele, valaki más értékével keverheted :U

#8898BeZol
Jöhet a bios, engem érdekel :DDD Egy 6900-es ulti vizes ördög is érdekelhet ;] De iszonyat ára van, ahogy írod, 2db liquid 6800xt...

#8899Desmond
Ki rontott el? BeZol volt :DDD Játék alatt legyen hűvős, a többi csak hobbi :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.