Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6696) padam87


padam87
tag

Nem tudom XFX merc 6800 XT volt-e már, de pár dolog róla :

(most kaptam meg, egyelőre ennyire van időm)

Hardware Unboxed review-ja ismét tökéletes, azt megnézve képben is vagy róla.

Ott a black edition lett tesztelve, nekem pedig a core edition van.

A kettő közötti különbség annyi, hogy a black 5 hőcsővel és magasabb clock-al jön. A core 4 hőcső.

Dual biosos, de ha jól látom csak a venti profil változik, a silent pár fokkal tovább engedi a kártyát.

Ha már hőfokok: Ahogy a reviewban is elhangzik nem ez lesz a leghűvösebb kártya, viszont csendes. Nálam a fan speed 1400 körül van, valszeg ez a -1 hőcsőnek tudható be.

~72 / ~90 fokot hoz, ~70 es memóriával. A silent biossal 75 fokig megy fel.

Build quality: Hát... Ez messze a legjobb kártya ami valaha a kezeim közé került ebből a szempontból. (Pedig nem ma kezdtem, és most is elég sok karit megnéztem) Minden anyag minőség rajta. Alu szinte az egész, egyedül a szürke trim műanyag, de az is nagyon jó minőségű. Az egész kártyát fogja egy fém keret, hasonlóan mint a STRIX-eken, így semmi sag, annak ellenére hogy 34 cm hosszú.

Ami furcsa nekem picit az a boost logic. Azt írják hogy "Boost Clock, Up To 2250 MHz", de alapjáraton is 2350-2400 között járkál.

OC-t még nem nagyon néztem, csak kihúztam a driverben 2600 ig a maxot, meg a memóriát fullra, úgy ment.

Ha lesz több időm akkor jövök majd részletesebb dolgokkal is, egyelőre ez csak ilyen first impressions... most sajnos meló van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.