Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29428) kolopele válasza Mans20 (#29415) üzenetére


kolopele
nagyúr

Egy dolgot ne hagyjunk ki ebből a venti dologból. Ami nálam járt Pulse max. boost órajele közel 2680mhz volt (ahogy az Asusé is), erre határozottam emlékszem, ennyit írt ki az adrenalin. Természetesen a tesztekben hogy ezt megpróbálja el is érni a power limitet ki szokták tolni, és onnantól már nem fog throttingolni a gyári 100W miatt, mert mehet 120W - ig. Ebben az esetben nyilván feljebb tekernek a ventik, hiszen megnő a fogyasztás, magasabb lesz a boost órajel. Meg vagyok győződve arról, hogyha beállítod a boostot 2491 mhz - re, a power limitet meg hagyod 100W - on ami a gyári, akkor elég lesz neki az az 1500 rpm körüli venti fordulat, cserébe egy kicsit gyengébb teljesítményen fog futni, kb. olyan 2-3% - kal, azaz minimálisan, cserébe viszont elég lesz neki az 1400 - as venti fordulat, amit magad is beállíthatsz maximumnak. Egyébként amikor teszteltem maxon én nem emlékszem visító hangra, mint írtam nem tudom mennyin ment, de a power limitet kitoltam. Ja, és akkor még ott van az alulfesz, ami ha jól emlékszem gyárilag 1150 - ről 1125 - re viszi le, de 1100 - on is stabil volt a Heaven, szóval azzal is lehet kicsit játszadozni, főleg ha leviszed a boost órajelet 2491 - re.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.