Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) gyűrű válasza Hyena (#4398) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

:) Minden rendben?
Ez pont egy másik hibás build, mert ennél volt az hogy elcseszte a zoomot. Nézd csak meg,...

[ Szerkesztve ]

(#4402) Mano66


Mano66
senior tag

Fire Tv-re van Xsteamity program vagy valami ami ugyan ezt tudja?

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#4403) trance89 válasza zoltan6 (#4400) üzenetére


trance89
őstag

Vagy inkább x-plore fájlkezelő a stickre (sokszor volt már itt említve) és nincs pc-vel szarakodás, telefon/nas/akármiről áthúzod samba-n és telepíted

(#4404) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Az elmúlt napokban említve lett, hogyan lehet beszerezni a hbo max app-ot.
Ehhez pár megjegyzés:
- US lakcím és régió létrehozva
- appstore-ban (PC-n böngésző) rákeresve nem adta ki. Disney + appból elindulva már megtaláltan a hbo max-ot és bezsákoltam.
- hbo max ikon teljes szélességű lett, de maradt az apkmirror-ról letöltött verzió (52.10)
Majd kíváncsi leszek, hogy frissül-e automatikusan.

(#4405) nt0524 válasza Laybee (#4394) üzenetére


nt0524
tag

én is így használom... van egy amazonos account-om, amihez nem adtam bankkártyát. működik

(#4406) vibeo válasza Sanyi.mTs (#4404) üzenetére


vibeo
csendes újonc

Ertem.
Latom hogy az utolso hivatalos verzio a HBO Max-nal a 52.25.1az android platformra.
Ha megvan az apk., lehet telepiteni a Donloader-rel anelkul hogy csinaljak US lakcímet és régiót?

(#4407) tsilver


tsilver
aktív tag

Persze telepitheto

[ Szerkesztve ]

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#4408) nt0524 válasza tsilver (#4407) üzenetére


nt0524
tag

Azért én nem értem ezt a világot!!!

Mezei felhasználókét gondolnám használni a sticket, ami arra való, hogy legálisan vásárolt stream szolgáltatásokat nézzek kifejezetten erre a célra fejlesztett eszközzel (fire tv stick).
A netflixet gond nélkül telepítettem, de az HBO Max-szal már meggyűlt a bajom. Itt a fórumon találtam segéd sw-t, ami lehetővé tette, hogy letöltsem, majd telepítsem szintén itt a fórumon talált linkről az apk-t, így nagy nehézségek árán sikerült.
De mit csináljon a bölcsész barátom/ismerősöm/üzletfelem/bárki? Miért nem olyan egyszerű ez, mint ahogy hirdetik???

(Bocs, ez csak költői kérdés, de nagyon felhúztam magam, elszarakodtam több órát az HBO-val...)

(#4409) FingR86 válasza nt0524 (#4408) üzenetére


FingR86
őstag

nálunk hivatalosan nincs hbo rá, szóval akármivel is hirdetik, az ránk nem vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#4410) gyűrű válasza nt0524 (#4408) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Magyarországon hivatalosan nem is támogatott az eszköz eleve.
Hbo meg geolokáció miatt nem támogatott .
Pl. usá-ban gond nélkül tudnád telepíteni.

Amúgy ha egyszer rájössz a nyitjára, onnan már pofonegyszerű mindent telepíteni.. :)

[ Szerkesztve ]

(#4411) Laybee válasza nt0524 (#4405) üzenetére


Laybee
őstag

Köszönöm!

(#4412) kmarci25 válasza nt0524 (#4408) üzenetére


kmarci25
veterán

Arra van, hogy az amazon tartalmait nézhesd. Az összes többi már extra.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4413) Luissimo válasza gyűrű (#4410) üzenetére


Luissimo
veterán

Azért is van ez a forum, hogy aki rájött a nyitjára, az ezt megosztja a többiekkel, mondjuk az összefoglalóban, tehát kezeljük már így😃

(#4414) gyűrű válasza Luissimo (#4413) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Ezt miért is nekem írtad? Nagyon sok módszert leírtam már...

(#4415) Luissimo válasza gyűrű (#4414) üzenetére


Luissimo
veterán

Bocsi, lehet, hogy mellécimeztem, nemfigyeltem a kinekmegyaválasz gombot :W
Sorry, ne vedd magadra, ugy általában kérem figyelembevenni :DD

(#4416) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok!

Tudom, itt nem épp független véleményt kapok, de hátha tudtok segíteni :)
Netflix-re, HBO Max-ra szeretnék egy sticket venni, és igazából két fő jelöltem van:
- Xiaomi TV Stick 4K
- Amazon Fire TV Stick 4K (nem Max)

A xiaomiban kicsit több a ram, és újabb az OS. De a papír forma nem igazán fejezi ki a használatot, így valakinek van tapasztalata velük, melyiket lenne érdemes választani és miért? Belenézve a topicba, látom van itt ADB-től kezdve minden, a gyári bedugom-használom úton nyújtott teljesítmény érdekelne leginkább, komolyabb mókolás nélkül :)

Köszönöm

(#4417) Sanyi.mTs válasza qfm (#4416) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Milyen TV-n használnád?

(#4418) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Másnak is települt mostanság freevee és news app a stickre?

(#4419) qfm válasza Sanyi.mTs (#4417) üzenetére


qfm
senior tag

Philips PUS6704. Van Netflix lejátszója, de elég nehezen birkózik meg vele. HBO max-ot nem támogatja.

(#4420) azbest válasza qfm (#4416) üzenetére


azbest
félisten

xiaomi mibox3 és firetv 4k és gen2 összehasnlítási alapom van.

A szoftveres támogatás xiaominál nagyon változatos volt az évek során. Volt, hogy nagyon rossz volt és a használhatatlanság határát súrolta, volt hogy egészen jó volt. Nem tudom a stickeknél ez hogy áll most, a box elmegy kategória (a képminősége rosszabb a 9es rendszerrel, mint korábban, bár ez megjelenítőtől is függhet. Valamit elszúrtak a memóriatakarékos ui renderelés körül, nem tudom ez mennyire xiaomi bénázás vagy mennyire amlogic). Konkrétan némelyik videónál vannak artifact zajok a videókezelés miatt. A stickek újabb genrációs amlogic chipekre épülnek, lehet azoknál nem teljesen ugyanez van. Egyébként láttam, hogy itthon kapni realme 4k stickeket is, esetleg azoknak is érdemes utánanézni.

A firetv stikeknél nekem jobb képminőség és jobb optimalizáltság a benyomásom. Viszont mivel nem google, néha külön úton kell rátenni appot. Ha valami hivatalosan nincs rá, akkor lehet nem fog menni. Mostanában a fireos 7es újabb fajta stickekre voltak panaszok szoftverrupdate után. Manapság már itthon és európában is eléggé sok funkció alapból megy rajtuk, van ami hamarabb rákerül, mint google eszközökre. Hosszútávon megbízhatóbbnak tűnik a támogatása, mint a xiaominak. Hihehetlen, hogy a gen2 még most is elég jól használható és megy rajta minden streaming app, amit a 4kn is használok.

Szerintem mindkettőre igaz, hogy az app telepítéseken kívül eléggé zárt rendszerek, nem érdemes nagyon erőlködni a kezelőfelület lecserélésével.

[ Szerkesztve ]

(#4421) csonkadavid válasza qfm (#4416) üzenetére


csonkadavid
tag

Nekem van xiaomi tv stick 4k és firetv 4k max.
A xiaomi nem vált frekvenciát, semmilyen módon.
Ugyanarra a tv re kötve használom őket.
A xiaomira jött valami frissítés azóta a prime video Hdr10+ tartalmaitól újraindul.
A maxon meg az Hbomax dolby vision nem ment hónapokig.
Most jó egyébként.
Mindegyik gyors reszponzív.
A xiaomi andriod tv-je nekem jobban bejön, de én a frekvencia váltás miatt inkább a fire sticket használom.
A párom és a gyerekek viszont sokkal jobban szeretik a xiaomit.
A google asszisztens simán keres magyar nyelven, az alexa nem.
Mind a kettő támogat minden létező formátumot egyébként.
A xiaomi emlékeim szerint több hangformátumot tud kezelni.
A sima 4k egyébként azt hiszem android 7.0 alapú ezért az időtállóság miatt én a xiaomit választanám a kettő közül.

[ Szerkesztve ]

(#4422) qfm


qfm
senior tag

Köszönöm a tapasztalatokat :R

(#4423) nt0524 válasza gyűrű (#4410) üzenetére


nt0524
tag

Köszönöm, igen, így már értem (bár ...., na mindegy :) )
mindenesetre a fórum segítségével oldottam meg mindent, szóval jó ez a brigád! :-)
És főként okos, meg profi! Köszönet mindenkinek!!!

(#4424) gyűrű válasza nt0524 (#4423) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Jó kis cucc ez, én mindig ezt használom ha nem kell az erősítő, és csak tv-n nézek valamit...
Nagyrészt kodival, de a nf és disney+ plus app is szuper rajta..

(#4425) KaqXar19


KaqXar19
tag

Hello!
A kovetkezot csinalja a pro, ha bekapcsolom a tevet: menu alatt szol a hangja legutobb jatszott smartubeon + kodin nezett tartalom. egyszerre. kicsit zavaro.
Ha elinditok valamit, akkor mar csak az szol.
Talalkozott mar valaki ilyennel? ha igen, mi a megoldas?
Koszi

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

(#4426) Hyena válasza gyűrű (#4392) üzenetére


Hyena
senior tag

Linkelned nekem azt az altalad emlitett marciusi verziot ami tutira jo?
Elore is koszi!

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#4427) gyűrű válasza Hyena (#4426) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

(#4428) tomigonzo válasza qfm (#4416) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

volt anno xiaomi box, (szornyu volt) ahogy azbest irja az sw szinvonala teljesen hazavagta az egesz proijektet, apro foszlanyok alapjan talan mostanaban mar kisebb aplitodoval mukodik a teljesen rossz es a jo kozott,
amazon cuccok anno a legelejetol (mint ahogy apple tvk is) ar ertek aranyban kb mind verhetetlen volt a minoseguk a stick kezdeti bukdacsolasat kiveve tulajdonkeppen hibatlan,

adb ne zavarojon semmi massal ne is foglalkozzal, csak az kell neked nem probalkozz hokuszpoksszal es tok egyszeruen fogod tudni hasznalni, sideloadolni,

apro megjegyzes, gondolkozz el hogy megis inkabb a max ;), hosszutavon jobb lesz az ;)

(#4429) Hyena válasza gyűrű (#4427) üzenetére


Hyena
senior tag

Eddig jo.
Koszonom szepen :)

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#4430) Bubukain


Bubukain
senior tag

van egy olyan gondom, hogy bármit nézek a stikck-en az amazon prime video-n egy idő után, (kb 15-20 perc) elkezd remegni a képe mozgásoknál, mintha nem stimmelne a frekvencia, aztán pár perc múlva minden ok. Ezt minden filmnél egyszer csinálja, vagy egy sorozatnál minden résznél egyszer. Az előző stick-em is csinálta, most a max is, de akár apple tv-n akár a tv saját app-on belül nézem úgy nincs ilyen probléma. A stick-en sincs mással gond, HBO max, Disney, Netflix mindegyik tökéletes csak a prime videónál van ez. Mindenféle cache törléses bizbaszon túl vagyok de nem oldotta meg.
Tapasztalt esetleg más is hasonlót aki használ prime videót?

(#4431) tomigonzo


tomigonzo
aktív tag

Eurosport Player appot hasznal valaki sticken?

(#4432) KaqXar19 válasza KaqXar19 (#4425) üzenetére


KaqXar19
tag

pro = 4k max :U

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

(#4433) gyűrű válasza KaqXar19 (#4432) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Még nem volt ilyenem, de ez kb. akkor lehet ha nem lépsz ki rendesen az app-ból. Vagy nem záródik be. Nekem telepítve van a background apps & process list , időnként abban bezárárom ami bennragad.

(#4434) trance89


trance89
őstag

Amazon.de féláron van a Fire stick 4k max, igyekezzetek :)

(#4435) #82860288 válasza trance89 (#4434) üzenetére


#82860288
törölt tag

Megéri a sima 4k-ról váltani?

(#4436) gerapapa válasza tomigonzo (#4431) üzenetére


gerapapa
csendes tag

Én használom az Eurosport player appot, gond nélkül megy 4k és maxos sticken is.

(#4437) Laybee válasza trance89 (#4434) üzenetére


Laybee
őstag

Ha előfizetsz a prime-ra.

(#4438) Laybee válasza Laybee (#4437) üzenetére


Laybee
őstag

És ha német vagy osztrák címed van.

(#4439) kmarci25 válasza Laybee (#4438) üzenetére


kmarci25
veterán

Vagy mailboxde.com

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4440) trance89 válasza Laybee (#4438) üzenetére


trance89
őstag

Minden accounthoz jár 1hó prime trial vagy regisztrálsz egy másik accountot másik kártyával + mailboxde
A sima 4K is pl 23€, nagyon durva ár érte

[ Szerkesztve ]

(#4441) Bubukain válasza trance89 (#4434) üzenetére


Bubukain
senior tag

Kiemelkedő exkluzív ajánlat
Ez az üzlet kizárólag az Amazon Prime - tagoknak szól.

(#4442) Årpi


Årpi
őstag

Egy 4K beszerezve mailboxde segítségével, így is megáll 14 környékén, ami nem rossz.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#4443) pecze válasza trance89 (#4440) üzenetére


pecze
aktív tag

Nekem is kellene egy darab 4K, aki rendelne és betársulhatnék mellé az írjon egy privátot, Budapesten tudom átvenni.

[ Szerkesztve ]

(#4444) tsilver


tsilver
aktív tag

Most akkor mi lenne a menet?
Regisztrálni kellene a Prime-ra (30 napig ingyenes) utána olcsón megvenni a Max-ot prime kedvezménnyel féláron, majd mailbox.de -re küldeni majd haza és utána van valami kikötés, hogy a prime előfizetést meddig kell tartanai vagy olyan amire oda kell figyelni?

Valamint nem baj a magyar cím a prime előfizetéshez, mert ugye azt írja "Important: Please keep in mind that the Prime benefits are only available to customers in Germany and Austria."

[ Szerkesztve ]

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#4445) #82860288 válasza tsilver (#4444) üzenetére


#82860288
törölt tag

Így van, ez a menet.
Annyira kell odafigyelned, hogy 30 napon belül mondd le a szolgáltatást.
Magyar címnél a teljes árat fogja számolni, de ha vásárlás előtt beállítod a német mailboxos címet, akkor jó lesz.

(#4446) atisboyy


atisboyy
csendes tag

Nem lesz valami régiókódos tiltás,vagy bármi az Amazon részéről ha itthon használom a lemondás után? Én a cube-on gondolkozom. Megéri,vagy inkább max?( Az utp adapter miatt)

(#4447) tsilver


tsilver
aktív tag

néha a remote elfelejti a TV_t vezérelni sem hangot nem lehet vele állítani sem kikapcsolni vagy be. ha újraindítom az egész rendszert akkor ÁLTALÁBAN megjavul. Lehet vhoy újra párosítani vagy milyen beállítást ellenőrizzek.

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#4448) atiska007 válasza tsilver (#4447) üzenetére


atiska007
senior tag

Lehet elemet kellene cserélni, vagy feltölteni (ha tölthető)

Mittudomain!

(#4449) tsilver válasza atiska007 (#4448) üzenetére


tsilver
aktív tag

bejött,
persze a legegyszerűbbre nem gondol soha az ember. :) Mondjuk nem értem hogyan sikerült 2 hónap alatt lemeríteni

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#4450) Sanyi.mTs válasza tsilver (#4449) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Nálam mintha anno jelzett volna, hogy merülnek az elemek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.