Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-12 10:12:50

LOGOUT.hu

Raptoreum bányászat dióhéjban

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#512) Danex


Danex
addikt

Itt szerintem mielőtt felülnétek sokan a hype vonatra számolgassatok. Az látható, hogy a diff elég meredeken emelkedik és pl 2 héttel ezelőtt egy most 250e-res cpu alig hozott 2$-t / nap

Az, hogy egy ilyen CPU kitermelje magát gyakorlatilag a coin értékének kell meredeken emelkednie. Akkor viszont elgondolkoztató, hogy inkább most kell venni a coinból és eladni majd ha elégedett az ember.

Szerintem most annak érheti meg befektetni CPUba, aki amúgy is haszálná a jövőben, pl nekem lehet megérné az 5600X-et eladni, rádobni egy kis pénzt és gyakorlatilag kidolgozná a CPU az árkülönbséget ezzel mondhatni egy free upgrade-ként működve.

De csak erre felépíteni egy gépet ahol az alaplap+ram+táp stb mind mind extra nem termelő költség szerintem nem adja ki a matek azzal szemben, hogy most vennél a harmadából RTM-et.

Ez főleg azzal számolva, hogy most újra emelkedett áron mennek a ryzenek és fél éven belül jön amúgy egy frissítés is (ami vélhetően jobb lesz RTM bányára a nagyobb cache miatt) így ezt a veszteséget is ki kell bányászni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.