Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Alien: Isolation

Hozzászólások

(#51) Viper26


Viper26
nagyúr

Spoiler-ezést függeszétek fel légyszi, köszi. ;)

iPhone 14 | FR955

(#52) br.rak válasza cyberkind (#50) üzenetére


br.rak
őstag

Igen ki fog derülni, a flashbackes részből egyértelmű mi történt, igaz a nagy "aha" momentumok a vége felé vannak.

(#53) eami válasza Viper26 (#51) üzenetére


eami
addikt

majd st mesélek :DDD

(#54) Viper26 válasza eami (#53) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nem javaslom... :DDD

iPhone 14 | FR955

(#55) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Akinek nem megy olyan jól az angol, hogy kapásból megértsen mindent, annak jó hír, hogy megkezdték a fordítást. Érdemes figyelni, hogy hol járnak a srácok.

Stoppos & Beholder oldala.

(#56) cyberkind válasza antikomcsi (#55) üzenetére


cyberkind
félisten

1 nap, 1%, még 99 nap és jöhet az újratolás.

Paranormal Cocktivity

(#57) antikomcsi válasza cyberkind (#56) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nem biztos, hogy így kell számolni, a Settlers 7 magyarításra már vagy 6 éve várok! :DDD

(#58) Rico83


Rico83
tag

Fordításra kerül az ALIEN : Isolation.
Lehet jelentkezni a fordításhoz.Nem ördöngös a szöveg, jól lehet vele haladni.
Stoppos és Beholder kollégákkal is felveszem a kapcsolatot, minél előbb kész lesz annál jobb.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#59) cyberkind


cyberkind
félisten

Egyébként én nem tudom hogy a gameplayek-ben milyen fokozaton játszottak, de engem simán észrevett 10+ m-ről, na így már valami, na de az hogy ha elkezdek futni végem van, ha meg guggolva indulok el meglát, kész téboly.

Paranormal Cocktivity

(#60) br.rak válasza cyberkind (#59) üzenetére


br.rak
őstag

A legtöbb szerintem vágott videó, a halálok ki vannak szerkesztve belőlük csúnya magyarsággal fogalmazva.
Amiket én láttam ott vissza visszajön a szobába, mintha várná hogy előbújj a rejtekből, benéz az asztal alá, ilyenek.

(#61) cyberkind válasza br.rak (#60) üzenetére


cyberkind
félisten

Nekem ez a 3. állomás elején van, ahonnan menni kéne tovább, de szétakartam nézni, de így hogy, se rohanni nem lehet, se elbújni mert lassú, ja meg ott vannak a katonák is, akik nem értem minek találnak be, amikor egy senkik vagyunk.

Paranormal Cocktivity

(#62) Xerxész


Xerxész
őstag

Hát, én nagyon lassan haladok, de ez nem a játék hiábja. :) Egyszerűen csak fosok. :DDD A hangok a szívbajt hozzák rám. :)
Még csak most lett meg a revolver.

Olvastam amúgy olyat, hogy ha nagyon óvatosan csinálja az ember, akkor alig fog találkozni az aliennel a játék során. De ehhez nagyon ügyesnek kell lenni. :)

(#63) cyberkind válasza Xerxész (#62) üzenetére


cyberkind
félisten

Olvastam amúgy olyat, hogy ha nagyon óvatosan csinálja az ember, akkor alig fog találkozni az aliennel a játék során. De ehhez nagyon ügyesnek kell lenni.

Ha az óvatos azt jelenti hogy nem játszik az ember, ez egészen biztos, ugyanis én mindenhol guggolva megyek a legkisebb zajt csapva, és mégis állandóan jön.

Paranormal Cocktivity

(#64) Xerxész válasza cyberkind (#63) üzenetére


Xerxész
őstag

Jó, hát én is kicsit fenntartásokkal kezelem ezeket...majd kiderül, ha eljutok én is odáig. :)

Az űrben fogunk "sétálni" vajh'? A játék elején lévő videón túlmenően kérdezem.

(#65) Ghard


Ghard
őstag

Az első pár óra játék meglepően jó benyomást kelt, a régi, villogó műszerek, idejétmúlt űrhajókörnyezet...
Aztán később, már nem a félelem jön elő,csak az idegesség. Az aliennek mindig, de tényleg mindig ott van dolga az egész rohadt nagy bázison, ahol nekem. Nem lehet kettőt lépni, már ott van. A mozgásérzékelő ha jelez, már késő. Ha fél óráig maszatolok 2 szoba között, akkor az alien is 2 szoba közt mászkál föl-alá, nem baj ha 58x látta már, hogy nincs ott senki. Az androidokat nem is említem. Azért sok óra játék után érezhető, hogy miért vannak az alacsony pontszámok. :)

(#66) cyberkind válasza Ghard (#65) üzenetére


cyberkind
félisten

Én szándékoltan guggolva megyek mint egy lopakodó, és még így is, csak azért is arra kolbászol az a rohadt lény. :(((
És igen, az idegesség, mi ebben a félelmetes hogy állandóan körülöttünk lófrál, amikor ott van az egész állomás tele-tele emberrel. :o
Jó játék, de így monoton lesz.

Paranormal Cocktivity

(#67) Ghard válasza cyberkind (#66) üzenetére


Ghard
őstag

A guggolás csak arra jó, hogy ne csapj zajt, mert akkor egyből neked megy. Sajnos a fejlesztőktől ennyire futotta, hogy ott kolbászoltassák az alient, ahol a player van.
Még valami: ahogy a szekrényajtót csapkodja "bebújásnál", az hab a tortán.
Mintha együtt érezne a játékossal: már megint itt az alien, már megint be kell bújnom ebbe a sz@rba, hogy szakadna szét ez a retek szekrény!
:))

(#68) cyberkind válasza Ghard (#67) üzenetére


cyberkind
félisten

És ha nem csapsz zajt, nem jön a lény, gondolnánk mi játékosok, de a fejlesztők ismét Need for Speedeztek(rendőrökre gondolok).
Igen, itt látszik hogy a csapat amatőr ehhez a kategóriához még, de azért összességében egy jó egyveleget kaptunk.

Na most próbáltam ki hogy mennyi lövésre jön a lény, nálam 3 volt, aztán elbújtam, lőttem még 1-et és megevett. :DDD

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#69) SchumiBácsi

Na megvan a cucc, felraktam és... hát... érdekes :D
Revolver beszerezve, elvileg már le kéne tudni lőni az alient és heló... de egyébként marha szokatlan hogy nem lehet visszapofázni az idegennek :D Ha egyszer meglátott, jön lát és jól lakik. Egyszer el is bújtam egy szekrénybe erre nem kitépte az ajtót az állatja? :D Nem tudom hogy fog ez működni tovább mert most a fekete doboz utáni résznél tartok és fel kéne hekkelni a liftet. Ez normál körülmények között (Smart Gun, M41A, M240A1, stb. :D) kb. 2perc volna, de így félóra próbálkozás után holnapra napoltam ezt a projektet és sztem ha ez így marad naponta kb. 5%-át lehet abszolválni a játéknak 2-3óra játékidőben Easy fokozaton :D Tehát nem tudom hol van 16-20óra alatt kész a játék :D Ez nem feltétlen rossz de ha gyakran fog ugyanott beletörni a bicska akkor baj lehet, és tényleg kissé mintha csajozós lenne az idegen mert állandóan megtalál :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#70) SchumiBácsi válasza cyberkind (#66) üzenetére

Ha eszük van akkor erre lehet kitalálnak valamit, mert már akkor is full para volt a játék amikor sztem gyakorlatilag fel sem tűnhetett még az alien. Gondolom akkor tűnik fel először úgy négyszemközt nemsokkal azután hogy a fekete dobozt megtaláljuk, előtte sztem egyáltalán nem támad sehogyse. (való-igaz egyszer korábban átfutott sztem előre tervezetten ;], és ALEX felhúzásánál is feltűnik, de akkor még csak átvezetőn mozin) Mondjuk Ripleynek ekkorra már hihetetlen lábizmokkal és combokkal kellene rendelkezzen, ennyi guggolva járás után simán lerúghatná az idegent ;] :DDD

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#71) cyberkind válasza SchumiBácsi (#70) üzenetére


cyberkind
félisten

Igazából a fekete doboz után akkor lesz tuti, amikor még nem kapjuk meg a detektort, de már a lény aktív lesz, na ott már csak a hallás marad, örültem de nagyon. :D
Egyébként kicsit toltam az este, és mivel a lény mindig arra volt amerre én, tehát bent voltam a szobában, és csak pont előttem ment körbe körbe, így egyszer meglátott és megevett, ez így meg szar, most feküdjek ott órákig vagy mi? :(((

Paranormal Cocktivity

(#72) SchumiBácsi válasza cyberkind (#71) üzenetére

A fényes szobára gondolsz ahol van a "telefon"? :D Ki lehetne ezt frankón számolni sztem, de alapos a gyanúm hogy a lényecske direktben van egy meghatározott körön belül, mind1 mit teszünk, ráadásul okos is. A zenéből 1ébként lehet rá következni merre lehet: amikor pattogósabb traktusok jönnek ideje bujkálni ha nagyon pattog/meglátott, akkor viszont nyúlhatunk a load gombhoz, ha nem akarunk jó éjt puszit kapni tőle :D Nem tudom meddig kellene bujkálni, meg ha el is megy, mikor jön vissza... a hekkelés amiről szó van, kb. félperc volna megközelíteni a "munkaterületet" és még fél perc a hekk... Csakhogy eddigi tapasztalataim alapján a monszta ez idő alatt mivel nem megy el messzire, 10× is megehet, mert futni azt tud egész gyorsan ám :D

Az ALIEN-ben egyáltalán nem volt ilyen tettre kész, mert ha visszaemlékszünk, akkor gyakorlatilag mindenki ostoba halált halt: Brett egyedül keresi a macskát minden nélkül addig Ripley meg Parker nem tudom mit csinált... biztos kávéztak :D Utána Dallas bemegy a szellőzőbe egy tákolt lángszóróval, egy olyan helyre ami teljes fegyverarzenállal is rizikós. Aztán amikor szétverik Ash-t majd újra beüzemelik végül felégetik, ez akkora zajtenger lenne a játékban hogy az állomás másik végéről is odamenne az alien de a filmben mégsem ment. Majd nagy sokára mikor már szinte betankolják a mentőhajót, akkor jelenik meg, 2instagyilokkal. Ripley meg menekülés közben majdnem kezet fog vele, erre mégsem követi inkább nézi a macskát :D Szóval a játékon sztem lehetne lágyítani, mert így easy módban is elég nehéz, vagy ha ez nem lehet bevezetni egy turista módot ami ettől is könnyebb :D

Hatékony figyelem elterelésre perpill nincs 5letem, van egy flashbang meg smoke granyó, sztem az aliennek ez smafu, pisztollyal lehetne talán belelőni/elriasztani, kérdés meddig... legalább lehetne eldobálható kacat terelgetni, ha már úgyis omladozik az egész állomás, néha egy csavart/anyát/szemetet felvennénk és eldobni a picsába. Sztem ez hasznos feature lenne.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#73) batai15


batai15
félisten

A xenomorph mikor bukkan fel elsőnek?
Elkezdtem a játékot de parázok hogy rám támad és nem merek elkezdeni játszani.

(#74) Xerxész válasza batai15 (#73) üzenetére


Xerxész
őstag

"Elkezdtem a játékot de parázok hogy rám támad és nem merek elkezdeni játszani."

Vigyázzunk a paradoxonokkal! :D

(#75) ooooobi válasza batai15 (#73) üzenetére


ooooobi
senior tag

Ez a lényeg, hogy parázz. Ne légy nyuszi. :)) Én csak a nostromo dlc csináltam meg ott 5 perc és jön a kicsike, párszor be is csináltam. Alap küldikben szerintem van vagy másfél óra míg nem látjuk. Legalábbis Yt videókból kiindulva.

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#76) Xerxész válasza ooooobi (#75) üzenetére


Xerxész
őstag

A Nostromo DLC miről szól tulajdonképpen? Csak röviden, spoiler nélkül... :)
Visszaugrunk 15 évet az időben és Ellen Ripley bőrébe bújva gyakorlatilag lejátszuk az Alien film eseményeit? :)

(#77) antikomcsi válasza Xerxész (#76) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nem, akárkit választhatsz a szereplők közül. ;)

(#78) ooooobi válasza Xerxész (#76) üzenetére


ooooobi
senior tag

Dallas, Parker vagy Ripley szemszögéböl kell izolálni a lényt, vagyis bezárni a légzsilipes szobába (attól függöen hogy kit választ az ember, a Nostromo más más pontján kezdünk. Egész rövid amúgy, aki rögtön talizni akar az aliennel ezt próbálja ki elöször. Crew dlc vagy mi a neve a játékban. A last survivorban meg ripleyvel kell a filmbeli finálét lenyomni, mikor bekapcsolja az önmegsemmisitest, ez nem tudom milyen hosszú még nem próbáltam.

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#79) Xerxész válasza antikomcsi (#77) üzenetére


Xerxész
őstag

Agyam eldobom. :)
De akkor tényleg az Alien film eseményeit éljük meg (többé-kevésbé)?

(#78) ooooobi
Értem, köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#80) batai15


batai15
félisten

Jut is eszembe akkor a filmet meg kell nézni.

(#81) cyberkind válasza batai15 (#73) üzenetére


cyberkind
félisten

Azért annyira nem ijesztő a lény, sőt engem már idegesít csak. :o

Paranormal Cocktivity

(#82) SchumiBácsi válasza batai15 (#80) üzenetére

Még nem is láttad a filmet, de már játszanál vele.

Süllyedés ON ;]

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#83) batai15 válasza SchumiBácsi (#82) üzenetére


batai15
félisten

De láttam, csak nem most. Az alien mindig is a mumus volt nekem ezért parázok ennyire.

(#84) SchumiBácsi válasza batai15 (#83) üzenetére

Akkor bemelegítésnek tessék mind a négy részt BlueRay változatban végigparázni 1000wattos hangfalakkal :DDD

Aztán játékban lehet a korábbi részekkel is próbálkozni - azért mégis csak le lehet lőni őket, aztán ha jól belejöttünk a hentelésbe jöhet az Isolation, hogy a bújkálásba is belejöjjünk ;]

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#85) boksz


boksz
senior tag

Na, végre megjött a PS4 verza :) este nekiugrok....
( már most fosok :Y )

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#86) Lunky88 válasza cyberkind (#27) üzenetére


Lunky88
tag

Ha a jobb egér gombot lenyomva tartod miközben használod a mozgásdetektort, akkor nem lesz homályos a kép.

"Go on… but trick us again child, and your suffering will be legendary even in Hell!"

(#87) antikomcsi válasza Lunky88 (#86) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ez mondjuk így normális.

Ha arra fókuszálsz ami a kezedben van közel, akkor nyilván a távoli dolgokat látod homályosan, ha pedig megnyomod az egérgombot és átfókuszálsz a távolba, akkor meg a mozgásdetektor mosódik el.

Lehet, hogy játék szempontjából kényelmetlen, de jól megcsinálták.

(#88) cyberkind


cyberkind
félisten

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de engem inkább idegesít mint ijeszt.
Szándékoltan vártam 10 percet egy ágy alatt, hogy meglessem mit és hogy művel a dög.
Szóval, az hogy mindig összevissza megy, rendszertelenül oké, de az hogy állandóan csak körülöttünk kolbászol, és ha átmegyek a kódos ajtón, akkor vagy jön utánam, vagy a szellőzőn jön át, és mindkét esetben cumi van nekem, mert nem tudok menni amerre kéne, ugyanis körbe-körbe megy, ez így mi?
Mert ez minden de nem horror, hanem agymenés, + így az az előzetes 15-20 óra nekem kb 50 lesz, az meg vicc, kár hogy amatőr a csapat, tegnap este már ott voltam hogy törlöm, de aztán mégse, majd ma még próbálkozok. :U
Ja, az is oké hogy a préda körül van a dög, de a hajó tele van másokkal is, de csak minket molesztál. :W

(#86) Lunky88
Már megvan. :)

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#89) Lunky88 válasza cyberkind (#88) üzenetére


Lunky88
tag

Először én is nagyon be voltam rezelve tőle, de mostanában már ahhoz sincs türelmem hogy megvárjam amíg visszakotródik a szellőzőbe, hanem csak addig várok amíg hátat fordít nekem és simán elsétálok a másik irányba. Amúgy hardon nyomom, úgy az igazi. :D

[ Szerkesztve ]

"Go on… but trick us again child, and your suffering will be legendary even in Hell!"

(#90) cyberkind válasza Lunky88 (#89) üzenetére


cyberkind
félisten

Én mediumon tolom, de elegem van hogy ilyen a játék.

Paranormal Cocktivity

(#91) br.rak


br.rak
őstag

Amúgy a vége felé magyarázatot találhattok miért van mindig a közeletekben. Illetve pontosítok, miért tűnik úgy hogy a közeletekben van. Semmi sem olyan egyszerű, mint elsőre látszana. :N

[ Szerkesztve ]

(#92) cyberkind válasza br.rak (#91) üzenetére


cyberkind
félisten

Erre most is tudok, mert így programozták le az egészet hogy idegeljen mint az NFS-ben a rendőrök. :P

Vagy tudja hogy a 4. részben rokonok lesznek és csak megakar puszilni vagy mi? :U

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#93) batai15 válasza br.rak (#91) üzenetére


batai15
félisten

Mi az?

(#94) br.rak válasza batai15 (#93) üzenetére


br.rak
őstag

Itt lehet rendes spoiler-t használni? ( nem az off-ba teszem és áthúzom megoldás, mert abba sokan belefuthatnak) Hanem külön kell ráklikkelin és addig teljesen rejtve marad.

(#95) batai15 válasza br.rak (#94) üzenetére


batai15
félisten

Dolgoznak rajta. Privátba jöhet a dolog

(#96) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Jaú ez az idegen:izoláció címü játík... Csak mindig megesz ez a fíreg, ölögem van belű...

(#97) br.rak válasza batai15 (#95) üzenetére


br.rak
őstag

ment pü.

(#98) cyberkind válasza horvathkrisz (#96) üzenetére


cyberkind
félisten

Egyen no, de ne csak mindig engem, há' mi vagyok én, svédasztal?
Az egész hajó az.
:P

Paranormal Cocktivity

(#99) bit_bro


bit_bro
tag

Sikerült visszahekkelni a népeknek az Alien Isolation-ba a letiltott Oculus Rift támogatást.
Nem tökéletes, de elég tűrhetően működk.
Aki olyan szerencsés, hogy van otthon DK2-je, kipróbálhatja.

Leírás ITT

(#100) SchumiBácsi válasza SchumiBácsi (#72) üzenetére

Na nem tudom mi lett a döggel, sztem elaludt tegnap óta, mert most első menetre meglett a küldi :D Persze míg a liftet hekkeltem, az orvos fonendoszkóp nélkül is hallotta volna a szívemet :DDD

Egyébként ez arra enged következtetni hogy nincs két egyforma helyzet a játékban. Az is igaz hogy tettem egy nagyobb kört az alatta levő szinten, az egyből felcammogás helyett, hogy adott esetbe ne dögöljek meg olyan hamar ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Alien: Isolation
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.