Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Alien: Isolation

Hozzászólások

(#251) marilllyo válasza SchumiBácsi (#250) üzenetére


marilllyo
veterán

Én is a reaktronál tartok most. A flamethower trükkje az, hogy akkor fújj rá az alien-re amikor még nem vett észre. Olyankor 1 fújás (~25 egység) és eltakarodik. Ha észrevett akkor kicsit többet kér és még meg is sebez mindemellett.
Én a revolver ammo-kat ellőttem a droidokra. Az a rohadék, hol 3-mat, hol 4 -et kér a fejébe. 550+ egység lötyi volt a lángszórómba meg tizenpár sörét. Érdekes lesz...

Mondjuk én semmi mást nem használtam. Noisemaker, flare, smoke...stb. Craftoltam de ott áll benn az invetory-ban.

De engem nem ijeszt meg, hogy nincs fegyver. Ez a játék amúgy sem arról szól. A dögöt megölni úgysem tudod velük...ha meg lövöldözöl akkor csak odavonzod magadhoz.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#252) SchumiBácsi válasza marilllyo (#251) üzenetére

Ha tudom hogy van dög akkor persze hogy nem lövök, de ha nincs akkor miért ne? :D Nekem a doridok eddig egységesen 4hecsátot kérnek, de a sotya az más, abból egy lövés is elég :DDD Persze a dögöt akkor se lehet kinyírni semmivel de mégis másabban lohol az ember ha ott a lángszóró, molotovval csak nehezebb eltéríteni. Szerencse a szerencsétlenségben hogy mikor jött az elkobzósdi, minden eldobható cuccom maxon volt, bele volt rakva a következőbe is minden item csak nem lehetett már kikraftolni, maga a tatyó is fullon volt, így effektív mindenből van még plusz 1-2db ;] A villanógránátnak és füstnek, bombáknak, sőt még a zenélőnek se sok értelmét látom, ismerve a dög képességeit... egyedül a láng hatásos szvsz, a többi pazarlás, inkább droidra való :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#253) marilllyo válasza SchumiBácsi (#252) üzenetére


marilllyo
veterán

Ja hát amikor nagyon a közelbe ólálkodott akkor szoktam neki adni egy kis kánikulát. "Nyeemm takarodssz?!" :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#254) athomi


athomi
veterán

Létezik hogy itt elakadtam? Vagy visszafele kellene mennem a pályán? :)

(#255) horvathkrisz válasza marilllyo (#253) üzenetére


horvathkrisz
addikt

LoL :DD :C

(#256) SchumiBácsi válasza cyberkind (#213) üzenetére

Csak remélni merem hogy ennyivel nem könnyebb az easy mód, mert 1 azaz egy halállal letudtam az egész reaktort... egy köcsög facehugger miatt nincs meg a "ne halj meg itt öcsivment" ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#257) SchumiBácsi válasza athomi (#254) üzenetére

Egyelőre nem segítek ;]
Ha már itt elakadsz az baj mert ettől még mókásabb dolgok lesznek :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#258) Lunky88


Lunky88
tag

Hát emberek nekem a vége nagy csalódás volt. Részletekbe nem fogok belemenni spoiler tag híján, de legyen elég annyi hogy ilyen hosszú játékidő után valami normális lezárást várt volna az ember. :(

"Go on… but trick us again child, and your suffering will be legendary even in Hell!"

(#259) FollowTheORI válasza Lunky88 (#258) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem ez elég jó "lezárás"... :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#260) marilllyo


marilllyo
veterán

Reaktor pipa. Faszán meg volt csinálva. Főleg a hangok.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#261) marilllyo


marilllyo
veterán

Na pipa a game. Háát. Még egyszer nem vinném végig az biztos...de tetszett.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#262) Lunky88 válasza marilllyo (#261) üzenetére


Lunky88
tag

Ugye? Valahogy én is így vagyok vele. A Crew expendables dlc-hez már nincs is kedvem egyáltalán. Majd talán 1 hónap múlva ránézek, de egyelőre bőven elég volt. Tetszett a játék, nem bántam meg hogy megvettem de az utolsó 2 küldetésnél már nagyon vártam a végét.

"Go on… but trick us again child, and your suffering will be legendary even in Hell!"

(#263) SchumiBácsi válasza Lunky88 (#262) üzenetére

Jó hát az ilyen igazi idegenes játékok pszichikailag eléggé megterhelők. Már egy ideje a szörnyet kerülgettem, de még nem volt meg a lángszóró, akkor úgy voltam vele hogy legyen vége mihamarabb. Most meg úgy vagyok vele ha kijátszom, azonnal megy a Colonial Marines és indulhat a hentesbolt, kárpótlásul a sok bujkálásért ;]

Egyébként simán újrajátszom még párszor ezt is, de a honosítás után mindenképp.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#264) PainKiller13 válasza SchumiBácsi (#263) üzenetére


PainKiller13
őstag

Colonial Marines milyen volt? Azzal nem is nyomtam csak pár percet talán, nem tűnt nagy számnak.

(#265) seniman válasza SchumiBácsi (#263) üzenetére


seniman
addikt

Nekem nem akar indulni a Colonial Marines :O

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#266) SchumiBácsi válasza PainKiller13 (#264) üzenetére

Az alapverziót is meg tudtam enni többször, de ehhez az kell hogy törzsgyökeres fan legyél... anélkül nem fog menni ;]

A javításáradat után meg csak simán jó, a demó továbbra is szebb és jobb sztem. De egy Isolation után közel se számíts akkora élményre, van egy két para helyzet és annyi. Tipikus "mész lősz oszt jól van", aztán minél többet játszod annál könnyebb lesz.

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#268) SchumiBácsi válasza Loha (#267) üzenetére

Na kijátszva, íziben 30óra alatt... szvsz nagy (nagyon nagy) szerencse kell a folytatáshoz...

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#269) cyberkind válasza SchumiBácsi (#268) üzenetére


cyberkind
félisten

Én is kitoltam, és alig volt életem, kraftolni már nem tudtam, mindez mediumon, na ez kihívás volt a köbön.
Simán jöhet a folytatás, nagyon jól összerakták az egészet, a vége meg szerintem jó volt, elég sokat merített az első filmből, kivi leszek az új részre.

Paranormal Cocktivity

(#270) Thome


Thome
addikt

Kb 45 percig nem sikerült eljutni egy mentési pontig, aztán elkapott a szellőzőben. Úgy felidegelt, hogy letöröltem a picsába. Jó játék, erre vártam meg minden, de engem annyira felbaszott ez az AI, hogy saját testi épségem (+ a gépé) nem ér ennyit hogy ezzel játsszam. :U

(#271) seniman válasza Thome (#270) üzenetére


seniman
addikt

Engem a droidok szivatnak,a döggel szinte nem is találkoztam még.Lehet nekem a Droid Isolation van meg? :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#272) Thome válasza seniman (#271) üzenetére


Thome
addikt

A droidokkal móka szórakozni, azt nagyon élveztem, de ez az alien full imba ezzel az AI-val, jó nyilván nem arra gondolok hogy elkap, hanem hogy pont mindig arra van amerre mi. Pontosan az a gondom amit pár hsz-szel ezelőtt írt le a fórumtárs.

(#273) cyberkind válasza Thome (#272) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem tudom hogy te hol tartottál, de ahogy haladunk előre egyre durvábban csak minket akar a dög, pedig azt írták a fejlesztők vagy kik, hogy ha nem csapunk zajt akkor alig találkozunk a lénnyel, én szándékoltan mindig mindenhova guggolva mentem és mégis jött, és még úgy is hogy az ajtó mögött egy másik szobában voltak 5-en rajtam kívül, de hát őket nem kereste meg semmi se, szal ez így azért szar mert a film szerint ott van a lény ahol a préda, de abból meg rengeteg van, nemcsak mi. :U

Paranormal Cocktivity

(#274) Thome válasza cyberkind (#273) üzenetére


Thome
addikt

Nem tartottam messze, de ahol érzem hogy hosszútávon csak az egészségemre menne a játék, akkor azt hagyom.

(Ott tartottam hogy a doki a túloldalon mondja hogy menjek ide-oda, aztán elmentem és épp egy doktor id kulcsát kerestem -meg egy save pointot- a 22x szobáknál vagy hol a szöszben. És ott untam meg hogy kinn volt a folyosón, én benn az egyik teremben egy szekrényben, és egyszerűen a folyosón az ajtó elől alig volt hajlandó elmenni. Aztán elment, szépen guggolva mentem, és akkor is előjött. Na itt lett elegem, mert amíg az amnesia hasonló nehézségű de játszható, addig ez csak az agyamra ment az ai-val. Pedig egyébként egy baromi jó játék lenne, de még easyn is szivat.)

(#275) cyberkind válasza Thome (#274) üzenetére


cyberkind
félisten

Ahol te tartasz az az egyik szopatós része a játéknak, kb van 3-4 az egész játék során, nekem ez a pálya tízen sokadszorra sikerült csak, és már készültem hogy letörlöm de szerencsére, rohadt nehezen sikerült.

szpöjler
És még nem is találkoztál a többi lénnyel, az arctámadókkal meg ilyenekkel.
Szerintem érdemes lenne próbálkoznod mert nagyon jó az egész, pláne a fészek a reaktornál, na ott a hangok, kirázott a hideg.

Paranormal Cocktivity

(#276) eami


eami
addikt

még nem értem a végére, de kérdés DLCkel kapcsolatban. Megvettem a The Crew DLC-t és tervezem a Season Passt is az eddigiek alapján. Viszont ma vettem észre hogy kiraktak egy Last Survivor DLC-t is. Ez a két jelenlegi DLC független az SPtől?

(#277) cyberkind válasza eami (#276) üzenetére


cyberkind
félisten

Jaja független, a The Crew dlc a Nostromon játszódik, 3 karakterből választhatunk és próbálhatjuk kinyírni a dögöt, a Last Survivor meg az önmegsemmisítős rész a film végéről ha jól tudom, de nem sok értelmét látom ezeknek.

Paranormal Cocktivity

(#278) Thome válasza cyberkind (#275) üzenetére


Thome
addikt

Most telepítem vissza, nem hagy nyugodni a dolog. :K
Ettől függetlenül nagyon remélem hogy sikerül átjutni rajta. Egyébként ahogy írod, 3-4 szopatós rész van, ez az első, ha ezen túljutottam egyből jön a 2. :DDD

Adok neki mégegy esélyt. Szeretem a sunnyogást, de azért az aránytalan szívatásnak nincs értelme.

(#279) cyberkind válasza Thome (#278) üzenetére


cyberkind
félisten

Utána már egész könnyű lesz a játék, jó sokáig nem lesz szopatás de szerintem azok ennél csak nehezebbek illetve hosszabbak lesznek, pláne ha a folyosókon mész, még a szellőzőben okés valamennyire mert nem vagy szem előtt meg gyorsabb is.
És minden esetben ha teheted csak lopakodj, mert ha elkezdenek lövöldözni jön a lény és kinyír mindenkit, utána meg ott fog kolbászolni állandóan.

Paranormal Cocktivity

(#280) Thome válasza cyberkind (#279) üzenetére


Thome
addikt

Nekem igazából a savepointok hiányával van bajom, jobban átgondolva. Mondjuk azért jó lenne pár olyan rész, ahol ne lenne alien. :U

(#281) cyberkind válasza Thome (#280) üzenetére


cyberkind
félisten

Miután kilőnek az űrbe vele együtt és nagy nehezen visszajutunk a hajóra, nyugi lesz kb a reaktorig. :)
Savepointokkal szerintem nincs baj, nekem eddig 20 perc volt a max ami veszett.

Paranormal Cocktivity

(#282) Thome válasza cyberkind (#281) üzenetére


Thome
addikt

Akkor én vagyok az amatőr hogy nem találtam. :DDD A térkép egyébként jelzi a mentést az ismeretlen pályarészeken is?

(#283) cyberkind válasza Thome (#282) üzenetére


cyberkind
félisten

A térkép akkor jelzi ha bejártad az egészet, vagy ha felvetted a világító izéket, semmi több. :D

Paranormal Cocktivity

(#284) Thome válasza cyberkind (#283) üzenetére


Thome
addikt

Ajjaj, akkor bajban leszek, de azért megpróbálom, mennie kell, azt már tudom hol ne keressem a kulcsot. :DDD

(#285) Lunky88


Lunky88
tag

Nem tudom itt hányan ismeritek, de Jingles is elkezdett vele játszani. :D Én csak azon röhögök hogy mennyit parázik a játékon. :)

"Go on… but trick us again child, and your suffering will be legendary even in Hell!"

(#286) Thome válasza cyberkind (#283) üzenetére


Thome
addikt

Na túljutottam, a franc vinné el, a megbeszélőteremben épp csak 3x rántott ki a szekrényből, mire sikerült eltalálnom hogy jobb klikk + s... :DDD Végre következő szint, stunbot megvan, most eltettem pihenőre a játékot. Ez is még a szivatós részhez tartozik továbbra is, vagy megkönnyebbülhetek? Azt kipróbáltam hogy itt van-e az alien, direkt lőttem egyet, hátha jön és szétlőhetem, de nem sikerült elűzni. Szóval erre a pisztoly kissé alkalmatlan. :DDD

(#287) cyberkind válasza Thome (#286) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez már könnyű lesz egy darabig, a pisztoly csak arra jó hogy jelezd neki itt a vacsi.

Paranormal Cocktivity

(#288) seniman válasza cyberkind (#287) üzenetére


seniman
addikt

Az ólom csak meghozza az étvágyát :D Elkapkodtam az előző kijelentésem,megpróbáltam lelépni a droid elől és a nyálgép már a keblére is ölelt :((

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#289) cyberkind válasza seniman (#288) üzenetére


cyberkind
félisten

Én azt utáltam, amikor fekszik egy android, azt elkap, és még agyonverjük meg szenvedünk addig idevonzzuk az alient. :(((

Paranormal Cocktivity

(#290) SchumiBácsi válasza Thome (#286) üzenetére

Csak egy tipp: nem minden esetben előnyös a szekrényben rejtőzés. Ha van egy bármilyen asztal, ami alá beférsz én azt választom szekrény helyett. Az első híresebb szopodánál, a szekrényben lényegében halottnak számítottam: addig jött míg meg nem evett. Aztán jött az asztal technológia - sima ügy volt, ha jól elment átstartolás a következő helységre ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#291) SchumiBácsi válasza cyberkind (#289) üzenetére

El kell kerülni őket, vagy fejbe lőni távolabbról ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#292) SchumiBácsi válasza cyberkind (#273) üzenetére

Sztem a befejezéshez közel, de már a reaktor maintenace részlegben kiderül, miért is ólálkodik a dög "csak" a mi közelünkben.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#293) SchumiBácsi válasza cyberkind (#269) üzenetére

Hát nekem minden maxon volt, valóságos mozgó storage man-ként fejeztem be. Adhatok privátban egy üzit, hogy elmondjam a véleményemet a végső buliról.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#294) cyberkind válasza SchumiBácsi (#292) üzenetére


cyberkind
félisten

Én nem jöttem rá, segíts.
Vagy ő már tudja hogy pár 100 évvel később tesók leszünk vagy mi?

Paranormal Cocktivity

(#295) Loha válasza Thome (#270) üzenetére


Loha
veterán

Kitartásra és önkontrollra nevel a játék, az biztos. :)

(#292) SchumiBácsi: Ez engem is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#296) FollowTheORI válasza Thome (#274) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Pedig ez még nagyon az eleje, ha jól emlékszem. Az első igazi találkozás a szörnnyel. :)

Amugy ki kell használni minden trükköt, pl zajt csapni máshol, a "rewire" dobozokban kapcsolgatni dolgokat hogy odamenjen.
Közben te meg tudsz menni máshova. És nem kell guggolva menni mindig, sőt néha futni kell (persze nem a lény előtt/elöl... de amikor nem lát és messzebb van akkor lehet. :)
Néha pont az a baj ha egy helyen tökölsz sokáig lassan gugolva és van ideje visszajönni meg megkeresni. ;]

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#297) Thome válasza Loha (#295) üzenetére


Thome
addikt

Mint az amnesia, maximum az nevelhet itt pluszban, hogy tűrnöd kell az idegesítő ai-t. :DDD

(#290) SchumiBácsi: Erre rájöttem, de ott ahol bebújtam a szekrénybe, nem volt asztal pedig oda mentem volna, gyorsabb oda bebújni. :K

(#296) NetTom: Igen ez még nagyon az eleje, de majd ha hazai pályán játszom otthon, nyugalomban, rendes hanggal, majd akkor fogom igazán élvezni, jelenleg laptop hangszóró + háttérzaj mellett nem a legjobb, lehet ez is rátett arra hogy ingerültebb vagyok a kelleténél. :U
Rewire dobozok csak az alien ellen jók, vagy más ellen is bevethetők? Mert volt hogy levegőt kapcsoltam át, de akkor kettőig nem láttam, gondolom az is segíti, késlelteti az észlelést? (Vagy csak az androidoknál jó ez? Mondjuk az android ha kicsit sötétebb helyen van, már 3-4 méterről nem lát szemből, legalábbis ez egy tapasztalat volt... :DDD )
Egyébként sokáig tökölni nem szoktam, mindig haladok csak általában guggolva. Mondjuk van hogy elkap az izgalom és gyorsan futok, hogy minél előbb elérjem a savepointot, vagy valamely necces folyosót átfutom ahol esély nem lenne az elbújásra. :K

[ Szerkesztve ]

(#298) cyberkind válasza FollowTheORI (#296) üzenetére


cyberkind
félisten

Én a noisemaker-t vagy mit használtam a játék elején, utána meg egyszer se, de valóban hatásos cucc.

Paranormal Cocktivity

(#299) FollowTheORI válasza Thome (#297) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mások "ellen" is jó, ha épp olyan. :)
Főleg akkor kell trükközni ha úgy akarod végigvinni hogy nem ölsz meg senkit.

Meg pl kamerákat kikapcsolni is ajánlott.

Meg amit más is írt néha jobb asztal alá menni vagy ide oda mint szekrénybe... én pl sokszor valami doboz mögött bújtam el, vagy keringőztem vele, ahogy ment egyik oldalán valaminek a szörny én meg mentem ellentétesen a másik oldalán, nem vesz észre. Ilyen szempontból kicsit túl buta is lett. Ott vagy az asztal sarkán túloldalon látod nagytotálban, feléd "néz", de akkor se vesz észre. :))

Meg ki lehet azért tanulni a viselkedését is egy idő után... pl amikor lépked majd rohan és felmegy a szellőzőbe nagy zajjal, akkor pl simán lehet sokat haladni mert nem jön vissza egy kis ideig általában. Ilyenkor futva nagy távokat meg lehet tenni.

A tökölést is azért írtam amugy mert néha nekem is volt hogy beragadtam valahova és alig haladtam mert gyakran jött elő. Aztán rájöttem hogy ha eltűnik és futok akkor meg tudom csinálni, ha meg guggolászva tökölök akkor meg nem, mert nincs rá idő néha. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#300) Thome válasza FollowTheORI (#299) üzenetére


Thome
addikt

Köszi a sok tanácsot, néha tényleg kijön az hogy nem szabad tökölészni, de a beleélés miatti fosás megakadályoz (+meg az izgalom hogy ha elkap, elvesztem az addig megtett távot) :DDD

Egyébként néha tök buta, máskor meg aránytalanul okos.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Alien: Isolation
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.