Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Alien: Isolation

Hozzászólások

(#1) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Műfaj: FPS, Horror, Akció, Kaland
Fejlesztő: Creative Assembly
Kiadó: Sega
Megjelenés: 2014. október 7.
Platform: PC, Xbox 360, Xbox ONE, PS3, PS4

Az Alien: Isolation az önálló Alien franchise része, története az Alien és az Aliens című film között játszódik. Főhősnőnk Amanda Ripley, a sorozat ikonikus főszereplőjének, Ellen Ripley-nek a lánya, aki anyjához hasonlóan fel kell vegye a kilátástalan küzdelmet az űr legszörnyűbb borzalma ellen. Teszi mindezt a Sevastopol állomáson, ahol elszabadult a pokol, miután egy hihetetlen idegen kreatúra elkezdett pusztítani az ott élő és dolgozó emberek között. Vérfagyasztó kalandunk során nem csak az idegennel szemben kell helytállnunk, de az új, megbomlott rend szerint (túl)élő emberek sem lesznek feltétlen a barátaink. Fegyverünk előreláthatóan nem lesz, vagy ha lesz, akkor is óvatosan kell vele bánnunk, ugyanakkor különböző eszközök segítségével képesek lehetünk kijátszani mind az emberi, mind a xenomorph ellenlábasainkat.
A játék dizájnja a kiadott képek, videók és a készítők elmondása szerint is az első film elemeiből építkezik vizualitás és hangok terén egyaránt, így akaratlanul is elkaphat bennünket egy borzongató, ámde jóleső retro érzés. Az előrendelők bónuszként az első Alien film legénységével is találkozhatnak két kiegészítő misszió keretében.

Hivatalos honlap

Steam honlap

E3 játékmenet videó

Gamescom játékmenet videó

Gamescom cinematic videó

Nostromo Edition trailer

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#2) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Na senkit nem érdekel? Pedig elvileg az őszi szezon egyik top megjelenése ez a játék. ;]

Én amúgy nagyon erős atmoszférát várok a játéktól, óhatatlan lesz az összehasonlítás az AvP-kkel, Colonial Marines-szel, Dead Space-szel, de az eddigi anyagok alapján mindegyikből győztesen kerülhet ki a CA játéka. Hatalmas állomás lesz, ahogy én értelmeztem valami Dead Space szerű utazási metódussal (szektorok, amik között gyorsutazással lehet vándorolni, tehát nem teljesen lineáris a játékmenet). Valszeg lesz sok gyűjtögetnivaló, plusz az Alien megjelenése sem scriptelt, az egész állomást behálózzák a szellőzőrendszerek, ahol közlekedik és ha zajt csapunk, feltűnőek vagyunk, akkor megjelenhet bárhol, épp ezért a pályák felépítése kritikus pont lehet (mindig legyen esély a menekülésre, cselekre).
Azon túltettem már magam, hogy nem telejsen autentikus maga a szörny, ugyanakkor tagadhatatlanul megvan az a fenevad hangulata, mint a régi filmekben, plusz a megvalósítása is elsőrangű, nagyon undorítóan néz ki.
A játékidő lesz még érdekes, elvileg 15 óra, de a videókban látható, hogy a játékmenet maga lassú a legtöbb esetben, hisz a lopakodáson van a fő hangsúly, így lehet, hogy maga a sztori rövid lesz, de az elnyújtott pályarészek miatt mégis hosszú lesz a játék.
Arra is kíváncsi leszek, vajon mennyire befolyásolja majd az eladásokat az első film rendezői változatának szeptemberi mozis bemutatója. Mindenképpen szerencsés volt így kiadni. :D
Hol érdemes előrendelni amúgy? :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3) Pug válasza Bad Pritt (#2) üzenetére


Pug
veterán

Részemről nagyon várós! :K

Készítem a sötét szobát, a fülest és a pelenkát. ;]
Remélem PC-n is engedélyezhető lesz a True Audio-s móka, elsőre nagyon parának ígérkezik, az a baj, hogy az ilyenkehez meg rohadt gyenge az idegzetem, meglátjuk meddig bírom majd. :DDD

(#4) Bad Pritt válasza Pug (#3) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

TrueAudio támogatást én is remélem.
Érdemes megnézni a 20 perces Gamescom játékmenet videót, ott végig az Alien elől bújkál, elég para helyzetekben is. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#5) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Új Trailer

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#6) horvathkrisz válasza Pug (#3) üzenetére


horvathkrisz
addikt

PS3 tudja egyébként a TrueAudio-t?
Nemsokára kipróbálom amúgy, majd megírom hogy tetszik. :D

(#7) Xerxész


Xerxész
őstag

Vannak "fejtörők" a játékban? :) Komolyabb logikai feladatokra gondolok, bár a komolyabb szót tulajdonképpen el is hagyhatnám... Vagy csak bújkálás az egész?

(#8) bit_bro


bit_bro
tag

Aki Steam-en vette meg a játékot, az ma délután 5-től már lopakodhat:

http://steamcommunity.com/games/214490/announcements/detail/237887374503183042

(#9) bit_bro válasza bit_bro (#8) üzenetére


bit_bro
tag

Ennek örömére kiadták a Launch trailer-t is.

(#10) Viper26


Viper26
nagyúr

Mai nap lesz meg Steam-en, mindenhonnan azt hallom, hogy igencsak jól sikerült. :)

Pixel 7 | FR955

(#11) AxBattler


AxBattler
félisten

A DLC-knek mi lesz várhatóan a tartalma? Érdemes Season Pass-t venni (Last Survivor benne van?)?

Mert ha csak chellenge map-okat pakolnak bele, akkor köszönöm, de beérem a Crew Expendable-lel, mivel igazán csak a sztorihoz hozzáadó kiegek érdekelnek...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#12) bit_bro válasza AxBattler (#11) üzenetére


bit_bro
tag

A Season Pass-ban elvileg minden benne lesz (5 csomag összesen).

Egyelőre nem tudni konkrétumokat a többi DLC-ről. Valamelyik interjúban emlegették, hogy lesznek újabb pályák mellett új választható karakterek, és új ellenfelek is. De semmi konkrét.

(#13) Viper26


Viper26
nagyúr

Melyik a legjobb SSAO, és AA a jétékban?

Eddig még a döggel nem találkoztam, de addig örüljek. :DDD

Pixel 7 | FR955

(#14) Xerxész


Xerxész
őstag

A hideg ráz ki ettől a játéktól... ;]

(#15) AxBattler válasza bit_bro (#12) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, akkor azt hiszem, megkockáztatom a SP-t!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#16) Viper26 válasza Xerxész (#14) üzenetére


Viper26
nagyúr

Mert? :)

Pixel 7 | FR955

(#17) Xerxész válasza Viper26 (#16) üzenetére


Xerxész
őstag

A hangulat miatt. Nagyon adja.
Gyakorlatilag még senkivel sem találkoztam, de az, hogy nincs zene, csak a zörejek, a lélegzetvétel hangja...és akkor egyszer csak felrobban felettem egy lámpa. :DDD
Ennél csak az lesz parább, amikor már meglesz a mozgásdetektor. :)

(#18) Viper26 válasza Xerxész (#17) üzenetére


Viper26
nagyúr

"Ennél csak az lesz parább, amikor már meglesz a mozgásdetektor."

Remélem minél később, mert enni adok a gatyának.. :DDD

Pixel 7 | FR955

(#19) bit_bro válasza AxBattler (#15) üzenetére


bit_bro
tag

Szerintem még egy kicsit korai, várjuk meg, mi lesz benne.

(#20) br.rak


br.rak
őstag

Igaz én csak walkthrough videókat nézek, de kénytelen voltam felkapcsolni a villanyt ;] , elég okosnak tűnik a dög (néha túl okosnak is)

(#21) cyberkind


cyberkind
félisten

Eddig már láttam az Alien farkát, király.
Hangok nagyon jók, atmoszféra szintén, szinkronok szintén, grafika tökéletes, és méghozzá úgy hogy a gépigény egy nudli, na így kell szép játékot csinálni, viszont mediumon kezdtem, és most értem oda ahol 3 embert kéne "levadásznom" de rohadt nehéz, és olyan sötét van hogy egy denevér se tudna repülni de ezek még fejen is lőnek, szal eddig király, csak messze az Alien. :D

Paranormal Cocktivity

(#22) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Van valakinek tippje arra hogy hogyan állíthatnám át a felbontást? Amikor a játékot indítom "Out of range" felirat fogad 1440x900-as monitoromon!

Már próbálkoztam azzal hogy az ENGINE SETTINGS fájlban átírom az összes választható felbontást a monitoroméra, de nem használt semmit:
[link][/]

[ Szerkesztve ]

(#23) Loha válasza AeSDé Team (#22) üzenetére


Loha
veterán

Szerintem az az ablakos felbontás amit te átírogatsz nem a fullscreen.
Mikor kiírja, hogy "out of range" nyomjál egy ALT+ENTER -t, és akkor talán átteszi ablakba, aztán tudsz állítgatni.

(#24) bit_bro válasza AeSDé Team (#22) üzenetére


bit_bro
tag

Valaki már a Steam fórumban is jelzett hasonló problémát, de megoldást nem láttam.

Esetleg próbáld meg azt, hogy a desktop felbontását átrakod pl. 1280x720 -ra, és úgy próbálod indítani a játékot.

(#25) horvathkrisz válasza Xerxész (#17) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Ha a detektoron látod, már majdnem hogy késő...

(#26) AeSDé Team válasza Loha (#23) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Alt+Enter működött, köszönöm :) :R Igazad volt, a játékban az opciók csak az ablakosnál íródtak át.

(#27) cyberkind válasza horvathkrisz (#25) üzenetére


cyberkind
félisten

Szerintem ez a detektor így elég rossz megoldás, ha felvesszük homályos lesz a kép, ha elrakjuk még valami hang sincsen ami figyelmeztetne vagy ilyesmi.
Meg a fegyverek is csak dísznek vannak lényegében, pedig a lény nem sebezhetetlen, oké, értem én hogy az a lényeg hogy a lény zaklasson, na de akkor is.

Paranormal Cocktivity

(#28) Xerxész válasza cyberkind (#27) üzenetére


Xerxész
őstag

Valaki azt írta, hogy nem lehet megölni, akármilyen fegyvered van.
Most akkor sebezni lehet?
Nincs elég munició, hogy teljesen megöljük?

(#29) cyberkind válasza Xerxész (#28) üzenetére


cyberkind
félisten

Szerintem mindkettő, se megölni nem lehet, se elég muníció, a lángszóró arra jó hogy elijesszük, a pisztoly kb semmire, vagyis amit láttam eddig így volt.

Paranormal Cocktivity

(#30) cyberkind


cyberkind
félisten

Egyébként a lény(ek, meg a többi dolog) hogy kerültek a hajóra?
Kicsit gyenge az angol tudásom, meg nem is olvasok el mindent.

Paranormal Cocktivity

(#31) Xerxész válasza cyberkind (#30) üzenetére


Xerxész
őstag

Szerintem játsszd végig, biztos kiderül. :)
De majd elmondják azok, akik már végigvitték. Én elég lassan haladok, mert parázok minden lépés előtt...meg után is. :DDD
Még sötét sem volt, a lépcső tetejéről kiszúrt egy nő, kb. 2 másodperc hatásszünet, majd lelőtt...és még ettől is megijedtem. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32) cyberkind válasza Xerxész (#31) üzenetére


cyberkind
félisten

Remélem is hogy kiderül mert van kérdésem bőven, de pláne azután hogy meglestem a befejezést, ott voltak fura dolgok.
Pont ott tartok de rohadt nehéz, te milyen szinten nyomod?

Paranormal Cocktivity

(#33) br.rak válasza cyberkind (#30) üzenetére


br.rak
őstag

Van egy előzmény képregény ( 4 részes talán) illetve lesz valami flashback szerűség (most éppen azt nézem) szóval no panic, a hangfelvételekből és számítógép logokból pár dolog ki fog derülni.

(#34) AxBattler válasza br.rak (#33) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez a képregény hol olvasható?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#35) br.rak válasza AxBattler (#34) üzenetére


br.rak
őstag

Ment pü.

(#36) Sarkadi


Sarkadi
tag

Jó 3 órányi játszás után teljesen levett a lábamról. Teljes mértékben vissza adja az első rész nyomasztó, végig paráztatós hangulatát, úgy, hogy igazából nem történik semmi, de félünk mikor ugrik elő valamelyik szellőzőnyílásból szeretett idegenünk.

A detektorral különösebb gondom nincs, elővéve is látni normálisan a képet a jobb egérgombot lenyomva tartva, elengedve pedig vissza fókuszál a detektorra. A fegyvert idáig még csak a robotokon tudtam kipróbálni, nem sok sikerrel, jobb lett volna futnom...

Nálam az utóbbi évek Alien-es játékai közül abszolút ez a győztes és még messze van a vége, úgyhogy megyek is vissza rettegni. ;]

(#37) Xerxész válasza cyberkind (#32) üzenetére


Xerxész
őstag

Közép. :)
Az Easy túl könnyű volna nekem, a Hard meg túl nehéz asszem.
3 vagy 4 ember keres most valami nagyobb helységben, aminek az oldalsó részéből ki lehet látni az űrbe. Vannak ott ülőhelységek, ott bújkáltam, de oda is lejöttek keresni, akkor szúrt ki a nő. Ott tartok most.

SPOILER

Azon már túlvagyok, amikor először "találkozunk" a lénnyel...amikor hátbaszúrja a kísérőnket, asszem Alex volt a neve. :)

SPOILER vége

(#38) Sarkadi válasza Xerxész (#37) üzenetére


Sarkadi
tag

SPOILER

Akkor a robotokhoz még nem volt szerencséd, elég ijesztő fejük van, szerintem nagyon eltalálták őket! De közelebbi találkozunk is lesz a lénnyel, úgyhogy hajrá! ;)

SPOILER VÉGE

(#39) Xerxész válasza Sarkadi (#38) üzenetére


Xerxész
őstag

Nem, ők még valóban nem voltak. :)

Amúgy egyetlen hibát veszek eddig észre, ami azért zavar: hogy saját magunknak nincs árnyékunk. Ha már megcsinálták, hogy FPS nézetben láthatjuk a lábunkat (ami ritka dolog, úgyhogy ez nagy pozitívum), akkor az egyébként faszán parás fényeffekthez igazán kreálhattak volna Ripleynek dinamikus saját árnyékot is.

(#40) cyberkind


cyberkind
félisten

Így detektor nélkül, hallásra hagyatkozva hogy merre kolbászol az idegen eléggé durva, pláne így a játék elején.

Paranormal Cocktivity

(#41) br.rak


br.rak
őstag

Tudom kissé fura, de kicsit beugrott a System Shock 2-is, egy elég jó film alapanyag is lehetett volna ebből.

(#42) horvathkrisz válasza cyberkind (#27) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Egyet kell hogy ertsek, amugy a droidnak a fejebe is belelottem kb 6 toltenyt, 1 meterrol, annak se lett semmi baja, aztan siman kicsinalt. Ahhoz kepest, hogy a masodik reszben a film elejen megvagja a kezet es kifolyik a (feher) vere, eleg jol birta a toltenyeket az arcba...

(#43) dangerzone


dangerzone
addikt

Milyen lett a játék srácok? Megéri beszerezni?

Illetve gépigénye milyen? Egy hd 5670 kaliberű kártyán játszható szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#44) horvathkrisz válasza dangerzone (#43) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Mindenkepp szerezd be, az elmult par ev eddigi legjobb jateka szamomra.

(#45) eami válasza horvathkrisz (#42) üzenetére


eami
addikt

az a droid másik cég által gyártott droid :)

(#46) horvathkrisz válasza eami (#45) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Ja, boccs :D

(#47) br.rak


br.rak
őstag

Akik végigvitték: Nem gondoltatok kicsit sem csúnyát a fejlesztőkről a végén? :DD

(#48) cyberkind válasza eami (#45) üzenetére


cyberkind
félisten

És akkor ezek gyárilag ennyire emberbarátok?

(#43) dangerzone
Csatlakozom, simán vevős, az utóbbi évek legjobb Alienje, mondjuk nem volt nehéz túllépni a többin, de amilyen amatőr a csapat annyira király lett a játék. :K
Gépigény nem vészes, szerintem low-medium simán megvan.

Paranormal Cocktivity

(#49) br.rak válasza cyberkind (#48) üzenetére


br.rak
őstag

Ki fog derülni miért ilyen "emberbarátok" a working joe-k :)

(#50) cyberkind válasza br.rak (#49) üzenetére


cyberkind
félisten

De nem tudok angolul annyira, pont ez a bajom. :P

És a vége is kiderül hogy ez meg az hogy került a hajóra?

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Alien: Isolation
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.