Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Alien: Isolation

Hozzászólások

(#751) cyberkind válasza SchumiBácsi (#750) üzenetére


cyberkind
félisten

Ja azt mondod, én azt azért nem az első randinak veszem, mert csak visszafele zaklat, és alig-alig, könnyen átmegyek rajta, ellentétben a dokinál. :P

Paranormal Cocktivity

(#752) SchumiBácsi válasza marilllyo (#746) üzenetére

Akkor is megyek ha nem muszáj ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#753) r00r1 válasza SchumiBácsi (#743) üzenetére


r00r1
aktív tag

Köszöntem!

cyberkind: Neked is! Fejlődést mutatok a tegnaphoz képest, már 2x 45 percet játszottam, de parázok mint az állat. Gyakorlatilag kúszva-mászva haladok :U - legalábbis az automata guggolás mindig be van kapcsolva. Az időm nagy részében hallgatózok...

(#754) cyberkind válasza r00r1 (#753) üzenetére


cyberkind
félisten

Én először ahol lehetett, és nem kellett rohanni mindenhol guggoltam, viszont így is jön a dög, szal ne lepődj meg, a szellőzőkre is vigyázz, illetve benne is, a dokinál, amit írtam, az kemény lesz, arra készülj majd fel. :)
Utána már hozzászoksz hogy mire számíts.

Nem árulok el semmit se előre, de ha kitartó leszel, és bírod is, durva dolgokba szaladsz majd bele a játékban, lesznek meglepik. ;]

Igaz, Schumibá'? :D

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#755) r00r1 válasza cyberkind (#754) üzenetére


r00r1
aktív tag

Mára ennyi volt. A lift várásánál (miután megölte Axelt) nem vettem levegőt, kicsit megszédültem... :DDD

(#756) cyberkind válasza r00r1 (#755) üzenetére


cyberkind
félisten

Ott nem kell parázni, csak utána pottyan le ha beszálltál és szándékoltan megvárod. :)

Paranormal Cocktivity

(#757) SchumiBácsi válasza cyberkind (#756) üzenetére

Én még ott nem tudtam előcsalni a szörnyet, igaz nem is akartam ;] :DDD

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#758) cyberkind válasza SchumiBácsi (#757) üzenetére


cyberkind
félisten

Először én se, de aztán a második játszás során, ami a napokban volt, engem meg is evett először mert elfelejtettem hogy kell továbbmenni. :D
Egyébként csak annyi, hogy bemész a "vonatba" és vársz, pár perc azt ide is repült.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#759) Frod


Frod
addikt

Vitathatatlanul zseniális alkotás lett maga a játék (számomra a tavalyi év legjobbja karöltve a Mordorral), viszont nagyon úgy fest, hogy pénzügyileg "buktaként" éli meg a kiadó, így elkezdtem félni a folytatást illetően.
Még a fostos Colonial Marines-ból is több ment el sajnos, mint ebből. :( CIKK

Do you see the white shadow?

(#760) cyberkind válasza Frod (#759) üzenetére


cyberkind
félisten

:(

Kár, és nem hittem volna, még szerencse hogy van dobozos darabom boxra, 1x muzeális darab lesz mint a legjobb Alien játék. :O

Remélem hogy ezernyi díjat fog kapni a hamarosan induló Bafta-n.

És ha ez megvolt, a Sega passzolja el az Alien jogokat egy olyan stúdiónak aki ért is a marketinghez.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#761) SchumiBácsi válasza Frod (#759) üzenetére

Ez roppant érdekes. Ha csak mindenki az alapjátékot veszi (ami nem igaz mert sztem sokan veszik a DLC-ket is), az 9k/game itthoni árazással számolva 240USD/HUF folyamon, (mert akkor még olyasmi volt) az 38USD/game. Na most eladtak mostanra sztem 2milliót ami 75millió USD. Nem tudom hogy vették a játékot tavaly mert decemberre írnak 17millió dollárt összforgalomnak, októberben valószínű hogy még kevesebben vehették, mert kezdésnek még ott volt a Colonial árnyéka. Januárban így minimum triplája az eladott mennyiség az október-december együttes mennyiségének. Sztem egy negyed/féléves jelentéssel okosabbak leszünk, de én biztosra veszem hogy az Isolation már megtérült, ha meg nem akkor várni kellett volna az első leárazással vagy félévet.

Másik cikkben olvasom: "A Sega bejelentette, hogy alapvető átszervezésekbe kezd, és a nyereségességet javítandó inkább a digitális PC-s és mobilos játékokra fókuszálna a jövőben. Ez alapvetően azt is jelenti, hogy a dobozos és a konzolos játéknak egyre kisebb figyelmet szán majd a cég." -végre valahára, igaz még csak egy helyen de bealkonyodik a konzolportoknak. Kíváncsi leszek az Isolation2-re amit eleve PC-re írnak majd ;]

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#762) marilllyo válasza SchumiBácsi (#761) üzenetére


marilllyo
veterán

A konzol most fogja újra a virágkorát élni. Nem fog az bealkonyodni. Most, hogy új konzolok vannak...most fogunk újra gagyi konzolportokat kapni pcre.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#763) cyberkind válasza marilllyo (#762) üzenetére


cyberkind
félisten

Lényegében eddig, a másfél év alatt nem jött olyan játék ami igazán kihasználná az új konzolokat, én már rohadtul örülnék ha látnám a fejlődést.

Paranormal Cocktivity

(#764) marilllyo válasza cyberkind (#763) üzenetére


marilllyo
veterán

Pontosan. Egyelőre a gépek nyers erejét használják a játékok. A Battlefront az már azért rendesen alányúl a gépnek.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#765) SchumiBácsi válasza cyberkind (#763) üzenetére

Azért nem bír egyik konzol se stabil 30fps-t futni az átvezetőkben mert marha sok a tartalék bennük ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#766) #78687232 válasza SchumiBácsi (#765) üzenetére


#78687232
törölt tag

Jajj, milyen vagy. Jövőre ez felugrik minimum 120 fps-re ;]

(#767) marilllyo válasza SchumiBácsi (#765) üzenetére


marilllyo
veterán

Ennek nincs sok köze a konzolhoz. PS3-mon meg 360-on is kopp ugyanez az eredmény. A cikkben is megírták. A SEGA szarik a konzolra.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#768) SchumiBácsi válasza marilllyo (#767) üzenetére

Jól is teszi ezentúl pörögjön a PC ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#769) Frod válasza SchumiBácsi (#761) üzenetére


Frod
addikt

Eléggé félreérted szerintem: 1 milliót adtak el ténylegesen, és 1,8-at szállítottak ki a boltoknak összesen, tehát közel még ~800 ezer kópia a boltok polcain van.
(Csak összehasonlításként az idén új címként nyitó Watch_Dogs a napokban lépte át a 10 millió leszállított példányt)
Ez sajnos akárhonnan nézzük - leginkább a kiadó szemszögéből - bukta; anyagilag.

Az meg hogy leépítik a konzolos részt, pont hogy nem azt fogja eredményezni, hogy pc-re lesz írva az elejétől fogva - sanszosabb, hogy inkább akkor sehogyan sem lesz megoldva :(
Rámennek inkább a mobilra, meg az ilyen gagyi casual szarokra, amikbe még ha mikrotranzakciókat is pakolnak úgy a király, hiszen manapság minden cég erre megy, mert ezzel tud a zsebekbe nyúlni mélyen.
Kicsit sajnálom, hogy az ilyen jól elsült ötletek nem váltják be az ígéreteket, míg az ilyen fostaliga Unity-k, annak ellenére, hogy csak az nem hallott róla, hogy mekkora szar aki nem akart - erre mégis elment belőle ~5 millió...

Do you see the white shadow?

(#770) csa33ee


csa33ee
aktív tag

Magyar nyelvezetről van valami hír? :F

''''jelenleg nem tudok mit mondani magának most annyira jelenleg''''

(#771) SchumiBácsi válasza Frod (#769) üzenetére

Nemigazán látok a színfalak mögé de sztem előbb a boltnak is perkálnia kell hogy ott legyen a polcon a game. De várjunk egy újabb jelentést hátha lesz valami jó.

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#772) SchumiBácsi

Na ismét átnavigáltam a reaktort megdöglés nélkül, így az "One Shot" öcsivment esélye megnőtt ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#773) SchumiBácsi válasza SchumiBácsi (#772) üzenetére

... és erre tragédia a 1851 kódnál, egy köcsög facehugger miatt. Hiába kalapáltam az esc-et nem csinált semmit... várt míg jött a dead screen és a vicc hogy még ki se nyílt az ajtó se hang se semmi, csak sötétség... elszomorító mert ami előtte volt az címlapsztori lenne:

Idejöttem de a köcsög őrre nem volt szükségem így hagytam egy lövést leadni, jött is a dög agymintát vett belőle és heló. Igen ám, csak ez nightmare fokozat és ha itt lejött nem megy vissza a szellőzőbe 5mp-nél tovább... így hegeszd meg az ajtót és még kart is húzzál, párjába meg 1851 kódot add. Erre kitaláltam hogy mivel úgyis a SpaceFlight terminal-ra kellene valahogy eljutni, visszamentem a rádióállomásra, onnan a Lorenz lobbiba, majd tranzit a Solomons Habitation tower-be, onnan valahogy beérhető a terminál, hacsak a lift ami oda megy nem "restore power". Nem leltem meg, meg féltem is hogy megdöglök így visszamentem a 1851-hez. Ja az egész előtt még elmentem a "pipe bomb blueprint"-hez mert gondoltam szükség esetén az űrséta előtt beledobálnám a katonákba ha kell. Marha macera utólag ilyenkor elérni, mert a San Cristobal Medical Facility - Intensive care unit-ban van amit legegyszerűbben a San Cristobal Medical - Staff entrance-n át lehetne elérni csakhogy a szellőző amin át odamentünk zárva, mert a doki utánunk zárta amikor először jöttünk. Ezért kerülni kell egy jót és átmenni a San Cristobal Medical Facility - Intensive care unit-en. Visszafele ugyanez az útvonal, csupa veszély. Megérte: vas még csak volt hozzá de cummó már nem kikraftolni. Na mind1 visszafele benéztem még a Lorenz lobbinál a szerverbe, mert ott volt a hiányzó Nostromo log, legalább az meglett ;] Utána mesterien kicselezem az összes köcsög katonát, végén a droiddal leszervizeltettem az összeset, visszafele a dögöt legyorsultam, valszeg lefagyott Ricardo-nál akit épp szájba vágott egy másik repülő rohadék, mert semmi hangját nem halottam egész végig simán besétáltam a liftbe. Szal csupa halálos, veszélyes és "felesleges" kitérő és nem ebbe döglök bele hanem egy fantom arctámadóba. Legközelebb hardon jövök ide, de hogy az ajtó elé le lesz pakolva az összes robbanószer és lángszóróval robbantom rá az arctámadóra az is biztos :DDD

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#774) r00r1 válasza SchumiBácsi (#773) üzenetére


r00r1
aktív tag

Minden tiszteletem a Tiéd/ Tiétek, de én bevallom, hogy túl csirke vagyok ehhez a játékhoz. Egyelőre nem törlöm le mert van elég hely a gépemen, de egy darabig nem játszok vele...

(#775) Thome válasza r00r1 (#774) üzenetére


Thome
addikt

Eljutsz a lángszóró megszerzéséig, aztán már nem leszel csirke, tudom, én is így voltam vele. :DDD

(#776) cyberkind válasza Thome (#775) üzenetére


cyberkind
félisten

Ja, csak ezzel az a baj hogy mindig visszajön és idegesebb lesz meg kitartóbb. :)
De ott van a bomba meg a molotov is. :))

Paranormal Cocktivity

(#777) SchumiBácsi válasza Thome (#775) üzenetére

Elárulom hogy lángszóró nélkül is abszolválható az egész játék ;]

Az elkobzásig nemhogy azt de semmi mást nem használtam, persze a szkennereket azért beterítettem az összes lánggal ami benne volt, de összességében nem volt rá szükség. Sőt a reaktorban az első szakaszban a kis ugráló rohadékokat revolverrel lőttem szét 3at mert arra jó volt, ha már valamennyi droid agyába 8lövés kellett... így megspóroltam csomó lötyit a dögökre, ami végül az arccsócsálókra ment csak... mert ha ott egyszer is meglát a nagy dög mindegy hogy van e lángszóró vagy nincs mert vagy nem jössz ki, vagy óriási költségek árán... Utána se nagyon ment, inkább visszatöltöttem ha úgy volt, igaz ez nightmare fokozat... más fokozaton lehet van értelme a throwernek is, de arra határozottan jó hogy ha jön a dög és van lift, akkor ráfogod de nem lősz. Ilyenkor kísér, jópár eset volt így de még a gombot nem sikerült megnyomni egyszer sem, mert sztem le is tiltja a game mert tudja hogy úgysem záródna be és megölne... szal érdekes, de van ilyen opció.

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#778) cyberkind


cyberkind
félisten

Úristen, a Walking Dead-ben az Isolation című résznél tartok, gondoltam megosztom veletek. :D

Paranormal Cocktivity

(#779) cyberkind


cyberkind
félisten

Úgy tűnik tényleg oda az Isolation 2-nek: [link]

Ha pedig ez lesz, rohadjon meg a Sega, és adja el a jogokat olyannak, aki ért is hozzá.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#780) SchumiBácsi válasza cyberkind (#779) üzenetére

Adják is el a picsába a jogokat, végül is mind1 ki adja ki, csak a mostani fejlesztő gárda csinálja meg a folytatást...

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#781) cyberkind válasza SchumiBácsi (#780) üzenetére


cyberkind
félisten

Pont ez a gond, túl sok a gyökér, és az a sok gyökér a Cameron féle lövöldözős Alient akarja játszani, elismerem, az Alien 2 a legjobb, de a horrornál nincs jobb, az pedig az 1.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#782) Frod válasza cyberkind (#779) üzenetére


Frod
addikt

Én már ezt kiolvastam korábban az infókból, sajnos várható volt az eladások fényében. :(
Talán abban lehet reménykedni, hogy a Segánál kicsit nyom a latba, az a rengeteg kritikai elismerés meg toplistás hely, de sajnos a nagyvállalatok nem így gondolkodnak, a fejeseknek csak a számok, az eladás meg a pénz, pénz, pénz kell...

Do you see the white shadow?

(#783) cyberkind válasza Frod (#782) üzenetére


cyberkind
félisten

Nekem a Sega-val a konkrét bajom az, hogy 25 éve voltak a 90-es évek kezdetei, ott voltak a játékgépekben és kész, nem értenek ehhez már, ez már nem az a Sega, nem tud megújulni meg semmit se.

Paranormal Cocktivity

(#784) SchumiBácsi válasza cyberkind (#781) üzenetére

Nahja az lv426 az lv426 továbbra is, de ha még egy kis eszük lett volna ezt is pofásan meg lehetett volna oldani, hogy akkor ki lehet lőni a dögöt, de max 5perc múlva újabb jött volna... ez lehetett volna egy "noobmare" szint és akkor az mb1-esek is megtalálják a számításukat, nekünk meg ott van az eddigi módfelhozatal továbbra is. Ugyanezt a mechanizmust be lehet lökni lv426 környezetre is, az plusz egy game. Nem beszélve arról hogy ebben az időszakban még egy tucatnyi állomás van ami befertőződhet lezuhanhat ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#785) cyberkind


cyberkind
félisten

Ha Isolation 2-t nem is kapunk, egy igazi Alien 3-at, méghozzá Bloomkamp rendezésével igen: [link]

:C

Új rang, és egy ilyen jó hír az estére, felbecsülhetetlen. :))

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#786) SchumiBácsi válasza cyberkind (#785) üzenetére

Na erre kíváncsi leszek hogy qrják el ;]

Mindenesetre most párhétre leteszem a mozgásdetektort és a Sevastopol környékére se megyek, mert itt a Himalája a Far Cry4 prezentálásában... most ott kell rendet tenni :D

Utána aztán retteghet minden xeno mert kegyetlenül odaverek nekik az összes játékban ;] :D.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#787) cyberkind válasza SchumiBácsi (#786) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha nem szólnak bele akkor sehogy se, Blomkamp csodát tett a District 9-el mert nem szóltak bele.

Paranormal Cocktivity

(#788) SchumiBácsi válasza cyberkind (#787) üzenetére

Valszeg ezen múlik mi lesz, mert több forrás többfélét mond az Alien3-ról is.

Egyik változat szerint Sigornuey Weaver nem akart további részben szerepelni, így valahogy meg kéne dögölnie. Másik változat szerint a rendező akarta volna megölni, de a stúdió ezt nem szerette volna és itt volt az a pont hogy ha ez se akkor otthagyja a húsba az egészet és a nevét se adja a filmhez. Nagyon remélem hogy nem szúrják el és tessék az Isolation gárdát is meg tőke-injekciózni hogy b*sszanak valamit ezzel a tahó befejezéssel, ergo folytassák csak szépen ezt az egészet :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#789) cyberkind válasza SchumiBácsi (#788) üzenetére


cyberkind
félisten

Elárulom neked hogy a mostanság isteni Fincher, akkor és ott, a sokadik rendező volt, és amit filmet kaptunk, a mozi verziót, hiába rendezte ő névileg, nem sok köze volt hozzá, még szerencse hogy az operatőr Oscar díjas volt, így az ő munkáját a szorgos ollók a Fox-nál nem tudták tönkretenni.

Akkor a rendezői.
Ezt szintén nem Fincher hozta össze, hanem a segítője talált néhány jegyzetet, amit Fincher írt mit hogy szeretne látni és vágni, de ő ebben nem volt benne.

Az első rendező pl a középkorba akarta vinni az egészet, szerzetesrend blabla, ezért is maradt meg a biblia meg a hit és hasonló ökörségek mint a fegyvertelenség.

A 3. rész maga volt a pokol és azóta Fincher se a régi, azóta nem hagyja hogy beleszóljanak a filmjeibe, ott komoly törést kapott, olyannyira hogy azt kérte a neve rajta se legyen a film végén, de még a borítón se.

De ahogy leírták a filmes topicban, Blomkamp neve tökéletesen illik a sorba, mert mindegyik rendező akkor kapta/csinálta meg a maga Alien-jét amikor fiatalok és kiemelkedőek voltak.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#790) marilllyo


marilllyo
veterán

Azért valamennyire ON!

Csináltam egy ilyet is.

1-3
3-6

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#791) SchumiBácsi válasza marilllyo (#790) üzenetére

Hogyan miből? :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#792) marilllyo válasza SchumiBácsi (#791) üzenetére


marilllyo
veterán

Makett. Ebay. Jó szar minőség volt. Nem győztem pasztázni. De fasza lett. El is adtam.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#793) r00r1


r00r1
aktív tag

Na ma egész jól haladtam, épp a liftet kellene meghackelni, de az a rohadt dög ott somfordál körülöttem. Van 1 füstgránátom, meg egy villanóm. Épp most dobtam el az utolsó flaret, b@szik rá, ott kempel a rohadék a lépcső aljában...

(#794) SchumiBácsi válasza r00r1 (#793) üzenetére

Fogadjunk mindenkit leszervizeltél a szervizkulccsal amikor erre jöttél először és így kettesben vagy a döggel :D Ha így van akkor nem irigyellek, de így sem lehetetlen a küldetést abszolválni, csak igen macerás. Flare-t olyan helyre dobod ahonnan rálát? Arra mennie kell még nightmare fokozaton is... Az más kérdés mire guggolva odakúszol a lifthez és törsz addigra a dög 10× is abbahagyhatja a mustrát szal jó lesz ez D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#795) SchumiBácsi válasza marilllyo (#792) üzenetére

Egy Sevastopol makett lenne az igazi ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#796) cyberkind válasza SchumiBácsi (#795) üzenetére


cyberkind
félisten

Méghozzá Lego-ból mint a Millennium Falcon. :))

Paranormal Cocktivity

(#797) r00r1 válasza SchumiBácsi (#794) üzenetére


r00r1
aktív tag

Féligazság, mert csak a felét :DDD
A csaj meg egy faszi maradt... Egyszerűen félek elindulni hackelni, kellene egy kis bátorítóvíz :D

(#798) SchumiBácsi válasza r00r1 (#797) üzenetére

Akkor fel kellene mennie a kajálás után a szellőzőbe...
Néhány tipp a továbbjutáshoz:
-ha felértél a "rewire system" által ködösítsd le mielőtt az embereket megeszi
-ha felment a szellőzőbe, a lift előtt is ködösíts másik "rewire system" által

Ezt követően könnyedén fel kellene tudni törni.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#799) r00r1 válasza SchumiBácsi (#798) üzenetére


r00r1
aktív tag

Köszi a tippet, ezt elteszem a tarsolyba. Az a baj, hogy a szellőzőben épp én dekkolok :U :DD
Az úgy járható, hogy eldobok egy villanót a szoba egyik végébe, a lift elé meg egy füstbombát?

(#800) SchumiBácsi válasza r00r1 (#799) üzenetére

Hogy kerültél te a szellőzőbe a döghöz ráadásul? :D
Ez az a szellőző egyébként ami a szerver felé menne, de az ajtót még nem tudod átvágni mert nincs mivel?

Dobálózni lehet csak jól jönne a füst/villanó később, nem tudom milyen fokozaton vagy de itt még érdemes spórolni. Azt is szem előtt kell tartani hogy a füstgránát bár "eltakar" de a hangja odacsalhatja a dögöt. Egyébként ha lent vagy a lobbiban, hekkelés helyett akár mehetsz a transit link felé is de csak azért hogy a dögöd a szellőzőkben elcsald. Egyszer majd átmegy feletted és ha minél távolabb hallod a zörejeit a lobbitól mehetsz is vissza hekkelni. De ha pont leértél a tranzitra akár menthetsz is egyet. Innen még nightmare-n is zökkenőmentesen kéne tudni hekkelni... ez még nem a reaktor ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Alien: Isolation
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.