Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Alien: Isolation

Hozzászólások

(#501) raggg válasza FollowTheORI (#500) üzenetére


raggg
senior tag

Gondolom ez is fizetős DLC igaz? Én season passt nem vettem, csak eredetileg a Nostromo editiont, szóval a crew expendable benne van, de a játék teljesítése után még nem éreztem rá az ingert. :)

ragklaatPS

(#502) FollowTheORI válasza raggg (#501) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Természetesen, külön fizetős.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#503) marilllyo


marilllyo
veterán

Megvettem a season pass-t. Hogyan tudok játszani a DLC-kel? Mert steam írja, hogy telepítve vannak de a store-ba továbbra is meg tudom venni őket...és a játék menüjébe nem látom őket.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#504) Memora


Memora
senior tag

Az élsimítás teljes hiánya senkit sem zavar? Már kb: a harmadik topic keresőbe írom be hogy: élsimítás, aliasing, stb, és egy db hozzászólást sem dob ki :DDD

Fancy quote placeholder

(#505) SchumiBácsi válasza Memora (#504) üzenetére

Nem zavar mert be van kapcsolva ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#506) Memora válasza SchumiBácsi (#505) üzenetére


Memora
senior tag

Nekem is be van kapcsolva, de a játékot ez nem igazán zavarja... :(( Se az, ha a Catalyst-ben erőltetem az AA-t, felülbírálva a játék beállításait... :(( A jelenlegi "ultra" beállítások legfeljebb csak medium-nak felelnek meg.
Nézz szét külföldi netes fórumokban, hogy mennyien ócsárolják a kiadót amiért letiltotta a PC port magasabb beállításait, hogy (kis túlzással) PS3/XBOX360 szinten tartsa a játék külcsínjét.
Ha meg nálad tényleg nincsenek recés élek a játékban, akkor légyszi küld már át nekem a config file-od, mert én már kb: a 3-ik moddoltat töltöm le, de semmi változás :W
Az árnyékokon és a tükröződéseken javít, de AA így sincs...Ezzel az erővel játszhatnám a PS3-on is :((

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#507) marilllyo válasza marilllyo (#503) üzenetére


marilllyo
veterán

A corporate lockdown meg a trauma. Ezeket hol tudom elindítani?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#508) FollowTheORI válasza marilllyo (#507) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Játékon belül a menüből.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#509) marilllyo válasza FollowTheORI (#508) üzenetére


marilllyo
veterán

" Megvettem a season pass-t. Hogyan tudok játszani a DLC-kel? Mert steam írja, hogy telepítve vannak de a store-ba továbbra is meg tudom venni őket...és a játék menüjébe nem látom őket. "

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#510) marilllyo válasza marilllyo (#509) üzenetére


marilllyo
veterán

Season Pass content, excluding Crew Expendable and Last Survivor, falls under the Survivor Mode option. It's best played once you've completed the core game.

When you go to 'Play Game' you should see a list like this depending on what you've purchased/installed -

Alien: Isolation
Crew Expendable
Last Survivor
Survivor Mode

Na most ami a season pass, hoz tartozik...azok egyelőre only survivor pályák. :(

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#511) FollowTheORI válasza marilllyo (#510) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem is lesz más szerintem... ha jól emlékszem.
Amugy ezzel mi a baj most? Ez a játék lényege. :D

Rámész a survivor módra és azon belül tudod kiválasztani melyik pályán akarsz játszani, vagy "Play All" és akkor végigjátszod az egész DLC-t.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#512) marilllyo válasza FollowTheORI (#511) üzenetére


marilllyo
veterán

Hát igazából, örültem volna valami story kiegészítésnek.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#513) SchumiBácsi válasza Memora (#506) üzenetére

ATI-nál előfordulhat néha hogy nem reagál bizonyos dolgokra, többek között az élsimításra. Vagy 6éve nem tudtam elsimítani az UT2004-ben, ott ha jól emlékszek alapból nincs AA. A Catalyst driver felől meg reménytelen volt és a vicc az egészben hogy előtte az ATI9800Pro az Omega driverrel szépen kisimított mindent... X800XL-en meg néztem a szép recés éleket :((( :D

Nem hittem volna hogy a helyzet azóta se változott meg, főleg hogy az Isolationban van 2féle simítási mód is. Sztem váltogasd, mert az FXAA gyors de adott esetben recés, van még SMAA T2x és SMAA T1x, a T2x ki kell hogy simítson mindent, ha úgy se jó akkor vegyél nVIDIA-t ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#514) FollowTheORI válasza marilllyo (#512) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Az majd a 2. részben lesz folytatva... ha lesz. :)

De amugy ezis "sztori". :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#515) marilllyo


marilllyo
veterán

A nehézségi szintek miben befolyásolják a játékot?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#516) SchumiBácsi válasza marilllyo (#515) üzenetére

Nehezebb lesz ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#517) marilllyo válasza SchumiBácsi (#516) üzenetére


marilllyo
veterán

.... :)

Ok. Akkor leírom gyk. Miben változik? Mitől lesz nehezebb?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#518) SchumiBácsi válasza marilllyo (#517) üzenetére

Elképzelhető hogy több erőforrás kell az életben maradáshoz, és több szerencsére a monsztával való találkozás túléléséhez :D

De a Crew Expendable-t mindhárom szinten végigtoltam, a tapasztalatok a következők:
Dupla annyi erőforrás easy-n a hard-hoz képest. Dupla annyi tűz kell szörnyecske elriasztáshoz hard-on az easy-hez képest. Ebből következik hogy negyede az esély a túlélésre. Gyakrabban jelenik meg a dög nehezebb fokozaton. Az Isolationban valószínűleg több lőszer kell a droidokba, a szörny leginkább a nőket szereti ;]

Már alig várom hogy kijöjjön a honosítás és újra várhatom a rettegés végét :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#519) klinga80


klinga80
csendes tag

(#520) balint107


balint107
aktív tag

Az Alien Isolation jó kis játék lett, csak van benne pár furcsaság. Pl azt nem értem, hogy a játék végén (nem akarok spoilerezni, ezért kicsit ködösen írom, de akik végig vitték értik), miért nem lehet megölni az alient, pedig lesz olyan szituáció mikor már nagyon kívánkozna ez a dolog, hogy hatásos legyen valamelyik fegyver végre és ne csak bujkálni kelljen. Meg a bujkálásban is vannak olyan furcsaságok, hogy néha tök bamba az alien, néha meg több száz méterről is a sarkunkban terem egy szempillantás alatt, és már halottak is vagyunk.
Itt van róla egy video:
[link]

(#521) cyberkind válasza klinga80 (#519) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez még nem a végleges kész, igaz?

Paranormal Cocktivity

(#522) klinga80 válasza cyberkind (#521) üzenetére


klinga80
csendes tag

Én most ezzel tolom, nagyon frankó! Teljesen rendben van, minden magyar. Próbáld ki nyugodtan.
Képek

(#523) cyberkind válasza klinga80 (#522) üzenetére


cyberkind
félisten

Azért kérdem mert a honlapjukon 80% van még írva.

Paranormal Cocktivity

(#524) klinga80 válasza cyberkind (#523) üzenetére


klinga80
csendes tag

Hamarosan befejezem a játékot. Minimális elgépelési hibákkal találkoztam, de különben nagyon jó. Legalább mindent értettem.
[link]

Amúgy egy "fájlmegosztó" oldal hozzászólásaiban találtam a magyarítás linkjét.Nem gondoltam volna én sem, hogy teljesen kész.Most ott tartok, h SPOILER: Derítsd fel anesidorát!
Nem tudom mennyi van még hátra, de idáig magyar volt a felirat.

[ Szerkesztve ]

(#525) cyberkind válasza klinga80 (#524) üzenetére


cyberkind
félisten

Majd ha befejezted megírhatnád hogy milyen a honosítás, illetve végig megvan-e, mert én is újrakezdeném. :)

Paranormal Cocktivity

(#526) SchumiBácsi válasza cyberkind (#523) üzenetére

Sztem ez egy másik csapat lesz mert Stopposék még 80%-on állnak. Én részemről megvárom őket, mert a Colonial Marines-hez volt már honosításom, de a fele angol maradt... a Stoppos változatban már a szörnyek is magyarul beszéltek ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#527) SchumiBácsi válasza balint107 (#520) üzenetére

Lehet azóta már finomítottak a dolgokon, én ennél a résznél kiakadtam amikor bizonyos szakaszonként bujkálva mentem, aztán vagy 30 kísérlet után egy merőben más eljárással két perc alatt célba értem ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#528) balint107 válasza SchumiBácsi (#527) üzenetére


balint107
aktív tag

igen elég kiszámíthatatlan a dög. Mondjuk én már október vége felé kijátszottam. Igazából hiába állították be, úgy, hogy majd teljesen kiszámíthatatlan lesz a dolog, meg vannak azok a helyszínek a sztoriban, ahol feltűnik az alien. És ha egyszer feltűnt nem tágít addig, amíg bambán kutakodva ránk nem akad. Egyszerűen van hogy 15-20 percig nem lehet tőle csinálni semmit, mert ha mozdulnánk a küldetés cél felé, már mindjárt arra fog körözni :(

(#529) SchumiBácsi válasza balint107 (#528) üzenetére

Én ezt másképp látom, mert a dög kiszámítható.

Ennél az ominózus esetnél, mindig megvártam hogy szépen leereszkedjen, majd elmenjen oda ahová az ipse is lekövette, (1ébként nem tudtam merre fog menni) utána visszajött a lépcső tetejéig majd újra el, aztán rövidebb idő után teljesen mögém... én végig az ágy alatt. Ezután már vagy nem tudtam kinyitni az ajtót, mert megevett, vagy azt követően lettem szalámi :D

A speciális eljárással meg futottam egyenesen a célajtóhoz, mire lejött a dög már bőven belöktem a kódot, aztán emergency override és tábla leolvas. Ekkora valószínűleg visszaért ahhoz az ágyhoz ahol rejtőzködtem előtte negyedóráig :D Ezalatt elsprint a következő részhez, ahol már nem emlékszek hogy volt, de nagy buli volt az is. Ebből nekem az jön ki hogy a dög ismételt megjelenése szkriptelt módon történik, mert elrohanok mellette és nem követett. Persze ha már keresőmódban van, futásról szó sincs, helyette ott a quick-load ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#530) klinga80 válasza cyberkind (#525) üzenetére


klinga80
csendes tag

Na végigvittem. Szerintem egy igazán remek játékot kaptunk, remek fordítással! Összesen 3 angol nyelvű mondattal találkoztam, tehát azt kell, hogy mondjam, végig megvan a honosítás.

(#531) cyberkind válasza klinga80 (#530) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez jó, akkor lehet hogy bele is kezdek megint. :))
Köszi. :R

Paranormal Cocktivity

(#532) Memora válasza SchumiBácsi (#513) üzenetére


Memora
senior tag

Köszi a tippet, sajnos az "SMAA T2x" eleve csak moddolt config file-al hozható elő, de egyébként már kipróbáltam azt is, az összeset, de mindegyiknél ugyanaz az állapot, mintha "off"-ra tenném... :W
Amúgy a Radeon kártyám (HD6950 2GB) eddig kisimította az éleket minden játékban, csak az Isolationnnal van gond :(
A legutolsó tanácsodat egy kicsit macerás volna véghezvinni, ezért azt inkább figyelmen kívül hagyom :P

Fancy quote placeholder

(#533) SchumiBácsi válasza Memora (#532) üzenetére

A játék az legál változat ugye? :U

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#534) Memora válasza Memora (#532) üzenetére


Memora
senior tag

Amúgy az nVIDIA-soknak sem működik az élsimítás, azt írják itt a fórumban: http://forums.alienisolation.com/forum/support/pc-only-issues/graphical-issues/19585-no-anti-aliasing/page6

Fancy quote placeholder

(#535) Memora válasza SchumiBácsi (#533) üzenetére


Memora
senior tag

A fórum tanulsága szerint egy csomóan épp vissza akarják kérni a játék árát, ill. áttérni a warez-ra, éppen az ilyen esetek miatt :C

Fancy quote placeholder

(#536) eami válasza Memora (#535) üzenetére


eami
addikt

ugyan már... műhiszti... pöttyet recés itt - ott, akinek ez a problémája az húzzon egy egyenes vonalat paintben és nézegesse.

(#537) Memora válasza eami (#536) üzenetére


Memora
senior tag

Az lehet, hogy egyeseknek ez "műhiszti" (másoknak meg nem...), de az viszont tény, hogy a játékban nem működik egy olyan grafikai funkció, ami nem hogy 2014-ben, de már több évvel ezelőtt is a minimális elvárások közé tartozott... :(
Engem az érdekel, hogy sikerült e valakinek megoldani ezt a problémát? Mert hogy egyaránt érint nVIDIA-sokat és AMD-seket is (legyen az régi vagy új VGA, SLI, Crossfire, stb), az biztos...

Fancy quote placeholder

(#538) marilllyo


marilllyo
veterán

Bemutatkozik a Nightmare nehézségi fokozat.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#539) FollowTheORI válasza marilllyo (#538) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Próbálkozni mindig lehet... ;]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#540) F_Zolee válasza marilllyo (#538) üzenetére


F_Zolee
veterán

Hova kell még nehézségi fokozat amikor úgysem lehet megölni a dögöt? :F ;]

(#541) marilllyo válasza F_Zolee (#540) üzenetére


marilllyo
veterán

Miért kéne megölni a dögöt? Az egész játék alapja, hogy nem lehet megölni. Ezért nehéz...és ezért para. :K

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#542) cyberkind válasza marilllyo (#538) üzenetére


cyberkind
félisten

Végre, így is hardon akartam kitolni magyarul, de most már így fogom, gyakran könnyű volt így is. :))

(#541) marilllyo
Engem idegesít mint paráztat. :D

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#543) marilllyo válasza cyberkind (#542) üzenetére


marilllyo
veterán

Nekem is ez a terv.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#544) SchumiBácsi válasza marilllyo (#538) üzenetére

Ez a kép arra enged következtetni hogy szkafanderben is lesz lángszóró és így megváltoztathatnánk a finálét, de sztem megoldásként a torrensen lesz egy darab üres thrower ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#545) marilllyo válasza SchumiBácsi (#544) üzenetére


marilllyo
veterán

Hát ahogy írják...több lityi kell a dögbe és eleve kevesebbet lehet majd találni. Hát végülis jah... Onnantól, hogy megvolt a lángszóró onnantól kb.god mode. Így azért érdekesebb lesz a játszma.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#546) cyberkind válasza marilllyo (#543) üzenetére


cyberkind
félisten

Pont mint a Dead Space 1-et, és azt ráadásul úgy hogy lassú volt az egér a 30 fps miatt de erre csak később jöttem rá, utána már 60-on gyerekjáték se volt. :))

Paranormal Cocktivity

(#547) ALLAT001


ALLAT001
senior tag

970 GTX-el mennyi FPS-t kaptok 1080p-n?

(#548) cyberkind válasza ALLAT001 (#547) üzenetére


cyberkind
félisten

Nekem a 660-al ha jól emlékszem, de rég játszottam már, vsync 60 volt.

Paranormal Cocktivity

(#549) Tarill válasza ALLAT001 (#547) üzenetére


Tarill
őstag

vsync-el 60 :D full grafon, fölötte meg tök mindegy úgysem látod :D

(#550) SchumiBácsi válasza ALLAT001 (#547) üzenetére

60/120fps ha a VGA-t megfelelő társaságba teszed ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Alien: Isolation
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.