Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Alien: Isolation

Hozzászólások

(#451) Xerxész válasza Pityu. (#449) üzenetére


Xerxész
őstag

Igen, nyomva kell tartani az F-et, utána kicserélődik egy teli elemre. :)

(#452) Pityu. válasza F_Zolee (#450) üzenetére


Pityu.
nagyúr

#Xerxész Köszönöm nektek a segítséget :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#453) robi222


robi222
senior tag

Tudjátok mi lehet a gond ha az új amd catalys szeretném telepíteni de a menü meg minden elindul de mikor a telepít akkor a visual cc ++ 2012 redistributable(32) nél nem megy tovább
amd 7850 videó kártyám van.
Sok próbálkozás után már a régitsem engedi vissza telepíteni.win 8.1 van a gépen

(#454) SchumiBácsi válasza robi222 (#453) üzenetére

nVIDIA ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#455) Pityu. válasza robi222 (#453) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem is 7850 es karim van,még gondom nem volt töröld a kártya drivert ezzel [link] és a visual cc++ ot meg próbáld meg külön külső forrásból felrakni.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#456) robi222 válasza Pityu. (#455) üzenetére


robi222
senior tag

Sajna így sem ment.

Edig megy rendesen aztán csak folyamatosan gondolkodik.

[ Szerkesztve ]

(#457) Pityu. válasza robi222 (#456) üzenetére


Pityu.
nagyúr

De ugye az új catalyst telepítése előtt a régit törölted?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#458) robi222 válasza Pityu. (#457) üzenetére


robi222
senior tag

Magát a ctalystot töröltem de a sok vizuál cc++ nem tudtam.
Amit linkeltél az csak lerakta a gépet alap funkcióba,de nem törőlte.

(#459) Pityu. válasza robi222 (#458) üzenetére


Pityu.
nagyúr

A DDU azt hiszem újra indítja a gépet és csökkentet módban törli a driver összes bent maradt cuccát,de miért nem hagytad ki a vizual c++ telepítését?Lehet nem lett volna rá szükség ha egy csomó fent van a gépen.Válaszd a kézi telepítést,mikor te jelölheted ki mit akarsz felrakni.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#460) robi222 válasza Pityu. (#459) üzenetére


robi222
senior tag

Köszi!De azt is próbáltam és pont annak nem lehet kivenni a pipáját.Tehát kötelezően avval kezdi a telepítést.

(#461) Pityu. válasza robi222 (#460) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor lehet újból kell raknod a windowst,én egyébként nem csipázom,se a windows 8 at se a 8.1 et,majd biztos meg szólnak de legtöbb problémát dolgokkal kapcsolatban ezen operációs rendszerrel kapcsolatban olvastam vagy hallottam.

Egyébként itt olvasgas vagy kérdezősködj lehet tudnak segíteni [link]

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#462) Pityu. válasza robi222 (#460) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ezt egy oldalon olvasgatva találtam ez is valami catalyst telepítéses hibával kapcsolatos

"Véletlenül nincs telepítve Visual C++ runtime?
Nekem akkor csinált ilyet (mármint, hogy furcsa hibával nem települt a driver), amikor valami más verziójú Visual C++ runtime telepítve volt. Egyik játék biztos felrakta. Nos, én uninstalláltam ezt, és utána tökéletesen felment az Ati driver."

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#463) robi222 válasza Pityu. (#462) üzenetére


robi222
senior tag

Köszi rendes vagy. Valószínűleg a fel telepített 11 db másféle visual c ++ csinálja a hibát mert eggyet sem tudok uninstalálni.
Abban igazad van hogy a win 8 al rengeteg a probbléma viszont a játékok 50 % jobban és szebben futnak pl :ami játék a vin 7 alatt medium -on megy úgy a win 8 alatt ultrán szaggatás nélkül.

(#464) Patrick válasza robi222 (#463) üzenetére


Patrick
addikt

Abban igazad van hogy a win 8 al rengeteg a probbléma viszont a játékok 50 % jobban és szebben futnak pl :ami játék a vin 7 alatt medium -on megy úgy a win 8 alatt ultrán szaggatás nélkül.

Ez igaz? Ez elég durva. Mert akkor új gépre, lehet 8.1 lesz.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#465) Pityu. válasza robi222 (#463) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ez egy hülyeség,nekem ez az alien alapbeállításba ultrára tette magát windows 7 ultimate 64 bitem van és megy minden szaggatás nélkül sőt minden más játék is szaggatás mentesen üzemel.

#Patrick
Szerintem meg nem a windowstol fog jobban futni egy játék,több mindentől is függ,hardverektől is akár,driverektől is.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#466) Patrick válasza Pityu. (#465) üzenetére


Patrick
addikt

Én azon is meglepődtem, hogy a HDD-s op gyorsabban bootol 8.1-en, mint a win7 alatt.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#467) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Vannak játékok amik picit jobban futnak 8.1 alatt mert a motorháztető alatt történt pár optimalizációs módosítás kernel szinten, stb.
Pl a több mag jobb támogatása, jobb scheduler, jobb memóriakezelés.
Persze sok játéknál semmi nincs, de van pár pl BF4 ilyen ahol van nagyobb különbség is.

Új gépre mindenképp érdemes 8.1-et tenni és azzal indítani eleve... de egyébként is megérheti a váltás.

Persze hogy az AI pont ilyen, nem hiszem... de rosszabb se lesz azis biztos. :)

A boot egyébként azért jobb, mert máshogy kezeli a windows a dolgot, van egy "memóriakép/cache" (nevezze ki hogy akarja) amit lement és újrabetölt... hasonló mint a hibernáció. Ez gyorsabban betölt mint régebben mikor minden driver meg dll meg service stb minden indításnál egyenként újra betölt.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#468) Pityu. válasza Patrick (#466) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Az indulás az gyorsabb igen de ha meg nézed egy csomó szarságot ki hagytak ami indulásnál hátráltathat,de nem jelenti azt hogy a win 7 szarabb lenne.Tudom tudom majd jönnek a win 8/8.1 fanok hogy de így meg hogy de úgy.Nekem nincs problémám a win 7 el ennyi.SSD vel meg ez is rohadt gyors ;]

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#469) eami válasza Pityu. (#468) üzenetére


eami
addikt

ja csak az nem támogatja annyira az SSDt :)

(#470) Pityu. válasza eami (#469) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mi nem támogatja az ssd t?Szerintem épp annyira támogatja mint a 8 vagy 8.1

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#471) Patrick válasza Pityu. (#468) üzenetére


Patrick
addikt

7-el nekem sincs, a legjobb szerintem. A 10 majd kiderül milyen lesz. :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#472) robi222


robi222
senior tag

Rosszul értettél.Én még a win 8 alatt is win 7 kezelőfelületet használom mert szerintem nagyon rosz a win 8, kivéve ,hogy számomra sokkal jobb az optimalizálása és simábban futnak a programok,ha eggyáltalán elindulnak rajta.

(#473) Pityu. válasza Patrick (#471) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát nekem is eddig a win 7 jött be a legjobban,pedig próbáltam a win 8/8.1 et de mondjuk a laptopomra 8.1 et kellett tenni mert win 7 el valamiért belassult mondjuk lassan 4 éves a laptop így most 8.1 el jobb de egyébként nem a kedvencem de ez van most laptopon.

#robi222

Kinek a pap kinek a papné,nekem így is elég jól indulnak a programok.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#474) Patrick válasza Pityu. (#473) üzenetére


Patrick
addikt

Egyébként az SSD azért nagyon sokat számít, nekem csak fele annyival működik, mert sata2-es a lapom csatija, de majd az új gépen még gyorsabb lesz. :D Majd idővel lesz nagyobb ssd-m játékokra, arra leszek kíváncsi mennyivel gyorsabban tölti majd be a gamet, na meg a mikroakadások bizonyos játékoknál megszűnnek e.

Az Alien szépen fut max grafón, semmi bajom vele.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#475) Pityu. válasza Patrick (#474) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Játékoknál nem igazán számít,és én csak rendszer lemeznek használom az ssd t tárolni meg játszani ott a hdd ssd re meg a rendszer és a programok,mert az indulás a lényeg ,szerintem játéknál semmit sem fogsz érezni az ssd ből.

Idézem pontosan ennyit fogsz érezni
"Töltési idő csökken, méghozzá azért mert "nincs" elérési ideje a fájloknak, azaz az író/olvasó fejet nem kell pozicionálni ami miatt gyorsabban kiszolgálhatók az adatok. Játék közben már nem nagyon fogsz különbséget észrevenni. Esetleg a mentések lehetnek még gyorsabbak.

Gyorsabban betölti a pályát. Ennyi "

Csodát játék alatt ne várj,ahhoz jó hardver kell.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#476) Patrick válasza Pityu. (#475) üzenetére


Patrick
addikt

Tárolásra van külön vinyó, annak tökéletesen megfelel, majd még meglátom lesz e második ssd, majd az új gépnél kiderül, fog e kelleni. :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#477) Pityu. válasza Patrick (#476) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem egy ssd m van meg egy hdd és próbálok nem minden szart össze gyűjteni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#478) robi222 válasza Pityu. (#477) üzenetére


robi222
senior tag

Egy picit felhuztam a gpu és a cpu órajelé.. Ezáltal felmegy néha a hőmérséklet 60 fokra és olyankor lefagy. Szerintetek hány fok ami még megfelel?

(#479) Patrick válasza robi222 (#478) üzenetére


Patrick
addikt

Ha már 60 foknál lefagy az nem épp jó, bár nekem 57 a max, de nem szabadna lefagynia, egy picit vedd vissza az emelt órajelet.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#480) robi222 válasza Patrick (#479) üzenetére


robi222
senior tag

A ventilátor automatán 40% van. Érdemes feljebb venni, vagy akkor már hamarabb elromlik?
Nektek van olyan programotok ami javítja a játék vagy a gép teljesítményét?
Olyanra gondolok mint pl a superram.Amivel nekem szebben simábban futnak a játékok meg a programok.

(#481) SchumiBácsi válasza robi222 (#480) üzenetére

Egy jó GPU 110fokon fagy ;] Egy jó vezérlőszoftver pedig kidob a játékból, amikor eléri az általad megadott kritikus szintet. Nekem fos a szoftver mert nem dob ki, így ki kellett kísérletezni azt a fordulatszámot amivel max 70-75fokot ér el a GPU, és ez 50% ventilátort eredményez. Teljes automatán lehet többet adna neki, ezért szeretem befixálni.

A régi egyszerűbb puritánabb szoftver akit meg senki nem javasolt már az rendben kidobott mindig 70foknál után állításra, de nembaj haladtam a korral :D

Egyéb esetben érdemes lehet más módon is megmérni a VGA/CPU hőmérsékletét, mert ritka de lehetséges eset amikor a dióda mér fosul. Ha alámér akkor hiába látsz 60fokot, ha a valóságban már 110fok van. Nekem túlmér vagy nem jól mér, vagy a szoftver olvassa ki szarul, mert közvetlen a hővezető csőre ragasztott szenzor a legbrutálisabb terhelésnél sem éri el 60fokot... ilyenkor a GPU 75fokos úgy hogy az elején felugrik akár 85fokra, pedig már üresben megadom neki a szükséges fordulatszámot, tehát nincs olyan hogy leterhelődött a kártya és később veszi fel a fordulatszámot a ventilátor...

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#482) Patrick válasza robi222 (#480) üzenetére


Patrick
addikt

Nekem automatán van a venti. Maxra van húzva a gpu és a ram is, amit enged a ccc. Nekem 40%-nál feljebb még soha nem ment a venti, igaz a procim nem hajtja ki a vga-t, szóval marad benne szufla még.
Nekem nincs olyan programom, és igazából nem is hiszek benne, talán még a Pentium II-nél használtam ilyen ram izét.

Milyen VGA-d van?

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#483) Patrick válasza SchumiBácsi (#481) üzenetére


Patrick
addikt

Milyen jó kis szakmai topic lett a "szörny" topicból. :D Egyébként igaz, amit írtál...

robi222
Ja igen, GPUZ-vel szoktam mérni mindent a vga-n.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#484) robi222 válasza Patrick (#482) üzenetére


robi222
senior tag

8gb ram, ati hd7850 2gb 250mb videó kari
És egy 3100*8 magos proci ami felvan húzva 4000 -re.
Az áramellátást érdemes feljebb húzni vagy annak nincs köze a teljesítményhez? Persze azt is fel húztam 16 % ra (20 a max)

(#485) Patrick válasza robi222 (#484) üzenetére


Patrick
addikt

7850 nem olyan rossz kari, szerintem ne húzd, sajnos nem egy van ami nem bírja a tuningot. Meg nincs rossz géped, szerintem ne húzd a vga-t. A procinak is elég a 3100 kb. 7850-et kihajtja azért, 90%-ban biztos... :) Én úgy gondolom a géped alapon hajtva is egész jól teljesít, nézd meg az enyémet. :D Néha panaszkodom csak. :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#486) Thome válasza Patrick (#485) üzenetére


Thome
addikt

Én alapjáraton nem értem a gépek cibálását. Én egy notival játszom, de mikor asztali gépem volt se volt OC, mert nem hoz annyi pluszt, max +5-10%? :U Hááát, szerintem nem ér annyit az egész.

(#487) Patrick válasza Thome (#486) üzenetére


Patrick
addikt

Nálam elég sokat hoz... ha megnézed a gépemet. :) Van ahol megéri. :) Egy bizonyos szint felett már nem, nyilván.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#488) Thome válasza Patrick (#487) üzenetére


Thome
addikt

Majd lehet meglesem, most Far Cry 4 pont a játszható szint alatt van egy kicsivel, lehet ez megdobja, de nem számítok rá hogy túlzottan jobb lesz tőle, ugyan volt egy időszak mikor OC-ztam, de rájöttem hogy annyit nem hoz és anélkül is futott ahogy kell. :B

(#489) Patrick válasza Thome (#488) üzenetére


Patrick
addikt

Én nem merem tolni, mert félek. :D Persze lowon biztos menne. :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#490) robi222


robi222
senior tag

Én sem panaszkodom ,mert a far cry 4 hide-n probléma nélkül megy.Csak szeretem mindenből a maximumot kihozni ,mert ultrán már egy picit szaggat.

(#491) SchumiBácsi

OMG pont akkorra lesz kész a honosítás amikor pár hétig rekonstrukciós fázisba lép a PC... ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#492) cyberkind válasza SchumiBácsi (#491) üzenetére


cyberkind
félisten

Jó lenne már, mert lassan berendelem és kitolom Xbone-on is.

Paranormal Cocktivity

(#493) SchumiBácsi válasza cyberkind (#492) üzenetére

Feltételezed hogy a konzolos változat másképp fejeződik be? ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#494) cyberkind válasza SchumiBácsi (#493) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem, csak nem értem meg. :DDD

Paranormal Cocktivity

(#495) SchumiBácsi válasza cyberkind (#494) üzenetére

Pedig már minden lehetséges verziót elmeséltem és nem kecsegtető a jövőkép ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#496) cyberkind válasza SchumiBácsi (#495) üzenetére


cyberkind
félisten

De én átakarom élni és kész. :P

Paranormal Cocktivity

(#497) SchumiBácsi válasza cyberkind (#496) üzenetére

Én már elsőnek jól beleéltem magam, az is igaz hogy minden részről jókora adatbázis birtokában vagyok. Film téren meg az első-második részt gyakorlatilag felolvasom fejből mindkét szinkront, de a harmadik-negyedik részt is ;] Mindenesetre vegyél fel szinkrontolmácsot ha csúszna a honosítás :DDD

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#498) eami


eami
addikt

steamen 50% offot kapott a játék és a DLCk is :K

(#499) bit_bro


bit_bro
tag

Tegnap kiadták a Trauma DLC-t is.

(#500) FollowTheORI válasza bit_bro (#499) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jaja... láttam, néztem is milyen 700 megás firssítés ez ami lejött. :D

Ideje azt hiszem elővenni és átpörgetni a DLC-ket.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Alien: Isolation
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.