Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:02

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21101) Nenősüljmeg! válasza kgymac (#21098) üzenetére


Nenősüljmeg!
tag

Amikor telepítettem a romot, vagyis elkezdem, akkor még minden driver rendben volt, fent van az OTU, abból lettek telepítve a driverek.
Viszont telepítés közben újraindult a teló, és nem megy tovább az üdvözlőképernyőről, sem az OTU sem a CWM nem ismeri fel, és a gép is ismeretlen ezközként kezeli. A benne lévő SD kártyát sem ismeri fel. Eléggé tégla gyanús a dolog...

Van olyan lehetőség ami innen még vissza tudja hozni ???

(#21102) XXX003


XXX003
tag

Sziasztok,szeretném Bagyusz mester egyik Cm romját feltenni.
10.1 vagy 10.2 melyiket javasoljátok?
Üzemidő,memóriahasználat,stabilitás,gps navigácio,hálozat stabilitás(net,gsm)?
THX :C

(#21103) kgymac válasza Nenősüljmeg! (#21101) üzenetére


kgymac
őstag

Fakirr1 az aksi nélküli rádugást szokta ajánlani. A gép elvileg pittyeg és a telo ledjei villognak. Ha igen, még nem tégla. Akinek eddig tégla lett, az megpróbált egy kis helyet csinálni. Bár nem hinném, hogy azzal az 50MB-tal, amit felszabadított az amss.mbn törlésével, sokra mehetett...
Ha nem tégla, usb lehúz, aksi be, bekapcsol reco-ba, gépen fastboot cwm (mondjuk 5.5) elindít (boot módba), majd gépre rádug.
Ha telo cwm-be bebootol, öröm & boldogság, majd a rom telepítési leírások újra elolvasása, megértése, stb. Legalább 2x, de az 5 sem ártalmas az egészségre

(#21104) Keeperv85 válasza kgymac (#21097) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Amiről írsz, az a Bin4ry-féle root megoldás. A legtöbb eszközön jól működik. :K

(#21105) kgymac válasza Keeperv85 (#21104) üzenetére


kgymac
őstag

Igen. Én az fr ics-hez töltöttem le (célzottan alca 995-höz, talán xda-n megosztott linkről, már nagyon régen volt). Mielőtt megfuttatom, azért bele szoktam kukkantani egy bat/cmd/sh/tcl scriptbe, hátha van benne némi hasznos infó. Mivel ebben volt ics-es tablet root-ra írás, kipróbáltam a navon-on, bármi infó akkoriban csak webshop/hirdetési oldalakon volt erről a tabletről. Sokat nem ronthatott rajta a root, mert ugye nem megy tönkre, legfeljebb nem működik a root. A siker kissé meglepett, mert a tableten tényleg sokat segített, bár a gagyi minőségű érintőn sw-vel nem lehet javítani. :W
Plusz köszi az infót, :R

(#21106) sniper112 válasza XXX003 (#21102) üzenetére


sniper112
aktív tag

hello ha a leirtak számitanak akkor a cm 10.1 esből a legújabbat tudom ajánlani.

(#21107) Quintroz válasza K_Tomka (#21094) üzenetére


Quintroz
csendes tag

Nem tudom mi lehet a probléma,nekem simán felkúszik OTU-val.

(#21108) Nenősüljmeg! válasza kgymac (#21103) üzenetére


Nenősüljmeg!
tag

Köszi a választ!

Villog, ha akksi nélkül rá van dugva. Ha viszont akksi be, CMW indít, hang le + power nyom, teló rádug stb... akkor nem jön be semmi, nem ismeri fel a gép sem, pedig fent voltak a helyes driverek.

nem csinál semmit.
Erről a Fakir féle leírásról tudsz egy linket dobni, vagy van egyéb ötlet???

Köszi, ha vki tud segíteni...

(#21109) kgymac válasza Nenősüljmeg! (#21108) üzenetére


kgymac
őstag

Nem, nincs link. Fakirr1 írta (már többször is, és talán Keeperv85 is :B ha nem, elég régen olvastam végig a topicot), hogy ez esetben még működik a teló. De a helyreállítása már nem mezei userekre vár (már ha tényleg rendben vannak a drivereid: otu + fastboot).

(#21110) #84490496 válasza Nenősüljmeg! (#21108) üzenetére


#84490496
törölt tag

Próbáld meg a gyári reco-t. Link és leírás a nevem alatti blog feliratnál.Majdnem 100%-ra mondom,hogy teló kuka..

(#21111) Nenősüljmeg! válasza #84490496 (#21110) üzenetére


Nenősüljmeg!
tag

ok. köszi
próbálom

(#21112) Nenősüljmeg! válasza #84490496 (#21110) üzenetére


Nenősüljmeg!
tag

Próbálta, ahogy ott le van írva, de hiába. Az a baj, hogy nem ismeri fel a gép a telót.
Sokszor cseréltem már romot, mindíg jól vannak feltéve a driverek stb...
Most viszont, mikor épp telepítette az egyik H1N1-et, kötben úgy döntött a teló, hogy újraindul. Azóta sehogy nem ismeri fel a gép...
Ha akksi nélkül rádugom akkor villog, ha nyomom a hang le+bekapcs akkor zizzen de utána úgy marad, hiába fut a CWM...

Sztem nem tudom itthon megcsinálni. Érdemes valamelyik szervíbe elvinni vagy kezdjek el nézni valami új telót? :))

(#21113) Raklap# válasza Nenősüljmeg! (#21112) üzenetére


Raklap#
tag

Próbáld meg otu le adb driver fel

(#21114) ORCA58 válasza XXX003 (#21102) üzenetére


ORCA58
addikt

Sok tapasztalatom még nincs, mert egy két napja próbálgatom én is.
A 10.2 -t tettem fel előbb, de több app-nak problémái voltak vele. Pl. Navi, HBO-GO , egyszerű játék. A HDMI sem működött.
Most egy napja a 10.1-et nyúzom. Eddig minden működik rajta amire szükségem van. Gördülékeny és szép.
Egyébként nem tudom mi a kettő között a különbség (a memória felcserélést leszámítva) mert eddig nem láttam semmi eltérést.
Remélem hosszú távon is elégedett leszek vele. A Clean ICS egy idő után megviccelt, azért cseréltem le.

Ami hibát találtam.
- A szolgáltatókat nem lehet lekérni, (a 10.2-ben sem) hibát jelez. (Nem tudom e miatt külföldön vajon működik?)
- Ha a HDMI TV-be van dugva és elfordítom a telefont, szétesik a kép, és nem is áll helyre, tökéletesen, csak ha újra indítom. Nem nagy gond, előbb oldalra fordítom és úgy dugom be.
- Az óra időjárás Widget mindig Altenburgot ír ki, de helyi időt jelzi.

(#21115) Quintroz válasza Nenősüljmeg! (#21112) üzenetére


Quintroz
csendes tag

Ha még van a telóra gari,vidd be hátha benyelik.Ha nincs,akkor próbáld valamelyik GSM-be.

(#21116) #84490496 válasza Nenősüljmeg! (#21112) üzenetére


#84490496
törölt tag

Akksi nélkül csak a hang fel,majd kábel rádug? Ez sem megy?

Keep: Kb 10 -15 percet kérek és folytathatjuk,ha benne vagy...

[ Szerkesztve ]

(#21117) Keeperv85 válasza #84490496 (#21116) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Rendben, bár én már nagyrészt feladtam, de futhatunk még egy kört... :(

(#21118) Nenősüljmeg! válasza #84490496 (#21116) üzenetére


Nenősüljmeg!
tag

Nem :)
Holna elviszem T-be, majd adom a hülyét, aztán majd meglátjuk mi lesz...

(#21119) #84490496 válasza Nenősüljmeg! (#21118) üzenetére


#84490496
törölt tag

Ismerős.. este feltetted tölteni,reggelre ki volt kapcsolva.. volt pár ismerősöm,akinek szintén ilyen volt a telója.. :U

Tré cserélte..

(#21120) Quintroz válasza Nenősüljmeg! (#21118) üzenetére


Quintroz
csendes tag

Ha szerencséd van javítják,vagy kapsz egy új telót.(talán még az a legjobb variáció)

(#21121) Nenősüljmeg! válasza Quintroz (#21120) üzenetére


Nenősüljmeg!
tag

:D :D :D
Majd írom mi volt...

(#21122) kazy76


kazy76
aktív tag

Lecseréltem a telót egy xperia L-re de nem hagyom el a mélyvizet mert a családban maradt a 995 a keresztfiam nyúzza tovább. Jó munkát és sok sikert a mestereknek és köszönet érte hogy használhatóbbá és élvezhetőbbé tették a telót.

Samsung Galaxy S8_Samsung Galaxy J5 2017

(#21123) K_Tomka


K_Tomka
csendes tag

Srácok! Valaki segítsen már, mert teljesen megörjít ez a telefon. Jól megy, nagyon szeretem, de fel akarnám rá tenni a 10.1-et, de nem tudom sehogysem hivatalosan frissíteni ICS-re. Már 2 hete próbálkozom, de hiába. Felpakoltam már legalabb 5 féle GB-t. Ha a FOTA-val próbálom ezt irja ki:"Jelenleg nem áll rendelkezásre frissitésre vonatkozó információ. Ellenörizze később." Ha erről a weboldalrol letöltott prorammal próbáltam az OTU frissítést: http://www.alcatelonetouch.com/hu/tamogatas/letoltes/ot-995.html akkor pedig ezt kapom: "There is no newer software on the server, please remove the battery of your mobile phone and insert it again before switching it on!"
Ha valaki talalkozott mar hasonóval segítsen már ki, mert mostmar gőzöm sincs mit tegyek. Utoljára ezzel a GB valtozattal: - GB H1N1v1.0 (2013.03.31) Stabil - probaltam az OTU frissitest, de nincs különbség.

Köszi előre is a valaszokat.

(#21124) Mentolka válasza K_Tomka (#21123) üzenetére


Mentolka
senior tag

Ezek a dolgok (OTU,FOTA) a H1N1 ROMokkal nem is fognak frissíteni! Valamelyik gyári ROMot tedd fel, és úgy próbáld, de a legjobb lenne az, amelyiket ROMolgatás előtt lementetted a CWM-el (ugye, csináltál biztonsági mentést? :(( )

Egyébként, nekem a legutolsó CM10.2 már felment, és most is működik GB alapon is.

(#21125) Milestone2 válasza Mentolka (#21124) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Igen, ezt örömmel olvastuk az XDA-n, majd itt is, hogy kipróbálták és a "CM 10.2_10.17 coctail" már tökéletesen működik GB bootloaderen is...

Szóval, ha emiatt akarnál frissíteni, akkor okafogyottá vált, ha más miatt, akkor nem...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#21126) #84490496 válasza K_Tomka (#21123) üzenetére


#84490496
törölt tag

Nézd meg a bootloader-verziót ez alapján. Az annak megfelelő gyári romra FOTA update mehet.. OTU eddigi tudomásom szerint csak Telenorra hibátlan,Tré-re semmit nem ér szvsz..

Gyári romok az összefoglalóban lévő linkről elérhetőek..

(#21127) helixP


helixP
nagyúr

Szerintetek az mitől lehet, hogy egy olyan laptop Win7-tel, amin már hibátlanul ment a Mass storage mód hónapok óta (CM10.1-en, majd .2-n is), egyszer csak "elfelejti" a telefont, de olyan szinten, hogy még tölteni sem tölt, fel sem villan az eszközkezelő ablaka? :(((
(USB-port jó, usb kábel jó, telefonon a micro usb-nyílás jó.)

[ Szerkesztve ]

(#21128) Mentolka válasza helixP (#21127) üzenetére


Mentolka
senior tag

Ilyen nekem is volt (asszem) - bedugtam másik USB portba, és minden frankó lett.
Ha jól emléxem, előzőleg nem lett eltávolítva az eszköz, és a gép addig nem ismerte fel, amíg a Kezelés-ben rendesen ki nem gyomláltam (mintha nem is osztotta volna ki a gép azt a betűjelet addig).

(#21129) ikaros13


ikaros13
aktív tag

Üdv!

Lenne egy kérdésem.

Mint mindegy CM ROM-ban, a legújabb CM10.2-ben is szerkesztenem kellene a build.prop-ot, hogy beírjam ezt a két sort, hogy a csengőhangokat ne csak egyszer játsza le a teló, ha hívnak. (pl ezt a céges számokhoz :DD )
A CM10 és 10.1 esetében ez nem is okozott gondot: jól megnyitottam a total commanderrel, be/átírtam amit akartam, majd mentés, reboot.
Most nem ez a helyzet. Látszólag a total commander megkapja a rendszergazdai jogot (legalábbis ezt hazudja a teló), de aztán a mentésnél újra szeretné csatolni a /system-et RW módban, de nem sikerül neki.
Próbálkoztam több, ilyen művelet elvégzésére alkalmas, file managerrel. Eredemény ua.

Esetleg az járható út, hogy csinálok egy backup-ot, majd a system.ext4.tar (???) fájlban szerkesztem a build.prop-ot, és újracsomagolom, végül restore? (pl. Ark-kal, vagy 7Zip-pel)
Vagy más ötlet esetleg?

Előre is köszi a segítséget.

Üdv,
Ikaros

lateralitási kvóciensem: -100

(#21130) ViCk980


ViCk980
tag

Sziasztok.

Aki eseteleg gariztatni szeretné a telót de az otu nem hajlandó frissíteni azoknak ajánlom a következőt...

Indítás CWM-be (semmi más teendő nincs) és úgy dugja fel a telót.. (Read mobil phone) hibánál legalább is beválik. :)

Senki ne lepődjön meg ha sikerül is.. mert a tavaj decemberit teszi fel (Telenor) ami azt hiszem gari szempontjábol valamelyest előnyösebb is.. :)

Fakirr1: A fentebb leírt módszerrel épp tegnap frissítettem egy V60O-s T-s alcát... Lehet hogy csak szerencse volt... ;] Annak a soft verzióját nem néztem mert a gazdája kimarta a kezemből és már el is iszkolt vele örömében.. :D

[ Szerkesztve ]

(#21131) #84490496 válasza ViCk980 (#21130) üzenetére


#84490496
törölt tag

Sirály :) Azért az eredeti v60O kellett volna szvsz az összefoglalóba.. :) A "beteg" meggyógyult már teljesen?

Fogadjunk,hogy tele ment porral a hangszóró. Egy óvatos fújás elég neki..de a gari a "beteg" esetében teljesen jogos.. Azért a "paraméterezésekre" figyelj szvsz..

[ Szerkesztve ]

(#21132) ViCk980 válasza ikaros13 (#21129) üzenetére


ViCk980
tag

(#21133) ViCk980 válasza #84490496 (#21131) üzenetére


ViCk980
tag

A beteg "tökéletes" de megy gariba, mert előjött az alca-énje és megadta magát a külső hangszóró.. (sok recsegés kevés hang) :D

Lehetőségem nem volt Backup-ra, mert H1N1GB volt rajta..a gazdi meg ugye elfelejtett csinálni..

[ Szerkesztve ]

(#21134) #84490496 válasza ViCk980 (#21132) üzenetére


#84490496
törölt tag

Nem biztos,hogy jó 5let,főleg,hogy a 10.2-ben fel vannak cserélve a particiók.. :)

21133-ra: Honnan ismerős? :D

[ Szerkesztve ]

(#21135) ViCk980 válasza #84490496 (#21134) üzenetére


ViCk980
tag

Nálam nem volt gond vele... :)

(#21136) Quintroz válasza #84490496 (#21126) üzenetére


Quintroz
csendes tag

Akkor gondolom nekem ezért engedi a frissítést.Nekem Telenoros.

(#21137) #84490496 válasza ViCk980 (#21130) üzenetére


#84490496
törölt tag

Konkrétan melyik cwm-be? :)

(#21138) ViCk980 válasza #84490496 (#21137) üzenetére


ViCk980
tag

Nálam spec az 5-ös Matchfixes volt fel flash-elve.. én azzal csináltam... :)

De jogos.. :D

[ Szerkesztve ]

(#21139) helixP válasza Mentolka (#21128) üzenetére


helixP
nagyúr

Hihetetlen... Usb-kábel cseréje megoldotta. Az előző kábel jó volt egy Samsung telefonnak és fotógépnek, egy MyAudio tabletnek és két Nokia telefonnak. Alkának nem... Hardware guruk mit szólnak ehhez...?

[ Szerkesztve ]

(#21140) ViCk980 válasza ViCk980 (#21138) üzenetére


ViCk980
tag

Na lassan mennem kell a lányokért az oviba..szóóóval további kellemeset mindenkinek.. :)

(#21141) tomiivagyok


tomiivagyok
aktív tag

Sziasztok, egy kis problémám akadt. CM10.1 van fent a telefonomon, aztán egyszer délután csak fogta magát, és elment a mobilinternetem. Azt jelzi, hogy van 3G és H is, de fehér marad, és nem vált át kékre - nem tölti le a Viber üzeneteket sem, Facebookot sem hozza be, ha újratelepítem, az megoldja a problémát?

(#21142) K_Tomka válasza Mentolka (#21124) üzenetére


K_Tomka
csendes tag

Köszönöm! Amugy H1N1 előtt csak a gyári romokkal probáltam, majd valaki mondta itt a forumon, hogy H1N1 alatt is lehet frissiteni. Már én is használtan kaptam a telot, ugyhogy nem biztos, hogy a gyári rendszer volt rajta.Amúgy van mentésem róla, de azzal sem sikerult frissíteni, igaz amikor azzal próbáltam, akkor még letöltötte csak nem telepitette fel , ujraindult a telo es megfagyott. Megpróbáltam a 10.1-t feltenni, de az nem találta meg a telefon jelet, gondoltam biztos amiatt, mert nem frissitettem hivatalosan. Most feltettem a 10.2 -t egyenesen a GB-re és hála Istennek eddig tökéletesen müködik. Köszönet érte, ezelőtt meg sem próbáltam, mert biztos voltam benne, hogy nem fog menni. Köszi meg1szer a tanácsot.

(#21143) K_Tomka válasza Milestone2 (#21125) üzenetére


K_Tomka
csendes tag

Köszi szépen, csak emiatt akartam frissíteni. Meg sem próbáltam felrakni a 10.2-t, mert Bajusz ezt irta hozzá: "FIGYELEM: CSAK AZOKNÁL FOG NORMÁLISAN MŰKÖDNI AKIK FRISSÍTETTÉK HIVATALOS ÚTON ICS-RE A TELEFONJUKAT". Most feldobtam, es eddig kiválóan muxik. Köszi még1szer.

(#21144) K_Tomka válasza #84490496 (#21126) üzenetére


K_Tomka
csendes tag

Köszi a segítséget. Bevallom csak azért akartam frissiteni, hogy muködjön rajta a 10.2-es, de most, hogy mondták a többiek , hogy nem szükséges frissíteni, már nem mászok bele a bootloaderes megoldasba, amit irtal. Azért nagyon köszönöm , mert ha valamikor szükségem lesz rá, mostmár tudom mit kell tegyek. Köszi.

(#21145) ikaros13 válasza ViCk980 (#21132) üzenetére


ikaros13
aktív tag

ezer hála! :)

lateralitási kvóciensem: -100

(#21146) helixP válasza tomiivagyok (#21141) üzenetére


helixP
nagyúr

Szimpla restart, vagy repülőmód ki-be megoldhatja a problémát.

(#21147) tomiivagyok válasza helixP (#21146) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

Megvolt már mindkettő, nem segített egyik sem.

(#21148) butyek válasza tomiivagyok (#21147) üzenetére


butyek
senior tag

Ha T-mobile neted van, ne csodálkozz, délután óta vacakol. [link]

Szerk.: Azóta már helyrehozták a hibát.

[ Szerkesztve ]

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

(#21149) R2Bazsi15 válasza tomiivagyok (#21141) üzenetére


R2Bazsi15
tag

Index cikk
E lehet az oka

POCO X3 Pro

(#21150) tomiivagyok


tomiivagyok
aktív tag

Igazatok volt, mostmár hibátlanul működik. Csak csodálkoztam, mert más osztálytársamnak meg jó volt a szintén trémobilos internet.
Köszi mégegyszer.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.