Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Indesign

Hozzászólások

(#901) rii válasza Rayyy (#900) üzenetére


rii
nagyúr

az out of memory nagyon régi jelenség )))-: már 2003-2004-ben is előjött

szerintem nemsok megoldás van rá )))-:
vagy egy kép, vagy a dokumentum "hiába"

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#902) Rayyy válasza rii (#901) üzenetére


Rayyy
senior tag

Nem lehet egy bizonyos kép vagy dokumentum, mert gyakorlatilag mindennél csinálja.
hihetetlen

Minden a legnagyobb render!

(#903) jankababa


jankababa
csendes tag

Problémám a következő:
indesign CS5.5-ben nem működik a group és az ungroup gyorsbillentyűje, pedig ha megnézem a keyboard shortcuts menüpontban, ott default be van állítva a CTRL+G és a shift+CTRL+G. Ugyanúgy nem működik az eddig remekül használt CTRL+F sem... viszont véletlenül vettem észre hetekig tartó tökölődés után, hogy az object-arrange menüpontba kerültek át ezek a billentyűparancsok, ahol ugyanúgy default-ra be van állítva a shift+CTRL+G, mint a Bring to front, a CTRL+G a bring forward, a shift+CTRL+F a send to back és a CTRL+F a Send Backward...
hogy lehet azt beállítani, hogy ne az arrange menüpont parancsai legyenek, hanem a régiek (group, find/change)?

(#904) meoindil válasza jankababa (#903) üzenetére


meoindil
aktív tag

Csak egy ötlet. A meglévő default shortcut kiosztás alapján csinálj egy másolatot amiben az arrange menüpont parancsait módosítod a groupot pedig változatlanul hagyod.

(#905) rii


rii
nagyúr

printelésnél, exportálásnál miért kérdez rá, hogy akarom-e menteni a változásokat?

ezt nem lehet valahogy kikapcsolni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#906) FatMonster válasza rii (#905) üzenetére


FatMonster
tag

Szeja! Azé, mert elmenti a nyomtató beállításait a doksiba. Ha legközelebb megnyitod és nyomtatod, akkor a legutóbbi beállításokkal és nyomtatóval nyomtathatod ki, nem kell újra beállítgatni. Ez mondjuk otthon haszontalan, de egy nyomdában (nálunk) van nem is kevés értelme (pl.: mutációk, levilágítás, CTP). Kikapcsolni nemtom lehet-e, még nem kerestem.

[ Szerkesztve ]

A hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#907) rii válasza FatMonster (#906) üzenetére


rii
nagyúr

már több éve dolgozunk ID-vel, de ez borzasztóan zavaró

mentené az ember a végleges anyagból a JPG-t, nem cisnáltam semmit az oldalban, de a JPG mentés után megkérdezi, hogy el akarom-e menteni a változásokat .... és egy bötűt nem írtam bele ... ez ilyenkor mindig kizökkent, hogy most volt-e benne változás vagy sem

a nyomtatásra meg PS írásra print preseteket használunk. Szóval sajnos ez nekünk csak zavaró, de akkor nem iktatható ki )-.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#908) szultanpepa


szultanpepa
csendes tag

Hy! ID cs4: Hogy módosítok utólag a margókon? (mert a document setupban nem jelenik meg, csak new documentnél)köszkösz

(#909) Syl válasza szultanpepa (#908) üzenetére


Syl
nagyúr

Layout > Margins and Columns...
De figyelj oda, hogy ez csak az aktuális oldalra érvényes. Ha az egész dokumentumra akarod módosítani a margókat, akkor azt a mesteroldalon tedd.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#910) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

Ha egy képfájlból (PS-ben készült grafika) PDF-et csinálok, miért lesz mosott a PDF állomány?

Köszi.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#911) Syl válasza Picturemaker (#910) üzenetére


Syl
nagyúr

Milyen beállításokkal (PDF Presets) csinálod azt a PDF-et? Én mindenre a "PDF/X-1a:2001"-et használom.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#912) ViZion válasza Picturemaker (#910) üzenetére


ViZion
félisten

Miért NE lenne az? Photoshop is képes pdf-et menteni, de ha nincs jól beállítva, akkor lehet, h flatteneli az egészet. Nem ez a baj esetleg?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#913) Picturemaker válasza ViZion (#912) üzenetére


Picturemaker
őstag

Syl:PDF1.4, image maximum, press quality (de kipróbáltam a "PDF/X-1a:2001" is), az eredmény ugyanaz.

ViZion: "flatteneli az egészet" - ezt nem egészen értem. Sima kép amin tényleg élesek a betűk is. A PDF mégsem olyan "karcos".

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#914) Syl válasza Picturemaker (#913) üzenetére


Syl
nagyúr

Kezdem érteni a problémádat. Te Photoshopban összehoztál egy képet betűkkel, azt beszúrtad Indesign-ba és abból készítettél PDF-et, amiben a betűk már nem betűk.
Nos, így nem is lesz "karcos" a betű széle! Ahhoz Photoshopban nem PSD/TIF/JPG-t hanem "Photoshop PDF"-et kell menteni! Ha azt beilleszted az Indesign-ba, akkor a végeredmény is tökéletes lesz.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#915) Picturemaker válasza Syl (#914) üzenetére


Picturemaker
őstag

Megcsináltam így is. Tényleg jobb lett. :)

Köszönöm!

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#916) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Üdv! Hogyan kell megoldani, hogy ha mesteroldalon készítek láblécet, az a különböző oldalakon található különböző háttérkép felett legyen? Tehát, adott egy kiadvány, aminek megcsináltam a láblécét, de minden oldalpár más téma, tehát más a háttérkép. Ha ezt berakom, teljesen letakarja a láblécet. Van erre valami trükk, vagy annyiféle mesteroldalt kell készítenem, és ott alapból alá rakni? Bocsi, ha láma kérdés, de minden kezdet nehéz...:)

(#917) Syl válasza Bobby G. (#916) üzenetére


Syl
nagyúr

A mesteroldalon hozz létre egy layer-t a többi fölé és arra rakd a cuccot.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#918) Bobby G. válasza Syl (#917) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Mármint alá, gondolom...:) Működik, köszönöm! :R

Ja.. Értem mit írsz. Én is úgy értettem csak fordítva. A lényeg, hogy Nálad a pont. :)

[ Szerkesztve ]

(#919) J00hnny


J00hnny
aktív tag

Sziasztok!
Indesign CS5.5-ben azt hogy tudom megoldani hogy a mester oldalon létrehozott fejlécemben ne csak az adott bekezdés címét tegye bele hanem a bekezdés számozását is. Jelenleg <Running Header>-el teszem bele az adott bekezdés címeket.
Vajon hogyan lehetne a számozását is? :F

Köszi!

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#920) J00hnny válasza J00hnny (#919) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Közben megfejtettem!

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#921) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Belefutottam még egy problémába. Nyomdának adtam le az anyagot, és a levilágító kérte, hogy ha megoldható rakjam már össze az oldalakat a3-ra. Hogyan lehet összeválogatni az oldalpárokat? Mert a külső borítónál alapból jó, de aztán már nem. Próbáltam manuálisan beírni a pdf mentésnél, de lehet rosszul csináltam, mert úgy nem szedte szét. Végül leadtam oldalanként külön, aztán összepakoltál a kilövést, de jó lenne tudni megoldható-e. Ja, CS5-ről van szó.

(#922) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Bár látom nagyon pang a topik, szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehet megcsinálni azt, hogyha több apró képet teszek fel egy oldalra, például névjegy kártya is lehetne, hogy a nyomda tudja, hol kell vágnia! Milyen opció ez? Vagy elég ha kiteszek a frame téglalap éleihez egy 0,25 mm-es egyeneset, mely kifut a rajzlapról?

Van ennek valahol valamilyen speciális opciója? Akár névjegykártyák is lehetnének! A Választ előre is köszönöm!

(#923) ViZion válasza Mexildos (#922) üzenetére


ViZion
félisten

Szia!
Vágójelhez "nyomtatni" kell postscript printerrel, ott rakod rá.
De ha nyomdába kerül, akkor ott is ráteszik, csak minden oldalon egyformán legyen a kifutó.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#924) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Egy olyan kérdésem lenne még, hogyha van egy hátterem amit PS-ben elkészítettem és középen olyan tartalom van amire nem szeretném, hogy Indesign-ben feltett betű sorok ezt "áthúzzák" akkor hogy tudom megoldani azt, hogy a szöveget lényegében ketté választom és a háttér azon fontos eleme szabadon marad és a betűk nem lógnak rá. Természetesen csak ott. Ezért szabálytalan ívben kéne kettévágni a szöveget. Hogyan lehet ezt?

(#925) ViZion válasza Mexildos (#924) üzenetére


ViZion
félisten

Szöveget is ID-ben rakd rá...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#926) andronymus


andronymus
tag

hello lenne egy olyan kérdésem hogy az indesign-ba nem lehet olyat csinálni h a képeket átszínezi fekete fehérre?

(#927) Dluinet válasza andronymus (#926) üzenetére


Dluinet
nagyúr

de, CS5 és felette bíztos tudja
CS3-at használok, fejből meg nem tudom.

Youtube-on keress rá a KáTé InDesign tördelés előadás-ra, abban be van mutatva.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#928) Syl válasza andronymus (#926) üzenetére


Syl
nagyúr

Tudtommal csak olyan képeket tud átszínezni, amiben nincs transzparencia. Meg talán csak grayscale, de ebben nem vagyok biztos. Nem vagyok gépközelben.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#929) Met válasza andronymus (#926) üzenetére


Met
nagyúr

Photoshopban két kattintás, nem egyszerűbb?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#930) Syl válasza Met (#929) üzenetére


Syl
nagyúr

Miért alakítaná át a képet? És ha más színben is szüksége lesz rá? Vagy ha egy dokumentumban, netán egy oldalon többször szerepel a kép más-más árnyalatban?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#931) Met válasza Syl (#930) üzenetére


Met
nagyúr

Hát azt nem lehet tudni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#932) Dexter68 válasza rii (#907) üzenetére


Dexter68
addikt

Ez azért van, mert elvileg a doksihoz hozzárendeli a megváltozott export, illetve nyomtatási beállításokat. De tényleg zavaró.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#933) Met válasza Dexter68 (#932) üzenetére


Met
nagyúr

Jéé, régen láttalak :)

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#934) andronymus válasza Dluinet (#927) üzenetére


andronymus
tag

köszi a választ :)

(#935) Dexter68 válasza Met (#933) üzenetére


Dexter68
addikt

;) Mostanában inkább webes melók vannak többségben.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#936) andronymus válasza andronymus (#934) üzenetére


andronymus
tag

megnéztem a 3 vidit sehol nem találtam de neten se találtam le írást nem tudnátok valami linket adni ahol ezzel foglalkoznak?
előre köszönöm

(#937) Met válasza andronymus (#936) üzenetére


Met
nagyúr

Beilleszted a képet, húzol fölé egy négyzetet, a színét át állítod Paper colour-ra, majd Effect- Transparency Basic blending mode colour-ra

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#938) andronymus válasza Met (#937) üzenetére


andronymus
tag

1000 köszönet :) kipróbálom remélem menni fog :D

(#939) papa019


papa019
senior tag

Sziasztok!
Névjegykártyához milyen betűtípust ajánlotok?
Egy villamos motorokkal foglalkozó cégnek készül.
Elegáns kinézetet szeretnék.
Előre is köszönöm.
Peti

(#940) Met válasza papa019 (#939) üzenetére


Met
nagyúr

Valami egyszerű, Arial, Helvetica, Din stb.
Ha kevés a szöveg akkor lehet valami talpas, Times, Garamond.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#941) Polemius válasza papa019 (#939) üzenetére


Polemius
aktív tag

Mondjuk valamilyen Univers változat?

Vagy Helvetica?

(#942) ViZion válasza Polemius (#941) üzenetére


ViZion
félisten

Dax, Din CE, Myriad, Swiss :D
Ezek az én kedvenceim...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#943) Syl válasza ViZion (#942) üzenetére


Syl
nagyúr

Myriad Pro Light :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#944) papa019 válasza Syl (#943) üzenetére


papa019
senior tag

Köszönöm a gyors válaszokat. :R

(#937) Met: Elnézést a dupla postért (PS topic), utána vettem észre, hogy van inDesign topic is. :B

(#945) roPHka


roPHka
senior tag

Sziasztok.

Akad köztetek olyan aki kiadványszerkesztéssel foglalkozik? Esetleg tényleg ért is adobe indesign-hoz, nem úgy mint én?
Ha igen, lenne egy egyszerűbb anyag-szórólap, amit nyomdakész állapotba kellene hozni (kifutó mérete, kifutójel beállítása, színek leellenőrzése, hogy tényleg cmyk-ban vannak-e...)
Ha valaki tudna segíteni, megköszönném, mert elég sürgős lenne.

(#946) Dluinet válasza roPHka (#945) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az első három videó kell neked.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#947) Met válasza roPHka (#945) üzenetére


Met
nagyúr

Ha átküldöd ránézek.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#948) Maja007


Maja007
csendes tag

Ide irányítottak, hogy talán akad itt valaki, aki tudna pár órát adni Illustratorból és InDesignból.
Valamennyire már konyítok hozzá. Mivel Photoshophoz értek (fogjuk rá), így gondolom nem egy nagy ügy lenne megtanulni.
(Adtam már fel aprót, de nem tolong senki.)

(#949) Dluinet válasza Maja007 (#948) üzenetére


Dluinet
nagyúr

első lépés KáTé InDesign tördelési előadás

Adobe Illustrator CS3 - Tanfolyam a könyvben 750 Ft

Először ezeken rágd át magad, kb 5-6×, aztán sok kérdésed már nem lesz.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#950) Maja007 válasza Dluinet (#949) üzenetére


Maja007
csendes tag

Köszi!!!!!!!!!!!!
A linkeket elmentettem, majd nézegetem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Indesign
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.