Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Indesign

Hozzászólások

(#51) Certee


Certee
senior tag

A meglévő ps fájlokat mivel tudom megnézni, hogy leellenőrizzem?

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#52) isapeti válasza Certee (#51) üzenetére


isapeti
aktív tag

Én az Acrobat csomagban található Distiller nevü progival szoktam, ami PDF-et gyárt belöle, ráadásul elég gyorsan.

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#53) Certee válasza isapeti (#52) üzenetére


Certee
senior tag

Aha Köszi! Most kipróbáltam és az ID is meg tudja nyitni csak tetű lassan. Majd megnézem amit írtál.

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#54) sanyibá


sanyibá
tag

.

VIVA LA RESISTANCE !!!

(#55) Harrylles válasza sanyibá (#54) üzenetére


Harrylles
aktív tag

és ez most mire volt jó? :F

(#56) isapeti válasza Harrylles (#55) üzenetére


isapeti
aktív tag

Eccerü: hozzászólásszám-növelés. Szerintem.

[Szerkesztve]

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#57) sanyibá válasza Harrylles (#55) üzenetére


sanyibá
tag

Nem volt időm elolvasni a topikot, de érdekesnek találtam és kellett oldalra.
De nem volt kedvem semmit beírni. Erre.

VIVA LA RESISTANCE !!!

(#58) isapeti válasza sanyibá (#57) üzenetére


isapeti
aktív tag

Akkor nem szóltam :B Ha kérdésed lenne, gyere bátran!

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#59) sanyibá válasza isapeti (#58) üzenetére


sanyibá
tag

Egyelőre még nincs, de kösz a lehetőséget. :)



De mégis lenne, bár egy kicsit OFF:

Sulinettel Ti milyen 19''-s monitort vennétek?
Színhű legyen, meg gyors, ha lehet :)






[Szerkesztve]

VIVA LA RESISTANCE !!!

(#60) isapeti válasza sanyibá (#59) üzenetére


isapeti
aktív tag

Sajna nem vagyok tájékozott Sulinet ügyekben, de szintén hasonló kérdés előtt állok... bár nekem nem számít a gyorsasága, mert nemigen játszom... hogy mindezek együtt legyenek, ölég drága monitort kell vételezned ahogy néztem az idevágó lapokat...
A tftpanel.hu-t nézegesd át! A TN+film paneles cuccokat felejtsd el, ha színhű monitort akarsz, MVA, PVA és IPS - amennyire én tudom - mindegyik jó, persze típusonként vannak eltérések. Ami fontos, hogy az IPS esetében a válaszidő másképp számítandó vmiért, szal egy 25ms-os kb. egy 16 ms-os PVA/MVA cuccos teljesítményét hozza.
Kollégám vett a Mistr*lban LG 1930B-t, az IPS-es, pöpec nagyon szerintem, de nemtom van-e sulinyetre...

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#61) Certee


Certee
senior tag

jobbra fel.

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#62) Memora


Memora
senior tag

Hello!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, ugyanis ki akarok nyomtatni valamit, de nem az én gépemen, hanem egy gyorsnyomdánál.
Az a problémám, hogy a betűtipusok természetesen alapból nem jönnek át (PDF-fileban viszem)
és nem tudom, hogyan lehet letároltatni őketa pdf-doc-ban!
Ha minden igaz, a betűk GÖRBÉVÉ ALAKÍTÁSÁVAL kellene, viszont azt nem tudom, hol van (hacsak nem a CREATE OUTLINES az véletlenül, mert alternatívaként jó lenne erre is)

Ez ugyn nem kimondottan inDesign, de gondoltam, leírom, hátha ebben is tud valaki segíteni:
Egy kis (kb 250x250 pixel) képből (ami történetesen egy PlayStation logo, egy PS bolt kiiakatához kellene, és a neten nem találtam nagyfelbontásút)
akarok egy 85x85 cm-es képet csinálni, persze minőségromlás nélkül kellene.
Ha jól tudom, vektorossá kéne a képet alakítani, így megoldható lenne.
Milyen programot ajánlanátok hozzá?
Már ugyan csináltam egyet imageready-vel, pixelszám növeléssel, de kicsit pixeles maradt a széle, (a photoshop azért persze segíthet rajta), és ''hivatalosan'' sem ez a módja, és sajnos a
kép is monstre méretű lett (350 MB).

Remélem tud valaki segíteni, mert sürgős lenne!

Előre is kösz!

Fancy quote placeholder

(#63) Syl válasza Memora (#62) üzenetére


Syl
nagyúr

- Ha PDF-be exportálod, akkor azzal a betűk is együtt mennek.
- Én ilyen esetben Corel Draw-val szoktam átrajzolni a logót. Beillesztem a képet, lock object, osztán mehet a rajzolás.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64) Memora válasza Syl (#63) üzenetére


Memora
senior tag

Hát én PDF-ben vittem a cuccaimat nyomtatni, de a betűk mégsem jöttek vele...
Akkor gondolom a PDF-ben kéne beállítani valamit, mielőtt konvertálok?

Ja igen, a másik dologra már más is ajánlotta a Corel-t, úgyhogy kénytelen leszek beszerezni egyet (remélem nem túl bonyolult a program, mert nekem még nem volt hozzá szerencsém...).

Fancy quote placeholder

(#65) isapeti válasza Memora (#64) üzenetére


isapeti
aktív tag

Ha beágyazod a fontokat PDF írásnál, nem lesz gáz. Ha mégsem jó, a create outlines valóban megoldás lehet (bár nekem okés volt minden fontbeágyazással)

Logo-ügyben ne szívasd magad :DD

Bővebben: link

sztem itt megtalálod a listában, amit keresel. Ha megvan, download EPS, és máris van egy akármekkorára nagyítható vektoros logód :) (egyéb emblémákhoz is ajánlom a lapot)

[Szerkesztve]

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#66) Syl válasza Memora (#64) üzenetére


Syl
nagyúr

Én hetente két újságot csinálok és küldök PDF-ben nyomdába, de még soha nem hiányoltak egy fontot sem. Az ID alapértelmezett PDF exportja viszi rendesen a betűket. Valamit nem állítottál el?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#67) isapeti válasza Memora (#64) üzenetére


isapeti
aktív tag

Vagy még az lehet, hogy valami tyűdeextra TrueType csudafontot alkalmaztál, amitől +fexik a nyomtató RIP... ez esetben csak a görbévé konvertálás marad, vagy a fontcsere.

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#68) Memora válasza isapeti (#67) üzenetére


Memora
senior tag

Tényleg ERROR van a beágyazás közben, ezt egy hibaüzenetben (a PDF kreálás közben) jelzi, de csak azt mondja, hogy meg szeretném e tekinteni a hibát, de nem történik semmi, ha yes-t nyomok:F
De ezt álltalában már fel sem veszem, mert nem szoktam kinyomtatni máshol a dolgaimat álltalában ...

(Egyébként valószínüleg tényleg a ''tyűdeextra TrueType csudafontok'' miatt van a dolog)

Kicsit szégyenlem magam, hogy meg kell kérdeznem, mert tudom, hogy alap dolog, de sajnos nem tudom, hogy hol lehet a fontokat görbévé alakítani...:B

Fancy quote placeholder

(#69) Syl válasza Memora (#68) üzenetére


Syl
nagyúr

Kérdezz bátran! Így tanul az ember :)
Kijelölöd a szöveget (vagy az egész szövegdobozt)
Type/Create Outlines
De vigyázz, mert ilyenkor a kijelölt szövegről egy másolat keletkezik. Alatta ott marad a szöveges rész is, azt ugye ilyen esetben törölni kell.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#70) Memora válasza Syl (#69) üzenetére


Memora
senior tag

ÁÁÁ...Tudtam, hogy a ''create outlines'' az, hogy azért nem találom sehol, mert már megtaláltam...

Viszont valahol, egy ''convert to curves''-t is magyarázott nekem valaki, amit viszont nem nagyon találtam meg sehol ?

Az a másolat dolog nekem még eddig nem tűnt fel, pedig a create outlinest szoktam használni:F

Fancy quote placeholder

(#71) Memora válasza isapeti (#65) üzenetére


Memora
senior tag

Kösz a linket, így azért tényleg egyszerűbb volt:D

Fancy quote placeholder

(#72) Syl válasza Memora (#70) üzenetére


Syl
nagyúr

''convert to curves''
Az CorelDraw :)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73) Syl


Syl
nagyúr

Nem tud valaki szabadon hozzáférhető, magyar Open Type betűkészletekhez linket?
Olyanokat keresek, mint a Futura, Swis, Times stb. Ezek régi Type1-ben megvannak, csakhát az Indesign nem nagyon szeresse őket.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#74) isapeti válasza Syl (#73) üzenetére


isapeti
aktív tag

Nagyon karcsú az Open Type Pro kollekció (csak a Pro tartalmazza az összes magyar karaktert). Egy Futurának én is nagyon örülnék, de tudtommal sajna még nem készltek el vele. A Std verzió sok helyen elérhetö...

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#75) Syl válasza isapeti (#74) üzenetére


Syl
nagyúr

> A Std verzió sok helyen elérhetö...

Pl.? Emilben pls.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#76) isapeti válasza Syl (#75) üzenetére


isapeti
aktív tag

Holnap küldök emilt ezügyben, de sajna ezek az Std verziók nem tartalmazzák a problematikus magyar ékezeteket...

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#77) isapeti válasza isapeti (#76) üzenetére


isapeti
aktív tag

Na holnap mán télleg :B bocs, de nem vót 1 szem időm se...

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#78) Memora


Memora
senior tag

Hello!
Szeretnék újfent egy kis segítséget kérni, ugyanis most lehetőségem lenne egy újságot (havi szinten) megszerkeszteni, betördelni, illetve az arculatát elkészíteni, otthonról.
A problémám az, hogy sajnos nem tudom olyan szinten kezelni az indesign-t, hogy félelem nélkül nézzek elébe a dolognak...
Van ugyan képesítésem, de az sajnos csak egy 3 hónapos tanfolyam (ez idő alatt kellett elsajátítani az indesign/photoshop páros kezelését+egy csomó elméletet), de erről sajnos már a tanároknak is az volt a véleménye, hogy majd egyszer, sok gyakorlás után, és sok segítséggel esetleg dolgozhatunk a szakmában...

Ha tud valaki egy netes linket, ahol le van írva a nyomda ''ready'' újság elkészítése (főleg ez a nyomdakompatibilitás volna a fontos, illetve az indesig apró beállításai, amik nagyon kellenének)
A tervezéssel elboldogulok, csak a fontos beállításokkal nem vagyok sajnos tisztában.

-nem megy pl a betűk(sorok) ''baseline grid''-hez igazítása, mert sajnos mindig üres sorokat hagy ki az írott sorok közt (az elválasztásoknál kellene ehez valamit beállítani, ha jól tudom, illetve ''finomhangolni'' hozzá az indesign-t)
Emlékszek, ezzel már a tanár is nagyon izzadt, mire sikerült rendesen megcsinálnia...

-oldalszámozás, élőfej,stb
Pl, hogyan lehet a mesterlapon úgy beállítani az oldalszámozást,stb-t beállítani, hogy a sima oldalakon is mindig felül legyen, ne takarja le semmi ? Én pl az oldalak háttérszinét, ha homogén, akkor úgy szoktam megoldani, hogy ráteszek egy szines síkot, nem tudom, hogy az indesign-ban is be lehet e állítani az oldal alapszínét, mint a photoshopban?
-stílusok használata sem az igazi, de ezt persze később is ráérek megnézni.
-van még persze sok minden, ami nem tiszta előttem, de még csak azt sem tudom, mit kéne tudnom...
(egyébként a CS2-t használom)

Hálás lennék, ha segítenétek, mivel már a héten vinnem kellene portfóliót, amit igen kritikus szemek fognak vizslatni. :Y

Fancy quote placeholder

(#79) rii


rii
nagyúr

links paletta ->lenyíló menó -> embed file

gyorsítja a PDF export-ot? Végül is mi értelme van, és milyen következményekkel jár?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#80) rii válasza rii (#79) üzenetére


rii
nagyúr

valaki?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#81) rii


rii
nagyúr

különálló InDesign file-okat, ha BOOK-ba foglalunk, meg lehet oldani, hogy PDF ill. PS mentéskor ne egyetlen PDF, PS file készüljön, hanem INDD file-onként egy?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#82) rii


rii
nagyúr

 

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#83) rii válasza rii (#81) üzenetére


rii
nagyúr

up

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#84) rii válasza rii (#83) üzenetére


rii
nagyúr

 

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#85) rii


rii
nagyúr

 

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#86) kákalaki válasza rii (#85) üzenetére


kákalaki
csendes tag

Vannak olyan programok, amik oldalakra bontanak pdf fileokat. Ilyen pl. a PDF Split. Ha kéred, írj.

(#87) isapeti válasza Memora (#78) üzenetére


isapeti
aktív tag

aktuálisak még a kérdéseid? Most tudnék 1-2-re válaszolni úgy fest, mer' pangea van :)

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#88) kákalaki válasza isapeti (#87) üzenetére


kákalaki
csendes tag

Szerintem válaszolj, ha nem a kérdezőnek, akkor talán másnak segíthet.

(#89) szicsu


szicsu
őstag

hi, annak ak még já erre.

hogy lehet vágojeleket tenni a lapra?

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#90) isapeti válasza szicsu (#89) üzenetére


isapeti
aktív tag

ps ill pdf írásnál ''crop marks''-ot be kell pippantani!

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#91) szicsu válasza isapeti (#90) üzenetére


szicsu
őstag

köszi :R

Megéri megvenni az adobe könyvét a progihoz?


[Szerkesztve]

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#92) szicsu válasza isapeti (#90) üzenetére


szicsu
őstag

hogy lehet több mesteroldalt létrehozni?

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#93) isapeti válasza szicsu (#92) üzenetére


isapeti
aktív tag

A pages paletta ''kisnyilas'' menüjében, de ha a mesteroldal ikonját ráhúzod az ''új oldal'' gombra, azt alapul véve csinál 1 újat. Azaz, ha már helyeztél el cuccokat az alap mesteroldalon, azokat átviszi az újra is :)

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#94) szicsu válasza isapeti (#93) üzenetére


szicsu
őstag

:R
azt nem értem , hogy egy képet körbe tudok folyatni szöveggel, de ua. körülmények között egy másik gépen nem műxik.
Mi lehet elállítva a progin?

A másik probléma amivel találkoztam, hogy nem tudtam semmit csinálni, mert mindenre csak a Hand Tool akart működni :F

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#95) szicsu válasza szicsu (#94) üzenetére


szicsu
őstag

up

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#96) rii válasza szicsu (#94) üzenetére


rii
nagyúr

2. a tool palettán a HAND TOOL van beáálítva, nem? Egérrel válassz másik eszközt ... vagy be van ragdva a SPACE? de az nem lehet ...

de ha lenyomod a CTRL-t, akkor mindig az elsődleges TOOL lesz aktív. A Selection tool.


1. window menü / text wrap paletta ...
az első három ikon funciója:
nincs körbefuttatás
kép/szövegdoboz (vagy bármilyen ITEM) körbefuttatása
az kédoboz/ITEM tartalmának a körbfuttatása

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#97) rii


rii
nagyúr

találtam egy új InDesigne feature-t [kép]

(a rohadt annyát ....) :(((

----------------------------------------------------------

probléma ő, ű-vel

programok közt, CTRLVC CTRL-V, és az ő, ű betűknél jelentős karakterveszteségek adódnak

Indesign, CTRL-C, Notepad/word/DreamWeaver CRTL-V, és a szöveg 10-20%-a jön csak, át, és pont az ő, ű karakterek után van egy nagy szakadék, vagy ha kimésoltam InDesigne-ban ezt a szöveget New Document-ba, és onnan CTRL-C, CTRL-V-ztem, akkor ''csak'' a ő, ű-k hiányoznak, de így is kb 1% -a a szövegnek hiányzik ....

talán UNICODE/ASCII ?


még annyit a témához, hogy a folyamat így nézett ki:

OUTLOOK EXPRESS CTRL-C INDESIGN CTRL-V feldolgoz, megformáz CTRL-C NOTEPAD CRTL-V

gondlom a outlook-ból kapott egyolyan kódolást, amit az indesigne ért, de továbbadva a notepad már nem ... vagy mi .... holnap próba outlook ctrl-c notepad ctrl-v

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#98) rii válasza rii (#97) üzenetére


rii
nagyúr

UP

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#99) szicsu válasza rii (#96) üzenetére


szicsu
őstag

Nem nagyon ragadhatott be a space :(
Minden ikon működött, de nem akar semmivel sem dolgozni, csak a hand toolal....de most már megjavult :U

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#100) szicsu válasza rii (#97) üzenetére


szicsu
őstag

és ha importálnád a szöveget CTRL+D?
Akkor is van veszteség?

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Indesign
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.