Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Indesign

Hozzászólások

(#601) redpanter válasza Syl (#600) üzenetére


redpanter
csendes tag

Megnyugtattál, hála és köszönet a jó hírért! :DD

(#602) Szabee87


Szabee87
tag

HI Mindenki! Tudom h. nem idetartozik, de itt is feltenném a kérdést:
Nekem a 7-es Quark-kal lenne problémám:
Adott 4 gép: mindegyiken fennt van a 4-es és a 7-esQuark, a 4-gyel semmi gond, a 7-es viszont a 4 gépből 1-en működik "normálisan". A probléma: Mikor a kész anyagot próbálom lementeni pdf-be, akkor az alábbi hibaüzenet jelenik meg:
Hibajelenség
1oldallal simán megcsinálja, de több oldalnál "leakad". Azon az egy gépen meg tökéletesen megy akár 1 akár több oldalt mentek le. Átnéztem az összes beállítást, menüpontról menüpontra, írtam külföldi fórumokba, de senki nem tudott még magyarázatot adni h. miért csinálja ezt a gép.

Bennetek bízok srácok, hátha tudtok nekem segíteni.
Előre is köszönöm:

Szabee

♠+♠ A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol, eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol, működni kezd.. ♠+♠

(#603) Rayyy válasza Szabee87 (#602) üzenetére


Rayyy
senior tag

Quark újratelepítés volt? Szoftverkörnyezet ugyanaz? Driverek verziója ugyanaz? Nagyon úgy tűnik, mintha csak a pdf generáló driver / nyomtató / ps driver szórakozna és nem maga a Quark. Plug-in-ek, kiegészítések, minden ugyanaz?

Minden a legnagyobb render!

(#604) rii


rii
nagyúr

hellll

ID-ben meg lehet csinálni, hogy bill-kombóhoz kötök egy karakter sorozatot?

pld a negyedes-space-szorszójel-negyedesSpace-t?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#605) Szabee87 válasza Rayyy (#603) üzenetére


Szabee87
tag

Hi! Quark újratelepítés nem volt. A windows 1x se volt újratelepítve így a quarkot is 1x felrakták előttem, lefrissítették és használták. ECRM driver, ill egy PS driver van fenn a gépeken. Mindenhol ugyanaz. a 4 gép csak hardverügyileg különbözik ( P4 2.4-3.0Ghz) Plugin v. kiegészítés: Az XTensions -re gondolsz? Néztem mindenhol u.az

Megpróbálom újrarakni a nyomtató (PDF) drivert hátha segít. Köszi Rayyy! :R

♠+♠ A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol, eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol, működni kezd.. ♠+♠

(#606) Dexter68 válasza rii (#604) üzenetére


Dexter68
addikt

Persze: Ctrl+C, utána meg Ctrl+V :DDD
Bocsi, magas labda volt...
Sztem scripttel biztos, csak legyen aki megírja...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#607) rii válasza Dexter68 (#606) üzenetére


rii
nagyúr

script az magas nekem erre a feladatra ... :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#608) scott_free


scott_free
senior tag

előfizettem egy stockphoto szolgáltatásra, ahol többféle méretben is le tudom tölteni a kiválasztott képeket - naponta max. 5-öt (123rf.com).

a kérdésem az lenne, hogy érdemes-e a lehető legnagyobb méretet választanom és utána kicsinyíteni a képet (pl. indesignnal vagy photoshoppal), vagy inkább töltsem le azt a méretet, ami nagyjából stimmel az anyaghoz? :F

(#609) BLiNk3r válasza scott_free (#608) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Ha bármilyen méretben le tudod tölteni az ominózus 5 képet, akkor nyilván a legnagyobb méretben töltsd le, mert az ugye kicsinyíthető, a kicsi viszont nem nagyítható.

Ha viszont több kreditet kell fizetned a nagyobb képekért, akkor javasolt, hogy legyen meg a 300dpi-s felbontás az anyaghoz (vagy épp amilyen felbontású képek kellenek bele), nagyobbat nem érdemes venni. Tehát inkább legyen jobb minőségű, mint rosszabb.

(#610) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Sziasztok! Kiadványszerkesztéshez keresek programot amivel igényesebb (nem hírlevél) kiadványokat lehet készíteni. Quark-ot tanultam a fősulin, de már régen nem használtam, meg ugye csak próbaverzió volt meg akkor. A cégnél photoshop-on dolgozom napi szinten, így gondolkozom az indesign-on, de nem találtam olyan próbaverziót ami 64 bites vistán menne. Ja és jó lenne egy magyar elválasztás ellenőrző bele. Tudtok valamit tanácsolni?

(#611) --Disztroj-- válasza Bobby G. (#610) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

ID simán feltelepül 64bitre is, max maga a program nem lesz olyan, de 32bitként simán fut, bár én win7-el nyomom, nem tudom van e difi vistához képest ilyen téren

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#612) Bobby G. válasza --Disztroj-- (#611) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Köszi! letöltötem egy próbaverziót, de sajnos telepítés után nem akar elindulni. Feszt leáll.....:(

(#613) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

2 asztali gép és egy notebook után egy x41-es ibm tableten elindúlt a próbaverzió. Viszont ebben sem találok magyar elválasztásellenörzőt...:(

(#614) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok, tudok olyat, hogy egy görbére merőlegesen álljon a szöveg?
Tehát pl. egy kör esetén "napsugárszerűen".
Tudok egyszerűen ilyet csinálni vagy csak sorokat külön szövegdobozba rakva, egyesével beforgatva megoldható?

[ Szerkesztve ]

(#615) Dexter68 válasza KilgoreTrout (#614) üzenetére


Dexter68
addikt

Ha rákattintasz a T ikonra az eszközpalettán és rajtatartod az egeret, akkor "kinyílik" és ott van ilyen lehetőség.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#616) KilgoreTrout válasza Dexter68 (#615) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

A type on path nem jó, mert ott ugye a görbére illeszti rá a szöveget.
Nekem az kéne, hogy rá merőlegesen fusson a szöveg, az egyes sorok más szögben álljanak.

(#617) Dexter68 válasza KilgoreTrout (#616) üzenetére


Dexter68
addikt

„köbefuttatás”-ra gondolsz? Akkor megrajzolod a görbét és beállítasz rá némi text wrap-ot.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#618) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Szeretném a kiadványom mesteroldalát elkészíteni. Azt szeretném kérdezni, hogy be lehet-e úgy állítani, hogy szerkesztésnél az egymást követő oldalak legyenek egymás mellett, viszont levilágításnál átrakja a szemközti oldalt? (tehát szerkeztésnél 2-3 az oldalpár, de a levilágításnál már 2-27) Azért lenne ez jó, mert olyan grafikai elemet szeretnék berakni, ami átmegy a következő oldalra. Vagy ezt a programmal nem lehet kivitelezni?

[ Szerkesztve ]

(#619) Dexter68 válasza Bobby G. (#618) üzenetére


Dexter68
addikt

Kilőni nem fogja helyetted. Amikor én újságot csináltam, a levilágítók csinálták a kilövést. Meg kell beszélni velük.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#620) Bobby G. válasza Dexter68 (#619) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Találtam egy ilyet:
http://help.adobe.com/hu_HU/InDesign/5.0/help.html?content=WSa285fff53dea4f8617383751001ea8cb3f-7049.html

Szerinted?

(#621) Rayyy válasza Bobby G. (#620) üzenetére


Rayyy
senior tag

Igen, tud bizonyos fajta kezdetleges kilövést, ami véletlenül még jó is lehet neked, viszont ha ezt én itt megkapnám mondjuk mint ctp-s, lehet anyáznék, hogy megcsináltad helyettem a "kilövést". Egyrészt nem tudod, hogy a nyomda mekkora ívre vagy milyen meló mellé pakolja fel a te cuccodat, ami teljesen megváltoztatja az ívre helyezést tehát nem feltétlen így kéri, a másik, hogy lehet, hogy jó kilövés szerint küldenéd, de azt akkor is nyomda szeretné magának megcsinálni különböző minőségbiztosítási okok miatt.
Úgyhogy elég csak felhívni a nyomdát, hogy a kész (ps-ből írt) pdf-ben milyen jeleket kell felkapcsolnod, meg hogy csináld... stb. Sőt, minden leadás előtt fel kell hívni az adott nyomdát, főleg, ha nem vagy rutinos. Én a párezer leadott anyagom után is fel szoktam hívni a gyártót, ha felmerül valami kérdés, amire nem tudom egyértelműen a választ... és erről nem is fogok leszokni.

Amúgy az eredeti kérdésedre a válasz: ez alkalmas arra, amit te szeretnél vele, a fentieket csak nyomdai leadás esetére írtam, ha továbbhaladna a dolog.

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#622) Bobby G. válasza Rayyy (#621) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Köszi! Közben én is felhívtam a levilágító stúdiót, azt mondták, hogy szerkesszem meg nyogodtam, ők majd kilövik. Mondjuk ezt hamarabb is mondhatták volna, akkor nem kellett volna eddig corelben bűvészkedni. Igaz az csak 2 szín volt, meg minőségre sem nagy durranás. Viszont nem nagyon értem a lényegét, hogy miként tudják a kész pdf-böl a kilövést megcsinálni...

[ Szerkesztve ]

(#623) Dexter68 válasza Bobby G. (#622) üzenetére


Dexter68
addikt

Ha különálló oldalakból álla pdf, akkor nekik van erre egy külön szoftverük, ami feldolgozza.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#624) Rayyy válasza Bobby G. (#622) üzenetére


Rayyy
senior tag

A kész pdf-ből akármit lehet csinálni, a pdf-nek az a lényege, hogy nagyon sokoldalúan felhasználható, feldolgozható, megtartja egymás mellett a vektoros és raszteres cuccokat... egyébként meg ha nincs is erre szoftverük, akkor manuálisan sem túl nehéz egy összefűzött pdf-ből sem kilövést csinálni. Ez a dolguk az ottani előkészítőknek.

Minden a legnagyobb render!

(#625) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Ha van egy keret, amit elforgattam akkor megoldható az, hogy a beleírt szöveg más irányba álljon?
Konkrétan van egy keret, amin 180 fokos elforgatás van, és azt szeretném, hogy a benne lévő szöveg 45 fokban álljon.

[ Szerkesztve ]

(#626) Rayyy válasza KilgoreTrout (#625) üzenetére


Rayyy
senior tag

Egyetlen szövegdobozzal ezt nem tudod megcsinálni.
Húzol egy keretet, amit elforgatsz, ahogy akarsz... aztán fogod a kis szövegdobozodat rárakod, szintén úgy elforgatva, ahogy akarod. Nem kell ezt túlbonyolítani.
(nem is nagyon értem a kérdést)

Minden a legnagyobb render!

(#627) KilgoreTrout válasza Rayyy (#626) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Akkor nme lenne gond, ha sima téglalap lenne az eredeti szövegdoboz, de ha valami pathfinderrel csinált érdekesebb geometriai forma, ami többször is megjelenik a doksiban, esetenként különböző szögekbe forgatva, akkor nem jönne rosszul egy ilyen funkció.
Mert ugye a szöveget meg a geometriai forma (néhol görbe, máshol különböző szögekben álló) oldalaihoz kellene igazítani.
Tehát ezek szerint egyesével kéne megrajzolnom többször ugyanazt a formát különböző szögekben?

Arra nincs mód, hogy úgy eltüntessem a transformation-t úgy, hogy a hatása megmaradjon?
Tehát pl elforgatok egy ötágú csillagot 3 fokkal, de utána nem akarom, hogy a beleírt szöveg is 3 fokban álljon.

(#628) Rayyy válasza KilgoreTrout (#627) üzenetére


Rayyy
senior tag

{[nem értem]}
...ha adnál valami képi segítséget, könnyebb lenne...

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#629) KilgoreTrout válasza Rayyy (#628) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Remélem így érthető:

Egy ilyen formánál még nem is annyira gáz az, hogy minden lehetséges a doksiban használandó szögben megrajzoljam, de azért itt is kellemetlen (főleg, ha mondjuk olyat akarok, hogy pl. a címek 45 fokban álljanak). Egy kicsit bonyolultabb alakzatnál pedig kínszenvedés.

Ha sima téglalap szövegdobozt rakok fölé, az nem jó, mert ugye akkor vagy kilóg a szöveg vagy nem tölti ki rendesen.

(#630) Rayyy válasza KilgoreTrout (#629) üzenetére


Rayyy
senior tag

Így már megértettem, fél órát szöszöltem CS3-ban, de nem találtam erre megoldást. Ott kéne lennie, ahol az az opció is van, hogy pl. nagyítás után a nagyított objektumod ne 150%-os legyen, hanem az legyen az új alapértelmezett, tehát 100%-os méret. Még holnap megkérdezem melóhelyen az arcokat... jó kis kérdés :)

Minden a legnagyobb render!

(#631) Syl válasza KilgoreTrout (#629) üzenetére


Syl
nagyúr

Lehet még mindig nem jól értem.
A problémád az, hogy a speciális szövegkereteket úgy szeretnéd elforgatni, hogy a bele kerülő szöveg továbbra is normálisan álljon, ne forduljon a kerettel?
Valahogy így?

Ha igen, akkor ez nagyon egyszerű. A szövegkeret minden csomópontját kijelölöd a fehér nyíllal és utána forgatod.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#632) Rayyy válasza KilgoreTrout (#629) üzenetére


Rayyy
senior tag

Jaja, Syl válasza legjobb ilyen speckó szövegdoboz forgatásra, viszont közben itt is rájöttünk a trükkre, amivel azt lehet csinálni, hogy egy objektum, ha el lett forgatva 90 fokkal, akkor ne emlékezzen erre és elforgatott állapotában is visszaálljon a mutató nullára... egyszerűen össze kell uniózni valamivel a pathfinder palettán (az 'add' paranccsal).
:) Ez persze nem mindig a leggyorsabb, de nagyobb homogén felületeknél abszolút hatásos.

Minden a legnagyobb render!

(#633) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Köszi mindkettőtöknek!

Végülis tök logikus, hülye vagyok, hogy erre nem gondoltam. :W

(#634) scott_free


scott_free
senior tag

hali,

InDesignban hogyan tudom átmásolni a saját dokumentum- és pdf-készleteimet egy másik gépre? :F

(#635) Syl válasza scott_free (#634) üzenetére


Syl
nagyúr

Mármint egy indesign dokumentumot meg a benne található képeket, fontokat?
File / Package

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#636) redpanter


redpanter
csendes tag

Sziasztok!
CS2 alatt ha egyik állományból kopizok egy szövegdobozt egy másik munkámba, akkor (a stílus ugyan megmarad, de) a betűtípus átvált Times TT-re... Egy mozdulattal ugyan vissza tudom állítani az eredetire, de idegesítő, főleg ha egyszerre 10-15 szövegdobozt másolok...
Ez csak a melóhelyen van, otthon okésan működik a dolog.
Szerintetek mi lehet a gond?

Más: Ctrl-Tab-al otthon simán váltani tudok a megnyitott állományok között, ez a munkahelyen nem megy, Keyboard Shortcut-nál nem találok semmi erre vonatkozót.

Köszi előre is a segítséget!

(#637) Syl válasza redpanter (#636) üzenetére


Syl
nagyúr

Azt hiszem, hogy beillesztéskor a szövegre ráhúzza az alap (basic paragraps) stílust, ami ha két dokumentumban eltérő, akkor jön elő ez a betűelmászás.
Keyboard shortcuts-nál keress olyat hogy:
- Product Area: Views, navigation
- Commands: Next Windows
És rendeld hozzá a Ctrl+Tab -ot.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#638) redpanter válasza Syl (#637) üzenetére


redpanter
csendes tag

Valóban különböznek a basic paragraphs stílusok.

A Ctrl+Tab-ot sikerült így beállítanom, hála és köszönet! :R

(#639) Met


Met
nagyúr

Valakinek van ötlete, hogy miért nem aktív az update link ikon?
Csökkentettem a képek méretét a könyvtárban de nem tudom frissíteni Indibe és még mindig több megásak a képek.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#640) Syl válasza Met (#639) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezt egyszer velem is eljátszotta. Úgy oldottam meg, hogy átneveztem a képet.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#641) Met válasza Syl (#640) üzenetére


Met
nagyúr

Átnevezni a képeket aztán újra linkelni? 45 kép van:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#642) Syl válasza Met (#641) üzenetére


Syl
nagyúr

Na ez már egy viccesebb dolog.
Esetleg: ID bezár, Total Commenderrel attribútumnál dátum megváltoztat, ID megnyit.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#643) Met válasza Syl (#642) üzenetére


Met
nagyúr

Így jó lett, köszi.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#644) Rayyy


Rayyy
senior tag

Hi... látom itt nem annyira sűrű az élet, mint más topikokban...

Szóval az a bajom, hogy nem értem mi alapján hozza be az ID word-ból (vagy openofiszból, vagy lótusszimfóniból) a dőlt betűket és mikor nem szeretné őket behozni... Most lesz egy kb. 350 oldalas cuccom, ami tele van dőltekkel, de mikor áthozom ID-be a szöveget, nem marad meg az italic stílus és ez szopó. Valaki erre? Próbálkoztam formátumokkal, mint rtf, doc., de teljesen kiszámíthatatlan.

Minden a legnagyobb render!

(#645) Syl válasza Rayyy (#644) üzenetére


Syl
nagyúr

Importáláskor össze kell lőni a word és az ID stílusait (Customise Style Import). Így elég korrektül behozza a cuccot.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#646) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Sziasztok!

Elég bosszantó hibába futottam bele.

Nem szótagol normálisan az ID, néha tökéletes szövegtömböket sikerül vele összehozni, de gyakoribb hogy ez nem jön össze, pedig minden jól van hozzá beállítva:

A kék csík jelszi a margót ahova simulnia kéne a szótagoknak.

Ha fekete kurzorral megyek a szövegtömbre , akkor USA szótagolást mutat, a szövegbe kattintva pedig magyar, mert így állítottam be, de mégsem szótagol.

Hol a hiba? Mi a megoldás?

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#647) Syl válasza --Disztroj-- (#646) üzenetére


Syl
nagyúr

Lehet rosszul értem, de nem sorkizárttá (justify) kellene tenni a szöveget? Ha mégsem, akkor a Justification panelen kell matatni (ctrl+alt+shift+J).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#648) Dexter68 válasza --Disztroj-- (#646) üzenetére


Dexter68
addikt

Ahogy ezt most elnézem, nem szótagol sehogy. Engedélyezted a Paragraph palettán a Hyphenate-t?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#649) --Disztroj-- válasza Dexter68 (#648) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Az lesz köszi :K

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#650) Met


Met
nagyúr

Miért "felejt" el a CS3-as Indi időnként függőleges irányban gördülni az egér görgőjére?
Vízszintesen és nagyítani tud a Ctrl és Alt billekkel de függőlegesen csak újraindítás után tud megint.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Indesign
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.