Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Indesign

Hozzászólások

(#1001) Blim válasza Dexter68 (#1000) üzenetére


Blim
csendes tag

Értem, mindenképpen konzultálok velük.

Köszönöm a gyors válaszokat. :)

Peace, Love, Unity

(#1002) Dluinet válasza Dexter68 (#1000) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a kilövő programot az oldal nyújtására kell állítani nem pedig levágásra/kiegészítésre

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1003) Dexter68 válasza Dluinet (#1002) üzenetére


Dexter68
addikt

Ehhez ennyire nem értek, csak túl vagyok néhány egyeztetésen, tapasztalaton, de jó tudni az ilyet is :R

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1004) Dluinet válasza Dexter68 (#1003) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a papírvastagság kompenzációnál (shingling vagy creep) a scale-hez rakjon egy pipát, megszűnik a margó gond

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1005) Polemius


Polemius
aktív tag

Van itt olyan, aki ért az Indesign scriptekhez?
Vagy bárki tud-e bármilyen megoldást erre:

Minden All Caps beállítású szöveget (karaktert) szeretnék valóban nagybetűre cserélni.

(#1006) Dluinet válasza Polemius (#1005) üzenetére


Dluinet
nagyúr

type> change case > uppercase menüponthoz hozzárendelnék egy billentyűkombinációt és végigkattintanám gyorsan

ha keresni kell a find&change menüpontba az olyan objektumokra keresnék rá ami All Caps-os és billentyűkombót rányomnám

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1007) Polemius válasza Dluinet (#1006) üzenetére


Polemius
aktív tag

Pont a végigkeresgélés amit szeretnék megúszni. :)
Tehát olyan megoldás kell nekem, ami mindent, automatikusan nagybetűre vált amin All Caps van.

(#1008) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban, hogy DVD felületre Indesign-ben hogyan kell dokumentumot készíteni? Alapesetben kör alakot nem tudok készíteni.
Ha egy nyomdának szeretném leadni, hogy készítse el ofszet nyomással a DVD felületét akkor hogyan hozzak létre új dokumentumot? Tudja ezt valaki?

(#1009) Dluinet válasza Mexildos (#1008) üzenetére


Dluinet
nagyúr

template
leírás
videó bemutató a templatek használatához

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1010) lumpi79


lumpi79
csendes tag

Üdv!

Megpróbáltam feltenni a "show text overrides" scriptet InDesing 3 alá, de nem indul el. Gyanítom 4-es programtól felfele működik csak.
Az a cél, hogy a program automatikusan felstílusozza a szöveget...
Ehhez ez a script egy alapvető lépés lett volna, de nem működik.
Tudna valaki az automatikus szövegformázáshoz egy működő scriptet vagy scripteket tanácsolni, adni? InDesign 3-ashoz kell!

Köszönöm!

(#1011) rii


rii
nagyúr

nem tudja valaki, hoyg miért lehet hogy
- összegroup-polok 2 képdoobozt
- mert bele akarom PLACE INTO-val tenni egy másik képdobozba

és hozzátesz valamit, egy fantom elemet, ami miatt a group mérete voltaképp 20x-ára nő

amikor kiveszem, szétgroup-olom akkor meg végüli s nincs ott semmi sem ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1012) Met


Met
nagyúr

CS5-ös Indi mennyire kompatibilis a régebbi verziókkal?
Egy régebbi gépre tennék fel, régebbi Indit (ami kevésbé hardver igényes), azzal kellene CS5-ös fileokat módosítani.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1013) Syl válasza Met (#1012) üzenetére


Syl
nagyúr

Régebbi ID nem tudja megnyitni az ID5 fájlokat. Az új a régieket igen.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1014) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Lenne egy kérdésem. Szeretném PostScript-be lementeni a szerzeményem, de nincs ott, hogy PDF-be tegye. Mi a suliba mindig abba mentettük, de nálam a PPD-nél csak a Device Independent van. Ebben az esetben mi a teendő?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1015) Dluinet válasza PumpkinSeed (#1014) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ctrl+E
alul a fájl típusa legördülőben a PDF-et válaszd

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1016) PumpkinSeed válasza Dluinet (#1015) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Igen ezt én is tudtam, de így nem lesz rajta a crop marks és a registration marks.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1017) Dluinet válasza PumpkinSeed (#1016) üzenetére


Dluinet
nagyúr

hát állítsd be
mentés> Marks and Bleeds > tetszés szeriint

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1018) PumpkinSeed válasza Dluinet (#1017) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nyomdába így is elfogadják?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1019) Syl válasza PumpkinSeed (#1018) üzenetére


Syl
nagyúr

Nyomda válogatja. Akikkel például én dolgozom, azok kifejezetten rühellik a vágó- és egyéb jeleket.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1020) Dluinet válasza PumpkinSeed (#1018) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mi csak így szeretjük, főleg ha PDF X4-ben csinálod, mert nyomtatófájlból nem lehet PDF X4-et csinálni csak Indesignből exportálva

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1021) ViZion válasza Syl (#1019) üzenetére


ViZion
félisten

Volt aki már nekem is szólt, h minek rakok akkora vágójelet :F Mondom azt a progi rakja, nem én, a méretét nem tudom állítani. Jó-jó, de elég a kisebb is... :U Máskor a színprofil miatt is szólt, mondom OK, akkor azt nem mentem bele. Erre: mindegy, úgyis a sajátunkra cseréli... :W Szal. azért szólnak, hogy valamiért szóljanak, mert oda NEM lehet tökéleteset leadni :DDD

Más területre eveztem, nem is bánom. Egy szórólapot csinálok csak, mert félig az én "gyerekem", meg a régi ügyfeleknek apróságokat. Nincs idegzetem a sok marhához már. Legtöbben itt akarnak ülni az ölemben és fogni a ceruzám... :DDD nah, azt meg csak az asszonynak engedem, mert jobbat nála nem találok, rosszabb meg má' nemkő' ;]

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1022) Syl válasza ViZion (#1021) üzenetére


Syl
nagyúr

Mondjuk az InDesign teljesen használhatatlan passzereket rak ki. Ha régi, kétverkes gépen nyomnak cmyk-t, akkor van ám anyázás. Ilyenkor pakolok fel mindent kézzel.

Úgy tűnik ez a "majd ott leszek én is és majd mondom, hogy csináld" vírus nem csak szegeden fertőz? A hátamon a szőr feláll már a gondolattól is, hogy az ügyfél ott lébecoljon körülöttem, amíg dolgozom!
Volt olyan, hogy teamview-en akarta kukkolni, ahogy az anyagát csinálom, és majd ő beleszól, meg majd mutatja. Na mutattam én is neki, az utat kifele. Az ott az ajtó, magad mögött szépen csukd be! :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1023) Dluinet válasza Syl (#1022) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nekünk igazából vágójelre seincs szükség ha InDesignből készül a PDF, mert akkor is beleírja, a kilövő program meg felismeri és az alapján rakja fel a jeleket

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1024) Polemius


Polemius
aktív tag

Biztosan más is belefutott:

Partnetről kapott indesign állomány pluginre hivatkozik, amely persze itt nincs telepítve.
Hogyan lehet kiszedni az adott plugin használatának jelzését belőle?

(Nem, nem a különböző Indesign verziók miatti plugin probléma, hanem külső plugin.)

(#1025) Dluinet válasza Polemius (#1024) üzenetére


Dluinet
nagyúr

igazából nagyobb verziószámú indesign-ben készült
pl indesign cs5-ben megnyitod, exportálod indd helyett idml-be és megnyitod cs4-ben

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1026) Polemius válasza Dluinet (#1025) üzenetére


Polemius
aktív tag

Mint írtam:
(Nem, nem a különböző Indesign verziók miatti plugin probléma, hanem külső plugin.)

De közben én is ezt a megoldást találtam eddig, hogy idml-be mentsem aztán meg nyissam meg azt...

(#1027) Geby


Geby
tag

Sziasztok!

Indesign CS3-at használ kolléganőnk. A problémánk, hogy pdf exportnál elég sokszor összeomlik a program. 5.0-s verzió van felrakva. Láttam, hogy van 5.0.4 update, viszont nem engedi telepíteni. Nem találja meg az updater a telepített programot. Csak gyanítom, hogy a CS3 még akkor jött ki mikor WinXP és Vista volt a menő és a jelenlegi Win7, Win8-as környezetekben nem találja a megfelelő könyvtárat, hogy hol is kellene frissítsen.

Előre is köszönöm az építő jellegű ötleteket.

üdv

(#1028) Dluinet válasza Geby (#1027) üzenetére


Dluinet
nagyúr

túl sok, túl nagy kép és sok árnyék esetén szokott nekem ilyent csinálmi

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1029) Polemius válasza Dluinet (#1028) üzenetére


Polemius
aktív tag

Meg hálózatról megnyitott állományokkal is hajlamos osszef@sni magát a CS3.

(#1030) Dluinet válasza Polemius (#1029) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nálam a CS3 legalább naponta egyszer összeomlott
A CS4 csak heti egyszer-kétszer omlik.
CS% meg nekem már lassú, ezért nem is kértem.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1031) Geby válasza Dluinet (#1030) üzenetére


Geby
tag

2GB-nyi cucc a forrásállományok könyvtára. Ez van. Százegynéhány oldalt kéne csinálnia.

És akkor mi ajánlott ? CS4, CS5, CS5.5, CS6, CC ?

[ Szerkesztve ]

(#1032) Dluinet válasza Geby (#1031) üzenetére


Dluinet
nagyúr

először save as
export> jpeg,
akkor látod melyik oldalnál akad, meg

azon az oldalon csökkented a képek felbontását 300DPI-re és úgy csatold, lehetőleg RGB Jpeg képeket használj vágógörbével

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1033) Geby válasza Dluinet (#1032) üzenetére


Geby
tag

Oké, kipróbáljuk majd. Köszi.

Igazából utána egyesével kiexportáltuk. Valami olyasmi lehet a gond, hogy ha több oldalt akarnánk egyszerre, akkor elkezdi zabálni a memóriát (több GB-ot) és egyszer csak meghal a folyamat. Szóval lehet 5 oldalanként menne, csak egyszerre az egészet nem bírja.....

[ Szerkesztve ]

(#1034) ViZion válasza Geby (#1033) üzenetére


ViZion
félisten

esetleg a win virtuális memória és a progi swapja ugyan azon a meghajtón van? Az állományok hálózaton vannak? Ezek okoz6nak még galibát.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1035) Dluinet válasza ViZion (#1034) üzenetére


Dluinet
nagyúr

iszonyat belassul ha 5-600db 15-20MB-os képnél

ezért 96% már csak rgb jpeg képet használok vágógörbével 0,5-2MB méretben, így már viszi

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1036) Met


Met
nagyúr

Az exportált pdf file méretében közrejátszik, hogy a képek milyen méretűek és felbontásúak?
Mondjuk egy A4-es oldal A4-es 300dpi-s képpel kisebb pdf mintha egy nagyobb méretű és felbontású kép lenne?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1037) ViZion válasza Met (#1036) üzenetére


ViZion
félisten

Ha be van állítva, h méretezze át a képet 300 dpi-re, akkor nem. Asszem. Nem teszteltem, h valójában milyen lenne.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1038) Dluinet válasza Met (#1036) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem, ha alapbeállítások vannak,
de belehet állítani, hogy egy az egyben belekerüljenek

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1039) redpanter


redpanter
csendes tag

Sziasztok!

Több kiadványnál is, amit szerkesztek, jelentkezik egy probléma a nyomdai előkészítésnél.
Sokszor egy-egy keretes, vagy nagyobb méretű szöveg, grafikai elem áttetsző lesz, amit én nem látok Indesignban, csak ha bekapcsolom az Overprint Preview-t. Minden effect normál értéken van, az opacity is 100% az adott elem esetében.

Mitől lesz mégis áttetsző, és miért nem látom annak sem Indesignban normál esetben, sem az elkészített Pdf-ben?

Ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném, legalább nem hívogatnának éjszakánként a nyomdából, hogy xy oldalt küldjem újra, mert „overprintes”!

(#1040) Dluinet válasza redpanter (#1039) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a fekete szöveg mindig "áttetszőnek" kéne lennie

csak feketére érvényes:

először: nem áttetsző, hanem felül nyomott (felülnyomásba kerül, overprint)
a kiütés (knock out) sem megoldás

a jó megoldás kicsi fekete betűknél és vékony vonalaknál az overprint, vastag és negatívalt (fehér) betűknél alátöltés (trapping)

de ezt a window> outpout >trap presets alatt állíthatod

beállítása és működése > indesign súgó angol, magyar

trapping részletesen

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1041) redpanter válasza Dluinet (#1040) üzenetére


redpanter
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!
Igazából nekem nem a feketékkel van problémám, mellékelek egy képet, azon jól látszik, hogy mi a gondom.

(#1042) Dluinet válasza redpanter (#1041) üzenetére


Dluinet
nagyúr

értem

az effektek áttetszőek alapban

ezért objektum kijelölve> alt+m> transparency > pipa a knockout grup-hoz

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1043) redpanter válasza Dluinet (#1042) üzenetére


redpanter
csendes tag

Nagyon köszönöm!

Bepipáltam az Isolate Blendinget és a Knockout group-ot is, így megszűnik a probléma.

Már csak azt nem értem, egyes elemeknél miért jön ez elő?
Kipróbáltam egy hasonló objektumnál is, ha kiveszem a pipákat, az akkor sem lesz áttetsző...

(#1044) Dluinet válasza redpanter (#1043) üzenetére


Dluinet
nagyúr

áttetszőséget használó effekteknél jön elő
de jobban nem ismerem

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1045) redpanter válasza Dluinet (#1044) üzenetére


redpanter
csendes tag

Így is sokat segítettél, nagyon köszönöm!

(#1046) Pala


Pala
veterán

Sziasztok!

Egy kis technikai jellegű problémába futottam, tanácsra volna szükségem:

Adott egy 40 oldalas magazin (20 facing pages), A4-es oldalakkal, 5mm-es bleeddel. Szinte minden oldalon vannak az oldal szélein túllógó képek/objektumok, illetve oldalpáron átívelő elemek is. A nyomda a PDF-et úgy kéri, hogy ne oldalpárokba legyen rendezve, hanem egymás alatt szépen a 40 oldal. Na most itt a probléma: ugyanis, ha így szépen kiexportálom PDF-be, akkor az egyes oldalak gerinc felé eső részén a lelógó objektumok pontosan a vágójel mentén érnek véget, hiszen az eredeti Indesign dokumentumban facing pages miatt "belül" nincsen 5mm bleed, csak felül-alul-szélen. Ez vajon így gond, vagy sem? Nyomtatásban ennek van jelentősége?

[ Szerkesztve ]

(#1047) Syl válasza Pala (#1046) üzenetére


Syl
nagyúr

Indesign Secrets

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1048) Pala válasza Syl (#1047) üzenetére


Pala
veterán

Köszönöm, ez tényleg hasznos! :R Eegyetlen apró, számomra kissé zavaró kellemetlenség, hogy így nem látom egymás mellett az oldalakat szerkesztés közben. :) Ilyen különválasztott oldalakat meg lehet valahogy jeleníteni egymás mellett? :F

(#1049) Pala válasza Pala (#1048) üzenetére


Pala
veterán

Nah, közben találtam erre is megoldást, bár itt más módon közelítik meg a témát: [link]

(#1050) mufi


mufi
senior tag

Ilyen mintát szerintetek ki tudna tervezni?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Indesign
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.