Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Indesign

Hozzászólások

(#101) isapeti válasza szicsu (#94) üzenetére


isapeti
aktív tag

Elôször is bocs, hogy csak most néztem be :B de valamiért kikapcsolódott az automata értesítésem.

Nos, kollégám egyszer ebbe a körbefuttatósba belefutott, de sajna most nincs a közelemben sem ô, sem az InDesign (melóhelyen quarkot használok csak), de utánanézek este.

Jah, többi problem ügyében: patcheket letöltötted és telepítetted (3.0.1a és 3.0.1b, külön létezik az amerikánise és CE verzióhoz is!!!)

[Szerkesztve]

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#102) isapeti válasza rii (#97) üzenetére


isapeti
aktív tag

Nekem az a gyanúm, hogy unicode-os opentype fontot használsz InDesignban, amit - feltételezem - a Dreamweaver nem kezel. Próbáltad más, mondjuk egyszerû beépített ttf fonttal is, mint pl az Arial? Aztán lehet ám, hogy nagyon rossz nyomon járok :)

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#103) isapeti


isapeti
aktív tag

UP a jó kis progesznak - nem használja senkisenem? Vagy csak nincs vele probléma...

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#104) szicsu válasza isapeti (#103) üzenetére


szicsu
őstag

én használgatom, de nem nincs sok gondom vele...

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#105) kákalaki


kákalaki
csendes tag

Üdv!
Következő a problémám: alpha channel ill. path körül szeretném a szöveget körülfolyatni. PS-ben megcsináltam, működik is félig, a körvonal megvan, csak a kép kitakarandó része is látszik. Ha viszont az Object-Clipping path-ból választom az alpha channel-t illetve a path-t, akkor korrektül működik. Ez mitől lehet?

(#106) isapeti válasza kákalaki (#105) üzenetére


isapeti
aktív tag

Ha a display performance beállítása High Quality, akkor is ez a szitu?

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#107) kákalaki válasza isapeti (#106) üzenetére


kákalaki
csendes tag

igen

(#108) isapeti válasza kákalaki (#107) üzenetére


isapeti
aktív tag

Monnyuk én úgy szoktam, hogy amikor place-szel behívom a képet, amiben path is van, az opcióknál egybôl megadom neki, hogy az alapján vágja körbe.

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#109) kákalaki válasza isapeti (#108) üzenetére


kákalaki
csendes tag

Igen, megoldható a dolog, csak most egy tutorialban kellene bemutatnom a text wrap lehetőségeteket és emiatt lenne jó, ha a text wrap panelről is működne...

(#110) isapeti válasza kákalaki (#109) üzenetére


isapeti
aktív tag

Értem... hát sajna más tippem nincs... :(

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#111) kákalaki válasza isapeti (#110) üzenetére


kákalaki
csendes tag

Azért kösz a tippeket

(#112) p a s s e r válasza isapeti (#103) üzenetére


p a s s e r
őstag

sok sok ember dolgozik vele, én is...

üdv.

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#113) kákalaki


kákalaki
csendes tag

Esetleg új ötlet a (105)-re?

Újabb kérdés: CS2 alatt hogy oldható meg, hogy ha új oldal(aka)t szúrok be, akkor azok ne az oldapárok mellett, külön lapokként jelenjenek meg, hanem szintén oldalpárok legyenek , mint a korábbi verziókban?
Ez elvileg egy hasznos feature a CS2-ben (meg talán a CS-ben is), de én nem igazán tudom értékelni...

(#114) kákalaki


kákalaki
csendes tag

Nincs tipp?

(#115) rii válasza kákalaki (#105) üzenetére


rii
nagyúr

Szia!!!!

akkor most a körbevágott kép körül akarod a szöveget körbefolyatni?

nekem most csak 2.02-m van, de ott így műxik:

PS-ben körbetrajzol, elment a Work Path Path 1-ként, (cliiping pathként nem muszáj)
majd Window, vagy View/ text Warp, és ott a 3.ik ikon kell bekapcsolni ......

és akkor a képdoboz tartalmán fog körbefolyni a szöveg ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#116) rii válasza kákalaki (#113) üzenetére


rii
nagyúr

hát ... így látatlanban azt tudom mondani, hogy DragAndDrop módszerrel adtad hozzá a lapokat a PAGES (F12) palettán, és azért lett mondjuk (jól értem9 egymás mellett nem kettő, hanem 3-4 lap?

megoldás(talán): próbáld meg menüből ... Pages úszó balakon lenyíló kis menüből Instert Pages ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#117) kákalaki válasza rii (#115) üzenetére


kákalaki
csendes tag

Megpróbálom egy képpel illusztrálni a dolgot:
[link]
Tehát a gond az, hogy az a terület, ahol a szöveg a kép fölött van, nem lesz fehér, vagyis az alpha channel valamiért ''nem működik'' rendesen. A Photoshop Path-al ugyanez a helyzet.

[Szerkesztve]

(#118) kákalaki válasza rii (#116) üzenetére


kákalaki
csendes tag

Igen, Indy 2 alatt működik, csak a CS nem akarja az igazságot...

(#119) rii válasza kákalaki (#118) üzenetére


rii
nagyúr

küldtem korábban Priv.Üzt.
minimum 1 hete.

Nem kaptad meg?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#120) elektrobi


elektrobi
csendes tag

feltettük az adobe all cs2 dvdt, és a bridgeben megjelenik az összes program, kivéve az indesign, így nemtudunk contact sheetet sem csinálni :( :(

nem tudtok erre valami megoldást?

(#121) Dexter68


Dexter68
addikt

Találtam egy hasznosnak tűnő linket [link]
Én egyelőre (10 éves quarkos múlttal) a szenvedés stádiumában vagyok... Kaptam némi melót indyben, de egyelőre dinamikusabb volt az egészet újraépíteni quarkban, de nem adom fel... :DDD :DDD

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#122) Dexter68


Dexter68
addikt

Könyveket nézek az indyhez, hogy legyen valami fogódzó...
Melyiket vegyem?
Ezt: [link], vagy ezt: [link]

Mivel 12 éve quarkolok, ezt: [link] asszem mindenképp megveszem.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#123) Met


Met
nagyúr

Neten nincs valahol valami alap leírás ehhez a progihoz? (magyar)
Kéne valami gyorstalpaló, a többire meg rájövök.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#124) Dexter68 válasza Met (#123) üzenetére


Dexter68
addikt

Talán nézd meg a #121-esben belinkelt lapot. Tökéletes gyorstalpaló.
Én átnéztem, megnéztem, kérdeztem. Már 99%-ban indyben termelek. Nem hiányzik a quark.

[Szerkesztve]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#125) Shim


Shim
őstag

Indyből exportáltam ps-t, majd ezt Distillerrel pdf-be konvertálva ellenőriztem.
Sajnos fehér vonalak látszódnak elég sok helyen. Nem tudom, hogy ezek nyomtatásnál látszanak-e, vagy csak pdf hibája, de nem kockáztatnék.
Mi lehet a hiba? Valamit rosszul állíthattam be? (Még nem csináltam ezelőtt postscriptet, újonc vagyok a témában.)

[kép]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#126) Dexter68 válasza Shim (#125) üzenetére


Dexter68
addikt

Miért nem közvetlenül exportálsz pdf-be?
(sztem amúgy nem fog látszani)

[Szerkesztve]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#127) Shim válasza Dexter68 (#126) üzenetére


Shim
őstag

Nyomda csak szeparált ps-t fogad...

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#128) delta9 válasza Shim (#125) üzenetére


delta9
senior tag

nem fog látszani nyomdában. ha megnyitod ezt a pdf-et photoshopba, már ott sem fog látszani.

[Szerkesztve]

(#129) delta9 válasza Dexter68 (#122) üzenetére


delta9
senior tag

én a másodikról tudom (a tanfolyam a könyvben), hogy jó könyv. cd-melléklettel példákkal, nagyon jól vannak leírva benne a dolgok.

(#130) delta9 válasza Dexter68 (#126) üzenetére


delta9
senior tag

a különbség (angolul):

[link]

(#131) Dexter68 válasza delta9 (#129) üzenetére


Dexter68
addikt

Az elsőt vettem meg még karira... és jó.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#132) delta9 válasza Dexter68 (#131) üzenetére


delta9
senior tag

én meg észnélkül válaszolok. legalábbis nem néztem a dátumot :D

(#133) Dexter68 válasza delta9 (#132) üzenetére


Dexter68
addikt

akkor büntiből az About-képernyőn írd be, hogy butterfly aztán kattintgass a lepkékre :DDD

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#134) Shim válasza delta9 (#128) üzenetére


Shim
őstag

Tényleg nem látszik. Megnyugtattatok, köszönöm :)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#135) lordring


lordring
aktív tag

Sziasztok!

Egy kezdő kérdésem lenne: a lapon szereplő objektumokat lehet automatikusan középre rrendezni vízszintesen? :U

(#136) isapeti válasza lordring (#135) üzenetére


isapeti
aktív tag

CS3-ban már lehet laphoz igazítani, korábbiakban nem... ott nincs más megoldás, mint húzni egy lap szélességű boxot és ahhoz igazítani...

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#137) lordring válasza isapeti (#136) üzenetére


lordring
aktív tag

CS3 van fent, ebben hogyan lehet? :U

(#138) isapeti válasza lordring (#137) üzenetére


isapeti
aktív tag

Nekem sajna nem az van még fent :) De az tuti, hogy az align palettán be lehet állítani... ha alapból nem látod, megeshet, hogy a show optionst be köll pipálnod a ''kisnyilas'' menüben...

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#139) lordring válasza isapeti (#138) üzenetére


lordring
aktív tag

Csekkolom. :)

(#140) lordring válasza isapeti (#138) üzenetére


lordring
aktív tag

Megvan, pont erre gondoltam! Köszi! :R

[Szerkesztve]

(#141) lordring


lordring
aktív tag

Azt be lehet állítani vhogy, hogy egy adott oldalon ne alkalmazza a Masterpage beállításokat?
:U

(#142) isapeti válasza lordring (#141) üzenetére


isapeti
aktív tag

Mindig szerepel olyan lap a mesteroldalak között, aminek ''none'' az elnevezése, ezen nincs betű. Na ő kell neked, ezt alapul véve kérj új oldalt (legegyszerűbb, ha ezt ráhúzod az új oldal gombra a paletta alján.

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#143) lordring válasza isapeti (#142) üzenetére


lordring
aktív tag

Köszönöm! :D :R

(#144) lordring


lordring
aktív tag

No, hátha valakinek ebben is van tapasztalata: az elkészült dokumentumot, ami most indd formában van, pdf-ben kellene átadnom a nyomdának, méghozzá Adobe Distillerrel készített press optimalizált változatban. A Distiller viszont csak PS és EPS fájlokat akar megnyitni, így hogy alkossak nekik vele PDF-t? Az Indesign exportálást nem ajánlják: ''Lehetőség szerint a PDF file-t Acrobat Distiller programmal készítsék, ne pedig a szoftverek export funkciójával.'' :F

(#145) Dexter68 válasza lordring (#144) üzenetére


Dexter68
addikt

felteszel egy postscript printer drivert FILE kimenettel (Scitex VIP). Erre printelsz egyet, ennek az eredménye lesz egy ps-file. Ezt húzod bele a Distillerbe. A megadott papírméretnél vedd figyelembe a vágó- és illesztőjeleket.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#146) delta9 válasza Dexter68 (#145) üzenetére


delta9
senior tag

én még külön drivert sem szoktam telepíteni, az indesign defaultot használva sem volt még problémám egyik nyomdában sem, ahová adtam anyagot le. így meg beállítom printernek a postscriptet, ppd-nek meg adobe pdf-et a device independent helyett, a többi meg attól függ... de az így írt postscripből distillerrel pdf-et készítve nem hiszem, hogy lehet probléma. (legalábbis én még nem ütköztem bele kopp-kopp)

(#147) lordring


lordring
aktív tag

Elnézést, az elmúlt 2 napban többnyire sem netünk, sem az e-mail címeink nem működtek, hála a téonlány- tékom szolgáltató váltásnak. Most már csak a meiljeink nem mennek 3 napja :W . Mindjárt megnézem a javaslatokat, hogy működnek.

(#148) lordring


lordring
aktív tag

No, az Indesign beépített PostScript printerével csináltam, aztán a Distillerrel pdf-be. Egész pofás lett, ahhoz képest,hogy most használok először Indesign-t.
Még egy kérdés: azt írja a nyomda, hogy ''Az oldalt centeredre kérjük állítani, és NE legyen elforgatva. A kifutó minimum 4 mm. Vágójelet mindig tartalmazzon a kiadvány. A vágójel legyen a kifutón kívül.'' Most magában az indd doksiban adtam meg bleed-re 4 mm-t. Ez a kifutó? És a vágójelet hol tudom beállítani? :U

(#149) delta9 válasza lordring (#148) üzenetére


delta9
senior tag

igen, a bleed a kifutó, a vágójelet meg postscript íráskor a marks&bleed tabon tudod állítani. álltís be ott nagyobb értéket offset-re, mint a kifutód és akkor kívül fog esni a jel.

(#150) lordring válasza delta9 (#149) üzenetére


lordring
aktív tag

Köszi, ez is megvan! Átküldtem a PDF-t a nyomdába, vissza is jött. Sajnos elég sok kép van, aminek a felbontása így 300 dpi-nél kisebb, ezt reklamálták. Megnéztem az Acrobat Preflight-tal, valóban van bőven. A képeket pDF-ből snapshottal raktam bele az Indesign doksiba, de nem tudom, hogy ennek a snapshotnak a felbontását lehet-e vhol állítani. Már magát a folyamatét. :F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Indesign
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.