Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Indesign

Hozzászólások

(#951) Maja007 válasza Dluinet (#949) üzenetére


Maja007
csendes tag

Azóta bele is néztem mindkettőbe és látom, hogy az angol nyelvű programot magyarázza - hálistennek! :)

(#952) Dluinet válasza Maja007 (#951) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az Illustrator könyv is nagyon jó, ne rettentsen vissza, hogy CS3, attól még 100%-ig jó.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#953) Maja007 válasza Dluinet (#952) üzenetére


Maja007
csendes tag

Már meg is rendeltem! Remélem nincs sok különbség a CS3 és a CS5 között...

(#954) Dluinet válasza Maja007 (#953) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az már csak a profiknak jelent különbséget, Minden alap benne van, gyakorló feladatokkal.
Én valami 6000Ft-ért vettem, 750Ft-ért ajándék.

Ha meg volt a gyakorlás Illustratorból akkor itt a topik hozzá.

Nekem 3× kellet végigmennem a könyvön és a feladatokon, hogy tudjam, hogy működik az Illustrator.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#955) Dexter68


Dexter68
addikt

Az megvolt, hogy az Adobe ingyenessé tette a CS2 csomagot?

Letölthető egyben és külön-külön is.

Creative Suite 2

Acrobat 3D 1.0
Acrobat Standard 7,0
Acrobat Pro 8.0
Audition 3,0
GoLive CS2
Illustrator CS2
InCopy CS2
InDesign CS2
Photoshop CS2
Photoshop Elements 4.0/5.0
Adobe Premiere Pro 2.0

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#956) Dluinet válasza Dexter68 (#955) üzenetére


Dluinet
nagyúr

PS topikot nem olvastad? :DD

Nem ingyenes

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#957) Dexter68 válasza Dluinet (#956) üzenetére


Dexter68
addikt

De... most olvasom :(
Bár még mindig nem teljesen világos a helyzet.
(Megjegyzem, mondj egy biztosítót, amelyik fizetne abban az esetben, amikor odaadom a lakáskulcsomat egy vadidegennek, megmondom, hol lakom, megmondom, hogy mikor nem vagyok otthon, az bejön és hazavisz ezt-azt)

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#958) Dluinet válasza Dexter68 (#957) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a lényeg, hogy nem ingyenes
a magyar jog szerint saját használatra, ha nem pénzszerzésre használod, akkor saját használatra letöltheted

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#959) Dexter68 válasza Dluinet (#958) üzenetére


Dexter68
addikt

Az adobe nyilatkozott már erről valamit hivatalosan? (frissíteném a blogbejegyzést)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#960) Dluinet válasza Dexter68 (#959) üzenetére


Dluinet
nagyúr

igen, itt

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#961) scott_free


scott_free
senior tag

az InDesign CS6-ban ha beillesztek egy nagyméretű képet, akkor hogyan tudom "levágni" a nem látszó részeit, hogy mentésnél kisebb legyen a fájl mérete? mert elég nagy pdf-et csinált belőle (mintha a teljes képet elmentette volna és nem csak a látható részét)

(#962) Dluinet válasza scott_free (#961) üzenetére


Dluinet
nagyúr

postscriptet nyomtatsz, a kép beállításnál optimalizált részmintavételt, majd distillálod a gyári pdf x/1a beállításokkal

win7 postscript nyomtató telepítése

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#963) Met válasza Dluinet (#962) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem van a nyomtatók között egy PostScript File, az miben rosszabb mint amit linkeltél?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#964) Dexter68 válasza Dluinet (#962) üzenetére


Dexter68
addikt

Ezt akartam kérdezni én is: az Indesignben van egy ps motor... (először kétségbeesetten kerestem win7 ps drivert én is)
Max olyan szempontból nem feltétlen fölösleges, hogy ezzel bármilyen programból írhatsz postscriptet, amit viszont kivált az a lehetőség, hogy bármilyen programból írhatsz pdf-et, ami majdnem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#965) Dluinet válasza Met (#963) üzenetére


Dluinet
nagyúr

most lebuktam, Adobe programoknál PDF export van nálam X1 vagy X4-be
franc tudja már mért kellett, tényleg használható a beépített, ha a PPD Adobe PDF-re van állítva

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#966) Dluinet válasza Met (#963) üzenetére


Dluinet
nagyúr

most lebuktam, Adobe programoknál PDF export van nálam X1 vagy X4-be
franc tudja már mért kellett, tényleg használható a beépített, ha a PPD Adobe PDF-re van állítva

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#967) Met válasza Dluinet (#966) üzenetére


Met
nagyúr

Általában is is csak export pdf, pont tegnap szenvedtem a "nyomdával" észerevett a pdf-ben egy nem láható halvány fehér vonalat, amit a pdf reader szokott csak megjeleníteni, objektum nem volt ott aminek a vonala lehetett volna.
Mentettem másik pdf, az se jó, distilláljam a pdf-et. Megcsináltam, annak meg a színe nem volt jó, rámértem tényleg elmásztak a színek.
Kapott egy tiffet, az állítólag jó lett.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#968) Dluinet válasza Met (#967) üzenetére


Dluinet
nagyúr

X4 lenne a megoldás, csak kevesen fogadják el, és CS3-tól van csak

a vonalakat meg sz@rd le, az Acrobat hibás megjelenítése, nyomásban soha nem látszik, ez 100%

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#969) Met válasza Dluinet (#968) üzenetére


Met
nagyúr

Most kivételesen tényleg szar volt a szín, mert rámértem egy kék logora Illuban és Acrobatban és nem egyezett.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#970) Dexter68 válasza Met (#969) üzenetére


Dexter68
addikt

Hőbazz... már nemcsak a kényelmi funkciók szivárognak át a Corelből, hanem a színkezelés is? ;]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#971) Met válasza Dexter68 (#970) üzenetére


Met
nagyúr

Lehet átment egy-két fejlesztő :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#972) scott_free válasza Dluinet (#962) üzenetére


scott_free
senior tag

ettől sajnos nem lettem okosabb - valahogy úgy rémlik, mintha a CS4-ben lett volna valamilyen egyszerű beállítás/levágás ehhez.

(#973) Dluinet válasza scott_free (#972) üzenetére


Dluinet
nagyúr

átlátszóság simítás készleteknél van az összetett területek levágása, szerintem arra gondolsz

Acrobatban a Preflight (küldési elővizsgálat) részben van még hasonló

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#974) redpanter


redpanter
csendes tag

Sziasztok!
Tudtok InDesign-ban (cs5) valami megoldást, ha több (80 oldalnyi), oldalpárt szeretnék egy doksiba egy mozdulattal összefűzni? Hasonlóra gondolok, mint az Acrobatnál a „combine files into pdf”.
Kicsit unalmas minden héten egyenként drag&drop-olni :(
Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#975) Dluinet válasza redpanter (#974) üzenetére


Dluinet
nagyúr

egyszer berakod linkelve, következő héten ugyan azzal az elnevezéssel készült új doksival felülírod a régit

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#976) Dexter68 válasza redpanter (#974) üzenetére


Dexter68
addikt

Biztos, hogy muszáj egy doksiba rakni? Amikor újságot csinálok, minden anyag külön életet él, viszont (File New Book) összerakom a Book palettán egy "book"-ba. Nekem ez nagyon kényelmes, ha akarom külön kezelem a fájlokat, ha akarom, egyben.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#977) redpanter válasza Dexter68 (#976) üzenetére


redpanter
csendes tag

Ez a Book megoldás lesz a nyerő, el is kezdtem tanulmányozni.
Ha jól sejtem, PS-t is készíthetek így egyben az egész magazinról...
Köszönöm a tippet!
:R

[ Szerkesztve ]

(#978) Dexter68 válasza redpanter (#977) üzenetére


Dexter68
addikt

igen, meg pdf-et is, meg tolhatod az egészre a preflightot, meg szól, ha az oldalszámozás nem stimmel, meg ilyesmik.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#979) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Hogyan tudok olyan lenyomatot készíteni mintha be lenne nyomva a lap?:O :) :R

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#980) Dluinet válasza PumpkinSeed (#979) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mi az a lenyomat? Nyomdába csak kefelenyomat van.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#981) PumpkinSeed válasza Dluinet (#980) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Példa:

:)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#982) Dluinet válasza PumpkinSeed (#981) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ctrl+alt+m
az áttetszőség állítani kell, hogy átjöjjön a háttér struktúrája
bevésés meg a bevésés hatásért felelős

alapba betesz rögtön egy árnyékot, kapcsold ki

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#983) PumpkinSeed válasza Dluinet (#982) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Arra tudsz nekem még válaszolni, hogy ha pentoollal rajzolok AI-ba akkor azt, hogyan tudom összekötni?:)

Úgyértve, hogy van pl 3 különálló vonal amik összeérnek, és azokat akaorm úgy összekötni, hogy egy alakzatot alkosannak :)

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#984) Dluinet válasza PumpkinSeed (#983) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az egyik kijelölt nyitott görbe végpontra viszed a pen-t, egészen addig míg egy 45°-os min ferde vonal meg nem jelenik a kurzor mellet, ekkor rákattintasz és áthúzod a másik nyitott görbe végpontjára, amíg a kurzor mellett egy vonalas négyzet vagy a bezárás esetén egy kör jelenik meg

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#985) Polemius válasza PumpkinSeed (#983) üzenetére


Polemius
aktív tag

Vagy ha két vonal végpontja egybe esik, akkor a fehér nyíllal kijelölöd őket, és jobb katt -> Join
Aztán még 2x megismétled, és a 3 vonalból máris háromszöged van.
(Ha nem esik egybe a végpontjuk és nem akarod odahúzni [fehér nyíllal tudod a végeit mozgatni] akkor az itt fentebb leírt módszerrel összekötheted a végpontokat.)

(#986) PumpkinSeed válasza Dluinet (#984) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Köszönöm a válaszokat. :) :R

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#987) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Valaki nem tudna nekem küldeni egy olyan tutorial videot, ahol szépen megcsinálják a bevésést. Mert nem is tudom szépen meg csinálni meg már kerestem is videót de nem találtam. :(

Előre is köszönöm. :(

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#988) Dluinet válasza PumpkinSeed (#987) üzenetére


Dluinet
nagyúr

1
2

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#989) PumpkinSeed válasza Dluinet (#988) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A 2.-at én is megtaláltam. De az 1. az nagyon jó. :) :R

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#990) Polemius


Polemius
aktív tag

Van valakinek Postscript drivere Win 7 64 bithez?

(#991) Dluinet válasza Polemius (#990) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Windows 7 – PostScript driver

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#992) Polemius válasza Dluinet (#991) üzenetére


Polemius
aktív tag

Tudom, éppen csak nekem a Win update frissítését követően nincs Generic a listában, különben már hozzáadtam volna a 35ppm ps-t. (Ebben a MS publisher csodában nem nagyon merek bízni. Használod?)

(#993) Dexter68 válasza Polemius (#990) üzenetére


Dexter68
addikt

Indesignhez nem kell feltétlen. Lásd #964

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#994) Dluinet válasza Polemius (#992) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Használom ha nem Adobe programhoz kell.
Adobe programoknál a beépített postscript file (a legördülő menü legfelső eleme) nyomtatót használnám adobe pdf PPD-vel, ha nem PDF/X-4-es pdf-be exportálnék

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#995) Polemius


Polemius
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek. CS3-ban még nem volt, CS5-ben megtaláltam a beépített adobe ps nyomtatást. :)

(#996) Dluinet válasza Polemius (#995) üzenetére


Dluinet
nagyúr

már a CS1-ben is volt, csak egy vonallal el volt/van választva

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#997) Blim


Blim
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.

InDesign CS6-ban kell megszerkesztenem egy 72 oldalas kiadványt. Ezzel még nem is lenne probléma szépen halad minden. Azonban a középső oldalpáron, számszerűsítve a 36-37. oldalon csinálnom kéne egy elég nagy táblázatot ami mind kettő oldalon rajta van. A nyomda 8 oldalanként / pdf (nem oldalpárokban!) kéri az anyagot és félek, hogy az átfutó részek levágódnak majd. Sajnos ilyen átfutó táblázatot még nem csináltam.

Hogyan tudnám azt megoldani, hogy ezeken az oldalakon egy átfutó táblázat legyen? (Lehet hülyén teszem fel a kérdést, sorry remélem érthető. :B )

Köszönöm a segítséget előre is.

Üdv.: Balázs

Peace, Love, Unity

(#998) Dexter68 válasza Blim (#997) üzenetére


Dexter68
addikt

Feltételezem, a Facing Pages be van kapcsolva... egyébként ne parázz, szépen össze fogják rakni, elég precízek ezek a montírozó/kilövő szoftok.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#999) Blim válasza Dexter68 (#998) üzenetére


Blim
csendes tag

Köszönöm a gyors választ. Természetesen be van kapcsolva, más különben nem tudnék oldalpárokat létrehozni. :)

Az aggodalmam onnan származik, hogy nyomtattam egy ps-t a tárgyalt oldalpárról oldalakra bontva, (ugye így kéri nyomda) Distillerből csináltam pdf-et. Vannak olyan cellák a táblázatban amik értelmezésem szerint levágódnának. A linkeken két kép van amin látható amit leírtam.

[link]

[link]

Tehát nem kell attól tartanom, hogy levágódnak a cellák?

Üdv.: Balázs

[ Szerkesztve ]

Peace, Love, Unity

(#1000) Dexter68 válasza Blim (#999) üzenetére


Dexter68
addikt

Én úgy gondolom, hogy nem kell tarts ettől, ugyanakkor mindenképpen beszélj a gyártáselőkészítőkkel az aggodalmadról, ugyanis az jutott még eszembe, hogy a montírozó programok hajlamosak a papírvastagság figyelembevételével állítani a margókon (és ez a belső margó) pont azért, hogy a külső margók egységesek legyenek.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Indesign
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.