Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Indesign

Hozzászólások

(#1801) Syl


Syl
nagyúr

Még az ID CC2019 is tud CS4-es (vagy újabb) idml-t menteni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1802) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!
Abban kellene segítség, hogy egy rétegesen lementett, inDesign-ban szerkesztett PDF fájlt hogyan szerkesszünk miután behívjuk az Illustratorba? :F

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1803) Met válasza bb0t (#1802) üzenetére


Met
nagyúr

Open?
Vagy ha nem akarja akkor üres dokisba place majd flatten transparency

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1804) Rayyy válasza bb0t (#1802) üzenetére


Rayyy
senior tag

Szerintem a szerkesztő eszközökkel kéne próbálkozni... :DD MUHha... Bocs.

Minden a legnagyobb render!

(#1805) bb0t válasza Rayyy (#1804) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Pont az a gondom, hogy nem engedi szerkeszteni.

Met: köszi, megnézem.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1806) rii


rii
nagyúr

sziasztok!

meg tudná valaki mondani, hogy a Pesti Est milyen papírra nyomódik?
hány g-os meg mi a neve?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1807) Dluinet válasza rii (#1806) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Régen volt a kezemben Pécsi Est (10 éve), LWC 50g körül.
Rotációs gépen készült, valószínűleg Heat Set gépen

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1808) Rayyy válasza rii (#1806) üzenetére


Rayyy
senior tag

Borító: 115 g LWC (rotációs műnyomó)
Belív: 48,8 g javított újságnyomó papír
Kiszerelés: irkafűzve, 2 kapoccsal

A kolléga 1,2 grammot tévedett :D

Minden a legnagyobb render!

(#1809) Met


Met
nagyúr

Mit csinálok rosszul?

Bemásolom a szöveget szövegdobozba, a sorok végén a hosszú szavakat szépen tördeli köpőjelekkel.

Elérkezek egy ilyenhez.

1. Pont
a. szöveg második-
sor

És ahogy az sort tabolom be az sz vonalába a k után eltűnik a köpőjel

A másik dolog.
Megcsinálom a tartalomjegyzéket, be van állítva a ^., de nem jelenik meg a pont és az oldalszámok a fejezet neve után vannak közvetlen, nem a sor jobb szélén.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1810) rii


rii
nagyúr

Dluinet, Rayyy: nagyon köszönöm!

mekkora maximális terhelést bír el ez a fajta papír?

300-at sem?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1811) Dluinet válasza rii (#1810) üzenetére


Dluinet
nagyúr

LWC matt 133 LPI 270%
LWC gloss 150 LPI 280%

én 150LPI 260%-on küldtem rá Heat Set gépre

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1812) rii válasza Dluinet (#1811) üzenetére


rii
nagyúr

huha .-)
remélem menni fog .-)

köszönöm szépen!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1813) rii


rii
nagyúr

kérdem melóhelyet mekkora legyen a plakát
válasz: normál

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1814) BonFire válasza rii (#1813) üzenetére


BonFire
veterán

Hát nyilván nem lehet nagyobb, mint ami a képernyőre kifér, ez logikus. :) :C

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1815) Syl válasza rii (#1813) üzenetére


Syl
nagyúr

Még mindig jobb, mint az én mostani melóm.
Kértek négyféle plakátot 5x2,5 és 4x2 méter méretben. Megcsináltam, variálgattak rajta pár kört, módosítgattam, két nap után végre jóváhagyták. Erre leadják a megrendelést nyomtatásra álló B1 és A1 méretre...
:Y :W

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1816) rii válasza BonFire (#1814) üzenetére


rii
nagyúr

azóta sem tudom mit válaszolhatnék nekik .... most mondjam h az összes A-s, B-s, C-s méret "normál"? ....

megcsinálom A/2-be meg A/3-ba ( bár szerintem az A/3 sem plakát méret de szerintük már az A/4 is az ) oszt le van sz.rva .-)

(#1815) Syl:
helikopterek .-((((((

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1817) BonFire válasza rii (#1816) üzenetére


BonFire
veterán

Mérjék le centivel a helyet, ahova kifüggesztik. És adják meg a pontos méretet. Én már jártam úgy, hogy az ügyfél A2-es plakátot rendelt, aztán végül úgy döntöttek, hogy mégis inkább A5-ös flyer legyen belőle. Aztán reklamáltak, hogy olvashatatlanul kicsi rajta a szöveg, a szponzorok logója meg kivehetetlen. Mondtam, akkorába kell nyomtatni, amekkorába rendelték. Erre nekiáll okoskodni, hogy ő úgy tudja, hogy a vektoros Pdf-et büntetlenül lehet méretezni. Mondtam neki, hogy ez igaz, de a reszponzív nyomtatványt még nem találták fel. Aszondja, hogy nem lehetne-e átalakítani A5-ösre? Mondtam, hogy minden további nélkül plusz ennyiért, mert nem elég, hogy a szöveget teljesen nulláról kell kezdeni, nyilvánvaló, hogy a szponzor logókat nagyítanom kell, ettől a grafika borul úgy, ahogy van, tehát lényegében elölről kell kezdeni az egészet.

Most már tanultam belőle, és eleve úgy tervezek, hogy később igény szerint tetszőlegesen át lehessen alakítani.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1818) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Üdv Emberek! :)

Indesign ban linket rendeltem egy objektumhoz, mely interaktív PDF be való konvertálás után kifogástalanul működik. Most hiperhivatkozással, egy a meghajtón lévő file t szeretném megnyitni. Ez, még exportálás előtt, a jobb egérgomb - ugrás a célra opcióval működik. De exportálást követve a végeredményen a megfelelő helyre kattintva nem történik semmi. :/
Mit szúrhattam el? Segítségetek előre is köszönöm! :R

(#1819) BonFire


BonFire
veterán

Helló!

Lehetséges, hogy keszen kapott (oldalankent), Ps-ből mentett PDF-eket összefűzzek eggyé Id-ben úgy, hogy közben a 300 dpi nyomdai felbontást is mérsékelem normális, kezelhető fájlmérete?

Ha igen, hogyan van ez?

Nincs Acrobatom.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1820) Syl válasza BonFire (#1819) üzenetére


Syl
nagyúr

Én így szoktam:
- Készítek egy cél-méretű új dokumentumot - méret, oldalszám, mesterre képkeret (az illesztést be kell rá állítani)
- A látómezőt lekicsinyítem, hogy egyszerre 4-5 oldalt lássak
- Cmd(ctrl) + D az összes pdf-et kijelöl
- Bedobálom sorban az összeset a dokumentumba (links paletta nyitva és azon figyelem a sorrendet, ha nem stimmel, akkor a le/fel nyilakkal lehet korrigálni)
- Utána Cmd(ctrl) + E ; pdf for print; és beállítom a kimenet felbontását.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1821) BonFire válasza Syl (#1820) üzenetére


BonFire
veterán

Végül is muszáj vagyok egyesével behúzgálni, mert az oldalarány nem stimmel A4-re, úgyhogy mindegyiknek egy kicsit meg kell csapkodnom a jobb oldalát, plusz méretezni egyesével.

De utálom, amikor PSD-ből mentik oldalanként a PDF-et, aztán én meg tákolgathatom, hogy kihozzak belőle valami értékelhetőt.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1822) Syl válasza BonFire (#1821) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha sok PDF-ről van szó, akkor készíteni kell egy objektumstílust (arány, igazítás, pozíció stb.) a mester keretre és bedobálás után csak minimális kézimunkára van szükség. De van valami script is, ami egy mappából megfelelő stílussal összerakja több oldalas dokumentummá a képeket, sajnos most sehol nem találom. Esetleg keress az indesignsecrets.com-on.

szerk.
Megvan!
https://indesignsecrets.com/import-folder-full-pictures-page.php

https://www.youtube.com/watch?v=AfDojdhILig

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1823) Rayyy válasza BonFire (#1819) üzenetére


Rayyy
senior tag

Acrobat helyett (nekünk van, de például nem tud jpg mentésekor AA-t...) én PDF XChange Editor-t használok, nagyon jó kis ingyenes program.

Minden a legnagyobb render!

(#1824) BonFire válasza Rayyy (#1823) üzenetére


BonFire
veterán

Á! Úgyis elölről kell kezdeni az egészet nulláról. Hamarabb megcsinálom, mint az elb@szottat pofozgatom.

Eleve Ps-ben lett csinálva a kiadvány. 30-nál több oldal, minden sor végén enter, bekezdések között dupla enter, hemzseg a fölösleges szóközöktől, ezer szóközzel tabulálva, CSUPANAGYBETŰS szedés, az egyik oldal greyscale, a másik cmyk, nekem meg most képernyőre kéne rgb-ben.

Ráadásul nyomdai méretben vannak kimentve 300 dpi-ben, és most az új gépet nem tudom használni, a régi meg megrokkan már az ötödik oldal importálásánál.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1825) Syl válasza BonFire (#1824) üzenetére


Syl
nagyúr

> minden sor végén enter, bekezdések között dupla enter, hemzseg a fölösleges szóközöktől, ezer szóközzel tabulálva, CSUPANAGYBETŰS szedés

Ezek nagy kedvencek. Az embernek hirtelen kedve támad elnyiszálni a saját ereit...

És persze ezeket az anyagokat előtte úgy "haragozzák be", hogy "majd ők elkészítik, neked már nem lesz vele semmi dolgod, csak leküldeni a nyomdának"... :W

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1826) BonFire válasza Syl (#1825) üzenetére


BonFire
veterán

Ja, és egy oldal 1 pdf, hogy izgalmasabb legyen. :)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1827) Syl válasza BonFire (#1826) üzenetére


Syl
nagyúr

Van egy ismerősöm, aki a pécés DTP hajnalán, a kilencvenes évek közepén, kezdőként Winword 6.0-val készített (falusi) újságot. Minden oldal egy külön doc volt. De még ő sem vetemedett ilyen elképesztő dolgokra, amiket te itt felsoroltál.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1828) BonFire válasza Syl (#1827) üzenetére


BonFire
veterán

Én iskolaújságot csináltam Winworddel, de az különb volt.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1829) BonFire


BonFire
veterán

Helló!

Egy könyvet csinálunk A5 méretben, de lenne egy extra, kihajtható lap benne 444×210 mm. Be lehet Indesign-ban állítani ilyet, hogy az az egy lap (2 oldal) más méret legyen, mint a dokumentum többi lapja? Ha igen, hol? Ha nem, hogyan oldjam meg?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1830) Met válasza BonFire (#1829) üzenetére


Met
nagyúr

Én nem találtam olyan lehetőséget hogy az egyik oldalnak más legyen a mérete.
De szerintem ezt amúgy is külön kellene leadni mert nem biztos hogy egyszerre nyomják/vágják a többi oldallal, azt amúgy is majd hajtani is kell.
Forgatót majd küldj hogy tudják hova való az extra méretű lap.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1831) Dluinet válasza BonFire (#1829) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Create different page sizes within a document

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1832) BonFire válasza Dluinet (#1831) üzenetére


BonFire
veterán

Köszi! Meglett. Mindenképpen kap majd a nyomda forgatókönyvet, hogy mit hogy, mert nem akarok harminc különböző PDF-et küldeni, hogy boruljon az oldalszám, meg a szedéstükör stb. Egy doksiba szeretném a borítót is, amely valószínűleg valamilyen spéci anyagra lesz prégelve, de az a nyomda dolga. Még most állítom össze a vázlatot, meg a struktúrát.

Közben felmerült a kérdés, hogy az elválasztás tévedéseit hogy tudom felülbírálni, mert eddig nemigen használtam, de most, hogy egy kábé 280 oldalas könyvről van szó, elengedhetetlen a használata. Arról nem beszélve, hogy a justify nagyon ronda szóközöket hagy. Szóval nem mindegy, hány oldal lesz végül, ehhez használni kéne az elválasztást, de ha rosszul választja el a magyar szavakat, akkor azt hol lehet felülbírálni kézzel? Példa: "legeredményes-ebben" Szeretném, ha így választaná el: "legeredménye-sebben". De eddig erre nem találtam megoldást.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1833) Syl válasza BonFire (#1832) üzenetére


Syl
nagyúr

Arra azért figyeljetek, hogy az ilyen "behajtogatott" oldalak kicsit kisebbek (keskenyebbek) legyenek, mint a könyv többi része. 148 mm széles könyvnél a 444 mm fül ki fog lógni egy picit.
Egyébként minden oldal méretét szabadon módosíthatod: Page Tool (rögtön a fehér nyíl alatt) Shift + P
Az elválasztást vagy magánál a problémás szónál (jobb klikk), vagy felveszed a User Dictionaryba (Edit, Spelling, User Dictionary...)

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1834) Dluinet válasza BonFire (#1832) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Tördelési módszerek

Bekezdés stílusokat használd.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1835) BonFire válasza Syl (#1833) üzenetére


BonFire
veterán

Syl
(PH! nagyúr)
Köszi a tippet. Keskenyebbre veszem őket. Úgyis a grafika dönti el, milyen széles lesz.

Dluinet: Köszi, ez a Ctrl+Shift- hiányzott. Természetesen stílusokkal dolgozom. Meg is őrülnék, ha egyesével formáznám a több mint 200 oldalt. :)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1836) Syl válasza BonFire (#1835) üzenetére


Syl
nagyúr

Én átállítottam az alapértelezett Justification paramétereket, hogy le legyen olyan óriási üres hely a szavak között. Jobbra fent a legszélén a fogaskerék alatt kis hamburgermenü, Justification... - [kép]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1837) BonFire válasza Syl (#1836) üzenetére


BonFire
veterán

A szóközök nekem is így vannak beállítva, de a betűt nem szeretem, ha szétcincálja. Örülök neki, ha találok olyan fontot, amely rendesen tartalmazza a kerning adatokat, és nem engedem, hogy a szövegszerkesztő ezeket felülbírálja. :)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1838) BonFire


BonFire
veterán

Na, most segítsen valaki, ezzel az oldalméretezéssel, mert két óra hosszája kínlódok vele, de nem akarja az igazságot.

Átrendeztem a korábban létrehozott oldalakat, és most már nem tudom az istennek se létrehozni a kihajtható oldalt. Páratlan oldalra kéne esnie, de oda berakja mindig az A master jobb oldalának fejlécdizájnjának egy részét. A grafikát, de az oldalszámot nem. És nem is lehet eltüntetni onnan a krv@ anyját :W ráadásul átméretezni se engedi most már az oldalt a Page Tool-lal. Kihúzom az oldalát és visszaugrik. Felül meg ott marad a téglalap, alul meg a lénia. :C :C :C :F

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1839) #74459392 válasza BonFire (#1838) üzenetére


#74459392
törölt tag

ctrl+shift-el kattintva a grafikára megszakítja a kapcsolatot a master page-el, onnantól tudod változtatni

page tool+alt elvileg úgy engedi változtatni a méretet mégsem, így az összes oldal változik

page tool -> jobb klikk az oldalra, off és utána alt-ot nyomva

[ Szerkesztve ]

(#1840) BonFire válasza #74459392 (#1839) üzenetére


BonFire
veterán

Köszi. Az átméretezésben érdekes hogy az eszközzel nem engedi, de ha az ablakba -néiról az értékeket, akkor igen.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1841) rii


rii
nagyúr

sziasztok

hirdetési újságból nem baj ha az impresszumból kimarad, hogy kicsinálta, logo, layout, dtp?

mer ha ba,j akkor szólok, .... ha nem baj ... azt még nem döntöttem el ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1842) Rayyy válasza rii (#1841) üzenetére


Rayyy
senior tag

Ezt találtam:
...
(9) A sajtóterméken és - ha jogszabály eltérően nem rendelkezik - az egyéb kiadványon fel kell tüntetni a szerkesztésre és a kiadásra vonatkozó legfontosabb adatokat (impresszum). Az impresszumban a következő adatokat kell feltüntetni:
a) a kiadó nevét, székhelyét és a kiadásért felelős személy nevét,
b)-c) *
d) a szerkesztésért felelős személy nevét.
(10) A nyomtatott sajtótermékek nemzetközi azonosítóját (ISSN), az egyéb nemzetközi jelzéseket és a kiadvány árát a külön jogszabályban foglaltak szerint kell megállapítani és feltüntetni.
(11) Jogszabály rövidített impresszum feltüntetését is előírhatja, kivételes adatok feltüntetésének kötelezettségét, vagy más különös szabályokat határozhat meg.

...
Ez alapján elméletileg a technikai dolgok felelőse maga a kiadásért felelős személy, a szerkesztést itt ugyebár tartalmi szerkesztésként kell értelmezni >> tehát azt szerintem nem kötelező feltüntetni, hogy ki tervezte a layout-ot vagy éppen a logót. Én most csinálok épp egy könyvet, a kiadó megkérdezte, hogy benne legyek-e és mondtam, hogy nem szeretnék, úgyhogy nem leszek.

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#1843) rii válasza Rayyy (#1842) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon-nagyon köszönöm!!! .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1844) rii


rii
nagyúr

sziasztok!

milyen fontja van ennek az utcanévtáblának?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1845) Met válasza rii (#1844) üzenetére


Met
nagyúr

Fekete, amúgy rossz topic :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1846) Dluinet válasza rii (#1844) üzenetére


Dluinet
nagyúr

valami saját levédett font, nem emlékszem a nevére

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1847) rii válasza Met (#1845) üzenetére


rii
nagyúr

:DDD

(#1846) Dluinet:
köszönöm .-)
akkor hagyom is .-))))))))

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1848) BonFire válasza rii (#1844) üzenetére


BonFire
veterán

Az ilyen helységnévtáblákat DIN-nel szoktam hamisítani. >>LINK<< Egész mutatós. Jobb, mint ez a nagykanizsai.

Szerk: most látom csak, hogy ez nem is a DIN, hanem annak egy hamisítványa, D-Din nevű, mindenesetre free. :D

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1849) sicc_innen


sicc_innen
tag

Sziasztok!
Egy olyan egszerű kérdésem lenne, hogyan lehet csak a számok között kicserélni a kötöjelet hosszú kötőjelre az Indiben?
Van egy terjedelmes szöveg, amit már betördeltem. Szeretném a tól-ig számok (pl. 1984-2014, vagy 5-10) közti kötőjeleket hosszabbra cserélni.
Mit kell beírni a kerés/csere menüpontba, hogy az összes (és különböző) számok között kicserélje, de a többi helyen a szövegben ne változtassa meg? Mi a trükkje ennek? :)
Köszönöm előre is!

Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

(#1850) Dluinet válasza sicc_innen (#1849) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csere 0- 0— 
csere 1- 1— 
...
csere 9- 9— 


tehát 10 cserét kell végrehajtanod

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Indesign
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.