Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Indesign

Hozzászólások

(#151) Dexter68 válasza lordring (#150) üzenetére


Dexter68
addikt

Jézusatyaúristen... 14 éve a szakmában vagyok, de még mindig meg lehet lepni... mi az, hogy snapshottal-pdf-ből???

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#152) lordring válasza Dexter68 (#151) üzenetére


lordring
aktív tag

:D

Én meg kb. 2 hete ismerkedem ezzel a feladattal, előtte nem dolgoztam még ezekkel a progikkal, ezért kérdezek alap dolgokat. :)
Snapshoot alatt azt a kis fényképezőikon jelezte képlopást értem, ami az Adobe Acrobatban az ötös verziótól van, azt hiszem. A kijelölt keretben lévő képet teszi ki a vágólapra.
Egyébként közben észrevettem, hogy a Distillerben a képek kimenete volt 150DPI-re beállítva. Ezt korrigáltam, így csak néhány maradt a potential problemsnek, ezek viszont valószínűleg eleve kisebb felbontásúak. Ez viszont gond lesz, mert csak egy PDF katalógusban vannak meg, ami ezek szerint alacsony felbontású.


[Szerkesztve]

(#153) Dexter68 válasza lordring (#152) üzenetére


Dexter68
addikt

Én úgy csinálnám, hogy Acrobatban (nem a reader, hanem a pro) van egy olyan lehetőség, hogy Export all images. Aztán Photoshopban beállítanám a képek méretét és színmélységét, és ezt importálnám indybe. Hosszadalmasabb, viszont sokkal biztonságosabb, szárazabb érzés :)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#154) delta9 válasza lordring (#152) üzenetére


delta9
senior tag

distillerben 'press quality' beállítást használtál, ugye?

(#155) lordring válasza delta9 (#154) üzenetére


lordring
aktív tag

Igen, press quality volt. Nem értem, gyakorlatilag az összes berakott képemre azt hozza, hogy Image re. less than 200ppi. :O

(#156) lordring válasza Dexter68 (#153) üzenetére


lordring
aktív tag

Az a baj, hogy az Export all images csak a PDF-be beágyazott(?) képeket tette ki. Én a PDF-ből ezzel a Snapsot tool-ll elég sok műszaki rajzot és táblázatot emeltem át az indibe és ezekre is a less than 200ppi-t írja. Nem tusom mit lehetne ezzel kezdeni. :O

(#157) delta9 válasza lordring (#155) üzenetére


delta9
senior tag

igazán nem szeretnék kötekedőnek tűnni, de press quality pdf nem csinál 150dpi-s downsample-t, kizárólag a 450 dpi feletti képekre csinálja ezt meg, és 300dpi-re.

szóval szerintem nem press quality pdf-et készítettél, vagy nem a gyári beállításokon, hanem át lett szerkesztve a press q. pdf beállításod a distillerben.

(#158) delta9 válasza lordring (#156) üzenetére


delta9
senior tag

pl megnyitod photoshopban a pfd-et és a megnyitáskor felbukkanó import pdf ablakban resolution-nek beállítasz 300dpi-t (vagy amennyit akarsz) és photoshopban kivágod a képet, amire neked szükséged van, majd elmented tiff-ként és azt place-eled be indesign-ba. (ha szükséges ps-ben a clipping path-t is meg tudod csinálni)

(#159) lordring válasza delta9 (#158) üzenetére


lordring
aktív tag

Kénytelen leszek ezt tenni, csak sajna így nagyon lassú lesz. :(
Egyébként igazd volt, félreértettem, tényleg csk az adott méret felettieket downolja a beállított 150 vagy egyéb méretre.
A Photosopben egy sokoldalas PDF-t nem lehet egy szerre behívni? Így nagyon lassú lesz, ha egyesével kell nyitnom, zárnom mentenem az oldalakat. :O

(#160) isapeti válasza delta9 (#158) üzenetére


isapeti
aktív tag

Na igen, de ha a forrásként szolgáló PDF eleve kisfelbontású volt, abból még egy ÜberPress Quality sem varázsolna jó minőségű képeket... szerintem inkább ez lehet a porbléma oka... azaz nemigen tud mit tenni... max ezt a photoshopos felhúzósdit, de ennek se lesz vmi szép a végeredménye szerintem.


lordring: sajna pedig a PS csak oldalanként kezeli! Esetleg próbáld meg a dexter által javasolt megoldást a képek kilopására, azokat könnyebben, akár acitonnel, automatizáltan is tudod bizergélni.

[Szerkesztve]

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#161) lordring válasza isapeti (#160) üzenetére


lordring
aktív tag

Hogy maga az alap PDFmilyen felbontású,azt hogyan tudom megnézni?

(#162) isapeti válasza lordring (#161) üzenetére


isapeti
aktív tag

Valahol az Acrobatban tán van erre megoldás, de én spec. szemrevételezéssel szoktam :) Belenagyítasz, és ha fosok a képek, akkor Screenes :D
Amúgy már a fájlméret is árulkodó lehet, ha vannak benne képek és mondjuk több oldal A4-ről van szó, annak mindenképp illene jópár megának lennie... ha csak párszáz K, akkor szinte tuti, hogy kisfelbontású.

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#163) delta9 válasza lordring (#159) üzenetére


delta9
senior tag

de be lehet, shifttel (vagy ctrl-lal) jelöld ki, h melyik oldalakat akarod megnyitni


viszont ha a képeid eleve 150dpi-sek akkor azzal csak interpolációval tudsz nagyobb felbontást csinálni, de azt meg az esetek döntő többségében nem érdemes.

[Szerkesztve]

(#164) isapeti válasza delta9 (#163) üzenetére


isapeti
aktív tag

Ott a pont, valóban, a CS2 már tudja... nemszóltam :)

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#165) delta9 válasza isapeti (#160) üzenetére


delta9
senior tag

. így már tárgytalan :D

[Szerkesztve]

(#166) lordring


lordring
aktív tag

Na egy lapot megcsináltam a PS-s módszerrel, amit javasoltatok, így Place-szel betéve az indibe és onnan PDF-be nyomtatva már nem sípol a less ppi miatt. Csak bazi lassú lesz így.
De köszönöm a tanácsokat, biztos kell majd még :D .

(#167) delta9 válasza lordring (#161) üzenetére


delta9
senior tag

önmagában nem a pdf-nek van felbontása, hanem a benne található raszteres elemeknek. ha egy vektoros ábrát raksz bele, az disztillálás után is vektoros lesz, illetve a szöveges részek továbbra is szövegek maradnak, azok nem raszterizálódnak le.

(#168) isapeti válasza lordring (#166) üzenetére


isapeti
aktív tag

Hát igen, a nyomdai felbontású képek jóval nagyobbak, ezért aztán több is velük a meló :) Ha tervezel még ilyesmit a jövőben, jobb, ha hozzászoksz.

Viszont!!! Az még önmagában nem jelenti megoldottnak a dolgot, hogy nem nyivákolt a cuccos a ppi miatt. Felhúztad Photoshopban, tehát elvileg megvan a megfelelő minőség, de csak elvileg!!! Ellenőrizd mindenképp, nem estek-e szét a képek!

delta9: szerintem arra gondolt, hogy meg lehet-e nézni vhol, hogy milyen beállítással készült a cucc (Screen, e-book, Press, stb.)

[Szerkesztve]

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#169) lordring válasza delta9 (#163) üzenetére


lordring
aktív tag

Hmm, nekem 7.0-s PS van, de nem nyit meg több oldalt, hiába nyomom a CTRL-t vagy a SHIFT-t. :((

(#170) isapeti válasza lordring (#169) üzenetére


isapeti
aktív tag

Igen, írtam alább, hogy a CS2 az első, ami ezt tudja... úgyhogy ne is nagyon görcsölj :)

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#171) lordring válasza isapeti (#170) üzenetére


lordring
aktív tag

És Adobe Acrobat Prof-ból lehet egyszerre több pldnyt futtatni? Így hogy egy acrobatban van megnyitva több doksi elég nehéz dolgozni, mivel a végtermékre rá van engedve a Preflight, hog lássam miket kell cserélni.

(#172) delta9 válasza lordring (#171) üzenetére


delta9
senior tag

ctrl-tab-bal lehet váltogatni a megnyitott pdf-ek között. (mint windows-ban az alt-tab). talán lehet jó megoldás

(#173) lordring


lordring
aktív tag

No, lassan elkészülök! :D Még azt az apróságot nem találom, hogy a szövegben a betűszínt hol tudom állítani. :U

(#174) isapeti válasza lordring (#173) üzenetére


isapeti
aktív tag

Ha szövegbevitel módban vagyol, tehát a T betűs gombocska aktív a toolbaron, akkor a színbaszkurálás a kijelölt szövegre lesz érvényes. A kitöltés ill. keretszín között ugyanúgy tudsz váltani, mint a sima boxok esetében.

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#175) lordring válasza isapeti (#174) üzenetére


lordring
aktív tag

:R

(#176) Ante


Ante
csendes tag

Sziasztok!
Új vagyok itt, és láttam h vannak segítőkész emberkék. Nekem is az kellene. Épp első kiadványszerkesztői melómat vállaltam be, viszont nyomdakészre kellene készíteni a cuccot. A kiadvány piszok eccerű, azzal nincs gond, Idben megcsinálom, de amég soha sem dolgoztam nyomdakészre. (mi anno Pagemakert tanultunk még a suliban, hol volt még tőlem az ID)Szal készítenem kell egy Composit pdf (színes), 300 dpi-s cmyk képekkel, ez nem is gond.
DE: ps-ből disztillált pdf (agfa avantra 36 ps működött).Állítólag a levilágítórendszer Mac alapú.Ezzel sajnos nemtok mit kezdeni.
Nagy segítség lenne, ha valaki elmagyarázná nekem, hogy hogyan készítsem el azt az anyagot a nyomdának egy kész idd.ből a megadott izékkel.

(#177) Dexter68 válasza Ante (#176) üzenetére


Dexter68
addikt

Ööö... konkrétan mi a kérdés? A pdf az pdf pc-n mac-en linuxon és a marson is. Persze az Adobe-nak sikerült elérnie, hogy a ps-ből disztillált pdf jobb legyen, mint a simán exportált, de az utóbbival sincs mindig gáz.
Szóval vagy egy általános ps driverre küldöd az anyagot, mintha nyomtatnál, vagy konkrétan megszerzed az Agfa driverét. Valamit magára adó levilágító/nyomda ad .joboptionst és színprofilt, amivel dolgozhatsz.
Arra figyelj, hogy a lapméretet úgy állítsd be, hogy a vágó/passzer jelek, infók ráférjenek.
Bővebben: [link]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#178) Ante válasza Dexter68 (#177) üzenetére


Ante
csendes tag

Semmi mást nem kaptam meg a megrendelőtől, csak egy elrontott kiadványt, amit újra kell csinálni kicsit azért szebben. Ez a része menni fog.Bár a másik grafikus Corellel csinálta, és IDben fogom. KOnkrétan egyenlőre azt nem tudom, hogy hogyan kell nyomdai előkészíteni, de a linket majd jól átnézem. köszi :)
Valószínűleg lesz még nyügöm , meg kérdésem :)) :))

(#179) Ante válasza Dexter68 (#177) üzenetére


Ante
csendes tag

Az befolyásol valami beállítást, hogy maces alapú a levilágító rendszer a nyomdában?

(#180) Dexter68 válasza Ante (#179) üzenetére


Dexter68
addikt

Elvben nem. (gyakorlatban viszont bármi megtörténhet)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#181) Antiiii


Antiiii
csendes tag

van egy óriási gondom.
Egy határidős kiadványom van, de valahogy sikerült azt elkövetnem,hogy nem tudom leszedni az aláhúzást. megnéztem, nem maradt fenn sem a mastereken az aláhúzás, sem az oldalakon.próbáltam leszedni billentyűparanccsal, de az rátesz még egy aláhúzást. Már teljesen tanácstalanvagyok:(
A másik.: az oldalszámozás sem jelenik meg az oldalakon:(ti hogyan szoktátok?)

(#182) Dexter68


Dexter68
addikt

CS3-ban küzdök a következő problémával:
Egy Indyben húzott téglalapra rápakoltam egy háttér nélküli psd-t, ami egy külön layeren árnyékot tartalmaz. Sima pdf export esetén az átfedés jónak látszik, de a (digi) nyomda nem tudja normálisan kinyomni, az átfedett rész fehér lesz a kép széléig. Ha ps-t írok és disztillálok, akkor az átfedett rész alatt kifeháredik, de az átlátszó átlátszó marad. (Remélem, érthető…)
A másik ilyen, hogy összeraktam egy hirdetést, egy képre rápakoltam egy kör alakú (érem) boxban egy másik képet, indyben tettem alá árnyékot. Na az érmem a körön kívül tök fekete kocka lett.
Van ezekre megoldás, vagy sosem lehetek biztos benne, hogy amit látok pdf-et, az olyan is lesz nyomtatásban???

[Szerkesztve]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#183) Dexter68 válasza Antiiii (#181) üzenetére


Dexter68
addikt

Nem lehet, hogy hibás a fontod?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#184) isapeti válasza Dexter68 (#182) üzenetére


isapeti
aktív tag

Lehet hülye kérdés, de: Level 2-es PS-t ísz?

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#185) Dexter68 válasza isapeti (#184) üzenetére


Dexter68
addikt

Level2. Ja.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#186) isapeti válasza Dexter68 (#185) üzenetére


isapeti
aktív tag

Sejtettem... és a Transparency flattener beállítása? Csak ezekre tudok gondolni...

Ja, most nézem, CS3... vele még nem küzdöttem, de nem kizárt, hogy valami ''újításnak'' köszönhető a probléma... Pl. én nemrég álltam át CS-ről CS2-re, és olyan gonddal küzdök, hogy minden logot menthetek át 3-as Illustratorból 8-asba, mert ez a gecó egyszerűen kihagyja az anyagból a 3-as AI-kat... CS1-nél sosem volt ilyen gondom... Őrület.

[Szerkesztve]

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#187) Syl


Syl
nagyúr

A cégben már jó ideje ID CS-t használok, de ki szeretném próbálni a CS3-at. A gondom az, hogy ID CS3-ból nem lehet (vagy csak én nem találtam?) régi ID formátumot menteni. Létezik erre valami megoldás?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#188) Dexter68 válasza Syl (#187) üzenetére


Dexter68
addikt

File —> Export —> Indesign Interchange

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#189) Syl válasza Dexter68 (#188) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszi a tippet.
Sajnálatos módon az ID CS azt mondja erre: This is not a valid InDesign Interchange document. :O

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#190) Dexter68 válasza Syl (#189) üzenetére


Dexter68
addikt

Akkor asszem váltanod kéne. A CS1 amúgysem a szakma csúcsa. Az még nem tudott engem meggyőzni, hogy ne quarkoljak. Viszont a CS2-t kipróbáltam és két hét alatt álltam át :DDD A CS3 ról nem is szólva. Mézesmadzag: táblázat cella stílusok :DDD :DDD :DDD

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#191) Syl válasza Dexter68 (#190) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem is ideje lenne váltani. A főnök még vakaródzik. Pedig komoly akció van az Adobe CS3 csomagra augusztus 31-ig. CS3 Standard upgrade CS Standardról nettó 149. Többé soha nem lesz ilyen olcsó!

Az ám, a magyar verzióban be lehet állítani az angol felületet? Mert a CS2-ben nem lehetett, és ha belekényszerítem a főnököt a frissítésbe, nem szeretném megszívni. Magyar felülettel meg fogok halni... :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#192) Dexter68 válasza Syl (#191) üzenetére


Dexter68
addikt

Szerintem nem lehet. Mindenképpen angolt kéne vegyetek.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#193) Syl válasza Dexter68 (#192) üzenetére


Syl
nagyúr

Régebben mintha PhotoShopra azt írták volna, hogy a HU verzióban cserélhető a felület nyelve. A szoftver.hu oldalon, meg a CS3 HU-ról semmi ilyen infó nincs, csak a CS2 HU-ról. Az meg kit érdekel?

[Szerkesztve]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#194) Dexter68 válasza Syl (#193) üzenetére


Dexter68
addikt

Igen, régen volt ilyen. Olyan is, hogy preferencesben állítani lehetett a felület nyelvét, aztán csak olyan, hogy installáláskor el lehetett dönteni, hogy milyen nyelvű legyen (asszem pont a CS). De ez megszűnt.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#195) Syl válasza Dexter68 (#194) üzenetére


Syl
nagyúr

Kapják be! :(((
36 ezerrel olcsóbban adják, de akkor sem fogok áttérni a használhatatlan magyar felületre!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#196) Syl válasza Dexter68 (#194) üzenetére


Syl
nagyúr

Sajnos ezt hivatalos forrásból is megerősítették.
Egyelőre maradunk a CS1-nél... :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#197) delta9


delta9
senior tag

sziasztok!
xls-ben lévő diagramot be tudok valahogy importálni vagy place-elni indesign-ba (cs2)?
vagy van egyéb lehetőség, hogy hogyan a legcélszerűbb diagramot készíteni bele, ami nyomdai feldolgozás után is megállja a helyét minőségileg?

(#198) Dexter68 válasza delta9 (#197) üzenetére


Dexter68
addikt

Hát... én úgy szoktam (ha igényeskedem), hogy az xls alapján illustratorban megcsinálom a diagrammot, azt meg ugye simán olvassa.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#199) delta9 válasza Dexter68 (#198) üzenetére


delta9
senior tag

sejtettem, hogy ilyesmi lesz a legszebb megoldás :D kicsit kevés rá az idő. és ha nem igényeskedsz, akkor hogyan szoktad?

(#200) Dexter68 válasza delta9 (#199) üzenetére


Dexter68
addikt

hát... valahogy vágólapon keresztül át lehet hozni, de nem emléxem pontosan, hogy hogyan. Lehet, hogy ott is illu a cél, de még az sem kizárt, hogy Corelke.

Sok diagramról van szó?

[Szerkesztve]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Indesign
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.