Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Indesign

Hozzászólások

(#851) Peethy


Peethy
őstag

Hogyan tudok tárgymutatót létrehozni? Értem ezalatt azt, hogy az oldalszám változásával változzon a mögé írt szám is. Wordben már kb. megvolt, de most hogy át lett rakva és be lett formázva, nem működik... 260 oldalas könyvről van szó, tehát annyira nem lenne egyszerű kézzel.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#852) Polemius válasza Peethy (#851) üzenetére


Polemius
aktív tag

Ablak menü / Típus és táblázatok / Tárgymutató

Létrehozni kissé melós tud lenni (a keresés nem minden esetben segít a magyar ragozás miatt), de utána már elvileg frissíti a hivatkozások oldalszámát.

(#853) Peethy válasza Polemius (#852) üzenetére


Peethy
őstag

Köszi! Én közben találtam egy olyat is, hogy Cross-Reference, ezt nem tudom használni ilyen célra?

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#854) yesman


yesman
csendes tag

Üdv mindenkinek?

Tudna valaki segíteni, hogy mi lehet a cp1250.txt-vel kapcsolatos hibaüzenet?
2-3 naponta kell újra telepíteni a programot, mert eltűnik a common files/adobe/cs5 mappából a typesupport/unicode/mappings almappa. Így keresi ezt a fájlt, de nem találja.
Köszi, ha valakinek van ötlete!

(#855) yesman


yesman
csendes tag

Egészen pontosan: Please re-install." "Missing Files: CP1252.txt."

(#856) Dexter68 válasza yesman (#855) üzenetére


Dexter68
addikt

Hát, én ilyet még nem tapasztaltam, de most megnéztem: a C:\Program Files\Common Files\Adobe\TypeSupport\CS5\Unicode\Mappings\Win\ alatt tart ilyen textfájlokat. Valahogy ki kéne nyomozni, hogy nálad mi eszi meg ezeket (a múltkoriban jártamban-keltemben láttam valamil ilyen progit, ami figyeli egy folder tartalmát és ha változást észlel, akkor mindenféle eseményt lehet kérni tőle, de nem emléxem már, hogy mivót), de addig is csinálhatnál egy másolatot róluk és ha hiányolja, akkor simán visszamásolhatnád őket.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#857) Polemius válasza yesman (#854) üzenetére


Polemius
aktív tag

Így a neve alapján a 1250-es (ebben van a magyar is) kódlapot tartalmazza.
Tűzoltásként próbáld meg, hogy telepítés után egyrészt csinálsz erről a könyvtárról másolatot, másrészt a fájlokat (és a könyvtárt) írásvédetté teszed.

(Közben megnéztem a fájlt, valóban a kódlapot tartalmazza.)

(#858) yesman válasza Polemius (#857) üzenetére


yesman
csendes tag

Köszi az ötleteket! Sajnos a másolás nem oldotta meg, már többször próbáltam. Az írásvédettséget még nem. Azt kipróbálom.
Valami olyan dolgot olvastam a neten, hogy a CS4 és CS5 "veszik" össze. De nekem kell mindkettő. Igaz, Indesignból csak a CS5 van fenn.
Valóban itt vannak a magyar ékezetes cuccok.

(#859) yesman


yesman
csendes tag

Közben nézegettem a dolgokat és ha visszamásolom a cp1250.txt-t tartalmazó mappát, akkor mégis elindul az Indesign. Csakhogy hiányolja a color management fájlokat, meg az elválasztást kezelő állományokat.
Egyszerűen egyik pillanatról a másikra kipusztul a fél common files könyvtár. :(
Gőzöm nincs, hogy mi lehet ez. Csak az újratelepítés állítja helyre.
Ha valakinek lenne ötlete, nagyon örülnék!

(#860) Syl válasza yesman (#859) üzenetére


Syl
nagyúr

Miért tartasz két verziót a CS-ből? Szerintem az kavar be.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#861) yesman válasza Syl (#860) üzenetére


yesman
csendes tag

Igen. Én is gondoltam rá, hogy ez lehet az oka. Oktatási célokra kell többféle verzió. Nekem gyanús a Bridge. Mert Indesignból csak a CS5 van. De a Bridge használatban van és többféle verziója van fenn. Valahogy attól kéne megszabadulnom, csak az meg nem is olyan egyszerű.

(#862) Polemius


Polemius
aktív tag

Ültem olyan gép előtt (win xp), amin volt CS3 (magyar) és CS4, CS5 indesign is (ezek angolok), és nem akadtak össze. Igaz, a bridge számáról és verziójáról nem tudnék most nyilatkozni.
De az adobe termékek kb. a CS óta hajlamosak összeveszni, akár már telepítéskor is.

A read only beállítás nem segített?

(#863) Syl válasza yesman (#861) üzenetére


Syl
nagyúr

A régebbi verziót miért nem egy virtuális gépbe teszed? Pl. virtualbox.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#864) yesman válasza Syl (#863) üzenetére


yesman
csendes tag

A virtuális gép jó ötlet, de már késő, mert fenn van minden és az uninstall nem működik. Az írásvédelem működött, így jöttem rá, hogy még törölt valami sokminden más dolgot is. Most beállítottam az egész mappára és várok, hogy mi fog történni. :U
Köszi, hogy ötletelgettek!

(#865) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok, most frissítettem CS5-re, és egyből pár akadályba ütköztem...

Mi az istennek nem tudták meghagyni a kijelölést úgy, ahogy az eddig működött? Valamiért nem vált át direct selection-re duplaklikknél, ahogy azt eddig tette, illetve valamiért a a direct selection sem úgy működik, ahogy eddig. Nem tudok pontokat egyesével kijelölni vektoros objektumoknál sima kattintással. Vissza lehet állítani valahogyan a régebbi kijelölési módszert? Illetve ha nem, mi az oka, hogy a korábban pár sima klikkeléssel megoldható feladathoz most össze vissza kell rángatnom az egeret és shortcutokat kell használnom?

Remélem, hogy csak elnéztem valamit, mert ez kb. 5 perc használat utáni benyomás, miután nem tudtam megcsinálni egy CS4-ben fél perces munkát se annyi idő alatt, inkább csináltam a régi gépen...

[ Szerkesztve ]

(#866) gboszi


gboszi
senior tag

Sziasztok!
Most ismerkedek az InDesign-nal. Egy katalógust, egy árlistát szeretnék csinálni, hogy azért nézzen ki valahogy. Lenne egy kép egy nagyon kevés leírás, és kb 3 ár/ termék. Az a lényeg, hogy aki vásárolni fog, annak ebből kell majd választania, szóval főleg a kép a fontos.

Akár ilyen tesco-s auchan-os ujság dolgot is el tudnék képzelni.
Tudtok segíteni, hogy merre indulak el? Van e esetleg valamilyen template ilyesmire, mert neten nagyon nem találtam, mert ott brochure meg catalogue mást jelent, mint amit én szeretnék:(

Köszi

[ Szerkesztve ]

"If you're good at something, never do it for free!"

(#867) yesman


yesman
csendes tag

Sziasztok!

Nincs valakinek ötlete, hogy hogyan lehet hasábok közé léniát biggyeszteni? CS5-ben sem találom, csak a bekezdések elé, mögé megoldást. Ha ezt egy második text frame-be teszem és elforgatom, illesztem, groupba foglalom,úgy működik, meg nagyjából jó is, csak nem hiszem el, hogy nincs erre beépített megoldás. :F
Ha valaki tud segíteni, köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#868) Met


Met
nagyúr

Az miért van, hogy bemásolok Indibe egy szöveget, átállítom a fontot AmerigoHu-ra és a hosszú ő, ű stb. egy kocka lesz rózsaszín alapon?
A font tartalmazza a hosszú karaktereket, Word-ben jól mutatja, próbáltam onnan átmásolni de úgy sem jó.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#869) Syl válasza Met (#868) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha a szöveget direkt írod be az ID-be, akkor jók hosszú ékezetek?
Ha igen, akkor én a jegyzettömb közbeiktatásával másolnám.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#870) Met válasza Syl (#869) üzenetére


Met
nagyúr

Direkt beírva sem jó.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#871) Syl válasza Met (#870) üzenetére


Syl
nagyúr

Jah, akkor az régi típusú font.
Megoldás 1 - másik betűtípust választasz :)
Megoldás 2
Megoldás 3 - én az ilyet beírom ékezet nélkül, majd az ékezethez hasonló ' jelet kerninggel fölé húzom.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#872) Polemius válasza Met (#868) üzenetére


Polemius
aktív tag

Még wordben cseréled a problémás karaktereket egy amúgy nem előforduló sorozatra (pl xxx1, xxx2), importálod majd az indesignban cseréled őket a megfelelő karakterre.

(#873) Met válasza Syl (#871) üzenetére


Met
nagyúr

Megoldás 1 - nem:)
Megoldás 2 - ez működik, köszi
Megoldás 3 - túl sok a szöveg

Polemius kerestem olyan lehetőséget is mert Word-ben megszoktam hogy lehet de nem találtam :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#874) Polemius válasza Met (#873) üzenetére


Polemius
aktív tag

Mármint mit nem találtál?

(#875) Met válasza Polemius (#874) üzenetére


Met
nagyúr

Hogy hogy lehet a szövegben egy fajta karaktert kicserélni egy másikra, mint Wordben a replace

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#876) Syl válasza Met (#875) üzenetére


Syl
nagyúr

Pedig a Grep és Glyph fülön elég sok mindent lehet csereberélni:

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#877) Polemius válasza Syl (#876) üzenetére


Polemius
aktív tag

Pláne a Grep segítségével, amely reguláris kifejezésekkel nagyszerűen használható varázslásra. :)

(#878) KilgoreTrout válasza yesman (#867) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Ilyennel én is szenvedtem (én csak simán egy szövegdoboz mellé akartam függőleges vonalat tenni úgy, hogy a vonal mindig akkora legyen, mint a szövegdoboz).

Sajna az Indesign ezt nem tudja alapból (vagy legalábbis a cs4 nem tudta), a legegyszerűbb megoldás ha letöltöd a Typefi Autofit plugint (ingyenes), kézzel meghúzod a vonalat a hasábok közé, és az Autofittel beállítod, hogy a hossza változzon a szövegdobozzal. Kicsit macerás (főleg, ha nem mindig ugyanolyan szélesek a hasábjaid), de ennél egyszerűbbet én nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#879) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

És akkor nekem is lenne egy kérdésem:

Még mindig nem szoktam meg a CS5 összes újítását (amik egyelőre csak lassítanak, egyedül a használható layer panel ellensúlyozza valamennyire).

Hogy a jó életbe tudok a desktopról/windowból bedobni képet egy meglévő frame-be (egy másik kép helyére)? Most egy ilyen place tool jön be, és hiába klikkelek a frame-re, nem hajlandó belerakni, csak újat tudok rajzolni (vagy ő automatikusan csinál egyet a kép méretének megfelelően).

(#880) Syl válasza KilgoreTrout (#879) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezt nem értem. Én ha egy képet behúzok és rádobok egy meglévő képre, kérdés nélkül lecseréli.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#881) yesman válasza KilgoreTrout (#878) üzenetére


yesman
csendes tag

Köszi a választ!
Plugin nélkül is megy, ha groupba foglalod a vonalat a frammel. De van kacifántosabb megoldás is itt: http://indiscripts.com/post/2009/09/introducing-indesign-column-rules

(#882) KilgoreTrout válasza Syl (#880) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Nekem csak akkor megy a bedobás, ha egy a master page-en definiált üres frame-re dobom a képet. Ezután ha a beillesztett képre dobok egy másikat, nem cseréli ki.

Elég frusztráló, egyszerűen nem tudom mitől csinálja ezt, a help-ben nem ír erről semmit.

(#883) KilgoreTrout válasza KilgoreTrout (#882) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Na rájöttem mi volt a gond. A master page-en volt egy szövegkeret a betöltendő képkeret fölött, egy másik layeren.

(#884) rii


rii
nagyúr

CS3-ba, ha volt egy összegroup-olt elem, benne egy TEXT box-szal, akkor elég volt a text-box-on 2-t klikkelni, és átváltott a TEXT TOOL-ra.

CS 5.5-ben hogy lehet ezt megcsinálni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#885) rii


rii
nagyúr

képdobozról hogy lehet leimádkozni a kör-dobozt, amivel a tartalmat lehet megfogni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#886) Met válasza rii (#885) üzenetére


Met
nagyúr

Nemteccik az újjítás? :DDD
Annak viszont örülök, hogy amikor képet rakok be alapból megtartja a kép arányait amikor húzom a keretet.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#887) rii válasza Met (#886) üzenetére


rii
nagyúr

nem :)

mert úgy érzem, a titkárnők szintjére igyekszenek levinni a kezelését
meg csicsázásról szól, nem praktikusságról...

legaélábbis így ... cs3 után

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#888) rii


rii
nagyúr

nnnnnnnnnnnnnnnnnnnnna

f*szán elb*szták a PASTE INTO-t ...

eddig ha több elemet akartál egy boxba beletenni, akkor kijelölted, összegrup-oltad, CUT, majd a box felet , CTRL-ALT-V és pont oda tette az elemeket a boxon belöl, ahol kívül is voltak ...

CS5-be már nem ... elpozicionálja őket valahova a halálf*sz*ra

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#889) rii válasza rii (#885) üzenetére


rii
nagyúr

VIEW // EXTRAS // HIDE CONTENT GRABBER

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#890) rii


rii
nagyúr

hol lehet kikapcsolni a LIVE-Preflight-ot?

emiatt, ha elengedek egy elemet, azt 1 mp-ig még fogva tarja, és ha én ezlatt az 1 mp alatt az egérkurzort ahova elviszem, oda hánnnnya le az elemet ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#891) Syl válasza rii (#890) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem pontosan értem a kérdést, de esetleg:

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#892) rii válasza Syl (#891) üzenetére


rii
nagyúr

nem tudom akkor mitől lehet ... kikapcsoltam a prefligtot ... de (és nem csak nálam) akkor is 1 mp-ig tart mire "elengedi" a megfogott elemet ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#893) Syl válasza rii (#892) üzenetére


Syl
nagyúr

Továbbra sem vagyok biztos abban, hogy értem a problémát :DDD
Nálam a "kép" (munkaterület) mozgatáskor volt ilyen hülye késleltetés az újrarajzoláskor. Ezzel megszűnt:

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#894) Met


Met
nagyúr

Lehet, hogy asztali naptárat kell majd szerkesztenem valahogy meg oldható Indiben, hogy a napok, névnapok szövegdobozait duplikáljam az összes oldalra?
A vonalakat logokat Master page-re ok de jó lenne ha a szövegdobozokkal se kelljen tökölni, hogy amikor hozzá adok egy oldalt akkor csak be kelljen írni a dátumot, névnapot stb.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#895) Polemius válasza Met (#894) üzenetére


Polemius
aktív tag

"Másolat létrehozása az oldalpárról" az Oldalak palettamenüben?

(#896) rii válasza Met (#894) üzenetére


rii
nagyúr

mester oldalra ha elhelyezed ezeket a boxokat ... és az oldalakon alma-shift (vagyis CONTROL-SHIFT) (vagyhogy .. fejből nem megy) csak ráklikkelsz, akkor az az adott elem "feljön" úgympond a master page-ról, d persze ott is megmarad.

nem megoldás, hogy egy oldalra megcsinálod, majd (jó persze 51 - szer) de csak ALMA-ALT-SHIFT-V? (vagyis CTRL-ALT-SHIFT-V?)

vagy egy oldalt megcsinálsz ... az oldalt leduplikálod, (2 oldal)
PAGES palettán kijelölöd aa 2-, duplikálod (4 oldal)
majd ezt is (8 oldal)
(16 oldal)
(32 oldal)
(64 oldal)

(6x kell duplikálni, hetinaptár esetén)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#897) Met válasza Polemius (#895) üzenetére


Met
nagyúr

Lehet, nem tudom :)
Csak szeretnék előre felkészülni

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#898) Rayyy


Rayyy
senior tag

Sziasztok!
Nagyon idegesítő problémám van, ez az "Out of memory" jelenség, sok oldalon sokmindent lehet olvasni róla, de igazi megoldást nem találtam. Hosszabb szövegek tördelése közben jelentkezik, pedig semmi oka rá, képek nincsenek a dokumentumokban – persze, ha lennének, akkor sem kellene ilyen hibát produkálnia – és miután leokéztam, ki kell kapcsolni a programot. Több helyen olvastam, hogy a Live Preflight funkciót ki kell kapcsolni, mert rosszul használja a memóriát, de ez nem lehet ok, mert az irodai (amúgy gyengébb) gépeken be van kapcsolva és ott nincs ilyen probléma. Letöltöttem az Adobe oldaláról azt a frissítést, ami elvileg (a közlemény szerint) megoldja a problémát, de nem oldotta meg. Egy teljes rendszer újratelepítés után kezdődött a probléma, nem új Win7 lett felrakva, csak ugyanaz lett újra telepítve, tehát a szoftveres környezet nem változott.
Egyszerűen ötletem sincs, hogy hogy oldjam meg... ja és a gond jelentkezése óta egyszer már újraraktam az egész Adobe csomagot, de az sem segített.
Segítsetek!
:O

Minden a legnagyobb render!

(#899) Met válasza Rayyy (#898) üzenetére


Met
nagyúr

Nem próbáltad a virtuális memória méretét növelni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#900) Rayyy válasza Met (#899) üzenetére


Rayyy
senior tag

De próbáltam azt is, de ez sem megoldás, mert egyrészt az Indesign-nak az a legjobb, ha nem manuálisan állítjuk win7-ben, hanem alkalmazás-vezéreltre, másrészt a többi gépen sem nyúltunk ilyen beállításokhoz soha és mégis jó.

Minden a legnagyobb render!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Indesign
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.