Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33973) cheeka


cheeka
tag

Sziasztok!
Van egy új Acer Aspire A515 notebook-om, gyárilag 1tb hdd-vel volt szerelve, erre feltettem egy win10-t, mielőtt megérkezett az m.2 ssd hozzá. Beletettem azt is pluszba. Feltelepítettem az ssd-re egy win 10-t. Működött a rendszer, de bejött egy windows előválasztó és nem igazán volt gyors a boot-olás. A hdd-n lévő particiókat töröltem, formáztam a windows telepítővel. Most nem akar a windows bootolni. A biosban nem tudom kiválasztani a boot sorrendet. Régebbi biosokban mindig lehetett állítani, de ebben nem tudom. Keresgéltem a neten, a biztonságos bootolást ki tudtam már kapcsolni, ha megadok egy jelszót, de akkor sem jön be a lista amiben ki lehetne választani a sorrendet.
Tudnátok segíteni, hogyan lehet ezt jól beállítani?

[ Szerkesztve ]

(#33974) szaboi6512 válasza cheeka (#33973) üzenetére


szaboi6512
őstag

A hdd-n volt a boot partició, azt törölted. Ezért nem tölt be.
Csak reinstall oldja meg ezt a problémát.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#33975) cheeka válasza szaboi6512 (#33974) üzenetére


cheeka
tag

Mire kell figyelnem a reinstall-nál? Törlöm mindkét drive-ot, az ssd-re telepíek és mikor ez megvan, akkor hozzam létre a hdd-n a particiót?

(#33976) coco2 válasza cheeka (#33973) üzenetére


coco2
őstag

Szia!

Tudom, ez most nem az lesz, amit várnál, de nekem segítség lenne ;)

Kérhetnék tőled egy fényképet arról, milyen a magyar acer aspire a515-ös billentyűzete? Jó lenne valami kivehetően részletes a billentyűzet egészéről. (Bal alsó sarokban "í" és Fn, enter mérete, a kurzormozgatók környezete, jobb felső részben del, ins, home, end, pgup, pgdn billentyűk összevontak vagy önálló funkció billentyűk).

(Neten ami fotókat találok akár csere billentyűzetekről, egyikben sem tudok megbízni, hogy a fotó nem csak illusztráció - ahogy írni szokták legtöbb esetben.)

Boot sorrendet illetően: a mai biosokról megfigyelésem, hogy akkor nem kínálnak fel lehetőséget, ha nincsen olyan lehetőség. Mióta az ssd-t beleraktad, bootolás körben mennyi kerregést hallasz? Jelenleg ssd-ről vagy hdd-ről bootol?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#33977) Rinocerosz válasza coco2 (#33976) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Szia!
Nekem Aspire A515-54G van. Nem tudom erről jó e.

[Bill világítással]
[Sima]

(#33978) cheeka válasza coco2 (#33976) üzenetére


cheeka
tag

Elég ebben a felbontásban?

(#33979) szaboi6512 válasza cheeka (#33975) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ha nincs adat a hdd-n törölj mindent és bízd a telepítőre.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#33980) Rinocerosz válasza cheeka (#33975) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Szerintem mindent töröljél. Utána hozd létre az ssd-t és a hdd-t is így később nem kell. Formázz le mindent amit létrehozott és az ssd-re telepítés

(#33981) cheeka


cheeka
tag

Sikerült megoldanom, nem szedtem szét a gépet, nincs rajta ablak, az egész hátlapot le kellett volna szedni. Töröltem mindent, csak az ssd-n hoztam létre particiót, a hdd-n később a windowsba. Gyors és jó lett.
Köszi a segítséget.

(#33982) coco2 válasza cheeka (#33978) üzenetére


coco2
őstag

@Rinocerosz @cheeka Fotók tökéletesek, köszönöm mindkettőtöknek :R

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#33983) zyndar


zyndar
tag

Sziasztok,

Érdekelne a véleményetek, hogy mennyiért lehetne eladni a laptopomat. Ez egy Acer Aspire 5 A517-51G-568W, amibe pluszba került még egy 120 GB SSD. Sérülésmentes és hibátlanul működik.

Köszi előre is.

https://www.acershop.hu/acer-laptop-termekek/acer-laptop/acer-aspire-5-a517-51g-568w-fekete-mar-2-ev-garanciaval-nxgsxeu002/8497/

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.