Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) nRu3 válasza Gaby (#650) üzenetére


nRu3
addikt

Na igen megértem a helyzeted, de a ház szerintem csak jó;)

egyébként amikor bekapcsoltam a végre a masinériát elöször azt hitem nem müxik a vinyó és az lehet a baj , utána amikor vissza szereltem a a házba a mostani gépet és ott bekapcsoltam az új vinyót és látom jelzi a bios és utána az xp is hogy új hardver meg minden:) anyira halk és semmi vibrációt és rezonanciát nem kelt hogy a kezemel sem éreztem hogy müködik:)

[Szerkesztve]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#652) Gaby válasza nRu3 (#651) üzenetére


Gaby
tag

Ha nem akkor tökön szúrom magam, 36.000Ft ba került

XBOX One Gamertag: DEELG

(#653) nRu3 válasza Gaby (#652) üzenetére


nRu3
addikt

Annyi tapasztalatom van a lapal hogy az OTES ventik jó nagy erövel nyomják a levegöt de elég halkak, és a piros led-ek nem is néznek rosszul ahogy megvilágitják a lapot alulról:U

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#654) Gaby válasza nRu3 (#653) üzenetére


Gaby
tag

de az OTESt tudod a biosban szabályozni elvileg antikomcsi mondta, ja neked nincs bios :Y vagyis nem láttad:R

XBOX One Gamertag: DEELG

(#655) nRu3


nRu3
addikt

Na de most már ideje menni pihenni, korán kell kelni , meg kell dolgozni az új lap áráért:DDD

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#656) nRu3 válasza Gaby (#654) üzenetére


nRu3
addikt

Ó ''bios'' az meg mi? :P:DD

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#657) antikomcsi válasza Gaby (#654) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Gyakorlatilag is tudja! :DD:DD

(#658) antikomcsi válasza nRu3 (#656) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Mit mondtak a szervízesek, mennyit kell még aludni, hogy visszakapd a lapot?

(#659) nRu3 válasza antikomcsi (#658) üzenetére


nRu3
addikt

A hét közepén érdeklödjek:F
Kiváncsi vagyok mik a lehetöségeim, mert ha rossz akkor mi van ? javitják cserélik vagy azt mondják én rontotam ell és ''nézek a napra huzak a f@szba''

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#660) antikomcsi válasza nRu3 (#659) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Csak nem te tetted tönkre, gondolom tökön is szúrnád magad.
Máskülönben ezek a lehetőségek vannak, amit felsoroltál, de még kaphatsz csere készüléket is egy időre, ha olyanok a javítási feltételek.

(#661) nRu3 válasza antikomcsi (#660) üzenetére


nRu3
addikt

Ha én tetem tönkre már csak azt kéne tudnom mikor hogyan:F mert a legelső bekapcsolásnál ez a hiba jött.
Persze a lap olyan látszolagos hibát mutat nekem mintha tul húztam volna és ezért nem bootol be, de ilyenkor elem kivét vagy cmos clear megoldaná a gondot, csak ezel az a baj hogy nem volt modom még a bios menüt látni sem hogy tuningoljak.
Abban bizok hogy a lap hibás , és kapok helyete másikat ami jó, de ha a lap jó mégis akkor a proci a bünös és akkor azzal kell foglakozni és csak telik az idő..:F

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#662) t_ferenc


t_ferenc
őstag

tudom, már érdeklődtem ezügyben, de elképzelhető, hogy a kingmax hardcore dd500-as ramokat (4x256MB) nem csípi ez az alaplap? nekem még ddr400-on futtatva is elszáll olykor kékhalállal az xp. :O a biosban meg az auto és a by speed beállításokon kívül nem tudok semmit sem állítani a memókon; ha megteszem, akkor ''the computer is in safe mode'' üzenettel bootol be jó sok idő után a gép. inteles gépben tökéletesen működött az összes ramom. :(

tanácstalan vagyok?

if you fall seven times, stand up eight

(#663) antikomcsi válasza t_ferenc (#662) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!

Ha már 4 modullal ''gyötröd'' a lapot, és az kingmax, akkor emeld a feszültségét, azért tudom, mert a kingmaxok, alapbeállításon, alapfeszen nállam is fagynak.
Adj nekik 2.75 V-ot.
Aztán a memoriákat állítsd autora, hogy alapértékre álljon, majd tedd manualra, és lődd be mondjuk 2.5-3-3-7, re, nekem itt stabilak, mint a beton a 2,5-4-4-8-as moduljaim.
Aztán az összes többi beállítást amit lehet 2-ről tedd fel 3, amit nem lehet, azt hagyd úgy, :) és állítsd be 1T-re.
Aztán mentsd el és próbáld.
Persze ha lehet, 200-as fsb-vel próbáld előszőr, aztán ha stabil keményíts be neki! ;]

(#664) t_ferenc válasza antikomcsi (#663) üzenetére


t_ferenc
őstag

megpróbálom, de nekem az a bajom, hogy ha manualra veszem a ram időzítéseit, akkor ezzel a ''safe mode'' üzenettel szembesülök. illetve, ha cl2,5-re állítom a memókat, akkor meg meg se moccan. azt sem értem miért cl 3-al indul.

if you fall seven times, stand up eight

(#665) t_ferenc válasza t_ferenc (#664) üzenetére


t_ferenc
őstag

megpróbáltam. semmi. :(

ha kiveszek 2 modult, akkor auto-n 3-4-4-8 1T az időzítés. ha by speedre veszem, akkor már 2T-re vált, majd manualon ismét a safe mode jön. :O

már nem tudok mire gondolni. kipróbálom a másik a64-es gépben is, mert idegesít a dolog.

SZERK.:

beraktam a másik a64-es gépembe (abit kv8 pro; a64 3000+)

simán fut asszinkron módban a ram és a cpu, és 2,5-4-4-8 1T időzítést tud. akkor mi lehet a baj? az én s939-es a64 3000+ cpum nem szeretné, vagy az alaplappal nem kompatibilis?

[Szerkesztve]

if you fall seven times, stand up eight

(#666) antikomcsi válasza t_ferenc (#665) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem elég furcsán hangzik, hogy az 500-as ram cas3-ban indul 400-on. a 2.5-öt röhögve kéne vinnie.

Sajnos végig kell játszani a beállításokat, hogy megtaláld mi a jó. Ha egyforma minden modulon a chipek sorszáma akkor mennie kéne neki. Nekem se megy minden féle módon, viszont van párféle beállítás, ahogy nagyon jók.

Mondom 433-on stabilabb 2.5-3-3-7-en 2.75V-on, mint 400-on 2.5-4-4-8 alap 2.6V-al. Amit nagyon nem szeret, az az, ha a cas értéket változtatom a gyárilag megadottaktól eltérőre, még akkor is, ha mondjuk 2.5-ről 3-ra állítom. Elméletileg stabilabbnak kéne lenni, gyakorlatilag vagy el sem indul, ez a gyakoribb, vagy kékhalál.

(#667) antikomcsi válasza nRu3 (#661) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Na, van valami fejlemény?

(#668) t_ferenc válasza antikomcsi (#666) üzenetére


t_ferenc
őstag

nekem is elég furcsán hangzik a dolog. ha a ram beállításait manual-ra veszem, már ezzel a safe mode-al indul a gép. tanácstalan vagyok. teljesen. :O

if you fall seven times, stand up eight

(#669) nRu3 válasza antikomcsi (#667) üzenetére


nRu3
addikt

Joban agodsz mint én, idöm sem volt hogy felhivjam öket hogy mi van ,holnap már cseszegetem öket;]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#670) t_ferenc válasza t_ferenc (#668) üzenetére


t_ferenc
őstag

ezt én nem értem :F ha emelem az nforce4 chip feszültségét, akkor lehet manuálisan állítani a ramokat. nem vágom... :(

if you fall seven times, stand up eight

(#671) deter


deter
aktív tag

HY!

Nem tudom hogy az F-eckts nevű srác szokott még ide írni mert csak az első 10 oldalt olvastam el. Én most a következő konfiguráció várárlását tervezem:
Abit an8 fatal1ty, amd64 3200+ box (939), His x800xl iceQ II, 2X512 KIngamax Super ram 433mhzes. Szerintetek ezek jól passolnak egymáshoz? És ezért lenne jó ha F-eckts itt lenne mert ahogy olvastam neki is ilyen vgaja van, illetve és is CS:Source miatt/végett újítom a gépet. Ja és még valami azt hiszem nekem csak 330w attos / 300 wattos tápom van Le kell cserélnem? :F (nem szoktam nagyon tulhúni a dolgokat)

Ha van valakinek részletes tesztje vagy tud magyar linket az alaplapról, (illetve ilyen gép konfigról) plz írja le, elnézést de így is elolvastam az első 100 valahány hozzászolást, többre sajna nincs időm... :(

A válaszokat előre is köszönöm! :R

Üdv: Deter

(#672) t_ferenc válasza deter (#671) üzenetére


t_ferenc
őstag

hali!

tápot tuti venned kell szerintem. nekem 500w-os dobog a gépben :) na jó, ennyire nem kell elvetni a sulykot.

az a x800 xl vga már az enyém, mert megvettem. tökéletesen meg vagyok elégedve vele, még nem találtam olyan alkalmazást, ami megfogná... igaz, most újítok be egy nagyobb monitorra, hogy nagyobb felbontásban kiderítsem a határokat.

nekem is kingmax ramjaim vannak, csak nem superram, hanem hardcore. na ezekkel volt bajom rendesen, de egyelőre megoldódni látszik. csak most megyek államvizsázni, így nem igen foglalkoztat a gép jelenleg.

szerintem nagyon király gépet választottál. én a s754-es tokozásról tértem át erre és semmi panaszom nem lehet rá. csak a memóriakezelést kell kitapasztalni.

ha még van valami, amiben segítség kell és tudok okos ötletekkel szolgálni, akkor kérdezz nyugodtan.

if you fall seven times, stand up eight

(#673) antikomcsi válasza deter (#671) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!

Csatlakozom az előttem szólóhoz, a táp ügyében. Szerintem érdemes legalább egy 400W-os minőségi tápot venni 24+4 tűs csatival. Márkát nem mondok, mert sokféle van már megfizethető áron, de ezekből is érdemes inkább az 1db. 12cm-es ventivel szerelt változatot választani.

A kingmax ramokkal eléggé meg kell szenvedni, nekem is vannak superramjaim, és sok idő elment, míg meglett az a pár használható beállítás, amin megbízhatóan működik. Igaz azokon, még pc3500-ként (ddr433) is hibátlan.

Ha nem akarsz egyenlőre agyonhúzni semmit, akkor érdemes lehet, két cas2.5-ös samsungot venni, azzal nincs annyi gond az esetek töbségében, és ugyan olyan jó, mint a kingmax. (sőt)

Ha húzni akarod akkor érdemesebb ''nagyobb'' ramokat venni, a tesztekben a 10x200 helyett, sokat javul 8x250-en, ddr500-on, de ez csak a teszt, a játékok ugyan olyan jól mennek alapon is, én ezért nem is húzok semmit, mert teljesen felesleges.

Sajnos olyan vaksi vagyok, hogy nem veszem észre, ha valami 345fps helyett 346-on megy a tuningnak köszönhetően! ;]

(#674) antikomcsi válasza nRu3 (#669) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ma, már holnap van.
Mi újság? :DD

Ja, aggódom, mert szeretném már látni, ahogy boldogan osztod meg velünk, a lapod eredményeit! :DDD

(#675) nRu3 válasza antikomcsi (#674) üzenetére


nRu3
addikt

Tényleg ma már ma van:DDD
de szerintem 10-töl nyitnak ők is

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#676) deter válasza t_ferenc (#672) üzenetére


deter
aktív tag

hy!

Elsözör is köszi a választ!
Te kipobáltad már a Cs source-t és ha igen mennyi FPSed volt? milyen beállításon.. Ha ilyen nyügös a Kingmax akkor inkább mást veszek, de akkor is szenvedni kell vele ha nem akarom egyáltalán túlhúzni?

ÜDv :
deter

(#677) deter válasza antikomcsi (#673) üzenetére


deter
aktív tag

Hy!

Neked is köszi a választ! léci írj márkát és tipust. ami jó és 24+4 (ez miért jobb?) tűs.. mert én találok sehol ilyet , köszi!

Üdv:
deter

(#678) t_ferenc válasza deter (#676) üzenetére


t_ferenc
őstag

szivesen.

kipróbáltam, de nekem nem tetszett. nem is tudom megmondani mennyi fps-t nyom ki nekem. a far cry-hoz van ilyen average fps számlálóm, de azzal sem igen foglalkozok. minek? ahogy atomkomcsi is mondta: nem látni a különbséget 345 és 346fps között. :) szerencsére. ja, és én általában 1024x768-ban játzok, mivel a 17''-os monitorom ezt még szemrontás nélkül képes nekem produkálni. de ha meg lesz a nagyobb monitorom, majd írok, meddig élvezhető.

igen, ezek szerint ez a lap a kingmax ramokkal válogatósan bánik, de:

1, tuti ki fog adni az abit egy olyan bios frissítést, amivel gond nélkül mennek majd ezek a ramok is.
2, bár még tesztelem, de nekem úgy tűnik az nforce4 chip feszültségének emelésével megoldódott a gond.

3, igaz, ami igaz. nekem infineon ramjaim voltak ezelőtt a gépben (2x512mb ddr400) és minden egyéb finombeállítás nélkül gond nélkül működtek.

if you fall seven times, stand up eight

(#679) petey válasza deter (#671) üzenetére


petey
tag

kiró konfig lesz. nekem is hasonló csak egy HIS X850XT PE-t szeretnék bele(tudom tudom....minek egy ilyen :)) umm. a táp mondjuk egy 420W-os Csíftek 2 8as ventivel

A-Data ramokat szereti a lap? kitudja?

(#680) nRu3 válasza antikomcsi (#674) üzenetére


nRu3
addikt

Hívtam öket, de a tesztelésre átvet 5munkanaptot ki kell várnom, tehát csütörtökig kell várnom sajnos.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#681) nRu3 válasza petey (#679) üzenetére


nRu3
addikt

A 420W elég lesz a 850XT- nek

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#682) t_ferenc válasza petey (#679) üzenetére


t_ferenc
őstag

ja, de lehet elég lenne bele egy 3000+-os cpu is. egy kis tuning és voalá...

if you fall seven times, stand up eight

(#683) antikomcsi válasza deter (#677) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!

A tápból azért jobb a 24+4 tűs csati, mert nem kell szenvedni a 20/24-es átalakítóval, mert az an8-ason a tápcsati foglalatok, 2x2, illetve 2x12-esek, míg ha megnézel egy régi tápot azokon 2x10-es csatik vannak.

Persze, ha van egy jó tápod, ami 20 tűs, azt is használhatod az átalakítóval. Viszont érdemes odafigyelni, hogy a 12V-os ágon 18-20A-t le tudjon adni, akkor nem nagyon lesznek gondok.

Márkából a codegentől a cooler masterig, szinte minden táp kapható 24-es csatival. Előbbi 6-7 ezer körül, utóbbi 20 ezer körül lehet mostanság kb. 400-450W-os kivitelben.

Az én véleményem szerint, a legjobbak a cooler master, és a super flower tápjai 1db. 12cm-es ventivel. Nagyon jó teljesítmény, hangtalanul, jó hűtés melett.

Vehetsz kingmaxot, ha Neked az jön be, biztosan lesz jó beállítása, egyszerűen csak nem szabad meglepődni azon, ha esetleg összerakod, és nem fog menni alapbeállításokon normálisan. Nem kell rögtön parázni, hogy valami rossz, csak meg kell majd küzdeni vele egy picit. De az is lehet, hogy semmi gondod nem lesz vele. Kb. 50-50% az esély az elsőre normális működésnek, mig ahogy mondta tanult kollegánk egy samsung, vagy infineon nagyobb eséllyel rajtol.

De látod, nekem is ebbe a fatal1tyben superramok vannak, és semmi gond velük.

(#684) petey


petey
tag

akkor mégegyszer megkérdezem, A-Data ramoknál nem tudjátok hogy viselkedik a a lap? :D

(#685) nRu3 válasza petey (#684) üzenetére


nRu3
addikt

erre a választ majd én fogom tudni ,csak mikor:DDD első nekifutásnak nem izlet:DDD

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#686) t_ferenc válasza antikomcsi (#683) üzenetére


t_ferenc
őstag

én ezt nem vágom.

kipróbáltam azokat a beállításokat, amelyeket te ajánlottál és nem akarta az igazat a gép. :( aztán megemeletem az nf4 chip feszültségét és mintha minden hirtelen megjavult volna. :DD ;]

az egyetlen apró bibi, ami megmaradt az az, hogy 4 modullal ''csak'' 2T tud, míg 2 modullal 1T.

2,5-3-3-7 2T viszi a ddr500-at (kingmax hardcore); jelenleg 3-3-3-7 2T ddr530-on fut, de még nincs itt a vége.

köszi a segítséget.

if you fall seven times, stand up eight

(#687) brd válasza t_ferenc (#686) üzenetére


brd
nagyúr

az egyetlen apró bibi, ami megmaradt az az, hogy 4 modullal ''csak'' 2T tud, míg 2 modullal 1T
Ez az alaplapi ''chip-set'' (vagy talán a prociban lévő memóriakezelő) tulajdonsága/hiányossága, nem hiba. Ezen nem tudsz változtatni, 4 modullal mindig 2T lesz a beállítás.

[Szerkesztve]

The only real valuable thing is intuition.

(#688) nRu3 válasza t_ferenc (#686) üzenetére


nRu3
addikt

ezért jelenik meg a venice magos proci hogy 4modult is zökenömentesen lehesen használni és huzni:)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#689) petey válasza nRu3 (#688) üzenetére


petey
tag

ha lesz veszek :) má ha lesz....

(#690) gege71.hu


gege71.hu
addikt

an8-Fatal1ty-Sli - vel tolja itt vki? Milyenek a tapasztalatok vele?

(#691) Laczik


Laczik
tag

Rálehet szerelni erre az alaplapra egy zalman 7700 cu procihűtőt?

(#692) nRu3 válasza gege71.hu (#690) üzenetére


nRu3
addikt

Nálunk még SLI-st nem lehet kapni ,az oprenciás tengeren tul is csak éppen hogy lehet kapni nem hogy még nálunk.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#693) antikomcsi válasza Laczik (#691) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Igen.

(#694) antikomcsi válasza nRu3 (#692) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!

Csütörtök van! ;]

Helyzet?

[Szerkesztve]

(#695) petey válasza nRu3 (#692) üzenetére


petey
tag

megaztán minek is SLI? :D

(#696) Balu77


Balu77
őstag

Van aki próbált már Corsair TWINX XMS memóriákat? Hogy kezeli?

izé

(#697) nRu3 válasza antikomcsi (#694) üzenetére


nRu3
addikt

Tegnap van ma, a lényeg hibás a lap igy azt küldik vissza a forgalmazonak, én kaptam pedig egy újat. Most egyböl álok is neki rakom össze a dolgokat de van bennem egy kiss para a bekapcsolásnál hátha kifogtam megint egy..... remélem nem és most már mind ok:)
Jelentkezem mi a helyzet:F

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#698) deter válasza nRu3 (#697) üzenetére


deter
aktív tag

Hy!

Hű most kicsit megilyedtem... ennyi baj van ezzel a lappal :Y ???

Most találtam valami PH memóriát occsó áron az milyen? mármint a ram nem ismerem ezt a márkát :F

Üdv: Danx




(#699) gege71.hu válasza nRu3 (#692) üzenetére


gege71.hu
addikt

lehet már...
1 héten belül tudok szerezni.

(#700) antikomcsi válasza nRu3 (#697) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Hali!

És mi volt a bibi?

És repeszt már az új taliga?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.