Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Darken válasza Darken (#400) üzenetére


Darken
aktív tag

khm, most nézem a depo-n, hogy az AN8 is giga ethetrnet...
jól látom, hogy csak abban különbözik, hogy a Fatal1ty tud SATA 2-öt?
vagy jobban tunningolható?

http://darken.hu

(#402) antikomcsi válasza Darken (#401) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Más a chipset, a fatal1tyban. És a sata2 is jól jöhet később, hisz már most kaphatóak az új szabványú hdd-k.

(#403) Darken válasza antikomcsi (#402) üzenetére


Darken
aktív tag

hmmm, dehát mindkettőben nForce4-van,nem?

[Szerkesztve]

http://darken.hu

(#404) antikomcsi válasza Darken (#403) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

A pontosság kedvéért an8-nforce4, fatal1ty-nforce4 ultra.:)

(#405) petey válasza antikomcsi (#404) üzenetére


petey
tag

így van. az Ultra chipsetek mindig is jobbak voltak. szal ezért....

(#406) baresz


baresz
tag

Sziasztok!
Valaki használ AN8 lapot raid0 ha igen segíthetne hogyan is kell ezt a gyakorlatban mert nem tudom mit kell a bios-ban beállítani.
Tehát adott két 80Gb sata winyó egy NF4 ultra-s Fatal1ty lap.
Addig jutottam hogy raid enabled azután jönnek a gondok, sajnos a júzer manúal nem ír róla semmit.



[Szerkesztve]

-no money no problem-

(#407) antikomcsi válasza baresz (#406) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

És a raid telepítő kislemez ami a dobozban volt?
Én nem néztem, mert csak 1db. 160-as hdd-t tettem rá.

(#408) baresz válasza antikomcsi (#407) üzenetére


baresz
tag

próbáltam de hiába nyomom az f6-ot semmi!

-no money no problem-

(#409) Darken válasza antikomcsi (#404) üzenetére


Darken
aktív tag

thx!

http://darken.hu

(#410) antikomcsi válasza baresz (#408) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Csak meg kell nyomni, és várni kell, rögtön, nem fog történni semmi. Az elején kell megnyomni, aztán ő még töltöget egy ideig, és egyszer csak megkérdi, hogy hol találja az illesztő progit, ekkor benyomod a kislemezt, és betallózod a raid driver helyét. Legalább is gondolom.

(#411) antikomcsi válasza nRu3 (#390) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Várom a kérdéseket. :DDD
Egyébként semmi gond nincs a kis fatal1ty-vel, minden rémhír totál alaptalan.
Csak olyan gondok vannak, hogy ha zalman 7700-hűtőt használsz akkor a ramflow nem fér el, vagy ahhoz, hogy a bal felső alaplap rögzítő csavart a helyére rakd, le kell szedni az otes takarót, viszont ha már fent van a hűtő, ez nem is olyan egyszerű.
A dual otes nem hangos, mert be sem kapcsol! :DDD Jó házhűtésnél, nem is nagyon kell. Biosból frankón be lehet egyébként állítani, hogy mikor induljon el, akár külön is mennek.
Totál alap beállításokon, egy 3000+al és 2x512 kingmax superram memoval (ezket a ramokat nem ajánlom) everest olvasás 5600-5700, írás 2200-2300, késleltetés ~50.
Asus 6600gt, 3dmark03 7700 pont felett van.
Húzott próbákra még nem volt időm, de az az igazság, hogy egyenlőre nem is tervezem.

(#412) baresz válasza antikomcsi (#410) üzenetére


baresz
tag

Megoldódott a probléma most már betudok lépni a RAID setup-ba és ott beállítok mindent amit eddig nem tudtam.

-no money no problem-

(#413) antikomcsi válasza baresz (#412) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

:C

(#414) antikomcsi válasza antikomcsi (#411) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Automatára állítva a vga órajeleket, 8700 pontot ért el 3dmark03-ban. Úgyhogy az asus en6600gt kártya nem rossz választás az an8 fatal1ty mellé.
Proci, és memória alapon.

(#415) nRu3 válasza antikomcsi (#411) üzenetére


nRu3
addikt

:DDD

1, ezekszerint az alaplapi hűtések halkak és a chipset hűtö is halk ezekszerint?
2, az alaplapi hálokártya menyire lasitja be a win betöltését bekapcsoláskor?
+, nemtudom adtál-e már egy kis tuningot a lapnak , stabilitás miatt kérdem hogy viselkedik a lap , természetesen nem valami elvetemült tuningra gondolok.

Nem is olyan sok a kérdésem :)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#416) antikomcsi válasza nRu3 (#415) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Szia!

1. Halk, mivel nem megy. :) Ha mindkét otes maxra kapcsol annak azért van hangja. De ilyen még nem volt, csak akkor amikor úgy állítottam be, biosban, hogy menjen, mert féltem nem működik. :D Aztán beállítottam normális hőmérséklet értékeket, és még egyszer sem kapcsolt be. Chipset hűtőt nem tudom, mert az csak addig volt a lapon, míg ki nem vettem a dobozból. ;] De biosból azt is lehet(ne) állítani. A chipseten passzív 47-es borda van, ami pont az első ventik légáramjának útjába esik, illetve a cpu hűtő ventije is nyom rá egy kis aert. Jelenleg a leghangosabbak a gépben a 8 centis silent blade-ek, a 12 centis viszont hangtalan, a táp és a proci hűtő szintén. A vga is halk, és jól is hűt.

2. Nem lassítja be, mivel fix címe van, így a win nem keresgéli.

+, a lapnál csak az automata tuningot próbáltam egyszer a uguru-val, azt egész jól birta.

Viszont a hangoknál meglepően sokféle beállítási lehetőség van, és elég tisztának, jóminőségűnek is tűnnek. Szerintem jobb, mint az nf7-s lapomé.
Játékokhoz, filmekhez nekem nem kell több.

(#417) nRu3 válasza antikomcsi (#416) üzenetére


nRu3
addikt

Reménykedtem valami negativ válaszban :D
Na igen nforce2-röl átérni nforce4-re nagy különbség, de nekem most nforce3-am van igy nekem váltani nforce4-re már elgondolkodtatobb:F
de valamiért anyira tetszik a lap, ezért késztetést érzek iránta:)

köszi a válaszokat:)

[Szerkesztve]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#418) nRu3 válasza antikomcsi (#416) üzenetére


nRu3
addikt

Azt elfelejtetem a tápot kicserélted ATX2-re vagy sima ATX-es tápal használod?
Arrol semmi infot nem találtam hogy sata2 tipusu vinyot tud-e használni a lap?

[Szerkesztve]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#419) antikomcsi válasza nRu3 (#418) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Van egy nagyon jó 400-as superflower tápom azt kötöttem rá 20/24-es átalakítóval.
Igen, tud kezelni sata2-t.

(#420) nRu3 válasza antikomcsi (#419) üzenetére


nRu3
addikt

THX:)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#421) petey


petey
tag

komcsi, jó hogy mondtad a hűtést. én személy szerint egy zalman 7700 alcu-t szeretnék rápakolni, de ahogy olvasom kissé csücskös. szóval kezdjek e lmásban gondolkodni, vagy neked milyen van? :( nemtudom a Morex házakat ismered-e, olyanba menne a lapocska. köcce :D

(#422) antikomcsi válasza petey (#421) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Hali!

7700Cu van rajta, a házadban szerintem elfér, mert sehol nem lóg le a lap síkjától. Ha a táp közel van a lap széléhez, akkor is elfér.
Egyedül a ram hűtőt nem tudod, felrakni, mert a bordák felélógnak.
Szerintem ez nem olyan nagy gond.
Ha viszont használni szeretnéd, akkor valamilyen ''kocka'' hűtő után kell nézned, aminek a síkja nem lóg be a ram slotok felé.

(#423) petey válasza antikomcsi (#422) üzenetére


petey
tag

ej be kár hogy vizuális típus vagyok :) na sebaj...így is okés köszi

(#424) baresz


baresz
tag

Hi!
Szerintem abszolút csendes a lap az NF4 hűtő a RAM hűtő meg a otes is halk mert a lap nagyon jól szabályozza szinte felesleges kicserélni az NF-et passzívra a Vf700-at hallani a legjobban. előtte azt gondoltam hogy a sok apró ventinek lesz ám hangja de kellemesen csalódtam.
Szerintem jól sikerült lap a Fatal1ty nagyon bejön pedig MSI diamondról váltottam.

-no money no problem-

(#425) antikomcsi válasza baresz (#424) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ja, nekem meg a 8 centis silent blade a leghangosabb.

(#426) Brekk


Brekk
addikt

Az eddig altalam latott legjobb a64es lap az an8. A procim siman ment benne 8X330on (3200+) Es ilyen hasznalat mellett is teljesen csendes maradt. Jol atgondolt felepites, maximum stabilitas jellemzi. Talan nem veletlenul kellett ennyit varni ra, nagyon komoly tervezes van a lap mogott szerintem.
Sajna a heten valszeg megvalok tole notebook csere miatt. Ha valakit erdekel irjon mailt, 2ev garos es max egy honapos a lap, garpapirt tudom adni hozza.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#427) t_ferenc válasza Brekk (#426) üzenetére


t_ferenc
őstag

legalább nem a már sajnos majdnem megszokottá vált nf7 nf8-hoz hasonlító széraibetegségekkel rendelkező tervezés.

[Szerkesztve]

if you fall seven times, stand up eight

(#428) antikomcsi válasza nRu3 (#415) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Itt egy ici-pici tuning, az fsb lett emelve.
everest:
CPU Alaplap Lapkakészlet Memória Olvasási sebesség
Ez a számítógép Abit AN8 / AN8-3rd Eye / Fatal1ty AN8 nForce4 Dual PC3600 DDR 6300 MB/mp
CPU Alaplap Lapkakészlet Memória Írási sebesség
Ez a számítógép Abit AN8 / AN8-3rd Eye / Fatal1ty AN8 nForce4 Dual PC3600 DDR 2493 MB/mp
CPU Alaplap Lapkakészlet Memória CL-RCD-RP-RAS Késleltetés
Ez a számítógép Abit AN8 / AN8-3rd Eye / Fatal1ty AN8 nForce4 Dual PC3600 DDR 2.5-3-3-7 45.9 ns

(#429) antikomcsi válasza antikomcsi (#428) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Az írás már 2500 felett.
3200+ felett is stabil. Kipróbáltam, lenyugodtam, visszaveszem.
Igazán jól tuningolható a lap.

(#430) nRu3 válasza antikomcsi (#428) üzenetére


nRu3
addikt

Nekem a mostani lapomnak jobb a késleltetése :D

Ez a számítógép Asus K8N-E Deluxe nForce3-250Gb PC4000 DDR SDRAM
2.5-3-3-5 43.0 ns

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#431) antikomcsi válasza nRu3 (#430) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

És ha lejebb veszed a memoriát, úgy pc3600-ig? ;]

(#432) nRu3 válasza antikomcsi (#431) üzenetére


nRu3
addikt

ŐŐŐ, pedig az irás olvasást be sem irtam:D

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#433) antikomcsi válasza nRu3 (#432) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Beírhatod, nem leszek féltékeny! :DDD Nekem ez a pár pötty is elég. ;]

(#434) nRu3


nRu3
addikt

Olvasási sebesség
Ez a számítógép Asus K8N-E Deluxe nForce3-250Gb PC4000 DDR SDRAM 3812 MB/mp
Írási sebesség
Ez a számítógép Asus K8N-E Deluxe nForce3-250Gb PC4000 DDR SDRAM 1541 MB/mp
Hát igen , ez van ha nem dual ram van a lapban ,ezért is akkarok lapot cserélni.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#435) antikomcsi válasza nRu3 (#434) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

A kitartás meghozza a gyümölcsét, esetedben a lapot. :)
Én elégedett vagyok vele, biztosan nem cserélem le 2-3 évig. Az új procik is mennek majd benne bios frissítéssel.

(#436) petey válasza antikomcsi (#428) üzenetére


petey
tag

nem rossz eredmények. és ahogy Brekk is írta a 3200-es simán megy benne 8*330on(2.6) azéaz szigorú. :DDD

ps: nem húztad még tovább a lapot?

(#437) antikomcsi válasza petey (#436) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Még nem húztam tovább, nem akarom szétkinozni a memoriákat, majd ha lesznek jobb memoriák, visszatérek a témára.
Egy ilyen minimális húzás is, rendesen megdobja az eredményeket, nekem pedig a mostani tudása bőven elég.
Megyek is a frontra, levezetem a munkahelyi stresszt! :)

(#438) baresz válasza petey (#436) üzenetére


baresz
tag

Én most tesztelgetem a lapot és 9*270 és 10*240 -et próbáltam ment mind kettő simán, az everest eredmények: 7200
2750
42.1

Ki próbálom hogy 8-as szorzóval mennyit megy.Bár a 8*330 az 2640Mhz amihez igen jó 3200-es kell ilyennel én még nem találkoztam 939-es be bár biztos van!

-no money no problem-

(#439) Darken


Darken
aktív tag

Fatal1ty-n ugye nem zörög a venti a chipen?(mint az Nf7-S-eknél...)

http://darken.hu

(#440) antikomcsi válasza Darken (#439) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nekem az nf7 lapokon sem zörgött. Minden lapon, csak a légkavaró fordulatszámáboól fakadó zaj hallatszott.

Én nem használom ezt a hűtőt, de ha használnám akkor nagyon jól szabályozható lenne, különböző feszültség határértékeket lehet beállítani a hőmérséklet függvényében, így beállíthatod a fordulatszámát-->zajszintjét.

(#441) Darken válasza antikomcsi (#440) üzenetére


Darken
aktív tag

hogy hogy nem használod? kikapcsoltad? Nf7-s-en vagy a Fatal1ty-n?
(kicsit lassú vagyok boccs :B)

http://darken.hu

(#442) t_ferenc válasza Darken (#441) üzenetére


t_ferenc
őstag

ha megengeded én is válaszolok.

én ahogy megvettem az an8-as lapot leszedtem az nf4 ventijét bordástól és elindítottam másik alaplapról. leszabályozatlanul volt hangja rendesen, ugyanakkor leszabályozva nem igen lehet észrevenni szerencsére. egyébként azért kaptam le a cuccost, mert az nf8-as lapomon alig volt bepasztázva az nf chip és gondoltam lecsekkolom mi a helyzet az an8-nál. szóval lekaptam és azóta egy sárga zalman borda csücsül a chipen, az oldallapról meg egy 9 centis venti hűti többek közt azt is.

if you fall seven times, stand up eight

(#443) Gaby válasza t_ferenc (#442) üzenetére


Gaby
tag

Miért nem kék borda? A sárga az alap hűtés a zalmannál

XBOX One Gamertag: DEELG

(#444) t_ferenc válasza Gaby (#443) üzenetére


t_ferenc
őstag

mert nekem jobban tetszik a sárga a kéknél és annyira nagy különbség úgy tudom nincs köztük, bár a kék tényleg nagyobb. meg ha szükséges tudok egy ventit is rakni a sárga bordára.

if you fall seven times, stand up eight

(#445) Gaby válasza t_ferenc (#444) üzenetére


Gaby
tag

Ha teszel rá ventit akkor mindegy ha a gyári van rajta. Azért találták ki hogy passzív legyen, hangtalan nem? :DD

XBOX One Gamertag: DEELG

(#446) t_ferenc válasza Gaby (#445) üzenetére


t_ferenc
őstag

ez tény, én csak esetleges megoldásként mondtam. mondjuk extrém tuninghoz.

if you fall seven times, stand up eight

(#447) Don_


Don_
tag

lehet, hogy off bocsi!

Nem tudjátok AN8 Fatal1ty-t mennyiért lehet beszerezni mostanság itthon?

''Minden este gondolkozz el azon, hogy a holnap amitől tegnap féltél, az ma volt''

(#448) Gaby válasza Don_ (#447) üzenetére


Gaby
tag

bruttó: 38.000 Ft

XBOX One Gamertag: DEELG

(#449) antikomcsi válasza Darken (#441) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ahogy már írták passzív bordát raktam fel helyette, 47-es zalmant.
Ez venti nélkül is elég, de ha valaki parázik feltehet az oldallapra, egy 8centis ventit, ami 5V-ról megy, ez már több, mint elég, de ha ez sem elég akkor egy potiról, fel lehet tekerni akár 12V-ra, így már nyugodtan mehet a tuning.

Per pillanat nincs kiegészítő hűtőm, csak a ház elejében lévő silent bladek nyomják befele a levegőt, így most 34 fokos, 25-26 fokos szobában.

(#450) Darken válasza antikomcsi (#449) üzenetére


Darken
aktív tag

ok :)

http://darken.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.