Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) antikomcsi válasza erdoke (#950) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Húha, ez elég rosszúl hangzik.

Kár, hogy nem tudok hozzászólni, még soha nem láttam futó server 2003-at, pedig egy ideje meg is van.

Talán meg kéne próbálni a jó öreg xp-vel, amint olvastam, van hova felrakni.

(#952) erdoke válasza antikomcsi (#951) üzenetére


erdoke
titán

Audio megoldva, a 2003 adott sverziójában alapból le van tiltva...
LAN-on kutakodok.

A legjobb aláírás a héten

(#953) nRu3 válasza erdoke (#952) üzenetére


nRu3
addikt

Hálistenek akkor az egyik hiba elháritva, remélem a LAN-ra is meglesz az elenszer.
sajnos a 2003 nem ismerem igy nem okoskodhatok, de remélhetöleg akkor jó müködö lapot kaptál.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#954) Jaeger


Jaeger
tag

Háj all!

Én is ULTRA vásárlását tervezem, de kicsit elbizonytalanodtam. 3000+ venice-t szánok mellé, és - ami a lényeg - addig húznám amíg a proci tartalékai engedik (az pedig nem 2,4-2,5 GHz).
Különböző források szerint sok (jobb) alaplapban 2,8 gigáig szinte alapfeszen (1,55-1,6v) húzható, alacsony ram időzítések mellett is.
Itt Bővebben: link azonban azt olvastam, hogy ez a lap (bár a biosz rengeteg tuningopciót támogat) az ''igazi'' tuningot a gyakorlatban (legnagyobb csalódottságukra) nem teszi lehetővé.

Ha van ezzel kapcsolatban bármi tapasztalat, nagyon megköszönném, pl. ilyen formában:
Athlon 64 3000+ (venice magos), DFI Lanparty ultra-d
312HTT x 9 (2.8GHz)
1.55v vCore
3.2v vDIMM
2.5-2-2-5 timings for the RAM
4:3 (DDR333) memory ratio & LDT of 3x
(És ez még messze nem a vége ;])


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#955) erdoke válasza nRu3 (#953) üzenetére


erdoke
titán

Másik hiba hardver vagy driver lesz. Azonos beállításokkal egy olcsó, Realtek chipes hálókarival gond nélkül szalad a net, míg az integrált lekapcsol max. egy perc után. XP SP2 és Win2k3 SP1 alatt ugyanúgy. A legfrissebb, 6.66-os nF4 driverrel.

A legjobb aláírás a héten

(#956) erdoke válasza Jaeger (#954) üzenetére


erdoke
titán

Különböző fórumokban azt olvastam, hogy a későbbi BIOS_okkal lényegesen jobb a tuning. Ott ugye 1.3-mal teszteltek, a pillanatnyilag legfrissebb pedig az 1.6-os.

Egyébként ne várj túl sokat a procitól, az itthon forgalomba kerültek már nem a veszettül tuningolható első szériából valók. Az én 3200+ ideiglenes procim is megy 2400 MHz-en alapfeszen, de nem úgy tűnt a pár próba alapján mintha levegővel 2800 MHz fölött is menne.

A legjobb aláírás a héten

(#957) jap válasza erdoke (#955) üzenetére


jap
aktív tag

most mi lesz, én is ilyen lapot akarok venni:O
remélem nem általánosítható ez minden ultra lapra:U

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#958) Alvin_ti4200 válasza erdoke (#955) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én 6.53-mal használom a gépet és nem rosszalkodik a LAN, próbáld ki hátha. Hadrveres tűzfalat használsz? Én nem.

(#959) erdoke válasza Alvin_ti4200 (#958) üzenetére


erdoke
titán

Van hardveres tűzfal a D-Link és a Linksys routeremben is, de a filléres PCI-os hálókártya ki tud rajta menni, az nVidia csili-vili csatolója meg nem?
Szerintem próbáltam vmi korábbi ForceWare verzióval is, ami a lap CD-jén van. Azzal se ment.
Annyiféle beállítási variációt próbáltam, a Realtek kari meg ment pöccre, állítgatás és külön driver nélkül.

A legjobb aláírás a héten

(#960) erdoke válasza jap (#957) üzenetére


erdoke
titán

Eddig mindenkinek ment, akit kérdeztem, úgyhogy valószínűleg kifogtam egy hibás LAN-os példányt. Különösebben nem zavar, elvagyok a 100 Mbites kártyával is, a 3 év gariban majd megoldom valamikor. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#961) petey


petey
tag

na most akkor AN8 Ultra vagy Fatalitty? :DD

(#962) antikomcsi válasza erdoke (#959) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!

A hálózati szoftvercsomagot telepítetted?

Mert azt nem szabad! ;]

Amikor rakod fel az nvidia drivert, és kérdi, hogy akarod e telepíteni, akkor rögtön meg kell tiltani neki. ;]

Tök fölösleg, meg be is hülyül, az sp2 tűzfala, jól megvan a d-linkel, de ha felteszem az nvidia féle hálócsomagot-tűzfalat, megadja magát.

Onnét kezdve nincs internet. :(

(#963) antikomcsi válasza petey (#961) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem vagy ezt, vagy azt vegyél! ;]

Én egyébként a fatal1tyt mondanám, mert megérdemled! :DDD

(#964) erdoke válasza antikomcsi (#962) üzenetére


erdoke
titán

Nem telepítettem, de aztán azzal is próbáltam, igaz kikapcsolt nVidia tűzfallal. Egyik változat se jött be.

A legjobb aláírás a héten

(#965) erdoke válasza petey (#961) üzenetére


erdoke
titán

Ultra vagy Fatal1ty SLI.

A legjobb aláírás a héten

(#966) antikomcsi válasza erdoke (#964) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Elég érdekes, és ugye mindez, még mindig 2003-al?

(#967) petey válasza antikomcsi (#963) üzenetére


petey
tag

meg bizony :))

(#968) petey válasza erdoke (#965) üzenetére


petey
tag

SLI? hát nemtom. gondolkodtam rejta, de jön az ATI Xfire, ahhoz meg olyan lapkakészletes mobo kell. mert ATI X850est vennék...

(#969) erdoke válasza antikomcsi (#966) üzenetére


erdoke
titán

2003 SP1 és XP SP2 alatt is. Olcsó hálókártyával mindkettő alatt tökéletes.
Más: A FanEQ nálatok rendesen működik? Én beállítottam neki a BIOS-ban 60/40 fokot és 10/8 V-ot, utána nem indult a gép, CMOS reset kellett. :F
Valamit félreértetem a működésével kapcsolatban, vagy hibás a lapom?

A legjobb aláírás a héten

(#970) nRu3 válasza erdoke (#969) üzenetére


nRu3
addikt

Mi a legalacsonyabb hömérséklet érték egyébként amitt beálitasz? Pl: cpu 60/40 fokot és 10/8 V, mert a cpu ventinek el kell indulnia igy azt 25fokra kell rakni.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#971) erdoke válasza nRu3 (#970) üzenetére


erdoke
titán

60/40 fokot állítottam be és 10/8 V-ot. 1200 rpm-et a legalacsonyabb fordulatszámnak. Egyébként 35 fok a default beállítás CPU Fan Low-ra.

A legjobb aláírás a héten

(#972) nRu3 válasza erdoke (#971) üzenetére


nRu3
addikt

probáld 25 fokra álitani akkor elindul-e a lap, nekem különbözö lapoknál szenvedés volt ha a proci hömérsékletét nem minimumra raktam ,valamiért jobban szeretik a lapok ha felpörög a venti egyböll.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#973) erdoke válasza nRu3 (#972) üzenetére


erdoke
titán

OK, majd holnap kipróbálom, most nincs kedvem leszedni a gép oldalát, és elemlámpával CMOS-t sütögetni. :D

A legjobb aláírás a héten

(#974) nRu3 válasza erdoke (#973) üzenetére


nRu3
addikt

Na igen a CMOS ,elemkiszedés .....régen csináltam ilyet ezel a lapal de kelett:D

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#975) erdoke válasza nRu3 (#972) üzenetére


erdoke
titán

45/25 fokon, 10/8 V mellett nincs semmi gondja, de ha Win alatt az OCGuru/SoftMenu/FanEQ-ban nyomok a CPU fannak egy ''Optimize''-t, akkor lefagy a Win. :F

A legjobb aláírás a héten

(#976) Alvin_ti4200 válasza erdoke (#969) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem hibás a lapod, nekem is ugyanezt produkálta:( Igaz nekem nem kellett utána CMOS reset, csak ki- meg bekapcsoltam a gépet és visszaállt alapra.

(#977) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Valaki próbálta Win alól állítgatni a feszt/sFSB-t ilyesmit? Lefagy a rendszer vagy műxik vagy nem csinál semmit?

(#978) erdoke válasza Alvin_ti4200 (#977) üzenetére


erdoke
titán

AMikor CL2,5-re állítottam BIOS-ban a RAM-ot, akkor próbáltam ClockGennel. Ment gond nélkül.
Viszont azt nem értem, hogy mit csinál, amikor Auton hagyom a RAM időzítéseit? Lazítja mondjuk 20% tuningnál? Merthogy a TCCD se bír CL2-ben menni 480-on. :F

A legjobb aláírás a héten

(#979) Alvin_ti4200 válasza erdoke (#978) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Jó kérdés. Amúgy én nem ClockGen-re gondoltam, hanem az Abit yGuru Utility-jére.

(#980) nRu3 válasza erdoke (#975) üzenetére


nRu3
addikt

OCGuru/SoftMenu/FanEQ nekem is befagy ,szirénázik a lap össze-vissza, újrainditom és alap értékekel megy minden. Igy én minden beálitást a bios-ban végzek el.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#981) antikomcsi válasza Alvin_ti4200 (#977) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Állítgattam már, és az történik, hogyha olyan értékeket állítottam be amit még bír, akkor gond nélkül át áll arra, ha viszont olyanra állítom amit nem bír akkor rögtön kikapcsol.

Utánna már nem is engedi a guru, hogy belépjek abba a profilba ami hibás volt, míg újra be nem állítom.

Viszont érdekes, hogy 15-ös biossal, néhány másodperc után ''kisütötte'' magát és alapon elindult, de a 16-os biossal át kell jumperelni.

(#982) Alvin_ti4200 válasza antikomcsi (#981) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Igen én is próbálgattam (persze csak azt amit bír) és tényleg állítja frankón az FSB-t meg a feszt is.

(#983) antikomcsi válasza Alvin_ti4200 (#982) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezek hálisten szuperálnak frankón, de mivel telhetetlen vagyok nem tudsz ''valami jót'', amivel az időzítésekbe is bele lehetne babrálni, win alól?

(#984) Alvin_ti4200 válasza antikomcsi (#983) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hát azt nem igazán:( Amúgy a CPU és RAM fesz finomhangolása (mV-okban) se Windows alól se BIOS alól nem működik. Pontosabban nem változik hiába állítasz be bármit.

(#985) erdoke válasza antikomcsi (#983) üzenetére


erdoke
titán

Tehát ha jól értem, előbb átállítom Win alatt a RAM-ot 2,5-3-3-10-re, majd WIn alatt rángatom a HT-t meg a feszt? Így ennek semmi értelme, ha már a BIOS adott részében vagyok, beállítom ezeket is, nem? Win alatti tuning...:P

A legjobb aláírás a héten

(#986) Alvin_ti4200 válasza erdoke (#985) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Na igen, az oprendszer megerőszakolása:D

(#987) antikomcsi válasza erdoke (#985) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem tuning, csak lustaság!;]

Hogy ne kelljen mindig megvárni azt a fél percet, hogy felálljon a rendszer. ;]

Beállítanám én biosban, csak előtte megnézném, hogy a ratyi kingmaxok mit bírnak, mert sajnos ez a leggyengébb láncszem4 :DDD

(#988) t_ferenc


t_ferenc
őstag

bár sztem szép dolog ez a win alatti tuning, de ahogy eddig tapasztaltam a bios alatti állítgatást nem helyettesíti semmi. nekem még nagyon nem jött be a win alatti tuning - oc guru -, viszont ugyanazokat az értékeket simán viszi a gép, ha biosban állítom be.

if you fall seven times, stand up eight

(#989) antikomcsi válasza t_ferenc (#988) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem win alatti tuningról van szó, csupán arról, hogy van e olyan jól müködő program, amivel memória időzítést lehet állítani win alól.

(#990) nRu3


nRu3
addikt

A következö lépés már az lesz nektek hogy távirányitoval akarjátok tuningolni fotelbol ülve:P

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#991) t_ferenc válasza antikomcsi (#989) üzenetére


t_ferenc
őstag

ja, értem. nekem is csak azokat az időzítéseket engedte meg win alatt, amit tutira tud a mem.

if you fall seven times, stand up eight

(#992) t_ferenc válasza nRu3 (#990) üzenetére


t_ferenc
őstag

az ötlet nem rossz. :D

if you fall seven times, stand up eight

(#993) cudar07


cudar07
senior tag

sziasztok
én is ilyet akarok venni :)

(#994) nRu3 válasza cudar07 (#993) üzenetére


nRu3
addikt

vegyél:DDD

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#995) t_ferenc válasza cudar07 (#993) üzenetére


t_ferenc
őstag

jaja, vegyél. :)

if you fall seven times, stand up eight

(#996) #65675776 válasza antikomcsi (#989) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Central Brain Identifier lehetőséget ad rá.

(#997) antikomcsi válasza nRu3 (#990) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ahh, hol van az már............ ;]

(#998) nRu3 válasza antikomcsi (#997) üzenetére


nRu3
addikt

Juj így levagyok maradva technikailag:O akkor mi a jelen és jövő :U

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#999) antikomcsi válasza nRu3 (#998) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Jelenleg agyhullámokkal állítjuk be a biost, és a jövőban azt szeretnénk elérni, hogy mindezt tv nézés közben lehessen megtenni. ;]

(#1000) nRu3 válasza antikomcsi (#999) üzenetére


nRu3
addikt

Gondoltam;]

És tied lehet az 1000. belepiszkitás ebbe a totyikba:R

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.