Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) morfajet


morfajet
csendes tag

Sziasztok!

Gépvásárlás előtt állok,és alaplap ügyében tanácstalan vagyok.Szeretném a gépemet tuningolni,persze csak ésszerű keretek közt,léghűtésben gondolkozom..A proc A64 3200+ lenne, a ram 1 giga samsung 667 Mhz-en.Tuning/stabilitás szempontjából szerintetek melyiket vegyem meg a köv. lapok közül:
gigabyte k8nf 9
abit a8n fatality
abit av8 3rd eye
msi k8n neo 4 f
dfi lanparty ut nf4

Bár olvastam róluk ezt-azt,de szeretném kikérni a véleményeteket,akik használnak is ilyet..

(#452) Darken


Darken
aktív tag

Abit Fatal1ty vagy MSI K8N Neo4 Platinum vagy ASUS A8N SLI-Delux?

please help

http://darken.hu

(#453) nRu3 válasza Darken (#452) üzenetére


nRu3
addikt

Ez egy jó kérdés, minhárom lap jó, csúcs lapok lennének , de ez mivel abit-os topic igy a helyes válasz itt az Abit AN( fatal1ty

de ha nagyon ráérsz ezen az oldalon tanulmányozd átt a lpoknak a tesztjeit:) és akkor talán tudsz dönteni ,ha nem zavarosz bele a sok eredményben
Bővebben: link

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#454) baresz válasza Darken (#452) üzenetére


baresz
tag

Szerintem Abit !
Volt MSI diamondom meg Asus-om de az Abit a legjobb,szerintem!

-no money no problem-

(#455) Darken válasza nRu3 (#453) üzenetére


Darken
aktív tag

oké, kösz
azért járnak ide nem abitosok is :)

http://darken.hu

(#456) Darken


Darken
aktív tag

ja igen azt kérdezném, a Fatal1ty tulajoktól, hogy kiszerelésben az IDE kábél kör alakú, vagy szokásos?

http://darken.hu

(#457) nRu3 válasza Darken (#456) üzenetére


nRu3
addikt

Én még nem vagyok tulaja a lapnak de bizti hogy ez van benne:)
Bővebben: link

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#458) antikomcsi válasza Darken (#456) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Egy darab ata 66-133, és egy darab fdd csőkábel van a dobozban.

(#459) Darken válasza antikomcsi (#458) üzenetére


Darken
aktív tag

ejha, nem rossz, asszem ilyet fogok venni :)

http://darken.hu

(#460) Gaby válasza Darken (#459) üzenetére


Gaby
tag

Én is, csak várom az intel 64 bitet hátha lenyomja az árakat, és meg a venice magot is várom, június 5-én rendelem is

XBOX One Gamertag: DEELG

(#461) nRu3 válasza Gaby (#460) üzenetére


nRu3
addikt

Én is a venice magos procira várok csak amire ide érnek hozánk és kapni lehet a mostani newcastle-winchester magos procik helyet .....,

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#462) Gaby


Gaby
tag

Melyik zalman jó a Fatal1tyre ? Zalman 7000 CU vagy Zalman 7700 CU ?? a Zalman oldalán nem látom hogy írná

XBOX One Gamertag: DEELG

(#463) nRu3 válasza Gaby (#462) üzenetére


nRu3
addikt

Bővebben: link

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#464) t_ferenc


t_ferenc
őstag

csőváz mindenkiek!

értetlenül állok egy probléma előtt.

itt az én isteni an8-as lapom benne egy 3000+-os procival, ami állat módjára húzható. megvettem a kingmax hardcore dd500-as ramjaimat (4x256mb), amelyek futnak is dd500-on. viszont nem értem, miért nem tudom visszaosztani a ram órajelét mondjuk dd333-ra ddr400 helyett? :F így ugye jóval magasabb cpu órajelet tudnék elérni. vagy elég csak a szorzót állítanom? ettől ugyan magasabb lesz az fsb, meg a ram órajele is, de a cpu-é nem.

segítsetek légyszi.

if you fall seven times, stand up eight

(#465) Darken válasza nRu3 (#463) üzenetére


Darken
aktív tag

Kösz. Ez engem is érdekelt.

http://darken.hu

(#466) Gaby válasza nRu3 (#463) üzenetére


Gaby
tag

köszike

XBOX One Gamertag: DEELG

(#467) t_ferenc válasza t_ferenc (#464) üzenetére


t_ferenc
őstag

tud valaki okosat mondani nekem?

if you fall seven times, stand up eight

(#468) Rover623 válasza t_ferenc (#467) üzenetére


Rover623
félisten

Everest topic-ban...:U

primus inter pares

(#469) t_ferenc válasza Rover623 (#468) üzenetére


t_ferenc
őstag

én már próbálkoznék mindenhol. ez everest topicba csak azért írtam, mert ott mindenki olyan ''ramokos''. bocs.

if you fall seven times, stand up eight

(#470) antikomcsi válasza t_ferenc (#464) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Szia!

Bőven elég lenne Neked, szerintem a 8x250. Memóriára max feszültség, a procinak is adjál vagy 1.5V-ot, és ne felejtsd el visszavenni a HT frequency-t, különben behal.

Így van egy 3200+os procid 3000+-os árban, és elég jó everest eredményeket érhetsz el, ha ez a cél.

Bár én alapon hajtom pillanatnyilag, és nincs olyan alkalmazás amivel nem bírkózik meg. Teljesen fölösleges széthúzni a géped, hacsak nem akarsz atomrobbanást szimulálni.

(#471) Rover623 válasza t_ferenc (#469) üzenetére


Rover623
félisten

''Csakazértis'' a ''ramokos'' totyikban válaszoltam neked...:)

primus inter pares

(#472) nRu3 válasza morfajet (#451) üzenetére


nRu3
addikt

Ma volt szerencsém látni tuning közben dfi lanparty ut nf4 lapot, simán felhuzták az fsb 300fsb-re atom stabilan ment is , le is futatak minden teszteket jó eredményekel, de maradok az abit lapnál én mégis azt veszek.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#473) t_ferenc válasza Rover623 (#471) üzenetére


t_ferenc
őstag

ok :D

if you fall seven times, stand up eight

(#474) t_ferenc válasza antikomcsi (#470) üzenetére


t_ferenc
őstag

ezt vágom, de nekem azzal van gondom, hogy nem tudom aszinkron módban futtatni a ramot és a cpu-t.

if you fall seven times, stand up eight

(#475) t_ferenc válasza nRu3 (#472) üzenetére


t_ferenc
őstag

nekek is ment már 300-as fsb-n az an8.

if you fall seven times, stand up eight

(#476) nRu3 válasza t_ferenc (#475) üzenetére


nRu3
addikt

nekem még sajnos nincs még meg a lap , de ez már csak idő kérdése, de nálam nem fog 300fsb-t menni , csak 250-re rakom:U

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#477) t_ferenc válasza nRu3 (#476) üzenetére


t_ferenc
őstag

okés, ahogy érzed. :C

if you fall seven times, stand up eight

(#478) antikomcsi válasza t_ferenc (#474) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

És az miért baj?
Egyébként, hogy ment a memoria, 300fsb melett? 600-on mentek a kingmax-ok?:F
Ha igen szerencsés, nekem a kingmax-okban nincs ennyi tartalék.

(#479) t_ferenc válasza antikomcsi (#478) üzenetére


t_ferenc
őstag

ezt már sok helyen leírtam, de mindegy:

300-as fsb mellet a ramjaim NEM szinkronban mentek a cpu-val, hanem visszaosztva asszem ddr266-ra, de lehet még lejjebb. egyébként ezt a kérdést fel sem tetted volna, ha elolvasnád, mi most a gondom a kingmax ramjaimmal. nem tudom a ram és a cpu arányát állítani, CSAK szinkronban futnak. ja, és ez azért baj, mert így nem tudok olyan magas fsb-t elérni, amilyet szeretnék.

[Szerkesztve]

if you fall seven times, stand up eight

(#480) antikomcsi válasza t_ferenc (#479) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Szia!

Az volt a bajod, hogy nem ment asszinkronban a ramod 333-on, bár nem értem, hogy miért kéne úgy mennie, és azt se hogy 300fsb-nél miért használsz ddr266-os memoria frekvenciát?
És valóban nem értelek:
''a ramjaim NEM szinkronban mentek a cpu-val, hanem visszaosztva asszem ddr266-ra'' majd
''nem tudom a ram és a cpu arányát állítani, CSAK szinkronban futnak''

Másfelől kérdezném, hogy milyen fsb-t akarsz elérni? Főleg ha a memóriákat vissza akarod állítani 333-ra? Aminek semmi értelme. 500-as memóriát miért járatnál 333-on?
Viszont nem akarok semmi rosszat, de kezdem azt hinni, hogy te sem tudod, mit akarsz.
Az azért megkérdezném még, hogy az aláírásodban szereplő modult, hogy tudtad így beállítani? ''ddr500 kingmax hardcore (4/4/4/8 2T)''
CAS beállítása csak 3 értékben lehetséges 2-2.5-3, így a 4-4-4-8 előtt is értetlenül állok.
Plusz még szerintem mindig célszerű az 1T-s beállításból kihozni, amit lehet, és az fsb emelése 300 felé semmit nem ér ha a memóriák nem követik, 300 as front side busnak semmi, de semmi értelme 333-as ddr frekvencia mellett.

Ne haragudj, de sajnos nem értem, hogy mit szeretnél, és hogy mi a problémád.

(#481) t_ferenc válasza antikomcsi (#480) üzenetére


t_ferenc
őstag

hali! :D

na akkor szép sorjában.

''Az volt a bajod, hogy nem ment asszinkronban a ramod 333-on, bár nem értem, hogy miért kéne úgy mennie, és azt se hogy 300fsb-nél miért használsz ddr266-os memoria frekvenciát?''

nekem alapvetően az a bajom, hogy nem tűnnek kompatibilisnek a kingmax ramjaim az an8-as lappal. azért szeretném a cpu:dram arányt állítni, hogy magasabb fsb-t tudjak elérni, de ezt a kingmax ramokkal nem tudom megtenni valamiért. ha beállítom a ddr333-at a ramoknak egyszerűen nem bootol be a gép. :F


''a ramjaim NEM szinkronban mentek a cpu-val, hanem visszaosztva asszem ddr266-ra'' majd ''nem tudom a ram és a cpu arányát állítani, CSAK szinkronban futnak''

korábban infineon ramjaim voltak, amelyek minden gond nélkül működtek ddr333-ra állítva, így még magasabb fsb mellett sem fog kifulladni a ram. ez ugye a tuningolás alapja ismereteim szerint. mostani kingmax ramjaim viszont már nem hajlandóak asszinkronban futni a procival valamiért és nem fogom föl miért. még nagyobb tuning reményében vettem őket ugyanis, de eddig nekem nem jöttek be. mellesleg ai7-es lapban tökéltesen működnek, tehát nem a ramokkal van a gond, hanem valamilyen kompatibilitási gond lesz.


az aláírásomat már javítottam, elírtam. (3/4/4/8 2T). auto és by speed álláson is. ez másik lapban nem így volt, csak ebben az an8-asban. ha pedig állítani akarom a cl értékét, egyszerűen be sem bootol a gép. és a 2T-s ciommand rate-t sem én állítottam, hanem az alaplap magától. ha megváltoztatom 1T-re, akkor megintcsak nem bootol a gép.

sikerült már kifejtenem mi is a gondom?

if you fall seven times, stand up eight

(#482) Gaby


Gaby
tag

Megbízható a Fatal1tyn az a rengeteg venti? nem döglenek be hamar?

XBOX One Gamertag: DEELG

(#483) antikomcsi válasza t_ferenc (#481) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Szasz.

Este csináltam pár tesztet fatal1ty an8-al és 2x512 kingmax memóriával. Eredménye 5-6 bios reset! :DDD

Igazából arra jutottam, hogy nem a legjobbak ehhez a laphoz, de vannak jó beállítások is, a legjobb legstabilabb, nekem a ddr400 és ddr 433.


Ha külön járatnád a cpu-tól, akkor azt javallom, próbáld ddr 400-on.
Sajnos nállam a feszültség emelése mindenképpen szükséges, a memóriáknak 2.75-2.8V kellett. A beállítások 2.5-3-3-7-en stabilabbak, mint a gyári 2.5-4-4-8-on alapfesznél.
Tedd by speed-re, hogy bejöjjenek a gyári beállítások, aztán állítsd át ddr400-ra, az időzítést pedig 2,5-3-3-7 re. A többi értéket, ahol lehet vedd fel a 2-eseket 3-asra, ahol 2 a legnagyobb ott persze az marad. És manuálisan 1T-vel próbáld.

Ez volt nekem betonstabil cas érték változtatás magában pl2.5-ről 3-ra, már halált okozhatott. Ha a cas-t megváltoztatod, a többi paramétert is kell, de ezt még nem néztem.

Illetve mivel nem az én zsebemre megy a dolog :D , próbáld becserélni a memokat 600-as A-datákra, és szinkronban hajtani 300-as fsb-mellett.

(#484) antikomcsi válasza Gaby (#482) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Egyenlőre, még be sem kapcsoltak! :DDD
Úgyhogy szerintem sokáig fogják bírni.

(#485) Gaby válasza antikomcsi (#484) üzenetére


Gaby
tag

Szia!

Akkor ezek elvileg nem is mennek, csak ha túlhevűl akkor kapcsolnak be?

[kép]

XBOX One Gamertag: DEELG

(#486) donw3ga válasza Gaby (#485) üzenetére


donw3ga
senior tag

Hőmérséklettől függően kapcsol be az OTES, amit a bios-ban beállíthatsz!

(#487) Gaby válasza antikomcsi (#484) üzenetére


Gaby
tag

Továbbá segíthetnél a konfigomban!

Ezek lennének:

ABIT AN8 Fatal1ty
AMD 64 Socket 939, 3200+ dobozos vagy vegyek ebből csak 3000+ -t?
2 x 512 MB PC3200 400MHz Samsung
ATI HIS ExcalibuR Radeon X800 256/256MB (PCI Express)
Casetek CK 1020-5C (Már megvettem)
Samsung 160GB 8MB SATA (Már megvettem)
Samsung 1,44MB (Már megvettem)
Samsung TS-H552U (Már megvettem)
Samsung 710T (Már megvettem)
Genius NetScroll + Superior (Már megvettem)
Genius SlimStar (Már megvettem)


+ majd zalman 7000CU
+ majd zalman zm-f1 és zm-f2

Elég ehez egy Chieftec 420W Dual Fan ATX 12V 2.0 ? (Már megvettem)

És jó konfig ez?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

XBOX One Gamertag: DEELG

(#488) donw3ga válasza nRu3 (#472) üzenetére


donw3ga
senior tag

az an8 bírja a 410 fsb-t!
[kép]

[Szerkesztve]

(#489) Gaby


Gaby
tag

ehez a laphoz nincs pci foglalatba helyezhető com1 ?

XBOX One Gamertag: DEELG

(#490) antikomcsi válasza Gaby (#487) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Szia!

Nyugodtan veheted a 3200+ procit, ha van rá keret, legalább lesz 10-es szorzód is.
A cpu hűtőnél ha már ilyet veszel, akkor inkább nagyobb borda+ nagyobb lapát vagyis 7700Cu, a ram hűtő ígyse, úgyse fér el. De nem is olyan fontos.
A ház szép, csak nem célravezető, kicsit hangos lesz, tele van 8 és 9 centis ventikkel. Egy 12 centis venti ugyanakkora fordulaton 2.25x több levegőt szállít, tehát fele akkora fordulaton is többet szállít, mint egy 8 centis, és hangtalan. Ez már mindegy, de casetek házból célszerű lett volna olyat választani, ahol elől-hátúl 1-1 12centis venti hely van, jobb és halkabb. Ha ezek a ventik mind mennek, majd akkor az nf4 hűtőt is hagyhatod, nem azt fogod hallani. És az otesek is mehetnek 3500-3800-as fordulaton még elviselhető a hangjuk, 6000-nél már nem annyira.
Táp bőven elég ne aggódj, nem lesz vele gond.

Igen jó konfig, sok tartalékkal, nem lesz vele gond.
Én ugyan asus en6600gt-t választottam, hozzá, mert nekem ez bőven elég, és jó árban, megy, azonkívűl remekűl húzható az 1.6ns-os ramoknak köszönhetően, és a gpu is autómata észlelésen 570-re áll be a gyári 500MHz helyett.
Szerintem a játékokban nincs akkora kölönbség, hogy megérné egy dupla árú vga, hacsak valakinek, nem a 3dmark eredmény a legfontosabb.

(#491) antikomcsi válasza Gaby (#489) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

A dobozban nincs hozzá, de szerintem ne is erőltesd ezt a com portos dolgot, lassú is, elavult is, fölösleges is.
Én is csak a telefonhoz használtam régen, de borzasztó lassú volt, érdemes inkább usb 2.0 csatolófelületet használni.

(#492) Darken válasza Gaby (#487) üzenetére


Darken
aktív tag

Alap config :)
Nálam is hasonló(alalap, proci tervezve, ramok már megvannak). vga: 6600GT van tervezve. Házon gondolkodom nagyon, nem tudok választani, bár tudom ez nem az a topic :)

(ja én Chieftec 410W 12 cm tápot választok)

http://darken.hu

(#493) Gaby


Gaby
tag

Köszönöm a válaszokat!

Már csak azt nem tudom hogy 3000+ vagy 3200+ legyen

de a 3200+ lesz valószínűleg, nagyon tetszik a Fatal1ty nem akarom kihagyni

[Szerkesztve]

XBOX One Gamertag: DEELG

(#494) Gaby


Gaby
tag

Még egy kérédés, ekkor a házam

Case Dimensions 558 x 219 x 477 mm (DxWxH)

ebbe bele fér a lap bőven ugye meg a 7700CU :DD ?

A lap mérete ATX form factor 305 x 245mm

XBOX One Gamertag: DEELG

(#495) Gaby


Gaby
tag

Antikomcsi nincs véletlen a géped belsejéről kép? lap + zalman stab, megnézném, e-mailomra is küldheted ha itt nem publikus, köszike

XBOX One Gamertag: DEELG

(#496) Hun'reeth válasza donw3ga (#488) üzenetére


Hun'reeth
őstag

:C:C :R

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#497) Darken válasza Gaby (#494) üzenetére


Darken
aktív tag

egyszer már leírta, hogy még alapon sem nyúlik túl a 7700-as, így tuti befér minden, főként ahogy nézem jó magas a házad

http://darken.hu

(#498) Gaby válasza Darken (#497) üzenetére


Gaby
tag

köszike

XBOX One Gamertag: DEELG

(#499) t_ferenc válasza antikomcsi (#483) üzenetére


t_ferenc
őstag

okés nagyon köszi a segítséged! :R

kipróbálgatom őket. egyébként már folyamatban az adata-s csere. :D

[Szerkesztve]

if you fall seven times, stand up eight

(#500) nRu3 válasza donw3ga (#488) üzenetére


nRu3
addikt

szép:Y:R:C

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.