Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Steven válasza t-shirt (#2000) üzenetére


Steven
addikt

igazábol semmi értelme
a lényeg hogy win alol lehet tuningolni ,ventit szabályoszni meg ilyenek ua mint biosban:) csak win alol a sok hülyének kitalálták:D


Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#2002) DewiL válasza t-shirt (#2000) üzenetére


DewiL
senior tag

igen hasznos szerintem
egyébként az AN8 a tuning lap a KN8 a sima NEM tuning lap

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#2003) Steven válasza t-shirt (#2000) üzenetére


Steven
addikt

én a helyedben a feszt nézném meg !
pl an8 ultrában a voltok max:
ram : 3,4
chipset 1,8
proci 1,75
ht 1,35


nézd meg hogy a másik lapnak milyen értékei vannak!

Ha ezt ki deríted akkor az már mutat egy képet hogy mennire gondolja komolyana túlhatjást:)

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#2004) Broome


Broome
csendes tag

Alaplapvásárlás elött állok, mert a sulinetben lecsusztam róla. Az egyik ismerősöm a következő 2 alaplapot ajánlotta:
- Abit AN8 Ultra Nforce4 S939/PCIe, Silent-Otes
- Gigabyte GA-K8N Ultra9 Nforce4 Ultra
Melyiket miért v miért ne.
Fontos, hogy halk és stabil legyen (húzni egyenlőre nem tervezem).
Én az ABIT felé húzok, de befolyásolható vagyok.

--=Ha megnövök, meghálálom=--

(#2005) Steven válasza Broome (#2004) üzenetére


Steven
addikt

Halk egyértelműen ABIT
stbilitás : mindkettő stabil
Hang : az atinál egy adudio max kártya kivezetés van magyarul nem veszi fel a zajokat az alaplaprol (ez főleg tuing alatt fontos) magyaru tisztább és szebb hang

többi kb mindkét lapnál ugyanaz


TUNING amit nem akarsz egyértelműen csak abit !!!
ha több pénzed van akkor DFI!:)

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#2006) Broome válasza Steven (#2005) üzenetére


Broome
csendes tag

Köszi, valószinüleg már csak kis idő kérdése és belépek az ABIT AN8 tulajok táborába.

--=Ha megnövök, meghálálom=--

(#2007) Steven válasza Broome (#2006) üzenetére


Steven
addikt

jól teszed !:)
én 900mhzet huzok a procimon és most igy 4300+ a procim teljesítménye
szerintem jó kis lap ez:D
és full stabil!
hang az kibaszott jó ha felveszem maxra a hangot és görgetem az egeret full nem ad ki a hangot ellentétben más integrált cuccokkal rossz a tapasztalatom:(

és venti nélkül hütésnél nincs halkabb az meg egyértelmű:)

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#2008) #65675776 válasza Steven (#2003) üzenetére


#65675776
törölt tag

A procinak lehet 1,85-öt is adni.

(#2009) Broome


Broome
csendes tag

Mennyire rizikós 1 éves garival venni AN8 Ultrát?
Megbízható?
Gyors válasz kellene.

--=Ha megnövök, meghálálom=--

(#2010) Steven válasza #65675776 (#2008) üzenetére


Steven
addikt

volt moddal?

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#2011) Steven válasza Broome (#2009) üzenetére


Steven
addikt

persze hogy megbízható!
Manapság melyik lap nem az?

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#2012) #65675776 válasza Steven (#2010) üzenetére


#65675776
törölt tag

1.7 vagy 1.8-as BIOS-szal. De lehet a korábbiakkal is engedte.

[Szerkesztve]

(#2013) Steven válasza #65675776 (#2012) üzenetére


Steven
addikt

akkor neked valami spéci lapod lehet vagy nem vágom
az enyém AN8 ultra (V1.0 nemtok rola hgoy van más bár lehet)
szoval én 1.5 biostol felfelé mindet ki probáltam és egyel sem lehetett 1,75 nél többet adni!



Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#2014) #65675776 válasza Steven (#2013) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az enyém is 1.0, fasza felülmatricázott példány.

Már úgy érted a BIOS-ban sem jelent meg az 1,85V?

[Szerkesztve]

(#2015) Steven válasza #65675776 (#2014) üzenetére


Steven
addikt

jah és szerimtem mindenkié matricázott:D
és haveromnak ua ez van csak sli be és neki sem:/
sőt igy hallottam mindenkinél igy van akkor a tied valami torz szülőtt:D

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#2016) t-shirt


t-shirt
veterán

Mit jelent ez a felül matricázott dolog?

(#2017) Steven válasza t-shirt (#2016) üzenetére


Steven
addikt

semmit ne ilyedj meg csak mindegyik abit lapon matricával jelzik milyen tipus nincs rá festve
ennyi!

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#2018) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Hali!
Valaki megtudna mondani hogy az AN8 Ultra + AudioMax-nak milyen a hangja, mondjuk 1 live-val osszehasonlitva?

hmm...

(#2019) Achill3uS válasza Kiskutya (#2018) üzenetére


Achill3uS
veterán

Sztem állatijó hangja van, live minőség simán megvan, amúgyis 7.1 ;)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#2020) Kiskutya válasza Achill3uS (#2019) üzenetére


Kiskutya
veterán

THX

hmm...

(#2021) arpi6k válasza Kiskutya (#2018) üzenetére


arpi6k
addikt

Itt van egy teszt:[link]

Intel & ATI

(#2022) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Koszi

hmm...

(#2023) Rob_Taylor válasza Steven (#1993) üzenetére


Rob_Taylor
tag

Hello!

Kipróbáltam amit mondtál Steven. Azaz beállítottam az egyes latency-ket meg az fsb-t 233-ra, adtam a memnek 2,7V-ot 2,6 helyett mert az adatlapjában az volt ,hogy ez fölé a Supertalent-et ne nagyon , hát betartottam, HT-t először 3-ra tettem. NEM ment , 4sec-enként indult újra a gép. Teljes kudarc. :O Aztán visszatettem 4-re BIOS reset után , hát ugyanaz. Vissza mindent defaultra 3000+ -os proci ugye 9x200MHz 1800-on , memfeszt vissza 2,6-ra , DRAM-ot By SPD-re. És megnéztem a végre elinduló rendszer alatt :) az Everest-ben ,hogy mit ír , hátha ki lehet csempészni valami okosságot akár a memteszt résznél , hogy más mit állított a CL-RCD-RP-RAS latency-kre vagy bármit. Elsőre semmit nem vettem észre aztán egyszer csak megláttam azt ,hogy a memória tulajdonságoknál ott van ,hogy SPD almenü és ott olvastam egy ilyet:

(232) 3.0-5-5-8
(200) 2.5-4-4-7

232 ??????

Na fogtam magam és az FSB-t nem 233-ra tettem hanem 232-re és a latency-ket meg 3.0-5-5-8 -ra és láss csodát megy mint a kisangyal 466MHz-en (2x233 ill. 2x232 = 464MHz) a memória. Most a CPU 9x232 = 2088-on megy 1800 helyett viszont érdekes módon a Rendszer 2.09GHz-et ír ki az Everest pedig 2100MHz-et ír. Ami még mindíg érdekelne ,hogy ez a bizonyos CL-RCD-RP-RAS számok egészen pontosan minek a rövidítései és mit befolyásol nagyvonalakban, gondolok itt olyanra ,hogy tapasztalat útján ha mittomén 5-ről visszatette valaki 4-re akkor monnyuk gyorsabban ugrott Mario a teknősre :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2024) Rob_Taylor válasza Steven (#1993) üzenetére


Rob_Taylor
tag

De legalább működik! :P

[Szerkesztve]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2025) t-shirt


t-shirt
veterán

Még egy láma kérdés ugye ezekben a lapokban is lehet fixálni a PCI ferkit.
szinte biztos vagyok benne hogy igen de azért megkérdezem

(#2026) t-shirt válasza Rob_Taylor (#2023) üzenetére


t-shirt
veterán

Biztos nem a 232 és 233 közti különbségen múlt a dolog, inkább a cl értékeken.

[Szerkesztve]

(#2027) Rob_Taylor válasza t-shirt (#2026) üzenetére


Rob_Taylor
tag

Szia
Biztos nem , mert kipróbáltam úgy ,hogy By SPD-re raktam a memóriát és csak a CPU fsb-t állítottam 233-ra. Ha minden ugyanezzel a cl-ekkel ment de 233 fsb-vel akkor semmi nem indult el , BIOS sípolt stb. Amint 232-re raktam az fsb-t a memóriát hagytam a saját default értékein akkor faszán elindult magasabb órajelen. És a cl-eket csak utánna állítottam kisebbekre , most 2.5-3-3-7 -en megy 466MHz-en ami ugye most 464MHz valójában.

[Szerkesztve]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2028) Kriszcso.


Kriszcso.
csendes tag

Hi all! Meg tudja vki mondani nekem hogy mi az a SYS és a PWM hőmérséklet? Meg azt hogy mit kell beállítani a biosban referencia hőmérsékletnek a chipsethez? Valamelyiket a kettő közül?

ha a térdünk visszafelé hajlana, milyen alakú lenne a szék?

(#2029) Steven válasza t-shirt (#2025) üzenetére


Steven
addikt

igen, jól gondoltad lehet ,szerintem már minden új lapban alap ;)

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#2030) Steven válasza Kriszcso. (#2028) üzenetére


Steven
addikt

sys az biztos hogy az alaplaőp 40 -45 fokig szerintem nem para


pwm az szerintem a táp de nem akarok hülyeséget mondani...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#2031) t-shirt válasza Steven (#2029) üzenetére


t-shirt
veterán

nem volt még AMD-m ezért lámázok itt :D
most készülök megnézni milyen is egy ilyen

(#2032) Steven válasza t-shirt (#2031) üzenetére


Steven
addikt

nézd meg a konfigomat igy már jól hasít:D

Amugy vegyél fullos ramokat és tunig procit csak ugy jó ,vagy 3800+ vagy annál jobbat ha van pénzed:)

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#2033) Match


Match
tag

ziasztok.A gepem kapcsol ki,azt irja,hogy a proci homerseklet tul magas.54 foknal kapcsol ki,nem hiszem,hogy ez lenne a problema.Tan tap problemam van vagy....?
Valaki tud segiteni? :R

Minek inni és vezetni? Ha lehet szívni és repülni...

(#2034) t-shirt válasza Steven (#2032) üzenetére


t-shirt
veterán

Megnézheted te is az én konfigomat :D az is jól megy. Igazából csak a kiváncsiság miatt lesz A64.

Fullus ramok szerintem már vannak 566-os A-DATA ami elvileg megy 600-on (samsung TCCD) a procit még nem tudom mi lesz, de jó lenne valami komolyabb darabot összeszedni.

(#2035) stargazer


stargazer
senior tag

hi!

a napokban meglett a mostani konfigom, és ezzel az alaplappal kapcsolatban vagy lehet hogy ez nem is alaplap téma hanem memória, de azért hátha:

beraktam egymás mellé az első és a második slotba egy-egy 1gb-os twinmos ramot, mindkettő pc3200 azaz ddr400. csakhogy az egyik cl2,5-3-3-8 a másik meg cl3-4-4-8

namost nem nagyon vagyok tisztában vele hogy ez gond-e és ha igen mekkora. ebben szeretném a segitségeteket kérni. az a fura hogy a gép alapbol ugy állitja be hogy ddr200 vagy mi. vagyis 200mhz-re teszi, amit az everest is alátámaszt mert pc1600-nak titulálja a duál szettet. próbálgattam több kompoziciót. egyszer az egyiket egyszer a másikat tettem az első slotba, próbáltam őket ugy is hogy csak külön külön de akkor 64bitesnek jelezte a memóriát a deszka. ezen az alaplapon nem lehet külön-külön állitani a memóriákat? csak egyféle beállitással tud menni az összes memória függetlenül attól hogy hány van belőlük? na egyszó mint száz a gép duálban 128 bit, 1T és cl2,5 ddr200-at ir ki automata beállitáson is by spd-n is. nem teszi ez tönkre a cl3-as memóriát? na mindenesetre én nem voltam elégedett a 3000 körüli mem olvasási sebességgel (everest) meg a 1100 körüli írásival, így fogtam és csak annyit de beállitottam hogy ddr400 legyen minden más auto-n. ekkor kiirta ugyanazt a boot-nál csak ddr400-zal. erre az olvasási sebesség felment 5500 körülire? az írási meg 2000 körülire.namost ez nem cseszi szét a memóriát? van egy olyan érzésem hogy ez nem éppen az optimális beállitás.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#2036) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Semmi :DDD :B

[Szerkesztve]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2037) stargazer válasza Match (#2033) üzenetére


stargazer
senior tag

54 fok még sztem abszolút nem magas az alaplapn kicsit alacsonyra van állítva a túlmelegedés elleni védelem. állítsd nyugodtan feljebb a biosban. aztán lehet hogy valam imás van a dologban de egy próbát megér

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#2038) antikomcsi válasza stargazer (#2035) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Szia!

Miért, mlyik lapon lehet külön-külön állítani a memót? :F

Egyébként semmi baja nem lesz, ezek már kezdenek normális értékek lenni.

Próbálj valami normális időzítést adni neki, hátha megy.

Adj a memóknak 2.7-2.8V-ot, és rakd ddr400-ra 2.5-3-3-7-re. Hátha megy így.

Ha nem megy akkor próbáld a gyengébb memóriához hangolni az egészet.

Szerintem azért 3-3-3-7-et illene mennie.

(#2039) nRu3 válasza t-shirt (#2034) üzenetére


nRu3
addikt

A ram az tökéletes is lesz ,ezek az amd-k szeretik az a-datakat, de a procit mostanában nehéz lesz jót kifogni amitt jól lehet hózni is :U ha lesz rá lehetöséged keress E3 steppingest.Ezt ugy álapitodd meg a procin szereplő adatok pl:ADA3500DAA4BP és ebböl a ucso 3betü 4BP a lényeg ami jelenti hogy milyen fajú :)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#2040) stargazer válasza antikomcsi (#2038) üzenetére


stargazer
senior tag

''Miért, mlyik lapon lehet külön-külön állítani a memót?''

nemtom miért nincs ilyesmi? azt gondoltam volna persze lehet hogy tök logikus hogy nem lehet csak még sem nem gondolkodtam ezen, sem nem mondta senki, ilyenek

tehát ha megy ilyen-olyan beállításokkal akkor fasza és megy? nem lesz baja tutira? akkor miért adnak meg neki ilyesmit hogy cl3 ha egyszer cl 2,5-ön is tud menni?

könnyen el tudom kézelni hogy ilyen beállításokkal mondjuk 4 év helyett 2 évet fog csak menni.

[Szerkesztve]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#2041) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Sziasztok
Kn8 ultra laom van,de gondolom elfer ide is...
A c&q-t hogy aktivalom,ha tuningolok?Mert alapon megy,de ha emelem a feszt vagy a htt-t akkor nem szabalyoz vissza mint ahogy kene neki...

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2042) nRu3 válasza DeadMeat (#2041) üzenetére


nRu3
addikt

a c&q nem szereti a tuningot.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#2043) antikomcsi válasza stargazer (#2040) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

A memóriák, úgy mennek, ahogy beállítod őket, külön nem lehet állítani sehol, hogy az egyik így, a másik úgy menjen.

Talán lehetne, ha minden egyes modulhoz lenne külön memvezérlő, és azok szinkronba lennének, de ez egyenlőre csak az én sci-fim. ;]

Azért vannak ilyen spd értékek megadva, mert a gyártó az adott chipre ezt tudja garantálni, minden féle laphoz, és procihoz.

Ettől, még egy jobb chipsettel, és cpu-val, jóval többet is mehet egy memória.

Hogyha bírják a moduljaid a kisebb késleltetést, akkor nyugodtan használd úgy, nem befolyásolja az elettartamát olyan drasztikusan, ahogy véled.

(#2044) antikomcsi válasza DeadMeat (#2041) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Szia!

Hogyha tuningolsz, akkor minek a cnq?

(#2045) t-shirt válasza nRu3 (#2039) üzenetére


t-shirt
veterán

Mostanában kezdem olvasgatni az AMD-s topikokat és valóban nehéz igazán jól húzható procit kifogni.

Csak ez az E3 számít jónak?
A 300-as fsb általában megy ezeknek a lapoknak vagy ez kiváltságnak tekinthető vagy ritka ha nem megy?

(#2046) DeadMeat válasza antikomcsi (#2044) üzenetére


DeadMeat
veterán

Megszoktam,mert az agp-s msi lapom is tudta tuning mellett is.Ezt azert elvartam volna az abittol is.Amugy jo kis lap 300+fsb igy kapasbol :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2047) nRu3 válasza t-shirt (#2045) üzenetére


nRu3
addikt

söt talán több értelme lenne inkább wincsi magos procit venni azok a gyakorlatban jóbban húzhatok, ,de ha minden féleképen venice magos akkor inkább E3.
az abit an8 szériáju lapjai elég jól mennek 300 fsb körül és még szerencsés esetben 320-340fsb szép stabilan

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#2048) Achill3uS válasza t-shirt (#2045) üzenetére


Achill3uS
veterán

Ahogy mondod.. ezt a hónapot proci kereséssel töltöttem (6-7-et tuti vettem/eladtam) :U nem volt óriási elvárásom, 2700mhz stabilan léggel, most úgynézki lesz egy venice-m ami vinni fogja, de énis azt javaslom winnie-t vegyél, átlagba jobban mennek, sse3-ba meg sz@rni kell :)

DFI után abit a64-es lapjai a legjobban tuningolhatóak, szóval sztem jól jársz velük.. (főleg az an8ultra-val :) )

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#2049) DeadMeat válasza t-shirt (#2045) üzenetére


DeadMeat
veterán

En most vettem 1 kn8 ultrat (kicsivel mas mint az an8) es random,amit az elado hozott nekem 320-on ment a prime egy fel orat.Ez elsore alap nf4 feszkoval...
szal jol mennek ezek

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2050) Steven válasza t-shirt (#2045) üzenetére


Steven
addikt

nRu3 val egyet értek , viszont annyit hozzá szolnék hogy venice ''elvileg'' jobb proc és első sorban ha abbol találnál 2700mhz-st akkor vedd meg!
ha nem akkor keress winch. magost! :R

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.