Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) gar8


gar8
tag

ok.kösz!

(#1752) g@bo


g@bo
nagyúr

egy kérdés.

szerintetek asus a8n-e vagy abit an8 ultra?

melyiknek, mi billenti javára a mérleget?


:R

(#1753) nRu3 válasza g@bo (#1752) üzenetére


nRu3
addikt

asus stabil de tuningba gyenge.
abit vagy megy vagy nem megy, de ha megy akkor nagyon.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1754) antikomcsi válasza g@bo (#1752) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Természetesen AN8 Ultra :)!

Mert megérdemled...... ;]

(#1755) g@bo válasza antikomcsi (#1754) üzenetére


g@bo
nagyúr

a mert megérdemled ironikus töltettel bírt, a kérdés kéretik komolyan venni, és rövid indokkal alátámasztani. :R

(#1756) nRu3 válasza g@bo (#1755) üzenetére


nRu3
addikt

az an8ultra sokban hasonlitt a dfi lapokra, tapasztalat, igy inkább az abit ultrat ajánlom.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1757) Misike válasza g@bo (#1755) üzenetére


Misike
tag

Én is a két deszka valamelyikén gondolkodtam, végül a passzív NB hűtés és az ic7 jó tapasztalata miatt választottam az abitot. Asus NB ventije b@szott hangos. Legalábbis amit én hallottam. Lehet azóta javítottak valamit rajta.

(#1758) g@bo válasza Misike (#1757) üzenetére


g@bo
nagyúr

2* :(

[Szerkesztve]

(#1759) g@bo válasza Misike (#1757) üzenetére


g@bo
nagyúr

ez igaz, de pl az asus a8n-e ulra premium lapján is fanless hűtő van, de azt nem dícsérik... mondjuk az a FET-eken pihen, továbbmelegitve azokat.

ezen milyen a passziv? Abit ''minőség''?

(#1760) antikomcsi válasza g@bo (#1755) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Itt, most nem az iróniát szerettem volna hangsúlyozni. ;] Hanem a reklámot. :)

Röviden, tömören: stabil, gyors, megbízható, jó bios funkciók, nagyon jó tuning alapnak, és a többi tuning laphoz képest, ami alig beszerezhető, még az ára is elég jó.

(#1761) Misike válasza g@bo (#1759) üzenetére


Misike
tag

Nem láttál róla képet? Van egy kis borda a csipszeten arről indul egy réz heatpipe keresztbe a lap fölött és egy nagyobb bordában végződik a házon kívül! Az abit minőség nekem szerencsére nem idézőjeles még nem balekoltam be szar abit terméket. VGA-m is volt tőlük az is jó volt.

(#1762) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

lap om szépen megy 320as fsb vel meg minden

viszont képtelen vagyok működésre bírni az MSNt. Routerre gynakodtam de nem kikötöttem siman adslmodemmel se megy. legujabbat msn van fent.

olyan mintha a firewall lenne de azt a múltkori szívás után már fel se rakom....


vkinek bármi 5lete?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1763) g@bo válasza Misike (#1761) üzenetére


g@bo
nagyúr

élőben is megtapiztam. de beüzemelve nem láttam.

(#1764) stiletto


stiletto
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Abit AN8 -as alaplapom, Ati Radeon X700 -as videokártya, AMD Athlon XP 3000+ (venice)

XP föltelepít minden happy egy-két napig aztán vagy képet nem ad vagy ez a hibaüzenet:

Machine_Check_Exception
...
STOP: 0x0000009C (0x00000004,0x80545FF0, 0xB2000000, 0x00070F0F)

Töbszöri újraindítás után egy scandisk ha sikeresen lefut akkor jó egy darabig
(vinyót már cseréltünk memória jó). Találkoztatok már ezzel a hibával?

(#1765) t_ferenc


t_ferenc
őstag

héj skacok!

úgy tűnik rászántam magam a ram cserére. :) viszont nem szeretnék megint szívni az A64 és az D5 chippes ramok összeegyeztethetetlensége miatt. ezért megkérdeznélek titeket, hogy az általam választott ramok közül melyiket ajánlanátok:

GeIL Ultra 2x512MB DDR550 2,5-4-4-7 (amennyire én tudom, ez tuti TCCD) 135GBP

GeIL Ultra 2x512MB DDR400 2-3-3-6 (na ebből már van BH-5-ös is, szóval nem tuti TCCD és az AN8 meg nem ad 2,8V-nál többet a ramoknak) 88GBP

OCZ Platinum Edition EL Rev. 2 2x512MB DDR400 2-2-2-5 (TCCD vagy TCC5 chipes legjobb ismereteim szerint) 127GBP

Corsair TWINX3200C2PRO DDR400 2x512MB 2-3-3-6 (szintén TCCD ha jól tudom, viszont gyengébb minőségű NYÁK) 98GBP

GeIL Ultra 2x512MB DDR500 2,5-4-4-7 (ismereteim szerint ez D43, amit nem kedvel az AMD) 108GBP

az árak angol fontban értendőek.

ha valakinek van javaslata másra, azt is nagyon szívesen veszem.

előre is kösz a tippeket! :C :R


[Szerkesztve]

if you fall seven times, stand up eight

(#1766) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!
AMD A64 3200+ Venice procihoz kéne egy alaplapot választanom. Többen ajánlották as Asus A8n-E -t, viszont nekem az Abit eddig nagyon bejött. És egy Kn8, vagy egy An8 ultra? Tudnátok segíteni eldönteni? Amd platformot abszolút nem ismerem. Azt sem értem miért drágább az Abit az asus-nál Bővebben: link Általában fordítva szokott lenni. Köszi

free your mind

(#1767) #65675776 válasza Jazz (#1766) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha csendes lapot akarsz, akkor egyértelműen AN8 Ultra!
Ha az ár fontos, akkor KN8 (Ultra).

Most végre kb úgy alakulnak az árak, ahogy kellene. Bár lehet az Asus így is túl van értékelve. Engem eddig egy sem tudott meggyőzni. Nem így az Abit!

(#1768) Jazz válasza #65675776 (#1767) üzenetére


Jazz
veterán

Ezt egy kcisit kifejtenéd bővebben, hogy mi a különbség az Asus A8N-E, és Abit KN8 Ultra, és AN8 Ultra, tehát ezen 3 lap között? Az mit jelent, hogy csendes lap? (nem zúg a bios hűtő venti, vagy mi?) (nincs túl sok időm uána olvasgatni/informálódni, gyorsan kéne vásárolnom, és gyorsan kéne döntenem, Tehát? Köszi!)

free your mind

(#1769) DewiL válasza Jazz (#1768) üzenetére


DewiL
senior tag

''bios hűtő venti'' bocs de ilyen NINCS
esetleg northbridge (északihíd) és igen ez nem zúg mivel passzív hőcsöves megoldás
én minden képpen AN8Ultrát vennék stabil gyors és nagyon jól lehet tuningolni

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#1770) Jazz válasza DewiL (#1769) üzenetére


Jazz
veterán

És ez a hőcserélős megoldás kerül +5ropiba (lásd 4-el feljebb a linkemet). Aztán Asus A8N-E -t semmiképpen nem ajánlanád? És ha már tuningról van szó (tudom hogy abit ebben élen jár, világéletemben abit-om volt, nagyon-tuti jó:) ), lehet egyáltalán tuningolni az A64 3200+ Venice-t, amit szándékozok a kiválaszott alaplpaba tenni? És ha már itt tartunk dual-chanal-nek van értelme? Mekkora a sebesség novekedés? 2x512 DDr400, vagy ....DDR500-at érdemes rakni bele? (persze mindekettőt 1:1-ben járatva) (5*200=1000, vs. 4*250=1000) ??

free your mind

(#1771) #65675776 válasza Jazz (#1768) üzenetére


#65675776
törölt tag

DewiL kifejtette.
Azért csendes, mert nincs ventilátor a hűtőjén. Van viszont heatpipe!
Bővebben: link
KN8 sorozat normál (értsd ventilátoros) hűtésű, nincs μGuru emiatt a BIOS-a is másabb egyszerűbb, nincs AudioMax (de van integrált hang).
Különbség még a csomagolás, ebben az Abit klasszissal igényesebb. Hogy miért? Nyisd ki a dobozokat és rájössz!


Mellesleg az AN8 Ultra kikerült az archivumból! Megint ott van a felsorolásban (a global oldalon is).

Link javítva.

[Szerkesztve]

(#1772) t_ferenc válasza t_ferenc (#1765) üzenetére


t_ferenc
őstag

#1761?

if you fall seven times, stand up eight

(#1773) #65675776 válasza t_ferenc (#1765) üzenetére


#65675776
törölt tag

Látom tuningra vagy kihegyezve. Akkor viszont nem értem miért gondolkodsz DDR400-ban is? Az A64 szereti a Samsungot. Ha Venice-ed van akkor nem hinném, hogy probléma lenne a D43. A techPowerUp! szerint az újabb BH-5 nem annyira tuningbarát, mint a régebbiek. Bővebben: link, bár gondolom ismered.

(#1774) t_ferenc válasza #65675776 (#1773) üzenetére


t_ferenc
őstag

jól gondolod, de nem Venice-m van. a ddr400-ban azért gondolkozok, mert ezek a felsorolt ddr400-as ramok vígan futnak ddr500-550 körül.

if you fall seven times, stand up eight

(#1775) DewiL válasza t_ferenc (#1765) üzenetére


DewiL
senior tag

én ezt venném:
''GeIL Ultra 2x512MB DDR550 2,5-4-4-7 (amennyire én tudom, ez tuti TCCD) 135GBP''
:)

[Szerkesztve]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#1776) Achill3uS válasza #65675776 (#1773) üzenetére


Achill3uS
veterán

Az én ramom is 400-as névértéken fut (Corsair 3200XL), de a chip tccd, és 600-at megy.
t_ferenc: Az OCZ túl drága sztem, esetleg az 550-es Geil ha nm drága, viszont a legjobban 566-os adata-val járnál, azok is ált. mennek 600-on és 40 körül megkapod. Ja és BH5-öt 3v-os max vdimm-el felejtsd el, d43 más ár/telj kategória..

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1777) DewiL válasza Jazz (#1770) üzenetére


DewiL
senior tag

őszintén az asus lapját nem ismerem konkrétan de azt tudom hogy az abit nagyon jó :)
a tuningnál végülis mindegy hogy 3000+ vagy 3200+ mert nem gyárilag meghatározott értéktől függ a tuning hanem hogy valójában a mag mit bír annyiból lehet szerencsésebb a 3200+ hogy abban a max szorzó 10-es (a 3000+ csak 9) és ha tuningolni akarsz szerintem érdemes DDR500as ramba fektetni és igen a dual channel nek is van értelme

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#1778) Dare2Live válasza t_ferenc (#1774) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

énis feltenném a kérdést mértnem ADATA 566?

Moon kapható ergo nincsbaj garival, tuti TCCD, és itt PH!n garral megkapod 45kért....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1779) t_ferenc válasza Dare2Live (#1778) üzenetére


t_ferenc
őstag

ez egy nagyon jó ötlet! :C :R tudnál linket adni?

if you fall seven times, stand up eight

(#1780) t_ferenc válasza DewiL (#1775) üzenetére


t_ferenc
őstag

köszi a tippet. nekem ez a legszimpatikusabb a listámból. bár ha itthon tudnék venni a-data ddr566-ost, azzal is boldog lennék ;)

if you fall seven times, stand up eight

(#1781) t_ferenc válasza Achill3uS (#1776) üzenetére


t_ferenc
őstag

az ddr550-es geil tényleg jónak tűnik. a-data ramokat nem találtam még eddig.

ezt meg légyszi fejtsd ki egy picit bővebben ha kérhetném; szeretnék tanulni belőle: ''Ja és BH5-öt 3v-os max vdimm-el felejtsd el, d43 más ár/telj kategória..''

if you fall seven times, stand up eight

(#1782) Simi2000


Simi2000
tag

Hello.

Az a problémám, hogy induláskor ezt írja ki a gépem:

System is running in Fail-Safe State

Ez mit jelent?

(#1783) t_ferenc válasza Simi2000 (#1782) üzenetére


t_ferenc
őstag

azt, hogy valamiért nem tetszenek neki azok a beállítások, amelyeket megadtál neki. pl.: ram időzítése, overclock...

if you fall seven times, stand up eight

(#1784) Dare2Live válasza t_ferenc (#1779) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Bővebben: link

pl ittvan egy darab de hamár senior tagvagy biztos tudod használni a keresőt... :P


szerk:''baffameg elkelt, akor egyelőre csak ujonnan tudsz vagy rendes kiskerből vagy PH!s hiénáktól! :D''

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1785) t_ferenc válasza Dare2Live (#1784) üzenetére


t_ferenc
őstag

meg is találtam már korábban és gondoltam is rá. csakhogy: nekem van 4x256mb ddr500 kingmax hardcore garnitúrám, amelytől előbb meg kellene válnom, mert egyszerre nincs annyi mozgatható pénzem momentán. érted már miért nem mozdultam rá azonnal?

if you fall seven times, stand up eight

(#1786) Achill3uS válasza t_ferenc (#1781) üzenetére


Achill3uS
veterán

Sztem a geil is kb annyi lesz mint az A-data, de én utóbbit venném.
Hát csupán annyi hogy sok ram van amit ''névértéken'' árulnak. Pl. 400 2-2-2-5 namost erre a teljesítményre 2féle chip képes, winbond bh-5 és a samsung tccd (meg a tcc5 de az ritkább), namost ha az utóbbira van szükséged (tehát magas fsb szinkronban) elég kellemetlen lenne ha bh5-öt kapnál, mert teljesen más tulajdonságai vannak (azonkívül ha a lapod nem tud 3,3v-ot adni ki sem tudod hajtani és kb 450mhz-nél megállna 2-2-2-X-ben) Viszont egy tccd-s ram 2,7-2,8v-on 2,5-4-4-X-ben elmehet simán 600-ig is. Ezért kell tutira menni és nem elég a ram tipusát kinézni, hanem utána kell nézni milyen chip-el szerelik. Ezért mondtam hogy az 566-os A-data tuti vétel ilyen szempontból.
A D43 meg azért teljesen más kategória mert egy 512/400-as modul kb 8k áron van és igaz hogy mehet 500-550-et is 2,8v körül, de 3-4-4-10 / 3-5-5-10 meg hasonló értékeken és akkor egy jó darabot fogtál ki.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1787) Achill3uS


Achill3uS
veterán

Srácok proci tuninggal senkinek nincs gondja AN8 Ultra-ban?
Kaptam egy procit ami DFI-ben 2500-at ment alapfeszen, nálam 2250-nél vége alapfeszen :U elég zavaró mert max 100mhz pluszt lehetne írni a DFI javára, és nemértem a dolgot.. 1.7 bios of korsz.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1788) Jazz válasza DewiL (#1777) üzenetére


Jazz
veterán

Kicsit benéztem az A8N-E topic-ba, ott azt modnták nem zajos a venit. Még mindig nem tudom melyik lapot válasszam. Tény, hogy abit 5000-el drágáb. Ismeri valaki az ASUS A8N-E-t, és tud összehasonlítást mondani erre az Abit-ra? (sajna nincs sok időm linkeket nézni, olvsgatni, mert gyorsan kell döntenem/vásárolni, ezért is kérem a segítségeteket)
Jelenlegi lapom (adatimnál-ja és nem magamnak állítom össze azt az AMD gépet, az enyém nagyon jó.:) ) AG8 3Rd Eye, ott semmit hangja a Northbrige hűtő ventinek, elnyomja a Sapphire x600-asom ventije.:)
Továbbá még mindig nem tudom, hogy nagyságrendileg kb. mennyire lehet húzni majd az AMD-t? És hogy? Hiszen mint nemgtuttam szorzót csak lehefelé lehet tolni, FSB-n nem igazán lehet változtatni (fix 1000), akkor hogy lehet húzni a procit??? Az a tuning, hog kijatok egy 500-as DDR-t 4x250-el, 5x200-->DDR400 helyett??

free your mind

(#1789) t_ferenc válasza Jazz (#1788) üzenetére


t_ferenc
őstag

itt keresgélj: Bővebben: link tuti találsz választ minden kérdésedre.

if you fall seven times, stand up eight

(#1790) Achill3uS válasza Jazz (#1788) üzenetére


Achill3uS
veterán

Ez nm ide tartozik, de olvass utána Athlon64 topicból mindent megtudsz..
t_ferenc kolléga link-je is jó ;)

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1791) t_ferenc válasza t_ferenc (#1789) üzenetére


t_ferenc
őstag

bocsi, bocsi! elírtam a linket :D íme a helyes változat: Bővebben: link

if you fall seven times, stand up eight

(#1792) MasOyama


MasOyama
őstag

Hello!
Kéne egy kis segítség. Vettem egy AN8 ULTRA-t, és egy 3000+, 500MHz-s Kingmax ramokkal, hogy állítsam be, hogy 2500 MHz-n fusson? Minden beállítást please, mert semmit nem értek hozzá. Amúgy E3.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#1793) DewiL válasza Jazz (#1788) üzenetére


DewiL
senior tag

pulsz még egy kis info:
Bővebben: link

MasOyama neked is jól jöhet
de első körben próbál ki a 313*8 ddr333-at plusz egy pici feszt emelj
végül milyen vga-t vettél?


[Szerkesztve]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#1794) antikomcsi válasza MasOyama (#1792) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Szia!

Leginkább sehogy.

A procinak az 9x277 körül lenne, de nem is biztos, hogy bírja, a kingmax meg még valószínűbb, hogy nem bírná az ddr544-et.

És miért kéne 2500-on hajtani?

Állítsd be 8x250-re, és a proci áráért máris kaptál egy 3200+ procit, és még a ramok is szinkronban fognak menni.

Az 1:1 arányhoz a ddr400 beállításd válaszd, és az időzítéseket ne tedd autora, mindent Te adj meg neki.

(#1795) t_ferenc válasza MasOyama (#1792) üzenetére


t_ferenc
őstag

csak óvatosan azokkal a ramokkal. nekem is kingmax hardcore ddr500 van. igaz, hogy 4x256, de 2x256 sem megy valami fényesen. épp ezért cserélem őket TCCD chipes ramokra.

if you fall seven times, stand up eight

(#1796) DewiL válasza t_ferenc (#1795) üzenetére


DewiL
senior tag

de a teprocid wincsi magos nem? a venice lehet már jobban szereti
de amugy tényled a TCCD a legtutibb

[Szerkesztve]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#1797) MasOyama válasza DewiL (#1793) üzenetére


MasOyama
őstag

Semmit sem értek hozzá. :( Nincs valami faq féle valahol?
Gigabitye 6600 GT-t. :D

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#1798) MasOyama válasza DewiL (#1796) üzenetére


MasOyama
őstag

Hogyan kell nem szinkronban hajtani őket?

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#1799) antikomcsi válasza DewiL (#1796) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nem egy áruházban dolgozol véletlen?

vga 19.999.- :DDD;]:DDD

(#1800) antikomcsi válasza MasOyama (#1798) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Pl. úgy ha a procit felrakod 8x300-ra, a memóriának, pedig ddr333-at állítasz be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.