- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- PSti: Total Commander - Memória duplázás!
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: MárkaLánc
- Doky586: Windows telepítés utáni beállítások
- Luck Dragon: Óraátállítás
Új hozzászólás Aktív témák
-
Véreshurka
senior tag
Sziasztok!
Szeretnék egy olyan script-et készíteni, ami belép egy adott mappába, ott ellenőrzi, hogy megvannak-e bizonyos könyvtárak (egy eredeti, és egy .bac formátumba mentett), majd ezeket rsync-el szinkronizálja. Azt megtaláltam, hogy az eredetit a .bac formátumos mentéssel hogyan tudom megcsinálni, de mivel sosem csináltam még ilyet ott elakadtam, hogy hogyan kellene ennek kinéznie ha több könyvtárat szeretnék szinkronizálni, ebben kérném a segítségeteket.
Így nézne ki a könyvtárszerkezet ha ls-el listázom:
ls mappa/mappa1/mappa2/mappa3mappa3.bacmappa4mappa4.bacmappa5mappa5.bacÉs így nézne ki a script ha egy mappát kszinkronizálnék:
#!/bin/shcd /mappa/mappa1/mappa2if test -d mappa3;thenif test -d mappa3.bac;thenrsync -a --delete mappa3/ mappa3.bac/fi;fiEzt szeretném kiegészíteni a többi mappával is. Gondolom amikor megnézetem vele, hogy megvannak-e a mappák, azt csak simán beteszem a script-be, mint a mappa3-nál, de nem tudom mit kellene az első rsync-es sor után tennem, hogy a többi mappát is ugyanúgy leszinkronizálja. Ott is a ;then-t kellene használnom? Valahogy így?
#!/bin/shcd /mappa/mappa1/mappa2if test -d mappa3;thenif test -d mappa3.bac;thenif test -d mappa4;thenif test -d mappa4.bac;thenif test -d mappa5;thenif test -d mappa5.bac;thenrsync -a --delete mappa3/ mappa3.bac/;thenrsync -a --delete mappa4/ mappa4.bac/;thenrsync -a --delete mappa5/ mappa5.bac/fi;fiElőre is köszönöm a segtséget!
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Autós topik
- Fujifilm X
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Véleményes teszt bizonygatja mennyit ér a Macbook Neo 8 GB RAM-ja
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Hardcore café
- További aktív témák...
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Autodesk & CorelDRAW - Azonnal - Számlával - Garanciával
- Microsoft és egyéb dobozos retro szoftverek
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem.
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- AKCIÓ! Gigabyte B760M i3 12100F 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB ADATA XPG Valor Air 600W
- Samsung Galaxy Tab A7 Lite 32GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro Max 256GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4522
- MICROSOFT Surface Book 2,13.5", i5-7200U,8GB RAM,256GB SSD,WIN11
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I7 9700 / RTX 3070 / 16GB DDR4 / 1TB SSD!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
