Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  A nagy lumbágó topic

Hozzászólások

(#1) twollah


twollah
nagyúr

Ma megtortent velem az amitol eddig rettegtem ujra kiujult a lumbágóm.
Konkretan ez tortent velem a mai nap folyaman.
[link]
[link]
[link]
[link]

Ki, hogy elte tul ezt a borzalmat, mivel kezelte, mit irt fel neki a doki, csinalt e vmi kulonleges gerinc gyakorlatot utanna, hogy rendbe jonnon stb.

(#2) twollah


twollah
nagyúr

Orulnek ha nem lenne bezarva a topic, mert jo lenne ha a sorstarsakkal meg lehetne osztani az ''elmenyeket'', es a gyogyulassal kapcsolatban tapasztalatokat is tudnank cserelni.

U.i.: aki zt hiszi, hogy csak poenbol nyitottam ezt a topicot annak csak azt kivanom, hogy elje at amit ma en eltem at, es utanna viccelodjon ezzel.

[Szerkesztve]

(#3) zsiga667


zsiga667
addikt

Miafaszazalumbágó? :F
Tudom, fiatal vagyok...
És főleg minek neki topic? :U

(#4) twollah


twollah
nagyúr

Olvasd el a linken amik vannak utanna megtudod.
Amugy jobb ha nem eled at, mert rosszabb mint azt el tudod kepzelni.

(#5) viharhozo


viharhozo
addikt

A Mydeton es a Diclofenac sztem vicc, mindenre ezt adjak. Keress vmi rendes orvost.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#6) twollah válasza viharhozo (#5) üzenetére


twollah
nagyúr

Be fekudhettem volna a korhazba, de nem mertem foleg annak a tudataban, hogy milyen allapotban van a magyar egeszsegugy...

(#7) zsiga667 válasza twollah (#4) üzenetére


zsiga667
addikt

Hát nem irigyellek... :(
A 104-en meg kamuzni kell össze-vissza, mert különben nem jönnek, vagy csak pár óra múlva. Ismerősömnek pl. artériás vérzés mellett kellett egy órát várnia a mentőre mert nem volt elég rémült aki hívta őket... :((

(#8) twollah válasza zsiga667 (#7) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem is kell.
Majd megorultem a fajdalomtol, es a felelemtol.

(#9) Integra válasza twollah (#1) üzenetére


Integra
titán

pfuhhh, nem lehet egyszerű, nem tudok mit mondani, csak hogy kitartás és gyógyulj meg!!!!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10) twollah válasza Integra (#9) üzenetére


twollah
nagyúr

Koszi.

Nem a sajnaltatas miatt nyitottam a topicot hanem amiatt, hogy vmi tanacsokat, tapasztalatokat tudjunk megosztani egymas kozott akik atmentek ezen.

(#11) _seth_ válasza zsiga667 (#7) üzenetére


_seth_
veterán

Artériás vérzéssel 1 óra múlva már nem is kell menni max ha vki lefogja az eret ha nem akkor 10 perc múlva már fekete kocsival mehetnek...

Nekem a derekam fáj de nem tudom miért és már 3 napja...

Krémek: Flectorra azt mondják, hogy a legjobb hát/gerinc fájdalmakra (már én is használtam párszor igaz zúzódásra vagy végtagokra és nem hátra de jó hatás volt) valalmint az SP 54 és még van egy másik számú ami szintén jó. A diclofenac az csak a fájdalmat tompítja vagy még azt sem és hűt az alkohol tartalma miatt de komolyabb problémákra valóban semmi haszna...

Ja és nekem még nem volt lumbágóm szerencsére.

[Szerkesztve]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#12) twollah válasza _seth_ (#11) üzenetére


twollah
nagyúr

Holnap elvanszorogok a patikaba, es kifaggatom a patikust, hogy milyen kremet tud ajanlani ami kelloen brutalisan hat a derekamra.

(#13) _seth_ válasza twollah (#12) üzenetére


_seth_
veterán

Mi minden betegnek ezt adtuk fesztiválon (mint elsősegélynyújtó voltam ott) és aki visszajött az azt mondta, hogy elmúlt a fájdalom. (Nekem pl légimentő/katonaorvos mondta, hogy megfelelő esetekben ezt adjam annak aki az ambulanciára jön :) + Apámnak is írták már ezt fel és használt a gerincének :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#14) zsiga667 válasza _seth_ (#11) üzenetére


zsiga667
addikt

Szerencsére a szomszédban lakott a koleszorvos...

(#15) Integra válasza twollah (#10) üzenetére


Integra
titán

világos, nem is vártam más hozzá állást!!! :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#16) twollah


twollah
nagyúr

Tudtok vmi otthon vegezheto gerinctornat amivel lehetne javitani a helyzeten, es csokkenteni az ujabb ''roham'' eselyet?

[Szerkesztve]

(#17) _seth_ válasza twollah (#16) üzenetére


_seth_
veterán

Reumatológiákon csinálnak ilyen tronákat van akinek használ és van akinek nem, valahol volt itthon egy gerinctornás kazi de nem tudom, hogy meg van-e még, ha nem felejtem el holnap megnézem :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#18) Jared


Jared
aktív tag

Hello!
Nekem is volt szerencsém eme betegséghez, igaz még csak 19 vagyok.Az egész azzal kezdődött, hogy mentem lefelé a lakás lépcsőjén(egy kis csokiért).Egyszercsak megálltam.Mintha a földhöz szegeztek volna... :( :( Hirtelen feszülést éreztem a gerincemben és lezakóztam a lépcsőn.A rohamok körübelül félóránként jöttek rendszeres gerincfeszüléssel,(aminek a centruma a derékhoz közelebb volt.)
Aztán persze a legkisebb mozdulat is újra kiváltotta az egészet.Szörnyű volt.Végigjártuk az SZTK összes szintjét, majd korház,végül kiderült, hogy allergiás vagyok a Torekan drazsé(remélem jól írom) gyógyszerre.Szóval vigyázzatok ezzel a szerrel!! :U
Jobbulást Twollah! :)

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#19) escie


escie
őstag

mi a fractól van ez, amúgy? rossz mozdulat?
csak azért kérdezem, hátha el tudom kerülni. még nem volt ilyenem...

és mi ez konkrétan, valami idegbecsípődés, vagy mi?

elég szőrnyű lehet, a leírtak alapján...

I'm back, baby!

(#20) twollah válasza escie (#19) üzenetére


twollah
nagyúr

En pl vasarnap szedtem ossze mikor feleg lehajolva meloztam egy kb 5-10 kilos Flexszel, es arrebb akartam menni, hogy mashol is tudjak dolgozni a Flexszel.
Itt egy korrekt leiras rola [link].

Amugy jobb ha nem ''probalod ki''.
En meg mindig ovatosan es szinte minden mozdulatot megtervezve mozgok.

[Szerkesztve]

(#21) virkir válasza twollah (#16) üzenetére


virkir
veterán

Szerintem hajts rá az istenségre ne csak fél legyél ;]
Na de félre a tréfával, próbáld végigjárna a rheumatológiát és kisírni egy kéthetes ORFI beutalást. Nekem a negyedik és az ötödik csigolyám van elcsúszva kb 2-2,5centivel, sejtheted idönként miket érzek, de egy kéthetes kúra után általában 1-1,5 évig nem is veszem észre, hogy van derekam. Az otthon végezhető tornáról annyit ne nagyon próbálgasd szakavatott gyógytornász nélkül mert többet árthatsz mint használnál.
Amúgy jobbulást :R

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#22) escie válasza twollah (#20) üzenetére


escie
őstag

aha, szóval valami gerinckörnyéki gebasz.
hát, gyógyulást kívánok, magam meg igyekszem valahogy elkerülni...

I'm back, baby!

(#23) viharhozo válasza twollah (#12) üzenetére


viharhozo
addikt

Kremben sztem nincs brutalis, Voltarent vagy Fastumot fogsz kapni. Konkretan lumbagom hel' istennek sose volt, de mindenfele egyeb hasonlo problemam akadt.

Amit tehetsz:

1. Elmesz injekciokurara. Ez draga, de legalabb nem hasznal.
2. Csinalod a tornat, es vigyazol. A lumbagobol tudtommal kigyogyulni nem igazan lehet, de az elofordulast eleg radikalisan lehet csokkenteni.
3. Ha mar bekovetkezett a legrosszabb, probalod enyhiteni. Fene tudja, melyik fajdalomcsillapito ajanlott ilyenkor. En Cataflamot szedtem, de ez egyenfuggo.
4. Muszaj normalis orvost/gyogytornaszt keresni. Sokba fog kerulni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#24) twollah


twollah
nagyúr

Ha minden igaz el tudnak intezni nekem a reumatologiara egy beutalot.

(#25) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Hát nekem nem lumbágóm van de hasonló nagyon.
Egyik csigolyám nyitott + mikor megemeltem egy zsákot ( kb 50 kg ) és feltettem a vállamra kimozdult az egyik csigolyám a helyéről :O
Namost hasonló élményeim szoktak lenni mint neked mármint random becsípődés iszonyat intenzív fájdalom de eddig hála istennek mindig elmúlt elég hamar :)
Most ott tartok , hogy vettünk egy masszázsfotelt és hébe hóba átrázatom vele magam.
Nekem eléggé bejön a hatása lumbágóra nemtudom , hogy mennyire lenne hatással.
Esetleg próbáld ki nyugodtan valahol ha van rá lehetőség.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#26) twollah válasza Snoop-y (#25) üzenetére


twollah
nagyúr

Van itthon ilyen infralampa ami melegit, es ha kell massziroz is, de amikor a fajos reszhez lett erintve azt hittem osszefosom magam a fajdalomtol.
Lehet, hogy pont akkor lett a derekamhoz tartva amikor jott egy roham, nem tudom, de inkabb kerulom a hasznalatat.

(#27) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Hát ha épp becsípődik akkor énis kerülök minden mozgást és kontaktust ;] De amikor éppen tünetmentes vagyok akkor nagyon jót tesz egy kis masszázs
Jahm és ha teheted járjál sokat úszni.És próbáld meg erősíteni a hasizmaidat. ( mondjuk az utóbbi nehéz lesz mert ha lumbágód van akkor a hagyományos felüléseknek nem fog örülni a gerinced :(

[Szerkesztve]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#28) twollah válasza Snoop-y (#27) üzenetére


twollah
nagyúr

Maj kiprobalom, csak legyek tul a nehezen.

(#29) twollah


twollah
nagyúr

Az ilyen magneses derekaljakat, oveket probaltam mar vki?
Vmi tapasztalat ezekkel kapcsolatban?

(#30) HolloW válasza twollah (#29) üzenetére


HolloW
senior tag

Van egy ilyen Kos*odiskes topic Bővebben: link

Sokan írták azt, hogy használ.

STEAM - KOBRA KAI!

(#31) rii válasza twollah (#29) üzenetére


rii
nagyúr

twollah-nak ÜDVÖT!

Hát, remélem, lesz valaki, aki -ha már az orvosok most még nem is - tud segíteni.
Minden tiszteletem a Tied, hogy kitartasz ebben a helyzetben. mást nem is tudok mondani, csak hogy fel a fejjel. Nagyon szomorúan olvsatam az általad írtakat, és nagyon elkeserített, hogy ilyen nehézségekkel (is) meg kell küzdened .... :(

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#32) twollah válasza rii (#31) üzenetére


twollah
nagyúr

Ha jol lattam, lattad akkor nem vagyok egyedul ezzel a problemaval.
Az egymason valo segites, tanacsadas miatt inditottam ezt a topicot.

(#33) Yaye


Yaye
őstag

Tudom hogy komoly a téma, de azért a ''Nagy lumbágós topik'' címen jót röhögtem :DDD

Nekünk apám a gyakorlott lumbágós a családban, hosszú évtizedek óta rendszeresen űzi ezt a sportot :( Sejtelmem sincs hogy relatíve mennyire hatékony, de a hagyományos eljárás nála mióta világ a világ, mindig Opodeldok gél + masszírozógéppelmasszírozás + fekvés rogyásig (képzavar), illetve régebben deszkát tett az ágyába (egyik barátom apja ehelyett nemes egyszerűséggel a parkettán fekszik), de ez utóbbit egy jó ideje elhagyta.

(#34) rii válasza twollah (#32) üzenetére


rii
nagyúr

Ki a kartam fejezni az együttértzésemet!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35) twollah válasza rii (#34) üzenetére


twollah
nagyúr

Koszi, bocsi ha egybol nem jott le...

(#36) twollah válasza Yaye (#33) üzenetére


twollah
nagyúr

Amikor ateled akkor csak zokogni tudsz, es maximum kinodban rohogni.

(#37) Motion_Blur válasza twollah (#36) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Muteromnak is volt ilyen és hihetetlen milyen fájdalmat tud okozni. Vesekő szintű a dolog, vagy még durvább. Egyszerűen rémísztő volt :(

Együttérzésem...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#38) twollah válasza Motion_Blur (#37) üzenetére


twollah
nagyúr

A remiszto az egeszben az, hogy nem tudsz mozdulni, es kiszolgaltatott vagy.
Vagyis pontosabban tudsz mozogni, de ugy kepzeld el, hogy a labad, karod mozog, de a derekad egy centire sem tudod megmozditani a fajdalom miatt.

(#39) Cardinellla válasza twollah (#1) üzenetére


Cardinellla
csendes tag

Próbáld ki az Apranax+Sirdalud kombinációt (egy jó fájdalomcsillapító és erős izomrelaxáns; orvos írhatja fel, remélem, nincs gyógyszerallergiád), gyorsan szokott segíteni.;)
Tegyél egy nagypárnát hanyattfekve a lábszárad alá, hogy a térd és csípő 90 fokban legyen.
Akut szakaszban a melegítés, masszás többnyire csak ront a helyzeten, ne csináld.
Ha már könnyebben fogsz mozogni, rheumatológián egy elektromos terápia még mehet rá, háziorvos ír beutalót. (Egy gerinc röntgen, CT, stb. nem árt, hogy a porckorongok milyen állapotban vannak.)
Jobbulást.:)



[Szerkesztve]

(#40) viharhozo válasza twollah (#29) üzenetére


viharhozo
addikt

En a helyedben inkabb vmelyik furdobe jarnek. Nem egy elmeny, de derekproblemakra remek tuneti kezeles.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#41) jeges válasza twollah (#38) üzenetére


jeges
senior tag

pár dolog:

nézd át: [link]
addig, amig akkut a dolog, ne akarj tornászni, csak ha javul a helyzet
ebből kigyógyulni nem lehet, csak tünetmentesíteni, nagyjából a köv-k szoktak jót tenni:
1. mozgás, ez nagyon fontos. elsősorban az úszást javasolják, mert a ''normális'' terhelés nélkül, csökkentett gravitáció mellett mozgatod a csigolyákat, de ha nem megy hosszabb távon, a vizitorna is jó. reggelenként vagy esténként a fenti linken található mozdulatsorok közül a hatékonynak találtatottakat lehet gyakorloni (nekem pl. a ''halacska'' nagyon bejött, de ugyanezt a jobbra-balra mozdulatsort végzed a csí-gépen is, csak nem saját erőből). szintén jót tehet a masszázs, mert ellazítja a gerinckörnyéki izmokat, és azok nem préselik annyira össze a csigolyákat.
2. a véráramlást elősegítő bármilyen eszköz, ezek a mágneses, akupresszúrás, stb. elveken működő eszközök, ilyen pl. a már említett kosmodisk is. emellett léteznek mágneses hatású felragasztható kütyük is, és mágneses derékalj, meg még ki tudja, hányféle egyéb. jót tehetnek, én pl. nem láttam sok eredményét. érdemes azonban odafigyelni, h ne hűljön ki a derekad, mert ilyenkor szintén összehúzódnak a deréktáji izmok, ami erősíti a nyomást a gerincoszlopra.
3. ha a helyzet bonyolultabb (hosszabb ideig nem akar helyrejönni), eredmnyes lehet pl. súlyfürdő, vagy bármi olyan ''gyakorlat'', ami a csigolyák szétválasztását segíti elő. erre valók pl. a lógató eszközök (ismerős a ''freedom'' c. nóta? abba' látható hasonló)
4. szintén a csigolyák szétválasztását segítik mindenféle nyújtó mozdulatok, amiket akár a munkahelyen székben is lehet végezni (karfa megfog, oldalra csavarja a gerincet pl. - ameddig csak lehet, ill. ameddig nincs fájdalom, de csak nagyon lassan, a levegőt kifelé engedve)
nagyon fontos, hogy a nyújtó gyakorlatok közben oda köll figyelni a légzésre, mert a nyújtás akkor hatékony (és nem utolsó sorban kevésbé megterhelő a gerincnek), ha a nyújtó mozdulat közben kifújod a levegőt.

ha még nem végeztél hasonló gyakorlatokat, mindenképp keress meg egy gyógytornászt, ismerd ki, milyen gyakorlatokat ajánl, mik ezek közül a jók, és pár alkalom után már egyedül, vagy családtag segítségével is menni fog, nem köll érte pénzt kiadni.

szerk: és mielőbbi gyógyulást!

[Szerkesztve]

(#42) jeges válasza Cardinellla (#39) üzenetére


jeges
senior tag

a nagypárnával kapcs.: ha jól értem, jelen pillanatban még a fekvés is fájdalmas. tapasztalatból mondom, h az ember úgyis kénytelen egy idő után ''rájönni'', melyek a viszonylag pihentető fekvő pozitúrák (ha vannak egyáltalán).
mindenesetre az igaz, h a ''kiterített'' fekvés nagyon nem jó a gerincnek, inkább legyen behajlítva a térd valamennyire. általában könnyebbek az oldalt fekvő pózok.

(#43) twollah válasza jeges (#41) üzenetére


twollah
nagyúr

Koszi sokat segitettel ezzel elmeleti sikon.

Anyamtol kaptam egy magneses derekmelegito ovet, most az van a derekamra kotve.

(#44) twollah válasza jeges (#42) üzenetére


twollah
nagyúr

Nekem is az oldalt fekves jott be egy ido utan a legjobban, meg a magzat poz, csak a kezem nagyon elzsibbadt egy ido utan.

Amugy ejszaka a foldon aludtam egy kicsit vastagabb takaron, es talan jobb is lett a helyzet mint volt.

Helyet valtoztatni mar gyorsabban tudok mint tegnap, de a lehajolas, leules meg eleg megfontoltan megy.

(#45) jeges válasza twollah (#44) üzenetére


jeges
senior tag

úgy feküdj, ahogy pihentetőbbnek érzed (persze ezt most talán nem is köll mondani).
lehajolás, leülés közben próbálj lassan mozogni, és figyelj rá, hogy kifelé fújd a levegőt, ez segít, h ne terheld a gerinced.

(#46) twollah válasza jeges (#45) üzenetére


twollah
nagyúr

Lehajolaskor, leuleskor kapaszkodok mindenbe amibe tudok, es nem is lehajolok a cuccokert hanem inkabb ovatosan legugolok egyenes gerinccel.

(#47) Cardinellla válasza jeges (#42) üzenetére


Cardinellla
csendes tag

Tudom, hogy elsőre hülyén hangzik a dolog, viszont az ágyéki gerinc, (ahol az ideget nyomja porckorong) így kerül a leginkább természetes helyzetbe.
Apám sokat szenvedett vele, a felsorolt javaslatokkal mindig helyretette magát. (Én meg tudok valamennyit az ortopédiáról.)
Utána természetesen gerinctorna v. úszás egy életen át.

(#48) twollah


twollah
nagyúr

Azert rohelyes ez a haziorvosi rendszer is.

Tegnap kb. 5-6 ora alatt tanultam meg annyira jarni, hogy el tudjak vanszorogni a korzeti dokimhoz akinek a rendeloje tobb kilometerre, es jo par kerulettel arrebb volt tolem.
A helyi korzeti dokit csak nagy ''konyorgesek'' aran lehetett ravenni arra, hogy kiusson egy fajdalom csillapitoval.
Nem tudom mi lett volna velem, ha ugyan ez mondjuk nyaralas kozben Lapatyfalvan tortenik velem.

Berugdostak volna az arokba, mert nem a korzethez tartozom?

A helyi ugyeletrol ne is beszeljek, akik arra nem vettek volna a faradtsagot, hogy legalabb megkerdezzek, hogy ''Gec koll egy injekcio vagy inkabb megdolglesz anelkul?''.

(#49) jeges válasza Cardinellla (#47) üzenetére


jeges
senior tag

egyáltalán nem hangzik hülyén, de nekem pl. a párnás módszer nem jött be, ezért úgy gondolom, ez egyedi (mint sok minden más is e téren). sz'al van, akinek bejön, van, akinek nem. leginkább úgy gondolom, h mindenkinek magának köll rájönnie, milyen fekvőfelületen, milyen pozíciók neki egyedileg a legmegfelelőbbek.

szerk: #48: ezen csaupán azér' csodálkozol, mer' még soha nem szembesültél vele. welcome to the real world ;]

[Szerkesztve]

(#50) sharpapa


sharpapa
aktív tag

Lehet hogy nekem is volt egy ilyen, ugyanis egyszer kimentem crossozni egy 125-ös Hondával, és majdnem borultam, de leugrottam és megtartottam a motort (140 kilo), centikkel a föld fölött. Lassan felállítottam, azt hazamentem. Másnap meg se tudtam mozdulni a hatalmas fájdalomtól, azt hittem magam alá fosok. Egész nap feküdtem, aztán másnap fel tudtam kelni, csak ritkán belenyilalt egy-kéccer, de azóta már nem fáj.

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  A nagy lumbágó topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.