Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-07-17 01:11:28

LOGOUT.hu

Egyre több bankkártya méretű, egy kártyás számítógép kapható a piacokon, tipikusan nem Intel platformon. A topic ezen számítógépek hardveréről, linuxos operációs rendszeréről, szól. A kis gépek zöme otthoni hardverfejlesztésre, barkácsolásra is alkalmas, így ehhez kapcsolódó elektronikai kérdések is témába vágnak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1841) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy olyan projectbe fogtam, hogy egy routert kiegészítenék pár funkcióval, pl. torrent, de később egyebeket is bíznék majd az eszközre, pl. kamera, stb.
Szóval a lényeg, hogy létezik-e olyan sbc, ami az usb2.0 által nyújtott árammal stabilan tud üzemelni, és egy LAN csati is van rajta?
100/100 mbit/sec sebességnél több nem kell, de ha 40/40-et tud, az sem világvége.

Örülnék, ha széleskörben támogatott lenne, de hátha van jobb a R.Pi-nél. :U

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1842) NoX válasza Bici (#1841) üzenetére


NoX
senior tag

Mármint router funkciókkal ruháznád fel az sbc-t, vagy a meglévő router-re rádugva amolyan szerverként üzemelne?
A router USB 2.0-s áramára gondolsz, hogy arról üzemelnéd? Az lehet kevés lesz. Ezekhez általában van külön adapter. Maximum egy Pi Zero megy el a router USB-jéről.
Mit szeretnél a kamerával? Egy komplett Surveillance Station-t?

(#1843) Bici válasza NoX (#1842) üzenetére


Bici
félisten

A meglévő routert egészíteném ki szerver funkciókkal.
A kamera csak egy darab lenne, mozgás érzékeléssel.
De a kamera nem is olyan fontos elsőre.

Ha adapterről megy, az sem baj, csak minimális legyen a fogyasztása.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1844) NoX válasza Bici (#1843) üzenetére


NoX
senior tag

A minap néztem egy ezzel kapcsolatos informatív videót:
DON'T Use Raspberry Pis for Servers! (Use THIS)

Lényegében egy Khadas VIM1S-et használ, mert a Raspberry-k eléggé drágák, és készlethiányosak.

Ezek egyébként mind keveset fogyasztanak.

Opció lehet még a Pi 3 Model B+

Torrent-re én egy CoreELEC alapú médialejátszót használok: ODROID-N2+
Ez az egyik legbikább médialejátszó.
Rá van kötve egy külső HDD, és arra mentem a dolgokat, aztán meg onnan játszom le.

[ Szerkesztve ]

(#1845) Bici válasza NoX (#1844) üzenetére


Bici
félisten

Mekkora sebességet bír torrenttel az N2+?

Köszi a tippet, akkor megnézegetem ezeket. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1846) NoX válasza Bici (#1845) üzenetére


NoX
senior tag

Én nem éreztem semmiféle limitációt. Több 10 Megabyte-ot biztosan láttam. Persze nem mind1, hogy melyik klienssel (qBittorrent-et érdemes használni, mert az több szálon tud futni). Illetve VPN-en keresztül fut a torrentezés egy ideje, az pedig azért szépen levesz. Ott a router lehet a szűk keresztmetszet, meg akár a VPN szolgáltató.

Gondolkoztam, hogy jó lenne egy hardverbe sűríteni ezeket:
- Pi-hole (ez most egy Pi Zero 2 W-n fut)
- Kodi (ODROID-N2+)
- Steam Link (Steam Link hardver)

A VPN-t a router-en állítottam be, hogy a médialejátszó forgalma azon menjen. Lehet így ezzel ki is zártam, hogy azon bármiféle más szolgáltatás legyen, ami helyi hálózat függő. :F

(#1847) Bici válasza NoX (#1846) üzenetére


Bici
félisten

Köszi! :R

Kiderült, hogy van itthon egy itx lapom AMD Kabini 9W-tos integrált procival.
Kipróbálom, hogy mennyit fogyaszt.

A fő gond az sbc-kkel, hogy a legtöbbön nincs SATA, így egy külső 3.5" winyó ház kell hozzá, amivel együtt kérdőjeles a kis fogyasztás, és nekem sajna több ilyen ház ment tönkre az évek alatt a 24/7 üzemtől, hiába minden okos power management lekapcsolás.
Az egyik a winyót is magával vitte. :/

Persze, nem véletlenül jöttem ebbe a topikba, inkább ennek a verziónak örülnék, mint egy x86 gépnek. Keresek erre egy topikot, hátha vannak kipróbált típusok ilyen felhasználásra is. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1848) NoX válasza Bici (#1847) üzenetére


NoX
senior tag

Az ODROID-nak van olyan SBC-je, amit NAS-nak szántak és van rajta két SATA csatlakozó.

Kétfajta kiszerelésben van:
- ODROID-HC4
- ODROID-HC4-P KIT

Fogyasztása:
Power consumption with two ST2000DM006 HDDs :
– IDLE(with HDD in spin-down) : ≃ 5.88W
– Active(using SAMBA): ≃ 15.59W
– Suspend: ≃ 0.29W

Az én N2+-omon egy WD Elements SE 2TB csücsül USB-n, és nem kell plusz táp. Leállítja, ha nincs rá szükség. 3,5 éve 0-24-ben megy.

(#1849) Bici válasza NoX (#1848) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

A tiédben 2.5" winyó van?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1850) NoX válasza Bici (#1849) üzenetére


NoX
senior tag

Igen, 2.5"-es. Konkrétan ez.

(#1851) Bici válasza NoX (#1850) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

Mindenkinek: Azóta jobban körbejárram a témát, és végülis megteszi a 2.5" winyó is.

Annyi a változás, hogy olyan SBC-t keresek, ami tudja a következőket;

- fusson rajta a debian ARM64 verziója
- USB3 csati
- 2+ GB ram
- kifejezetten hatékony legyen, vagyis minimális fogyasztás, legalább RPI4B körüli teljesítmény

Adja magát, hogy miért nem veszek egyből egy RPI4B-t.
Lehet, hogy ez is lesz a megoldás, de gondoltam, elöbb kötbenézek, hátha van olcsóbb, kisebb fogyasztású, ami nem sokkal lassabb.
Nekem a dupla HDMI nem kell, sőt, monitor kimenet egyáltalán nem létszükséglet.

Bárnilyen tipp, vagy személyes tapasztalat segít, miközben magam is keresgélek alternatívák után.

Kössz előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1852) tvamos válasza Bici (#1851) üzenetére


tvamos
nagyúr

Olyat nem találsz, ami mögött van ilyen közösség. Szerintem hagyd a keresgélést.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1853) Fooler89


Fooler89
őstag

Sziasztok!

Valaki rendelt már www.antratek.de oldalról?
Egy Odriod HC4-et szeretnék és eddig nem találtam még véleményt az oldalról.
https://www.antratek.de/odroid-hc4-nas-server
Másik bolt is érdekel ha megbízható.

(#1854) azbest válasza Bici (#1851) üzenetére


azbest
félisten

nekem az esprimo q520 minipécé i3-4130T. 2x4GB rammal, 180GB ssd-vel, optikai meghajtóval, wifi/bt, a tápegységgel együtt idle 8 wattot fogyaszt a konnektoros mérő szerint. terhelés alatt 30 körül.
Hasonló ThinkCentre M73 tiny bruttó 30 ezer [link] az árkülönbségből pedig fizetheted pár évig a villanyszámlát.

[ Szerkesztve ]

(#1855) nyirzoz válasza Fooler89 (#1853) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Cseh RPi Shop-ból már rendeltem és 3 napon belül kéznél volt.

(#1856) otapi


otapi
tag

A neten nem sok forrást találtam ebben a témában úgyhogy úgy gondoltam megosztom az utókornak:
Odroid C4-en használok Coreelec/Kodi konfigot külső HDD-vel. Egy ideje már akartam Bluetooth-os fülhallgatót és/vagy fejhallgatót használni a TV-hez, de hiába az Androidos Sony TV, meg rajta a BT kapcsolat, hang átvitelt nem támogat... Gondoltam az Odroid-dal és a Coreelec-kel, USB-s dongle-lal csak meg lehet oldani. Ezt a két donglet próbáltam: TP-Link UB400 es TP-Link UB500. Elsőre kapcsolódási probléma volt: párosodott, de aztán lekapcsolt szinte egyből mindkettő. Aztán rájöttem, hogy ha átteszem a dongle-t a külső HDD USB dugója alól egy másik slotba, ott már rendben működött minkettő dongle.
Szóval jelentem, ezek a BT dongle-k kompatibilisek az Odroid-dal és működnek rendben, szobán belül.
Ahhoz hogy a Kodi a BT-re küldje a hangot, a System/Audio alatt ellenőrizni kell hogy a fejhallgató csatlakozása után átvált-e a Pulse Bluetooth driverre. Nekem automatikusan átvált, meg vissza HDMI-re amikor lecsatlakozok a BT-ről.
Plusz még hasznos a Bluetooth Delay Lite plugin, ezredmásodpercre pontosan be lehet állítani hogy szinkronba legyen a hang a BT késlekedése miatt.

(#1857) NoX válasza otapi (#1856) üzenetére


NoX
senior tag

Én anno nem kísérleteztem, a hivatalos WiFi module-t vettem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.