Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-07-17 01:11:28

LOGOUT.hu

Egyre több bankkártya méretű, egy kártyás számítógép kapható a piacokon, tipikusan nem Intel platformon. A topic ezen számítógépek hardveréről, linuxos operációs rendszeréről, szól. A kis gépek zöme otthoni hardverfejlesztésre, barkácsolásra is alkalmas, így ehhez kapcsolódó elektronikai kérdések is témába vágnak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) wmati válasza azbest (#1550) üzenetére


wmati
addikt

18.000 - 20.000 körüli árra gondoltam. Viszont a Banana Pi mennyire jó választás ? M2 és a M2+ első ránézésre jó lenne.

Igen használt nasokat én is néztem, de 10.000 körül nagyon ritka ami müködik és nem kőkorszaki lelet.

Minipcéket még nézegettem, eddig nem találtam olyat ami tetszik :U

(#1552) doberman válasza wmati (#1551) üzenetére


doberman
senior tag

+1 a BananaPi M1-nek. már 2 éve megy OMV-vel 7/24-ben...
eddig 1 sd kártyát fogyasztott el... natív sata, valós gigabit... :K
hozzá egy ilyen házikót és kész is...

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#1553) wmati válasza doberman (#1552) üzenetére


wmati
addikt

M2 nem nativ sata + a gigabit se gigabit ?

(#1554) doberman válasza wmati (#1553) üzenetére


doberman
senior tag

nincs sata... nem tudom kapható-e..

8lnu

(#1555) azbest válasza wmati (#1553) üzenetére


azbest
félisten

m2 -t nem árulják, m2+ pedig ha megnézed, akkro nincs rajta semmilyen sata. Amelyiken van sata, ott sem árt elolvasni, hogy nem usb2-sata chipes adapter van-e rajta, mert az lassú. A gigabitnél pedig van olyan board, ahol valójában fele vagy harmada a max sebesség, mert van valahol szűk keresztmetszet.

"m2 berry" néven van v40 -es soc-os, amin van sata is és gigatibes is. 4 magos. Nem tudom van -e szűk kersztmetszet valamit.

S látod, sok hasonló nevű van szóval pontosan kell megnézni, hogy mit hogy hívnak. Meg nem árt annak sem utánakeresni, hogy például openmediavalut hogy megy rajta, ha már nas.

(#1556) wmati
az nem m2. Ez volt az m2 [link]

[ Szerkesztve ]

(#1557) suste válasza azbest (#1555) üzenetére


suste
veterán

Eddig nem is láttam ezt, de végre az "m2 berry" verzió visszatért a helyes útra.
Nem is tudom miből gondolták, hogy a 100Mbit+NoSata majd jó lesz, amikor arra ott a kiforrottab Rpi széria....
Már csak az a kérdés, hogy szoftver oldalon van-e valami használható? Az elérhető Android/ubuntu/Raspbian rendszereken vajon működik-e rendesen minden :F

(#1558) azbest válasza suste (#1557) üzenetére


azbest
félisten

Tippre, meg a zavaros kínálatot látva, attól függ, hogy milyen soc-ot lehet épp olcsón beszerezni. Van ami nem támogat satát, ott vagy teljesen lehagyták vagy próbálták a gagyi usb2-es adapter integrálást...
Ahogy nézem az allwinnerek közt van főleg olyan, ami támogat mindet, A20, R40, V40...

De teljes a káosz az elnevezéseknél, sőt ahogy látom van ahol eredetileg r40 volt és később v40-re váltottak, mert teljesen kompatibilis a kettő [link]

(#1559) Ciccuka válasza doberman (#1552) üzenetére


Ciccuka
veterán

Dual Core helyett lehetne Quad Core és a 2GB memóriát is bevezethetnék már ebbe a kategóriába.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1560) Piedon válasza Ciccuka (#1559) üzenetére


Piedon
tag

Odroid hc2 vagy hc1: octa core, gigabit, sata (igaz usb3 sata átalakítóval megoldva, ha jól olvastam), 2giga ram
Arra várok, hogy újra szállítható legyen németből és veszek egyet.

[ Szerkesztve ]

(#1561) Ciccuka válasza Piedon (#1560) üzenetére


Ciccuka
veterán

ODROID-HC2

Ez már tényleg szuper kis masina.
Ahogy látom normál SSD-t is lehet hozzá csatlakoztatni.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1562) azbest válasza Ciccuka (#1561) üzenetére


azbest
félisten

a hc2 a 3,5"-os háttértáras változat, a hc1 meg a 2,5"-ös. Szóval azok ugyanazok, csak a mellékelt vas más méretű :)

Az usb3 azért már elég vállalható tud lenni akár lanra vagy satára is, ha nincs natív. Sata esetén van olyan hdd keret, ami támogatja az uasp módot, ami mondjuk usb2 esetén is gyorsat valamit, de usb3 alatt aztán tényleg odatesz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1563) Uzsito válasza azbest (#1562) üzenetére


Uzsito
csendes tag

Sziasztok,

Írtam egy rövidebb ismertetőt az Odroid-HC2-ről, annak hasznos lehet, akit közelebbről is érdekel ez a megoldás, vagy vásárláson gondolkodik.

[ Szerkesztve ]

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#1564) Piedon válasza Uzsito (#1563) üzenetére


Piedon
tag

Neked a pollin szállított ide Magyarországra? Nekem nem engedte se a HC1-et, se HC2-t szállítani.

(#1565) Uzsito válasza Piedon (#1564) üzenetére


Uzsito
csendes tag

Igen, idén márciusban rendeltem, nem volt gond.

Viszont Pollinék már többször eljátszották, hogy ha valamiból kevesebb a készletük akkor nem szállítanak mindenhova. Sajnos mi magyarok ilyenkor elsőként esünk ki a kosárból. :W

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#1566) Uzsito válasza Piedon (#1564) üzenetére


Uzsito
csendes tag

Van most egy hardveraprón kompletten, bár nem mondanám hogy csábító árat szabott neki a srác.

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#1567) Piedon válasza Uzsito (#1566) üzenetére


Piedon
tag

Köszönöm, de már beszereztem azóta a pollintól egyet (ausztriai szállítással).

(#1568) LSL1337


LSL1337
őstag

Valakit érdekel esetleg itt egy Odroid C2?
Legjobb plex lejátszó.
4k SDR, HDMI CEC.
wifi nincs alapból, cserébe a LAN gigabit-es.

én HDR miatt cseréltem csak le

maximálisan elégedett vagyok vele. Rasplex-nél sokkal gyorsabb rajta a menü is
táp ház sd kártyával együtt persze.

(#1569) Uzsito válasza LSL1337 (#1568) üzenetére


Uzsito
csendes tag

Engem érdekel, írtam PÜ-t.

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#1570) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

A cikket elolvasva nekem is felkeltette az érdeklődésemet a kütyü,de van egy kis bajom.
Ahogy nézem HC2 + 2A adatper + Ház-at vennék, (kábelem, microsd-m van) viszont bajom az hogy honnan rendeljem:
- Ebay => maga a forrás nem biztos, és csak a HC2-t tudom rendelni többit nem
- pollin.de => Nem reggeltem be de írtátok hogy nem mindig van szállítás hozzám (ezt valaki megnézné nekem?)
- odroid.co.uk => hát itt ~100 Euro + szállítás (DHL-el)
- hardkernel : 70 dollár + szállítás => itt ugye a vám jöhet rá max.

Ezen kívül beszerezhető bárhonnan máshonnan 30k alatt?

Segítségeteket előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1571) r0by válasza stigma (#1570) üzenetére


r0by
addikt

Hardverapron, ha megfelel a használt is, akko szokott lenni néhanapján. Én is ott vettem xu4-et.

(#1572) Uzsito válasza stigma (#1570) üzenetére


Uzsito
csendes tag

A felsoroltakon kívül én nem találtam más forrásokat, pedig kerestem eleget.
Megnéztem neked, de jelenleg Pollinon "odroid" keresőszóra nem is dob ki HC2-t, csak HC1-et. Készlethiány?

Szerintem csoportosítva így néznek ki a lehetőségek:

-EU forrás, vám és áfa nélkül, odroid.co.uk, pollin, stb. kicsit drágábban, változó elérhetőséggel (mint látszik pl. pollinon vagy nincs készleten, vagy épp nem szállít ide, stb.). Van talán szlovák, lengyel viszonteladó is, de egyiket sem kattogtattam végig google fordítóval, hogy mennyi az annyi a végén.

-Harmadik országbeli forrás - USA vagy Dél-Korea, ebay-en jellemzően 2 amerikai store hirdeti ezeket, koreából Hardkernel - ezekben az esetekben 27% ÁFA-t kell fizetni, és vámügyintézés költséget (Magyar Posta 3.000Ft, DHL 6.000Ft) azonban VÁM-ot nem kell fizetni mert 150EUR alatt vagyunk.

Kár, hogy magyar viszonteladó még mindig nincs, bár jobban belegondolva, lehet hogy inkább szerencse.

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#1573) stigma válasza Uzsito (#1572) üzenetére


stigma
addikt

(#1571) r0by : Nem égetően SOS, ezért én is feladok a napokban egy hirdetést hogy keresek.
Köszi szépen.

(#1572) Uzsito: Amikor a hsz-t írtam még volt, és most pollin.de-t néztem tényleg nincs :DDD

Hát legrosszabb esetben kintről megrendelem + fizetek vámot.

Ami elszomorít picit, hogy kis méretben sajnos nagyon sok lehetőségem nincs, mely eszközön van natív Sata és képes foadni 2,5 vagy 3,5-es HDD-t.

Ha nagyon drágára jönne ki, akkor Barbone PC fele fogok hajlani igaz elég drágán vannak az 1TB-os 2,5-es HDD-k.

Köszönöm gyors segítségeteket. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1574) Uzsito válasza stigma (#1573) üzenetére


Uzsito
csendes tag

Még 1 dolog, a tápegységük lehet hogy kicsit túlárazott, érdemes csekkolni hogy itthon beszerezhető-e olcsóbban. Nem speciális, elég kommersz táp. Egyébként az övék 2A-re van mérve, de több helyen írták hogy 2.5A-t és még többet is le tud adni tartósan, így én az itthoniakból 2.5A vagy 3A példányok között nézelődnék.

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#1575) Uzsito válasza Uzsito (#1574) üzenetére


Uzsito
csendes tag

Most látom hogy csökkentették az árát, ~6 USD vagy ~8 EUR, ez így már teljesen jó, sztornó amit írtam.

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#1576) ssolitude


ssolitude
őstag

Hátha érdekel valakit.
XU4 HC2 + táp - 80 dollár+ÁFA+DHL Hardkernelről.
OMV4.x van rá, eddig hibátlanul megy, 2160-at streameli rendesen.
[kép]
[kép]
[kép]
Eddig a legjobb médiaszerver megoldás szerintem.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1577) Uzsito válasza ssolitude (#1576) üzenetére


Uzsito
csendes tag

Köszi!

Hát erről még nem is hallottunk (olvass vissza) :DD :C

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#1578) muveszur válasza ssolitude (#1576) üzenetére


muveszur
addikt

Szia!

Engem nagyon érdekelnének részletek is. Igazából otthoni médialejátszás lenne a fő célom, illetve torrent futtatása.

Eddig igazából S905 SoC-s tv box-okat nézegettem, de úgy tűnik nekem, hogy ez az Odroid történet sokkal komolyabb.

Amire kellene nekem, tudnád ajánlani?

Fő igények:

- Legalább 1080p lejátszás, de 4K sem jönne rosszul.
- HBO Go
- Valamilyen remote control megoldás
- Torrent, Digi 1000-s net mellé..

Ha megosztanál bármilyen tapasztalatot, nagyon szívesen venném.

Köszönöm! :R

(#1579) Fooler89 válasza Uzsito (#1572) üzenetére


Fooler89
őstag

Néztem odriod-hc2
**STOCK EXPECTED W/C 26/11/18**

Valaki rendelt már innen? Ez tényleg eu-s raktár?
Mert akkor vámmal nem kell számolni.

(#1580) azbest válasza Fooler89 (#1579) üzenetére


azbest
félisten

azt írja, hogy a liliputhoz tartozik, ami meg hivatalos uk disztribútoruk. Az árak pedig bruttó árak.

(#1581) Fooler89 válasza azbest (#1580) üzenetére


Fooler89
őstag

Köszi.

Már csak az érdekelne, hogy amit ezekhez lehet venni adapterek, mennyire megbízhatóak?
Egyáltalán 0-24 működésre vannak tervezve?

(#1582) MaCS_70 válasza Fooler89 (#1581) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azt mondja, hogy "including 12V/2A PSU"...

Feltételezem, azért tesztelték, azzal pedig csak tisztában vannak, hogy ez 365/24-es üzem...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1583) Fooler89 válasza MaCS_70 (#1582) üzenetére


Fooler89
őstag

Köszi

Szeretnék rendelni Odriod-HC2-öt
pollin.de-ről nem enged magyarba szállítani, a odriod.co.uk-ról meg nem tudom eldönteni, hogy melyik kellene

"Customer Group
-Default
-EU VAT Registered (Not UK)"

Szerintem EU VAT kellene, de ott meg kér EU VAT Number ami nekem nem hiszem hogy van.

Ezek szerint már onnan se tudok rendelni?

(#1584) azbest válasza Fooler89 (#1583) üzenetére


azbest
félisten

az eu vat registered csak azoknak jó, akik cégként rendelik és jogosultak is áfamentesen rendelni.

Pollin-de -nél a privatkunde alatt látok ungarn-t, csak nem abc szerint vannak a listán az országok.

Az odroid co uk meg azt mondja nincs készleten, hanem preorder. Egyébként a default esetén ott van hungary.

[ Szerkesztve ]

(#1585) Fooler89


Fooler89
őstag

Armbiant használok egy Odroid-hc2.

Szeretném elérni biztonságosan a kis boxomat.
Armbian installerben szépen benne van a Softether VPN.
Remote access módba telepítettem, L2TP-n keresztül siker is becsatlakoznom, látom is a benti hálózatot, kivétel a boxon futó transmission jacket és stb. funkcióit.

Normális ez?

(#1586) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Van esetleg már végleges roadmap Orange Pi hasonlókról 2019-r? :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1587) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
létezik hasonló eszköz, mint a raspberry pi, csak erősebb?
Nas, és média lejátszó funkció miatt érdekelne hasonló gép. Hálózaton tudjuk 50-60MB-al másolni, linux, kodi támogatás. Hdmi kimenet, usb aljzat. Giga lan, és sata interfész előny. Létezik ilyen? Ami kicsi, és nem eszik sokat?

Jól értem, hogy a ODROID-XU4 110MB/s-el is tud másolni USB3.0-án keresztül hálózaton? [link] Csak, mert akkor lehet, hogy ez is elég lenne nekem, nem kellene a h2. Nyílván a h2 hosszabb távon jobb lehet.
Csak mert szerintem a kodi, és a torrent simán tudna egymás mellett menni így. A kodi, ha jól tudom támogatja a hw-es gyorsítást is.

Még megfontolom, meg utána kérdezek ezeknek. Igazából ez a rock64 még olcsóbb is 10 dollárral (2GB verzió). A pro nem biztos, hogy kellene nekem. Bár az erősebb CPU, és a pci-e csábító.
Bár ez alapján a sima xu4 is megy openELEC-el. [link]
De az xu4 talán gyorsabb, mint a sima rock64.
Nem tudom, hogy melyik legyen egyelőre. :D

Jelenleg ott vagyok, hogy a ROCK64/ROCK64PRO vagy az xu4 lenne a befutó.

Előzmények

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1588) inf3rno válasza Speeedfire (#1587) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem azt hiszem 85-el másolt hálózaton keresztül. 100 felett biztosan nem volt. Nem tudom mi limitálta, talán a rack volt lassú vagy a vinyó. Egyébként az se rossz azért. Fogyasztásban jó volt, csak NAS-nak túl erős.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1589) Speeedfire válasza inf3rno (#1588) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ez az XU4? Nagyon afelé hajlok, a ROCK64 lehet gyenge lenne.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1590) r0by válasza Speeedfire (#1587) üzenetére


r0by
addikt

Én már írtam neked a másik topicban, hogy az xu4 nekem 95-105 között tolja átlagban. Gondolom a pillanatnyi terheltségtől függ. Lóg rajta pár szenzor, web, torrent, dlna, stb..
Nálam egy ilyen usb3-as rackban van sata noti winyo háttértárként, s ezen van a rendszer is, ubuntu 18.04 tls.

(#1591) Uzsito válasza Speeedfire (#1589) üzenetére


Uzsito
csendes tag

Az XU4 mérései valósak, már rengeteg helyen tesztelték, leírták.
Igazából médialejátszásra és torrentre a Rock64 és az XU4 is hasonlóan jó lehet, a döntés attól függhet mennyire vagy árérzékeny.

Ám még egy nézőpontból érdemes megvizsgálni a kérdést: mekkora közösségi támogatásra számíthatsz?
Odroidnál tudjuk, hogy a Wiki elég részletes, leírások, tutorialok, guide-ok vannak mindenfelé a legapróbb témákról is. Pine-éknál se rossz, ahogy látom a fórumon kattogtatva, de azért mintha lightosabbra lenne véve a dolog...

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#1592) inf3rno válasza r0by (#1590) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem nálam a rack volt gyenge, azért volt csak 85. Bár ajánlott racket vettem hozzá, de elég olcsó volt. A vinyó elvileg bírta volna még 120 körüli értékig.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1593) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Végül tegnap este megrendeltem az xu4-et. Remélem beválik. :)
A közösségi támogatás annyira nem volt fontos, elég régóta linuxozok. Sokszor forgattam már magamnak csomagot, de volt hogy fw-t is csináltám már openwrt alatt.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1594) szabi__memo válasza muveszur (#1578) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Van erre Libre/coreelec? Ha igen akkor működik rendesen?

(#1595) chemand válasza Speeedfire (#1593) üzenetére


chemand
tag

Szia!

Szabad tudni, hogy honnan rendelted végül?

(#1596) Speeedfire válasza chemand (#1595) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

A hivatalos oldalról. [link]
Én másikat nem találtam, de lehet, hogy lett volna. :B

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1597) sabe válasza Speeedfire (#1596) üzenetére


sabe
csendes tag

mennyi idő alatt érkezett meg? én most rendeltem XU4-et (bordával) milyen házat használsz hozzá?
(utólag látom, hogy csak pár napja rendelted, valószínűleg még nem érkezett meg :B )

[ Szerkesztve ]

(#1598) Speeedfire válasza sabe (#1597) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Elvileg pénteken jön meg, azt írja a DHL. Vám kezelés lesz lassan. Sima fekete házat rendeltem hozzá.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1599) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!

Két projekten is gondolkodom, ebben kérnék szépen egy kis segítséget.

1. kellene egy minél egyszerűbb és olcsóbb, de még elég izmos mini szerver, amin Tvheadend backend futna. Mivel van armf verziója, ezért gondolom mindegyiken elfut, pl. Debian alatt (ahogy Rpi-n Rasbpian alatt megy is hibátlanul). Ami kell, az legalább 1 db USB port (elég a 2.0 is), ide jönne az USB tuner.

Van valakinek tapasztalata pl. a FriendlyElec megoldásaival?
Egész szimpatikus pl. a NanoPi NEO2-LTS és mellé egy kis kocka ház. Van gigabites LAN és egy USB port, sd kártyán a rendszer. Szerintem Tvhedend szerverhez az 512MB RAM is elég kellene, hogy legyen.

De kimondottan érdekes lehet a 1-bay NAS Kit is, kap egy SSD-t vagy sima HDD-t és már rögzíteni is tud a backend.

Akár még azt is meg merem kockáztatni, hogy alkalmas lenne pl. Dockerrel egy kis otthoni média szerverre: Deluge, Sonarr, Radarr, Openvpn kliens, Tvheadend. Vajon mennyit bírna el?

2. Itt rögtön ugrok is a második projektre, ami egy Odroid HC1 vagy HC2 lenne. Mondjuk legyen a HC2 + 3,5" 4TB WD Red. Pont arra kellene, mint az előző projekt utolsó gondolata: Dockerrel egy kis otthoni média szerver (Deluge, Sonarr, Radarr, Openvpn kliens, Tvheadend, stb). Kinek milyen tapasztalata van?

Köszönöm!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#1600) Speeedfire válasza Speeedfire (#1598) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ma vettem át az odriodot. Jó kicsi, nem is gondoltam volna, hogy csak ekkora. Viszont megakadtam az os vadászattal. De konkrét librelec, se konkrét openelec letöltést nem találok hozzá. Pedig neten találtam futtatott verziót. Annyit sikerült eddig megtalálni, hogy az xu3-al kompatibilis, szóval ha arra volt, akkor erre is kell, hogy legyen. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.