Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Gran Turismo

Hozzászólások

(#9201) ProEvoFan válasza Oppenheimer (#9200) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Azt mindig felborítják :) Második körben már nincs ott.

(#9202) Oppenheimer válasza ProEvoFan (#9201) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Addigra meg kell jegyezni. A legtöbb kanyarban pedig ott marad.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#9203) callmeakos válasza Oppenheimer (#9202) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Én sosem azokat figyelem. Legtöbb esetben a lassításokat jelző táblákat figyelem. Ameddig gyakorlom a pályát, mindig a 150-es táblától kezdek fékezni és onnan kezdem finomítani mikor érdemes a fékre lépni.

All→M8

(#9204) Lacko66


Lacko66
tag

Magyar nyelvű leírást keresek a következő dolgokhoz.
Quick tune, Suspension, Ride Height, Natural Frequency, Drivetrain, LSD Initial Torque, LSD Acceleration Sensitivity, Transmission, Gear Ratios-Max Speed stb.........
Szóval minden ami a Car Settings lapon szerepel.
A játék online manualjából már webfordító segítségével csináltam egy fordítást de az elég nagy katyvasz lett.
Magyar nyelvű kézikönyvet pedig nem találtam eddig amiben ezek a dolgok le lennének írva.
Köszi előre is ha valaki tudna segíteni.

Diablo 3 Battletag: Misilaci#1165 | PSN ID: OBH_MihalyLaci |

(#9205) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

A Nations kupához mindenképpen IP alapján dönti el a játék melyik nemzthez tartozom, vagy lehet ezt valahol manuálisan is állítani? Na nem mintha bajom lenne a britekkel, csak ha lehet inkább magyar lennék, ha már az vagyok :D

All→M8

(#9206) Oppenheimer válasza callmeakos (#9205) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem PSN account fuggo?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#9207) callmeakos válasza Oppenheimer (#9206) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Az lehet, akkor viszont fucked, mert nem engedi a rendszer változtatni a locationt egyáltalán United Kingdomról. :U
Akkor mindegy, leszek akkor bözsi néniékkel :D

All→M8

(#9208) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Eladtam a dobozos GTSt, és megvettem digitálisan.Mindent visszakaptam.Mentések, autók, rekordok, stb...megvan.Előtte a biztonság kedvéért a felhőbe elmentettem mindent.

(#9209) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nem gondoltam hogy ilyen rohadt nehéz összekaparni egy győzelmet ebben a játékban :DDD

All→M8

(#9210) ProEvoFan válasza callmeakos (#9209) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

:C
Már csak 90 kell a trófeához :)

(#9211) callmeakos válasza ProEvoFan (#9210) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Amennyi időm van... Talán mire kijön a következő rész.... meglesz a fele :DDD

Amúgy most kezdem érteni mire gondoltatok mikor ezt a heti pályarotát emlegettétek. Ez a verseny a Gr.4-es autókkal ezen a Nürbürgringen borzalmas. Jobban emlékeztet egy hosszútávú dodgem futamra semmint versenyzésre, ráadásul ezek az autók lassúak is. Élvezeti faktor nuku.

All→M8

(#9212) Keller16


Keller16
aktív tag

Sziasztok!

Újra elkezdtem aktívabban GTS-ozni, viszont jó lenne pár magyar barátra szert tenni, hogy legyen egy kis rivalizálás a köridőkben :P Vegyetek fel bátran, Kellerman_HUN néven megtaláltok :)

(#9213) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Ebben az új heti rotában melyik nap cserélődnek a versenyek?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#9214) Keller16 válasza Carlos Padre (#9213) üzenetére


Keller16
aktív tag

Hétfőnként.

(#9215) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Szokott valaki saját matricákat feltölteni a játékba? Ha igen milyen programmal készíti? Én Photshoppal kimentettem pár PNG képet SVG formátumba de a méretek 90-200KB közöttiek lettek és elvileg 18KB-nál nagyobb méretűt nem lehet feltölteni. Túl nagyfelbontású képeket használtam?

(#9216) Carlos Padre válasza Keller16 (#9214) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Kösz, tegnap már vizet facsartam a kontrollerből a sok gyökér miatt az interlagoson.

[ Szerkesztve ]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#9217) Lacko66


Lacko66
tag

Ma bementem az első online játékomba. :)
Lobby volt, free run/practice a de la Sarthe pályán. Csak az volt érdekes, hogy repesztek mint az állat erre szembejön 4-5 szellemautó. Hirtelen nem tudtam, hogy most akkor én megyek rossz irányban vagy vannak akik direkt csinálják ezt ? Irkáltak a chaten de csupa spanyol és francia volt ott, semmit nem értettem. Mindegy, gyakorlásnak jó volt. :)

Diablo 3 Battletag: Misilaci#1165 | PSN ID: OBH_MihalyLaci |

(#9218) callmeakos válasza Lacko66 (#9217) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

A Lobby futamokban vannak furcsaságok. Oda leginkább trollkodni járnak a népek :U :D

Nekem meg megvolt az első Gr.1-es versenyem ma, és baromira élveztem. Nem értem a fejlesztők mért nem indítanak több versenyt ebben a kategóriában.

All→M8

(#9219) Lacko66


Lacko66
tag

Ma este már nem bírtam tovább és bementem az első versenyeimbe is. Daily Race Gr.4 Dragon Trail. Féltem, hogy valami balul sül el de nagyon szuper volt. Rögtön az elsőn 16 kocsi közül a 9. helyről indulva a 6. lettem. Aztán még mentem többet is de az első sikerült idáig a legjobban. Nem gond, lehet fejlődni legalább, nem kell rögtön nyerni. :)

Diablo 3 Battletag: Misilaci#1165 | PSN ID: OBH_MihalyLaci |

(#9220) Carlos Padre válasza Lacko66 (#9217) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Online játék alatt nem a lobby-kat értjük, hanem a race részét. A lobby csak bohockodni jó a haverokkal, elvétve van egy két szervezett verseny.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#9221) Lacko66 válasza Carlos Padre (#9220) üzenetére


Lacko66
tag

Jogos, a lobbyt el is felejtettem már. :)
Az is kiderült, hogy az eddig összegyűjtött setupjaim különféle kocsikra lényegében felesleges lett. Onlineban le van zárva minden, nem lehet variálni a kocsikkal. Ott az a BoP és kész.
Annyi azért érdekelne, hogy mennyi időközönként változnak például a pályák mert amin most kell menni Gr.4-ben (Dragon Trail) kifejezetten szeretem de azt a Gr.3-as pályát gyűlölöm. :) Az elsőhöz pedig GTO kéne de az meg nincs.

[ Szerkesztve ]

Diablo 3 Battletag: Misilaci#1165 | PSN ID: OBH_MihalyLaci |

(#9222) Carlos Padre válasza Lacko66 (#9221) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Most épp hetente, minden hétfőn.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#9223) bordi10 válasza Lacko66 (#9221) üzenetére


bordi10
senior tag

Attól még mehetsz a GTO-val, nekem sincs meg, ilyenkor engedi a versenyt, nyertem is már vele :D

[ Szerkesztve ]

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#9224) Lacko66 válasza bordi10 (#9223) üzenetére


Lacko66
tag

Ezt jó tudni, köszi.
Reggel megyek is akkor ha addig nem változnak a versenyek.

Diablo 3 Battletag: Misilaci#1165 | PSN ID: OBH_MihalyLaci |

(#9225) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Uh...mostanában Dirt4el játszok.Tegnap mentem pár kört a GTSel.Törölték az időeredményeket de a gold medálok megmaradtak.Gondoltam a kedvenc pályámon megyek pár kört...Két és fél másodperccel gyengébb vagyok, mint régen :Y A két játék irányítása ég és föld.Gyakorolnom kell megint, ha komolyabban szeretnék játszani :K

[ Szerkesztve ]

(#9226) erahurka válasza ProEvoFan (#9225) üzenetére


erahurka
félisten

Még akkor törölték az időeredményeket, amikor változtattak az irányítás fizikáján. Azt hiszem a különböző szintekhez tartozó idők is változtak akkor.

(#9227) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

Nektek nem szokott beragadni az indítás utáni képernyőn a játék? Általában másodszorra már be is jön a főmenü. Nem játszottam mostanában, csak be szoktam lépegetni a 180 nap miatt, de mintha a legutóbbi nagy frissítés óta csinálná. :F

(#9228) ProEvoFan válasza erahurka (#9226) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Jah vágom a frissítéseket meg követem a topikot is.Nincs annyi időm játszani, így nem tudom mind a kettőt egyszerre tolni.Bár most szabin vagyok, de a Dirt 4 rally része nagyon adja.Ha végeztem vele, akkor megint napi szintem fogom játszani a GTSt.

[ Szerkesztve ]

(#9229) Nigér


Nigér
őstag

Sziasztok!

Ha megveszek egy speckó színárnyalatot, azzal kenegethetek bármennyi autót, vagy csak egyszer lehet felhasználni?

(#9230) SH4D0W2011 válasza Nigér (#9229) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Szia!

Használható akárhányszor.

(#9231) Nigér válasza SH4D0W2011 (#9230) üzenetére


Nigér
őstag

:R

(#9232) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Kezdem elveszteni a türelmem a játékkal kapcsolatban.
Az egy dolog hogy a sok rammer miatt már B-s SR mellett is lehetetlen tisztán versenyezni, emiatt kb. annyira kompetitív sok verseny mint egy tetris, de hogy a játék büntetési rendszere is oktatni való.... hogyan ne.
Szóval ha a hülyegyerek elvéti a féktávot, majd élesen fordul vissza, belém jön, majd lepattan rólam, az mióta sújtandó a számomra 2 másodperccel?
És a bosszantó, hogy próbálok büntetés nélkül menni, de egyszerűen sokszor nem lehet, ha meg igen, azt szenzációszámba kell venni.

All→M8

(#9233) KaitouP válasza callmeakos (#9232) üzenetére


KaitouP
veterán

Engedd el szerintem, én is most tértem vissza a játékhoz egy kicsi szünet után (pont azért hanyagoltam a játékot amit te is írtál), de ugyan az megy még mindig, és ez ilyen is marad.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#9234) callmeakos válasza KaitouP (#9233) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Szerintem el is engedem.
Most végeztem a manufacturer versennyel, vissza is estem C-ből E SR-re, úgy hogy reggel még B-s voltam. Igaz ez a Tokio Expressway rendesen megfingatott, picit megpusziltam a falat, durrant is a +5mp bünti, be is szereztem vagy 20at, de benne lehettem a Top5-ben mert mások is hasonlóan jártak, csak egy hülyegyerek úgy döntött az hosszú egyenes kellős közepén tölti le a büntetését, és a szellemautója pont előttem változott vissza, telibe is kaptam, majd ilyet ír a végén: Karma!

All→M8

(#9235) KaitouP válasza callmeakos (#9234) üzenetére


KaitouP
veterán

Teljesen tipikus jelenség, én is ezekkel találkozok sorban. Amint sikerült kicsit újra feljebb tornásznom a sok retardált között a SR -emet, kapok pár olyan seggarcot két-három versenyre mint amilyet te is, és bumm, már újra le is estem E -re.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#9236) Keller16 válasza callmeakos (#9232) üzenetére


Keller16
aktív tag

Érd el az S safety ratinget és megváltozik a véleményed.

(#9237) Lacko66


Lacko66
tag

Mi a jó taktika egy kezdőnek ? Általában középmezőnyből indulok a kvalifikációim alapján. Startnál vigyázok, hogy ne üssem ki az előttem lévőket de hátulról kajakra kilöknek és kulloghatok utánuk. Nyerni nem nyerek ez oké de ha nagyjából ott be tudnám fejezni a versenyt ahonnan kezdtem, nekem már az is elég lenne egyelőre. Aztán majd szeretnék előrébb is lépkedni de az még odébb van, ilyen Minkihl és Praiano szintet szerintem sosem fogom elérni de mivel tetszik ez az egész, haladok majd ahogy tudok. :)

Diablo 3 Battletag: Misilaci#1165 | PSN ID: OBH_MihalyLaci |

(#9238) bordi10 válasza Lacko66 (#9237) üzenetére


bordi10
senior tag

Én a legjobb az állórajtos versenyeken vagyok, sajnos ritkán van, de akkor sokat játszok :DDD Ilyen volt múlt héten is a Race1 a Ferrari GTO-val, volt amikor 6-7. helyről 2.nak vettem az 1. kanyart, onnantól meg nem szabad hibázni. Rengetegen beragadnak rajtnál, gondolom 3-2-1-START-nál nyomják tövig a gázt :DDD
Ha utol érsz valakit, várj ki, ne rögtön próbálj előzni, hátha elvét egy ívet illetve tapadj rá, az mindenkit "idegesít" és hibázni fog.
Saját példámból kiindulva írom ezt, párszor nálam is volt "lights-out", egyből mentem mellé, belső íven elmegyek, rám rántja a kormányt és ha meg is tudom tartani a kocsit, azonnal dobja a 2-5 sec-es büntiket, ebből tanultam :K

[ Szerkesztve ]

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#9239) erahurka válasza bordi10 (#9238) üzenetére


erahurka
félisten

Talán a legbiztonságosabb ha egy hosszú egyenesre megpróbálsz jobban rágyorsítani az ellenfélnél és elmenni mellette. Amúgy sokszor egyszerűen az irányítás miatt rántják egymásra az emberek szerintem, kontrollerrel pl. nem tudsz olyan finoman kormányozni hogy csak kicsit ráhúzd hogy ideálisabban vedd az ívet a másik mellett.

(#9240) Lacko66 válasza bordi10 (#9238) üzenetére


Lacko66
tag

Köszi a tippeket.

A kivárást szeretem én is főleg ha olyan a pálya amit ismerek és szeretek is. Múlt héten Dragon Trail-en Gr.4 volt és a 16 közül 9. helyről indultam egy Veyronnal. Rögtön kilöktek és az utolsó helyről bejöttem 6.-nak. Azt a pályát ismerem és tudtam, hogy hibázni fognak. :)

Diablo 3 Battletag: Misilaci#1165 | PSN ID: OBH_MihalyLaci |

(#9241) callmeakos válasza Lacko66 (#9237) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Én ha a középmezőnyből rajtolok, az első kanyar előtt kimegyek a pálya legszélére, és csak a legutolsó pillanatban kezdek el kanyarodni. Így alapjában vesztenék pozíciókat azokkal szemben akik befele kanyarodnak, de mivel majdnem mindenki ezt teszi, elkerülöm a kakaskodást majd azután elmegyek mellettük, és legtöbbször nyerek ezzel. Nem mindig jön de többször igen mint nem.

All→M8

(#9242) ProEvoFan válasza Lacko66 (#9240) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Én mindig kicsit erőszakosabban mentem, persze "normális" kereteken belül.Nekem ez vált be.Ne úgy értsd, hogy mindenkit kilöktem, meg "gokartost tikitakát" játszottam.Amit kinéztem ívet, azt meg is tartottam úgy, hogy nem csak nekem kellett vigyáznom a másikra.Sosem voltam bunkó.Maximum akkor löktem ki embereket, mikor nem kicsit benéztem a féktávot. :( Sajnos volt rá példa, de kinek nem?

(#9243) Lacko66


Lacko66
tag

Olvasgattam picit leírásokat kezdők számára és többen ajánlják, hogy ne a győzelem legyen a lényeg hanem inkább clean race, azzal ebben az időszakban jobban lehet fejlődni. Aztán szó volt a vezetési segítségekről (TC, ASM, ABS stb). Ezt igazából a játékosra bízzák de az egyik leírás szerint kezdőknek ajánlott az ASM. Ezt majd kipróbálom, most semmilyen segítséget nem használok (TC=0, ASM=Off), egyedül az ABS van defaulton.
Ami még érdekelne, hogy célszerű minden kategóriából kiválasztani 1 kocsit és azt kiismerni töviről hegyire vagy jobb ha több autót is ismer az ember ? Azért érdekel mert most például egy Gr.3-as daily race-ben egy Alfa C4 Gr.3-mal megyek - ezt tudom legjobban irányítani - de egy 911-es Porsche vagy az új Ford Test Car azt hiszem gyorsabb és erősebb az Alfánál. Próbáljam erőltetni ezeket is ?

Bocsi ha sokat kérdezek de hosszú távon gondolkodok mert rohadtul tetszik ez a játék és gyűjtögetem az infókat.

Diablo 3 Battletag: Misilaci#1165 | PSN ID: OBH_MihalyLaci |

(#9244) erahurka válasza Lacko66 (#9243) üzenetére


erahurka
félisten

Minden versenynek van egy vagy két op kocsija, érdemes azokkal menni ha győzni akarsz. Ha clean racing a cél akkor nyilván a legjobban irányítható. Illetve persze ha az op kocsi nem fekszik akkor azzal menj amivel konzisztens tudsz maradni.

Én ezt a Ford GT-t pl. egyszerűen nem tudom átvinni Lago Maggiore GP-n a hosszú egyenes előtti sikánkombináción.

(#9245) Keller16 válasza Lacko66 (#9243) üzenetére


Keller16
aktív tag

Csak ABS maradjon bekapcsolva, mindenki úgy játszik.
Ami az autókat illeti, ha a győzelem a cél, érdemes megnézni, hogy a top 10 idő milyen autóval született és azt erőltetni. Ha az nem szimpatikus, akkor figyeld meg, hogy a rajtrács első fele mivel megy, azokkal sem foghatsz nagyon mellé.

(#9246) Lacko66


Lacko66
tag

Köszi a segítségeket.

Maradt még ugye a kormány/kontroller beállítása.
Nekem 52 éves koromra soha nem volt autóm és jogosítványom (nem ér kiröhögni :) ) és emiatt talán kis hátrányban vagyok. Automata váltóval kezdtem a játékot de egy jó ideje már manuálisan váltok (G29 kormánnyal megyek). A Detailed Settings-ben a ghostot kikapcsoltam, rettentően zavar és állandóan azt néztem, nem az utat. Steering Sensitivity 1-esen van, ennél sok különbséget nem tapasztaltam bármennyire is állítom az értéket. Max Torque 1-esen van, nem szeretem ha a kormány kicsavarja a kezem. Force Feedback Sensitivity 8-ason van. Itt azért érezni ha az út szélén lévő sávra hajtok de a Max Torque 1-es miatt nem szakítja ki a karomat. Legalábbis én így gondolom, hogy ez a kettő dolog összefügg. De ha ez így sz@r az egész akkor írjátok meg és változtatok.
Ezek most a beállításaim de minden ötletet és segítséget továbbra is elfogadok.
Köszönöm

Diablo 3 Battletag: Misilaci#1165 | PSN ID: OBH_MihalyLaci |

(#9247) erahurka válasza Keller16 (#9245) üzenetére


erahurka
félisten

Én Gr.4 felett meg is halnék kipörgésgátló nélkül.

(#9248) Keller16


Keller16
aktív tag

Nekem mondjuk gr3 felett nincs sok tapasztalatom, de addig én elvagyok nélküle. Amúgy elsősorban azokra az assistokra gondoltam, amiket versenyen belül nem lehet gyorsan állítani.

[ Szerkesztve ]

(#9249) erahurka válasza Keller16 (#9248) üzenetére


erahurka
félisten

Nem egy streamert láttam amúgy automata ellenkormányzással játszani. Hát azért ne vicceljünk már, még jó hogy az automata féket nem kapcsolták be :DDD

(#9250) Keller16 válasza erahurka (#9249) üzenetére


Keller16
aktív tag

Az komoly :O

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Gran Turismo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.