Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3801) cikasz válasza gege71.hu (#3797) üzenetére


cikasz
őstag

hali. kira.
Nem tudnál tenni oda mellé valamit, hogy a méreteit érzékeltesd? mondjuk a kezed vagy valamit? :)

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#3802) td


td
senior tag

Nem tudom, de jól látom, hogy ebben a Hugo Boss reklámban ez itt a Thomas Kretschmann? (ld. pl. Sztálingrád, A zongorista, A bukás)

[link]

Más. Mi lehet abban a ládában ott a pult alatt...? :D

[link]

[Szerkesztve]

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#3803) gege71.hu válasza td (#3802) üzenetére


gege71.hu
addikt

Igen ő az... (semmi buzulás)...de jóarcú/megjelenéső a fickó...mér ne nyomulhatna Boss reklámfilmben is :)))

A pult alatt meg biztos a váltópénzüket tartják :D

(#3804) td válasza gege71.hu (#3803) üzenetére


td
senior tag

Nem mondtam, hogy nem. :) Csak meglepett.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#3805) mityku válasza td (#3804) üzenetére


mityku
aktív tag

Basszus! Pont nem hozza be a teljes képet! Hol is készült ez a kép?

Ma néztem a Viasat Explorer-en a Harckocsigyár c. sorozatot, ma egy német Panther-t újítgattak, amit egy lengyel folyóból halásztak ki. Nagyon jó korabeli videóanyagokat mutattak, valamint a mai korszerű Leopard-ról is voltak szuper felvételek. :R

Látta már valaki a mostani Rubicont??? SS-ről lehet benne szó részletesen, mert mintha Himmler fotóját láttam volna a borítón.

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#3806) mityku válasza td (#3804) üzenetére


mityku
aktív tag

Mi a ládán található szöveg eleje, én csak azt az ''építő'' szót tudom tisztán kivenni! :F

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#3807) #65675776 válasza mityku (#3805) üzenetére


#65675776
törölt tag

Arról hát. De megjelent egy Hitler-ről szóló különszám is 4980HUF-os (!) áron.

(#3808) td válasza mityku (#3806) üzenetére


td
senior tag

Kattints rá a nagyításhoz! ;) Egyébként az van ráírva, hogy ''Aknatelepítő''. :U A kép egy karácsonyi vásáron készült itt Pesten (Vörösmarty tér), és ez ott a kovácsmester boltja. Nem tudom, szabad idejében miket kovácsolhat... :D

A Rubiconnak én is csak a borítóját láttam, úgyhogy nem sokat tudok mondani (a honlapjuk meg nem jön be).

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#3809) mityku


mityku
aktív tag

daa-raa: 4000 ft feletti ár, egy kicsit sok! Nem vesszük meg akkor azt! :D

td: érdekes felirat! :C Azt hiszem jobb óvatosnak lenni, az ilyen emberrel! :DDD

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#3810) gege71.hu válasza cikasz (#3801) üzenetére


gege71.hu
addikt

[kép]
elég nagy péklapát kezem van szal, hogy szavakkal is érzékeltessem: egy cigisdoboznál pár centivel szélesebb és hosszabb is.

[Szerkesztve]

(#3811) mityku


mityku
aktív tag

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok minden Fórumozónak!

üdv: mityku

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#3812) gege71.hu válasza mityku (#3811) üzenetére


gege71.hu
addikt

Dein kamerade wünscht frohe Weihnachten für alle Forummitglieder !

(#3813) cikasz válasza gege71.hu (#3810) üzenetére


cikasz
őstag

Fú mekkora kezed van!! Te vagy Gulliver? :) :D
Viccet félretéve elég kicsi a kicsike.

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#3814) mityku


mityku
aktív tag

Nézem 24-én a Viasat Explorer-t és mit látok este, már megint ezek a ''szemét nácik''! Most éppen Norvégia megszállása kapcsán illetve az ott zajló hadműveletek voltak terítéken. Nem hiszem el, hogy Szenteste is ennek kell menni! (mármint szidni még mindíg , ráadásul oly demagóg módon, ahogy leadták a műsorban) :(((
Na mindegy!

Más!
Kezembe került egy cikk melyben a kormányzóhelyettes Horthy István özvegye nyilatkozik, mely szerint férje a keleti fronton szabotázs áldozata lett. ( Horthy front szolgálatot látott el, és aznap elvileg nem is kellett volna repülnie + elöző nap feltünően sok német katona őgyelgett a gépe körül.)
Vélemények??

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#3815) Nowhereman válasza mityku (#3814) üzenetére


Nowhereman
őstag

Nos, hogy az ifjabb Horthy nyíltan angolszász barát volt - nem titok. És mivel nem volt begyepesedett konzervatív, hanem praktikus gondolkodású ember - simán szóba állt volna Moszkvával is/nem úgy mint a későbbi kormányok/. Igaz, ekkorra már a magyar polelit józanabja a németekkel való szakításon törte az agyát, de ezzel csak London felé voltak hajlandóak tapogatózni. Emiatt, mint kulcspoziciójú ember, képes lenne egy kiugrás kivitelezésére - 1. kormányzóhelyettes - azaz legitimitással és nemzetközi elismertséggel rendelkezik, 2. roppant népszerűsége miatt rendelkezik a szükséges népmegmozgató erővel is - az ország háborúban tartása szempontjából gyakorlatilag a legveszélyesebb személy volt a németek számára. Tehát indok van. A németek gátlásai sem jelentettek volna akadályt. De bizonyíték eddig nincs. A baleset pedig - mivel a solyom kifejezetten - főleg fagyos időben önveszélyes gép hírében állot, elfogadható indoknak tűnik, még egy veterán pilóta esetében is.

Utánam a kondenzcsik!

(#3816) td válasza mityku (#3811) üzenetére


td
senior tag

Köszönöm, és utólag (és előre) én is kellemes ünnepeket kívánok!

(Nem voltam neten.)

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#3817) Gyantusz válasza cikasz (#3813) üzenetére


Gyantusz
tag

Üdv!

Ez megoldás lehet gondjaidra!

http://www.italeri.com/product.aspx?item=0286S

Igaz, hogy ez a korai típus (No. 286), ezek voltak Tunéziában (ill. ilyenek vannak a Földközi-tenger mélyén is...), de gyárt(ott?) középső és kései altípusokat is az Italeri (most nem látom a honlapján és nem is tudom a gyári számukat :(( ).
Mindhárom altípus csak kis mértékben különbözik a másiktól (melső sárvédő, homlokpáncélon a lámpa felfogatási helye, lövegpajzson az irányzótávcső, parancsnoki kupola, motorházon a tömlők, kipufogók védőlemezei, futó-görgők, stb.)

A makett kicsivel nagyobb kicsinyítés (M = 1:35), mint az előbbi és műanyag.
Viszont te építed össze!
Alvázának hossza kb. 17 cm (löveg nélkül, löveggel 24,1 cm hosszú a gyártó szerint), szélessége kb. 9 cm és 8,5 cm magas toronnyal együtt.
Ez a méret igaz mindháromra.
Nekem a Bergetiger (No. 362) és a Sturmtiger (No. 299) van meg.
Ára már lehet a ''necces'' kategória:
5 160 Ft a Pro-Start-nál (ex-Fabulis, mikor én vettem még 3 500 HUF volt... :(( ).

Utóbbit a Revell is kiadta:
[link]
(sajnos 6 090 HUF a Pro-Start-nál)

Ha van még szabid (és dugisuskád), vegyél egyet és ugorj neki!
Próbáld ki, az építése garantáltan tetszeni fog :D !

Pampucolhatod is (festék), de ha nem, a műanyag színe is tűrhető (majdnem ''panzergelb'' színű).
Én anno vízfestékkel matattam az első harcjárművemet (Sd.Kfz. 251B), kb. 10 éve, még mindíg rajta van... (ambush mintát kapott)
Ragasztani viszont pillanatragasztó (olcsó, viszont gyorsan köt), vagy oldószeres (makett) ragasztó javallott (400-800 HUF/tubus), a Technokol és a Sulifix nem erre van kitalálva.

Szóval jó móka, próbáld (próbáljátok) ki!

A betah-on most van 1-2 ezirányú kiadvány fent:
http://betah.co.il/BooksCatalog.aspx?category=Armored%20Vehicles
[link]


No és Boldog Újévet Mindenkinek!

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#3818) mityku válasza Nowhereman (#3815) üzenetére


mityku
aktív tag

Ezt én is tudtam, hogy inkább angolbarát volt + az áltaa repült reülőgép se tartozott a legbiztonságosabbak közé. Csak azt nem gondoltam volna, hogy szabotálták volna a repülését, ez által pedíg halálát okozzák. Ugye a kisebbik Horthy fiút elrabolták, ezzel kényszerítve a Kormányzót, hogy Szálasit helyezze kulcspozícióba. :(((

Mindenkinek Boldog Új Évet Kívánok!

Gyantusz:
''Pampucolhatod'' - ez mit is jelent?? :F (bocs, ha esetleg ez tök egyértelmű dolog lenne másoknak)

[Szerkesztve]

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#3819) Gyantusz válasza mityku (#3818) üzenetére


Gyantusz
tag

A ''pampucolás'', én úgy tudom, hogy a nők szépítkezési ''módszereinek'' egyike (púderozás). Annak is egy vulgárisabb (népesebb) szava. Persze ha nem az, akkor tévedtem...
No meg most kaptam az infót, hogy sárdagasztás is lehet... (hhmmm)
Mindegy, most a szövegkörnyezet számít, én a festésre értettem.
Egyébként a festésnek szépészeti, a mázolásnak tartósság kritériumai vannak.

Egyébként ezek mit jelentenek?
pepecselés, totojázás, no meg Kodály kedvence:
''ingyom-bingyom-tálibe, tutálibe-málibe''...?
:F :P

Horthy István aznapi (repülő)kísérője nyilatkozott anno egy Top Gun-számban (1992-1994 között lehetett). Úgy emlékszem, hogy a hivatalos vizsgálatot erősítette meg, azaz a fiatalúr ''letegezte'' a gépét: egy fordulóban túlhúzta azt és (lelassulva) levált a gép szárnyáról az áramlás => átesett és dugóhúzóba ment át, a gép alulmotorizáltága (ill. alacsony magasságuk) révén nem tudta kivenni.
Repülőhalált halt 1942. augusztus 20-án, Alekszejevka mellett (Ukrajna).
Úgy tudom, ez a hivatalos verzió.
Maga a motor és a szárny is fos volt, kár érte, hogy így járt.
Az, hogy bíbelődtek-e (újabb jó szó) a gépével aznap reggel, tudja a nehézség.
Ez olyasmi, mint anno Kassa bombázása, vagy Lee Harvey Oswald, mint ''magányos merénylő'' (az persze nem baj, hogy J.F.K.-t két irányból is lövés érte és vízszintesen, nem fentről...).

A magyar wikipedián egyenlőre ennyi van vitéz nagybányai Horthy Istvánról:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Horthy_Istv%C3%A1n
[link]

A gép:
http://it.wikipedia.org/wiki/Reggiane_Re.2000
[link]
Gondolom kevesen értenek olaszul (én nem).

http://de.wikipedia.org/wiki/Reggiane_Re.2000
[link]

Egyébként megjelent róla egy könyv is mostanában (a nyugati téri Alexandrában láttam tavaly decemberben), holnap majd megnézem pontosan (mintha a felesége írta volna?).

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#3820) mityku válasza Gyantusz (#3819) üzenetére


mityku
aktív tag

''A ''pampucolás'', én úgy tudom, hogy a nők szépítkezési ''módszereinek'' egyike (púderozás). Annak is egy vulgárisabb (népesebb) szava. Persze ha nem az, akkor tévedtem...''
Így már tiszta a dolog! Nem tudhatok mindent Főnök Úr! :D

''''ingyom-bingyom-tálibe, tutálibe-málibe'''' - - - húú ez a Legyen Ön is milliomosba, lehetne az uccsó kérdés, tutira mindenki elbukna rajta!!! :DDD

Szöszmötölés is egy nagyon jó szó! De a ''bakfitty'' se rossz kifejezés! ;]
Na de hagyjuk ezt a nyelvtani dolgokat.

Könyvdolog igaz, hogy mikor került azt nem tudom, de az özvegye írta.

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#3821) Gyantusz válasza mityku (#3820) üzenetére


Gyantusz
tag

Pampucolás helyett lehet a pacsmagolás lett volna a jobb...

Ki tudja, mi az a ''kuttogás''?

Egyébként én sem vagyok mindenható.
(A szóismétlésekre azért odafigyelhettem volna.)


A könyvet megnéztem, oly annyira, hogy meg is vettem!
Íme:
Horthy István repülő főhadnagy tragikus halála, Autor Könyvkiadó Budapest (2. kiadás), szerkesztette: özv. Horthy Istvánné.
[link]
Halálának 50. évfordulójára lett kiadva az első kiadás (Cascais, Portugália, 1992).
Akit érdekel, nézze meg, keményen 599 HUF az Alexandra Könyvesházban (Nyugati tér, 3. em., pénztárnál balra, kissé eldugva). Még van belőle bőven.
Hát, nem rossz dokumentum gyűjtemény.

A történet:
Aznap, 1942. augusztus 20-án reggel 5-kor két géppárt indítottak az ilovszkojei repülőtérről. A részletes bevetési parancsot a géppárpk-ok előző nap este kézhez kapták a századparancsnoktól. Feladatuk két közelfelderítő (kf.) gép oltalmazása volt.
1. géppár: Bánlaky György főhadnagy (pk.), Szabó István hdp. őrmester (kísérő).
2. géppár: vitéz nagybányai Horthy István főhadnagy (pk.), Nemeslaki Zoltán őrmester (kísérő).
A 2. géppár a déli sávba tartó (jobb fordulóban levő) kf. gép befogása után nem követi és nem repül be a sávjába (emelkedve jobb fordulóval), hanem megszegve a bevetési parancsokat, szűkített balfordulót kezdenek. A szűkítés olyan mértékű, hogy a kísérő (angolul wingman) nem tudja pk-át kísérni és kiválik a formációból. A hivatalos minősítést, amit a Baleset Kivizsgáló Bizottság adott ki, Szabó Mátyás százados (szdpk.) jegyzőkönyve alapozta meg. Belőle részlet:
''Az alacsonyabban repülő felderítőgép <kb. 200 m> mögé már a repülőtér légterében egy szűk fordulóval be akart sorolni. A teljes terhelésű gépnek a fordulóban kellő sebessége nem volt. A gép orrát balra leadta, emiatt lecsúszott... gépét ezért a zuhanásból felvenni nem tudta, aminek következtében meredek szög alatt (70 fok) földbe fúródott.''

A Horthy-könyv 207-213. oldalain egy bizonyos Horváth Sándor (egykori zubó-vadászbombázó pilóta szakaszvez., rehab. hadnagy) közli a tényleges esetet, ugyanis 2000. tavaszán megszerezte a kísérővel (Nemeslaki Zoltán őrm.) készített jegyzőkönyvet (mindezt levél formájában írta meg az özvegynek utána, ami a 2. kiadás végén helyet is kapott), miszerint Horthy nem az ominózus balfordulóban fúródott a földbe (és nem esett dugóhúzóba), hanem továbbrepülve ''felvette a kurzust'', ráállt a közelfelderítők repterének irányára. A repfeladat megszakítása Horváth szerint motorhiba(!) miatt következett be, ezt kívánta levelével bizonyítani.

Idézek (211-212. o.):
''Bízott benne, hogy sikerül elérnie a kényszerleszálló-helyet, ahol futót, fékszárnyat engedhet.
Neki nem adatott meg.
A beállást követő gyors sebességvesztésből ezt a gépet megmenteni nem lehetett. Éppen ezért fájdalmas és igazságtalan Szabó Mátyás százados minden elmarasztaló mondata, különösen végső ítélete: ''A Kormányzóhelyettes Úr Főméltósága saját vezetési hibájának áldozata lett.''
A motorhiba bekövetkezését külső megfigyeléssel is igazolni akarom. Ezért fontosnak tartom megemlíteni Baranyi Elek százados közlését. Ő a repülőgépet elhagyó ''csillaghullást'' látott, és azt rakétapisztoly-kilövésnek vélte.''
Utána magyarázza, hogy túlterhelés alatt ez fizikailag lehetetlen, majd említ egy másik szemtanút, egy bizonyos Mészáros Rafael tizedest, aki a kf. reptéren őrszolgálatos révén távcsövön és szabad szemmel is figyelte a gépet, látta, hogy annak motorja ég, sárga lángcsóvát látott belőle kijönni.
''Megfigyelését parancsnokának azonnal jelentette, de Fraknói Miklós százados - nagy valószínűséggel - nem továbbította. Az irodalomban sem találtam leírást.''
A kivizsgálókhoz ez a jelentés nem ért el (ez csak Horváth feltételezése), mert a BKB nem e szerint minősítette a repeseményt.

Sajnos hivatalos (ellenőrizhető) forrásmegnevezések híján erre kissé a ''messziről jött ember azt mond amit akar'' érzésem támad, bár mivel ez egy levél, így talán el sem várható tőle a tudományos részletesség. A levélíró bizonyára talált forrást, csak nem publikálta (ált. ezért is kell a forrásjegyzék).
De mindettől függetlenül hiánytpótló könyv!
Elolvasásra és forrásnak mindenképpen méltó és csak ajánlani tudom!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#3822) mityku válasza Gyantusz (#3821) üzenetére


mityku
aktív tag

Akkor ez beszerzésre kerül!!

Most, hogy voltak az ünnepek, megleptek egy-két könyvvel. Igazából ami ide illik az a 20. századi hadtörténet sorozatból Sztálingrád, A sorsdöntő 7 nap + Illésfalvi Péter - Szabó Péter - Számvéber Norbert: Erdély a hadak útján 1940-1944 c. könyv. (bár ez utóbbi megvolt már nekem korábban, de az ajándékozó erről nem tudott, nem akartam megbántani Szenteste, hogy bocsi már megvan!)

kuttogás??? Passz! :D

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#3823) Gyantusz válasza mityku (#3822) üzenetére


Gyantusz
tag

A Horthy jó anyag, majdnem elolvastam már, lehet írok majd belőle.

A másik kettő is!

Egyébként én 2005 januárjában jártam így (születésnapom, vagy 2004?), mint te, és nekem is Szabó-Számvéber könyvből van kettő, de ''szerencsémre'' 1-2. kiadás...
Azt hiszem a Keleti hadszíntér I. rész.
[link]
:)

kuttogás: sompolygás, csöndes lopódzás, vagy lehet cél nélküli császkálás is ( :) ). Anyám használta régebben, de nem tudta definiálni... ;)
Egyik szó jobb, mint a másik...

<szerk.: azóta kikérik a véleményem, hogy mit szeretnék kapni. Persze csak könyv esetén, mert könyvbeszerzéseimet már nem tudják követni...>

[Szerkesztve]

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#3824) mityku válasza Gyantusz (#3823) üzenetére


mityku
aktív tag

Mindenképpen írj a könyvről!
Kíváncsi vagyok rá, meg gondolom mások is.

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#3825) gege71.hu


gege71.hu
addikt

[link]

pólók/sapkák egyebek szigorúan ww2 és egyéb történelmi korok fanatikusainak.
Az egyik legjobb a Jochen Peiper-es Panzer Commander póló, de a Joachim Marseille repülőász féle ''STAR OF AFRICA'' is nagyon ott van.

Asszem egy valag pénzt ott fogok hagyni :)

[Szerkesztve]

szerk:
ja és még egy ''hagyomanyorzo'' oldal:
[link]

[Szerkesztve]

(#3826) mityku válasza gege71.hu (#3825) üzenetére


mityku
aktív tag

Ide is érdemes benézni!
[link]

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#3827) mityku


mityku
aktív tag

Most volt a Duna tv-n egy dokumentum film, mely a keleti fronton zajló küzdelmekről szólt. Valaki nézte? Volt benne pár jó felvétel.

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#3828) modd3r


modd3r
őstag

Sajnos már eddig is tudtuk, hogy volt ilyen...
[link]

(#3829) mityku


mityku
aktív tag

Ej de régen láttalak erre! ;)

Mikor jön végre el, hogy a másik oldalt is íly keményen elszámoltassák?? (költői kérdés)
[link]

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#3830) cikasz válasza mityku (#3829) üzenetére


cikasz
őstag

Arra aztán várhatsz! :( :(((

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#3831) #65675776 válasza cikasz (#3830) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az Augsburgi-csatáig a magyarok sem láttak semmi kivetnivalót a kalandozásokban. Amíg nyertük a háborúkat addig nem voltunk felháborodva azon, hogy mások területeit birtokbavesszük és félig meddig kifosztjuk.

Amióta viszont hadilag inpotensek vagyunk, azóta sírunk mindenki más katonai sikerein és csak a negatív oldalát keressük mindig.

(#3832) mityku


mityku
aktív tag

Hétvégén volt a budapesti kitörés évfordulója. Azt hittem lesz valami normális megemlékezés (veteránok részéről), de amint láttam megint csak a hungaristák (illetve jöttek pár országból szimpatizánsok) voltak kint a Hősök terén.

Valamint Horty-ra is emlékzetek! Kenderesen is elég nívós ünnepség volt a Kormányzó tiszteletére.

[Szerkesztve]

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#3833) Gyantusz


Gyantusz
tag

Üdv!

1956.

Egészen véletlenül találtam egy linket a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár honlapján!
http://www.fszek.hu/konyvtaraink/kozponti_konyvtar/budapest_gyujtemeny
[link]

http://www.fszek.hu/konyvtaraink/kozponti_konyvtar/budapest_gyujtemeny/?article_hid=17155
[link]

http://www.fszek.hu/56/index.htm
[link]

Elég jó fotóanyag. Lehetnének kicsivel nagyobbak is, de ne legyünk telhetetlenek...


Ez ügyben egy könyvet is ajánlok:
Horváth Miklós: 1956 hadikrónikája (Akadémia Kiadó, 2003.)
[link]
[link]

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#3834) mityku válasza mityku (#3832) üzenetére


mityku
aktív tag

Ami volt Pesten megemlékezés Horty-ról tök jó lehetett! :) Láttam róla egy rövid videót, kb. 9 percnyi anyag, az alpján tudom mondani, hogy bár ott lehettem volna.
Nem tudom valaki olvasta-e de Bencsik Gábor ha jól tudom, írt egy könyvet a Kormányzóról azt kellene majd még beszerezni!

+ tök jó felvételek vannak a klipbe
[link]

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#3835) mityku


mityku
aktív tag

UP a topicnak! :)

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#3836) nemcso


nemcso
senior tag

A ''Csatahajók'' című angol filmsorozat ''Légiveszély'' című része, ma este a Spectrumon.

[link]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#3837) prmcsk válasza #65675776 (#3831) üzenetére


prmcsk
addikt

Imádom mikor a többszáz évvel ezelőtt történteket tudatosan összevetik a mai
történésekkel, persze azt a tényt tudatosan kihagyva, hogy a két tény időpontjában
mi és mennyire volt természetes ?

Az akkori határvédelmet és annak szükségességét ne keverd a kalandozásokkal,
bár valamennyire mentség, hogy így tanították neked.

Történelmünk az európában való megjelenésünk óta arról szól, hogy ne legyünk
hadi konkurensei a már itt lévő népcsoportoknak és erről talán István óta tettek is
az illetékes uralkodók, akik, vagy hülyék voltak, befolyásolhatók, vagy csak simán
hazaárulók. És ezek a fogalmak nem csak a mai modernkorban kezdődtek, abben,
csak folytatódnak.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#3838) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Ezen beszartok: [link]

(#3839) bandus válasza gege71.hu (#3838) üzenetére


bandus
veterán

Nagyon szép :R
Lenne egy kérdésem is: van két II. vh-s töritételem:
A német megszállás és a holocaust Magyarországon
Magyarország részvétele a máodik világháborúban

Na most ez a kettő nekem eléggé összefolyik, még miről írkáljak ezekben, mert elképzeléseim szerint ez a két tétel elég hasonló. Vagy az előbbiben csak a Margaréta-tervről, és a megszállt ország helyzetéről írjak, és ezeket hagyjam ki a másodikból :F

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3840) #65675776 válasza prmcsk (#3837) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az utolsó bekezdésed nem igazán vehető komolyan pl Mátyás vagy Nagy Lajos tevékenységét figyelembe véve.

Ez viszont kétségessé teszi az első kettő értelmét és komolyságát.

(#3841) Gyantusz válasza bandus (#3839) üzenetére


Gyantusz
tag

Alapvetően a második az általánosabb, itt kitérhetsz bővebben az előzményekre és az ''utózmányokra'' is...
Mindenképpen és mindíg kövesd a ''hármas tagolás'' elvét!
Azaz a bevezetést, tárgyalást, befejezést, külön-külön, tagoltan, ahogyan magyarból tanultad.
Bevezetésben mindíg az előzményekre térj ki:
Az elsőnél nagy vonalakban a nemzetiszocialista ideológiára, annak előzményeire, ill. a 2. vh. kezdetétől (esetleg annak előzményeiről) juss el a német legfelsőbb hadvezetés kudarcán át 1944 tavaszáig (katonai és politikai szempontból is vizsgálva).
A tárgyalásban konkrétan a tétellel kell foglalkozni. Térj ki bővebben az Operation Margarete-re, a magyar kormány akkori politikájára és minden ok-okozati tényezőre.
Befejezésben pedig a te véleményedre vevők a tanárok.
Ehhez a tételhez ajánlhatom Ölvedi Ignác: A budai vár és a debreceni csata c. könyv (szigorúan csak az) első felét. Könyvtárban nézzd meg (politikailag kicsit szubjektív írás (a 2. kiadás 1974-es), de nem rossz, sok hivatkozással, amiknek szintén utána lehet nézni a könyvtárakban).
http://www.bibl.u-szeged.hu/bibl/mil/ww2/konyv/o/bibJAT00068620.html
[link]
Illetve Kovács Zoltán András - Számvéber Norber: A Waffen-SS Magyarországon címűt (a többit lásd lejjebb).
http://www.hm-him.hu/hun/kiadvany.php?kazon=73
[link]
Háború és 49 év béke c. folyóiratok (1994-ben keményen 5 szám jelent meg sajnos)
Illetve:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Otto_Skorzeny
[link]
A link forrásait érdemes ténylegesen is elolvasni!
A puska.hu-n is találhatsz elég használható írásokat. :))

A második:
Mint írtam fentebb, ez egy általános rész, kezdheted Horthy hatalomra jutásával és az egész 2. vh-ig terjedő ''Horthy-korszakkal'' a bevezetésben. Kitérhetsz szomszédaink helyzetére és sorsára is, hiszen a kormány külpolitikája szorosan összefügg a környező országokban akkor történtekkel.
Tárgyalásban magával a tétellel, a befejezésben pedig a saját konklúziód (ami lehet vitaalap is a vizsgaelnökkel, ill. tanároddal szemben).
Egy kis wikipedia:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Horthy#A_Horthy-korszak
[link]
Még:
Ungváry Krisztián: A magyar honvédség a második világháborúban (Osiris, 2005)
http://www.osiriskiado.hu/magyar.html
[link]

Illésfalvi Péter - Szabó Péter - Számvéber Norbert: Erdély a hadak útján 1940-1944 (Puedlo Kiadó, 2005.)
[link]

Horváth Csaba - Lengyel Ferenc: A délvidéki hadművelet (Puedlo Kiadó, 2003)
[link]

Szabó Péter - Számvéber Norbert: A keleti hadszíntér és Magyarország 1941-1943 (Puedlo Kiadó, 2003)
[link]
(itt figyelj arra, hogy ennek már min. két kiadása van - a 2. azt hiszem csak térképekben tér el az 1-től)

Szabó Péter - Számvéber Norbert: A keleti hadszíntér és Magyarország 1943-1945 (Puedlo Kiadó, 2003)
[link]

A lényeges, hogy évszámokkal és dátumokkal támaszd alá a feleletedet. Noha én nem mostanában érettségiztem, de ha csak szóbelizel töreszből, akkor használhatod a töreszatlaszt is a felkészülés ideje alatt, bármelyik tételhez (ergo nem kell betojni az egésztől, az egész atlasz maga egy nagy puska, kellő időd lesz kiagyalni a mondókádat!)!
Nagyjából ennyi.
Ha van még értelmes, beírom (és lesz időm).

Ja, és nem utolsó sorban:
Sebők János: Az ítélet napja - Nürnberg 1946 (Népszabadság Zrt. 2006)
[link]
Illetve:
Romsics Ignác: Az 1947-es párizsi békeszerződés (Osiris, 2006)
[link]

[Szerkesztve]

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#3842) bandus válasza Gyantusz (#3841) üzenetére


bandus
veterán

Köszönöm szépen a kimerítő választ, igyekszem a lehető legjobban kidolgozni a tételeket.
:R :R :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3843) Tuareg0


Tuareg0
tag

Van valakinek valami információja arról, hogy a németek (Hitler) győzelmük esetén hogyan képzelték el a magyarok jövőjét a III. Birodalomban?

(#3844) td


td
senior tag

Két infó csak. Az RTL Klub vasárnap esténként ad egy sorozatot Auschwitzről, kicsit lightos a tartalmát (részletességét) illetően szerintem, de azért nem rossz. A másik, hogy a médiarák 2000-ért hirdeti a Sztálingrádot DVD-n.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#3845) td válasza gege71.hu (#3838) üzenetére


td
senior tag

Basszus, tényleg! Elsőre azt hittem, igazi a cucc, és nem értettem, hogy mi van. Nagyon jó fotók!

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#3846) mityku


mityku
aktív tag

Láttátok ezeket a vidókat:
[link]
[link]

Nagyn ott van az U-boot-os! :R

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#3847) Gyantusz válasza bandus (#3842) üzenetére


Gyantusz
tag

Nincs mit. Szerintem vázlatosan csináld az összeset, hamarább meg lehet tanulni őket (főleg, ha vizuális típus vagy).
Én anno a ''Hunyadiak korát'' húztam, pont az előttem levőé lett a II. vh.
Majd' pépet kaptam... Nem volt gáz, bár keveset tanultam erre, de a töreszatlaszban benne volt minden lényeges.
Szóval csak vázlatosan.
A linkelt könyveket sem kell az elejétől a végéig elolvasni, ha nincs rá időd (bár nem olyan hosszúak). Az ilyen anyagok fejezetei külön-külön is értelmesek. De ahogy érzed. Ami lényeges, az a tartalomjegyzékük! Továbbá mindegyikben fajint táblázatok vannak, no az előszó/bevezetés és az epilógus költelező rész.

Előre is kéz és lábtörést kívánok a vizsgákhoz!

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#3848) Gyantusz válasza gege71.hu (#3838) üzenetére


Gyantusz
tag

Fajint!
Az első jópár képet én is benyaltam... (azt hittem igazi)

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#3849) Gyantusz


Gyantusz
tag

Üdv!

Ááppp!

Nem tudtok valami infót arrol, hogy Malinovszkij marsall csapatai milyen összetételűek voltak Mandzsúriában? (1945. augusztus 08-szeptember 01.)
Össz-vissz annyit tudok róluk, hogy hadüzenettel együtt megtámadták a japókat és 24 nap múlva már kint ''pocoltak'' a Sárga-tengernél...

<szerk.: Malinovszkij-ról egy igen kevés csepp: [link]>

[Szerkesztve]

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#3850) #65675776 válasza Gyantusz (#3849) üzenetére


#65675776
törölt tag

[link]
[link]
[link]

Így hirtelenjében.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.