Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Club


Club
őstag

Sziasztok.
Mivel itt sokan vagyunk, már régóta szerettem volna nyitni egy ilyen topicot, mivel nemtudom mennyire életképes.
A világháborúról mai napjainkban hatalmas könyv, film választék áll rendelkezésünkre.
Mégis vannak dolgok, amelyek a misztikum homályába vésznek.
A földön eddig látott legnagyobb népírtást hajtották végre.
Feldoghatatlan mennyiségű műkincset, aranyat, titkokatraboltak össze, hatalmatlmas tömegeket mozgattak meg, és küldtek a halálba.
Sok könyvet olvasok/tam erről, mert érdekel.
Állítólag ez ilyen''népszerű történelem''.
Hát részemről valóban az, mivel érdekel.
Érdekel, hogy miképp lehetett képes egy világot háborúba kényszeríteni pár ember.
Akiről amit tudok le fogom írni, mert gondolom sokan tudtok itt erről új információval ellátni engem, ami engem érdekel.
Mindenek előtt fontosnak tartom:A III Birodalom mitikumokkal, csodafegyverekkel van tele, és néhol átláthatatlan, szövevényes történetekkel.
Amit ide beírunk, ha kérdehetm mindeki jelölje meg a forrást.
tehéát levegőbe ne beszéljünk:Én ezt halottam, meg azt.
A forrás is fontos, mivel ha valakit érdekel, akkor utánaolvashasson.


Kezdetnek ennyit, nemsokára jönneka kérdéseim.

(#2) Gergello


Gergello
addikt

jah ez enegem is érdekelne, pár könyv címnek kifejezzetten örülnék...
most a Merénylet Hitler ellen c. könyvet olvasom , na de ez nem aról szól, thx

(#3) divot válasza Club (#1) üzenetére


divot
veterán

:F

(#4) Dilikutya


Dilikutya
félisten

A magam részéről egyetlen misztikus dolgot csodafegyvert sem ismerek, és nem is hallottam róla. Kivéve a V2-őt, meg az Indiana Jones trilógia első és utolsó részét :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5) #16741888 válasza Club (#1) üzenetére


#16741888
törölt tag

Jó ötletnek tartom a topikot mert engem is érdekel nagyon a téma. Majd idézgetek is dolgokat, de most nincs kedvem előkeresni a könyveimet.

Most had meséljek el valamit. Van egy német haverom aki Nürnberg közelében lakik. Egészen pontosan Hersbruckba ahol a II. Vh idején egy munkatábor volt. Amikor ott voltam láttam a tábor helyét, sőtt volt ott egy a hegybe vájt szerelőcsarnok ahol a német vadászgépeket szerelték össze. Amikor az amcsik elérték a tábort az egészet úgy ahogy volt befalazták, és bebetonozták. Viszont megfeledkeztek egy hátsó titkos bejáratról, amin keresztül máig be lehet jutni a hangárba. A haveromnak a haverjának a nagyapja, SS tiszt volt és ő is őrizte a tábort, ezáltal tudott a hátsó bejáratról(elmesélte az unokájának), és a srác bemehetett titokban az elhagyatott hangárba. Amit mesélt döbbenetes volt, a félkész repülő ott állt a közepén olyan mintha csak ebédszünet lett volna, széthagyva a szerszámok, és az egész hangárban néme csend. hátborzongató volt.

Amikor et így nekem mesélték bevallom egy kicsit kétkedve fogadtam, aztán hátrvittek egy kis fészerbe(Magyarországon villa:D) beléptem és nem hittem a szememnek, náci egyenruha, csízma, zászló, lemezjátszó himnusszal, kereszt, és egyéb korabeli náci relikviák. na amikor ezt megláttam nem nagyon kételkedtem abban amit hallottam.

(#6) #16741888 válasza Dilikutya (#4) üzenetére


#16741888
törölt tag

Azért voltak dolgok, kezdve a Panzer Maussal, folytatva a biológiai kisérletekkel, meg ahogy említetted Hitler okkultizmus mániáját.

(#7) Dilikutya válasza #16741888 (#6) üzenetére


Dilikutya
félisten

Némi alapja biztos van ezeknek természetesen, legalábbis gondolom, bár ezekről én semmit se tudok, de gondolom az Indiana Jones filmekhez, meg az RtCW-hez nem csak úgy kitalálták a nácik ilyenirányú törekvéseit.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8) Gergello


Gergello
addikt

ehez a mitoszhoz, nagyban hozzá járulnak bizonyos gémek Wolfenstein
plusz filmek Indian Jones Trilógia+ még rengeteg csak nem jut eszembe
ennek a mostani nemzedéknek /ami én is tartozom/ szerintem inkább ezek alapján alakult ki az a ktosz,kultusz mint könyvek vagy öregek elbeszélései alapján ezekt a játékok és a filmek után jöttek mint plussz tudni valók érdekességek...
nah könyv címek, vki?:D

(#9) divot válasza #16741888 (#5) üzenetére


divot
veterán

Egy félkész repülőgépben mi a misztikus?

(#10) Gergello válasza divot (#9) üzenetére


Gergello
addikt

abbban szvsz semmi hanem inkább abban ahpgy ott ál hatott és üresen és amikor beléphettél mintha a multba léptél volna, ae inkább fantasztikus mint misztikus

(#11) D4v3 válasza Gergello (#10) üzenetére


D4v3
őstag

A csernobili atomerőmű helye is ilyen. Ha ott vagy teljesen azt érzed mintha 88ban lennél, minden ugyanott van mint akkor...

(#12) #16741888 válasza Gergello (#10) üzenetére


#16741888
törölt tag

Igen pontosan, szinte hallod az emberek hangját, hogy ''adj már ide egy csavarkulcsot!'' vagy hasonló.

(#13) divot válasza D4v3 (#11) üzenetére


divot
veterán

Miért, voltál ott '88-ban, meg most is?

(Elnézést a kukacoskodásért, de annyi marhaság kerül itt szóba hirtelen... :DDD)

(#14) Dilikutya válasza D4v3 (#11) üzenetére


Dilikutya
félisten

86-ban.... :D:D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15) TheVeryGuest válasza Dilikutya (#4) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Kihagytad a Tesla fegyvert a Wolfeinsteinből! ;]
Nem hiszem, hogy túl sok csodafegyver volt, bár állandóan megy a szájtépés arról, hogy milyen messze voltak a németek az atombomba megépítésétől. Inkább szánalmas fegyverek voltak a végén, amik max elrettentésre szolgáltak: pl Me-164 Kamov.

A feeling levételéhez meg javaslom a Sztálingrád c. filmet és a 22-es csapdáját, esetleg a Das Boot-ot. Persze nem szabad elfeledni, hogy egyetlen film/könyv/szemtanú sem lehet elfogulatlan a témában, tehát objektív forrást találni lehetetlen (A történelmet a győztesek írják).

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#16) divot válasza Dilikutya (#14) üzenetére


divot
veterán

Tényleg. :D

(#17) Dilikutya válasza Gergello (#10) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mellesleg egy magára hagyott szerelőcsarnoknak a náci misztikumhoz nem sok köze van, a világon bárhol megeshet ilyen.
A mindenféle hadi szerkezetek tervei is inkább csak érdekesek, mint misztikusak, nem sok csodafegyvert akartak azok csinálni szerintem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18) Gergello


Gergello
addikt

a német hadsereg-állam 33-45 közöttdokumentumokat valyon meg lehet tekinteni levéltárakban?
bár nem hiszem, hogy ott ilyenkre bármilyen utalásít is tennének, azokat már biztos eltüntették

Discvoeryn volt pár dokumentum film ilynekről : Hitler és milyen? dárda, vki nyögje már be:D /az amivel elvileg megsurták Isten oldalált/

(#19) Gergello válasza Dilikutya (#17) üzenetére


Gergello
addikt

te, én nm ugyanezt mondtam?
RTCW RULZ:D

(#20) Dilikutya válasza TheVeryGuest (#15) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az atombombát az amerikaiak készitették el, és vetették be először. Innentől kezdve teljesen lényegtelen, hogy a németek milyen messze álltak ettől, mivel sosem készítették el.
Hamár RtCW, akkor Supersoldier... :D A Tesla már nagyon erőltetett volt, a Supersolderek legalább Venomokkal szaladgáltak:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21) Dilikutya válasza Gergello (#18) üzenetére


Dilikutya
félisten

Úgy érted amivel Jézust szúrták meg? :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22) #16741888 válasza Gergello (#18) üzenetére


#16741888
törölt tag

Longinius dárdája, meg a szent grál meg még valamit keresetetett Hitler, de nem tom mit.
Ebből a szempontból viszont nem kamu az indy.

van erről egy könyvem, valami ''Okkultizmus a Náci birodalomban'' vagy valami hasonló.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#23) Dilikutya válasza #16741888 (#22) üzenetére


Dilikutya
félisten

Óóó a Szent Grált sokan keresték már... de jó helyen van, a gyilkos fehér nyúl ügyesen vigyáz rá... biztos nem volt szent kézigránátjuk :C:C:C:C:C

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#24) #16741888 válasza Dilikutya (#23) üzenetére


#16741888
törölt tag

Most mi van? attól hogy az indybe is ez volt,még tényleg így volt. Nem értem mit kell poénkodni:F

(#25) Gergello válasza Dilikutya (#21) üzenetére


Gergello
addikt

bazz, ez aért volt mert direkt figyeltem hogy Istent nagy kedzőbetűvel írjam


ja és a Szent Grálon, a Longius/Longinius lándzsája és a Frigyláda.
de ezen kivűl a fene tudja mág mit kerestek...

(#26) QuarK


QuarK
senior tag

Engem még általános suliban érdekelt nagyon a téma, sokszor belevájtam magam, könyvek, stb. De aztán láttam egy ''full-feltárós-naturalista'' filmet (tudom, forrásokat szeretnétek, de sajna nem tudok :(), az kiakasztott, aztán a Schindler listája is betett, és valahogy most inkább nem bolygatom a dolgot, mert én abban nem látok misztikumot, se fantasztikumot, hogy bőrből készült lámpaernyő, szemszínváltoztatás, stb. De ha itt misztikum alatt az értendő, hogy Hitler (vagy alattvalói) a mágiához, ''boszorkonykodáshoz'' is fordultak volna, akkor több mint érdekes... Tényleg, ilyen területre is elkanyarodtak? Szemmelverő német katonák... ;]

(#27) Dilikutya válasza #16741888 (#24) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem vitatom, hogy esetleg így volt, mivel tényeket semmit se tudok erről, így nem kérdőjelezem meg egyik álláspontot se.
De bocs, a Gyalog galoppot nem hagyhattam ki, ha a Szet Grálról van szó :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#28) Gergello válasza QuarK (#26) üzenetére


Gergello
addikt

igen ha ezekre a szemmelverő németekre hamarabb fényderül, akkor MOHAA-ban nem a Bar lesz a legjobb fegyver hanem tükr-fokhagyma-fakereszt :D

[Szerkesztve]

(#29) And válasza Gergello (#18) üzenetére


And
veterán

Igen, hálisten' a Spektrum/Discovery és társaik televannak mindenféle objektív (vagy annak, tűnő), meg kevésbé jól szerkesztett, hatásvadász sorozattal, rövidfilmmel a témában. A csodafegyver teóriához csak annyit, hogy a nyilvánvalóan megalkotott, műszaki bravúrnak számító eszközök még mai szemmel is különlegesek lehetnek. Akkoriban meg tényleg szinte csodának hatott a már említett V1/2 sorozat, a rakétaelv hasznosítása, meg a háború legvégén a sugárhajtású repülő megalkotása. Ettől Adolf bácsi még vonzódhatott valamilyen mitikus, természetfeletti szuperfegyverhez, de az atombombától speciel tényleg messze lehettek (erről is volt film, amely szerint a német atomtudósok például a valóságosnál 1-2 nagyságrenddel nagyobbnak becsülték a szükséges hasadóanyag kritikus tömegét).

(#30) td


td
senior tag

Ilyen témák engem is érdekelnek. V1-ről és 2-ről már tíz éve is hallottam, de pl. irányított (kamerával!) rakétáról csak pár éve, a Spektrumon. Eredeti felvételeket mutattak be. Volt még vízen pattogó, hajók elleni akna, nebelwerfer, ''lepkének'' nevezett föld-levegő rakéta bombázókötelékek ellen, akkor az a panzermausnak nevzett távirányítható cucc is, stb., de ezek már hagyomános dolgok. Viszont mutattak pl. egy kisebb fajta csészealjat is, egy hangár előtt próbálgatták a tudósok.

Nyáron meg olvastam egy könyvet (Mágia és okkultizmus a Harmadik Birodalomban), ami végig, amíg olvastam, elég kamuszagúnak tűnt, azaz egyszerűen nem tudtam elképzelni, hogy Hitler fekete mágiát űz, harmadik szemet nyit fel (azt sem tudom, mi az), de más könyvekből mégis az jött le, hogy mégis csak voltak ilyen tevékenységek. Pl. kezembe akadt egy olyan, hogy Európa titkos történelme, amiben írnak Szent Grálról, Longinus-ról megilyen témákról, és az irodalomjegyzékben olyan címek vannak, hogy Hitler and the occult, The Nazis and the occult stb. stb., amik ráadásul 60-as, 70-es években kerültek kiadásra. Tehát nem újkeletű a téma, és az ID software sem az ujjából szopta. Nemrég (valamikor tavasszal), amikor arról olvashattunk, hogy megtalálni vélték a Homérosz által leírt Atlantiszt, akkor ezekben a hírekben kitértek arra is, hogy Hitler megszállottan kereste a Grált, a Frigyládát és Longinus lándzsáját (ld. pl. origo.hu).

És van egy olyan (régi) könyvem is (Germánia alulnézetben), aminek szerzője átélte a nácizmus hatalomrajutását, és elég hitelesen (bár inkább csak vázlatosan) be is számol róla. Na ebben volt egy olyan mondat (amit a szerző Németországban élő svájci újságíró barátja fogalmzott meg egyik cikkjében), hogy ''Nem is csoda, ha nincs egyetértés egyház és állam között, ha egyes miniszterek holdfényben, medvebőr hacukában kőoltárok körül táncolnak az erdőben.''

Vagy pl. nemrég olvastam bele egy olyasmi címűbe, hogy ''Az utolsó Hitler gyerekek'', amiben idéznek egy levelet egy biz. Birgit Hitlertől, aki Alois Hitler felesége volt. Alois Adolf féltestvére volt, egy ''gavallér'', aki egy lovsbemutatón könnyedén elcsavarta a naiv ír lány fejét. Egyszer valami rokont vártak a liverpooli állomáson, helyette azonban a sorkatonai szolgálat elől menekülő Hitler érkezett meg legnagyobb meglepetésükre. Ezután a leendő führer egy évet lógott a nyakukon (1912. május - 1913. május), tképpen nem is csinált semmit. Birgit leírta, hogy amikor szóba került az asztrológia, Hitler különös érdeklődést mutatott a téma iránt. Tudvalevő, hogy a háborúban is mindig kikérte asztrológusa tanácsát egy-egy fontos döntés előtt. Hess-t is így csalogatta állítólag Angliába a brit titkosszolgálat, nevezetesen az európai okkult körök kapcsolatain keresztül beszervezve az ő asztrológusát. Ja, és hogy miért ez a mű címe? Mert még ma is élnek a család ilyen-olyan leszármazottai, akik vérszerződést kötöttek, hogy nem örökítik tovább génjeiket, nem lesznek utódjaik.

Most ennyi jutott eszembe.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#31) Gergello válasza And (#29) üzenetére


Gergello
addikt

ezek a filmek legtöbbször alies pártiak és nem is kicsit, sőt néha igen nagy ellentétek mutatnak egymással szemben.

A bombáról annyit: az a filmet aszem én is láttam és igen a kritkus tömegben tévedtek, nem is kicsit, vmi olyan volt az oka, hogy úgy számolták ki, hogy minden atomnak vagy minek be kell robbani pedig a valóságban / az amerikai bomba szerint elég egynek is berobbani és az bekelti a többi, de a német szerint vhogy nem kelti be ezért kell az összesnek külön-külön, szerintük.

[Szerkesztve]

(#32) Batman


Batman
őstag

Akit szerintem erdekel ez a téma ,annak alapmű hitlertől a Mein Kampf, ez kihagyhatatlan.
Amit most olvasok az Náci orvosok: orvosi eszközökkel történő emberölés és a fajírtás lélektana, hat ez is elég jo.
Olvastam meg több ezzal a témával kapcsolatos konyvet , most fejből nem tudom a cimüket mert nincsenek itt nálam, de majd megnezem őket.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#33) Gergello válasza Batman (#32) üzenetére


Gergello
addikt

és ezt a könyvet árulják is vhol?
nem illegális vagy csak ez az én képzetem
elképzelem magam bemegyek a könyvtárba és szép hangosan: Adol Hitlertál kérném a Mein Kamp-ot:D

(#34) #16741888


#16741888
törölt tag

tessék hogy hűek maradjunk a topik eredeti céljához:
(legyen egy kis misztika is a topikban)

Kurt Rieder: Mágia és okkultizmus a III. Birodalomban

Ukrajna déli részén, 2002ben földmunkások építkezés közben egy jelöletlen, 2-2.5m mély sírra bukkantak. Először középkori, több 100 éves síroknak vélték, de miután az eggyik munkás egy német jelzést fedezett fel a holtest ruháján, bebizonyosodott hogy német katona fekszik a sírban. A munkások tovább folytaták az ásást, és további 10 sírt tártak fel.
FOTO
Mire az archeologusok megérkeztek, a holtestek java már napvilágra került. A régészek elszörnyedve látták a leleteket: átfűrészelt emberi gerincoszlopokat, fej nélküli torzókat, illetve test nélküli fejeket találtak. A koponyák között számos trepanálva volt, orvosi fúrókkal kissebb vagy nagyobb lyukakat fúrtak a csontba. ezen felül szétfűrészelt koponyákat is találtak.FOTO Szakértők megállapították, hogy a sírok az Ahnenerbe tevékenységének rettenetes tárgyi hagyatékait tartalmazzák. A beavatkozásokat végrehajtó orvosok fúrók segítségével próbálták megnyitni a náci okultisták és a keleti tanok által harmadik szemnek nevezett érzékszervet, amelyet tobozmirigynek képzeltek el. Az előkerült holtestek azt bizonyítják, hogy Ahnenerbe orvosai nemcsak hadifoglyokon és koncentrációs táborokba hurcolt zsidókon, tehát alsóbbrendűként kategorizált embreken végeztek szadist kisérleteket,de saját embereiket sem kímélték: abbéli igyekezetükben, hogy kitenyésszék a tökéletes árja fajt, a német hadsereg katonáit is könyörtelenül feláldozták a náci fajtudomány vértől iszamos oldalán.

Meg lehet venni és el lehet olvasni fent nevezett könyvet, onnan idéztem most és abban van a szent grálról meg a Longnius dárdájáról meg legfőbbként a náci vezetők okkultizmusáról szó.

[Szerkesztve]

(#35) #16741888 válasza Batman (#32) üzenetére


#16741888
törölt tag

Azt én si olvastam egy vastag fekete könyv nem? jó könyv


egyébként az Alexandra könyvesboltban vagy talána Libriben is megkapod.

(#36) mityku


mityku
aktív tag

ÁÁÁ!!!
Egy nekem való topic!
Misztikum és valóság?? Az tény, hogy a 3. Birodalomban a különböző okkultista tanok nagyon elvoltak terjedve, ezeknek nagy befolyása volt Hitlerre a továbbiakban.
A történelem nem szereti a mi történt volna, ha ;kezdetű mondatokat! de azt le kell szögezni, hogy ha a németek hat hét haladékot kapnak akkor komoly meglepetések érték volna a szövetséges hatalmakat.
Elég komolyfejlesztések folytak repülés terén, de sok terv megakadt a rajzasztalon, sok viszont már gyártásra készen állt. Ezeket a prototípusokat, terveket mind az amcsik/angolok/szovjetek vitték országukba.
Tehetséges rakétatudósok százait vitték az usa-ba, köztük a leghíresebb rakétatudóst: Wernher von Braun-t. Az az igazság, hogy a németeknek nagyon sokat köszönhet az usa/oroszo.(szovjetunio)/anglia.
Most hirtelen ennyi!
Ja könyv cím:
Ian V. Hogg: A 2. világháború német titkos fegyverei
(nem kamu dolgok vannak leírva, érdemes elolvasni)

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#37) Dilikutya válasza Batman (#32) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Mein Kampfnak (én nem olvastam) semmi köze az okkultizmushoz, az tisztán ideológiai mű, a fajelméletről és egyéb nyalánkságokról ír. Szónoki képességeit is latba vetve, a meggyőzés a lényege, éppen ezért gondolom közérthető. Gondolj bele, ha boszorkányokról, meg 2000 éve eltűnt és nem is biztos hogy létező dolgok kereséséről szólna... az keresztény emberek többsége nem vevő az okkultizmusra. Gondolj csak bele, hány embert sütöttek emiatt is ropogósra a középkorban...:D

Amúgy a Mein Kampf-ot ne keresse senki sem könyvesboltokban, ha jól tudom, be van tiltva :D

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#38) mityku válasza #16741888 (#34) üzenetére


mityku
aktív tag

Az a könyv megvan nekem is!
Meglepődtem én is a szétfűrészelt gerincoszlopon!! Nem volt semmi!
Sőt ha a könyv megvan, akkor tudod te is, hogy micsoda energiákat fektettek a lándzsa/szent grál keresésébe. Várjunk, a lándzsa az megvolt! Azt az osztrákoknál volt egy múzeumban.

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#40) D4v3 válasza Dilikutya (#14) üzenetére


D4v3
őstag

Igen, tényleg 86. Valamiért 88at írtam...
Egyébként nem voltam Csernobilban, csak olvastam valahol az ottani helyzetről. Mintha 86 (tavaszán talán) megállt volna az idő, miközben a város egy tavaszi ünnepségre készült.
(egyékbént hogy lehet a lenti smileyk közül betenni ide egyet??)

[Szerkesztve]

(#41) mityku válasza td (#30) üzenetére


mityku
aktív tag

Azért a tv irányításu rakéták,bombák nem lehettek semmik. Az akkori technikai színvonal segítségével már lehetőség volt ezen eszközök elkészítésére. Persze, volt mit tökéletesíteni rajta, de maga a gondolat, hogy egy élő kép segítségével vezeti rá a rakétát a célpontra zseniális volt. Vagy pl. a mai ''radargyilkos'' rakéták ősét is a németek tervezték. Mondjuk a gátromboló bomba, amit angol minta alapján csináltak azt hol akarták bevetni?
Mondom, ha haladékot kapnak, lett volna komoly meglepetés a szövetségeseknek!!!

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#42) td válasza mityku (#38) üzenetére


td
senior tag

Na, én is arról a könyvről beszéltem. De szerintem túl felületes. Pl. nem írta le, mi az a harmadik szem... Beleolvastam, a végén elolvastam az ukrán sírokt, és megborzongtam. Aztán megvettem, és... érdekes volt, de rövid.

A lándzsa valóban ott volt, Hitler egész megkergült tőle. Hát, nem tudom, igaz-e! Meg az ufók az Antarktiszon... Rákeresten a neten (g.) a Kurt Rieder-re, és volt egy pcdome fórumtéma, amiben pont erről vitatkoztak. Volt ott pár link is, de azt hiszem, azok kamu-oldalak voltak.

A Mein Kampf szerintem nincs mindenhol betiltva. Pl. valamikor 2000 táján, azt hiszem, perelték az amazon-t, mert a neten keresztül értékesítette a németeknek, és hát náluk speciel betiltották. De azért fogadok, néhol még porosodik belőle egy-két darab a nagyfater csűrjében a polcon náluk is...

Ha már vastag könyv kell, ott van egy Hitlerről, most lehet kapni a boltokban. Na de azért milyen durva már, gondolj bele, H. néz fakasszemet azzal, aki a kezébe veszi! Kirakod a könyvespolcra, és visszahőkölnek a vendégek...



szerk: igen. Mutatták is: bombázógépről inították, és hátul ott figyelte a csóka a kis képrnyőt. A jelet a rakétatestről lcsévélődő dróton továbította a kamera. Ilyen un. wire-guided lövegeket pl. amerikai harckocsik lődöznek napjainkban, és már évtizdekkel ezelőtt is. Talán nem véletlen... (Letapogatós kamerájuk pedig már akkor is volt a németeknek, amikor mások még a filmes verziót hsználták.)

[Szerkesztve]

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#43) Club válasza Gergello (#2) üzenetére


Club
őstag

Hát amiket én olvastam, egypárat mondok:
Mesterségem a Halál(Náci haláltábor vezető naplója)
Hitler Bizalmasa voltam(Albert Speer Életrajza)
Hosszú Kések Éjszakája(Azthiszem nem kell kommentálnom)
Rudolf Hess Önéletrajza
Rommel Önéletrajza
Hitler Hatalomrajutása
Dr Nyiszli Miklós: De Mengel kórboncnoka voltam az auswitczi krematóriumban
Óriások Csatája
Dóra Jelenti
Most így hirtelen ennyi jutott eszembe.

(#45) Club válasza divot (#9) üzenetére


Club
őstag

Azért Misztikum, és Valóság, mert a misztikus dolgokat,PL:fegyverek is szeretném kitárgyalni, és a ''valóságos'' fegyverenemeket is, valamint mindeféle dolog, ami hozzűátartozott a rendszerhez.

(#47) Club válasza #16741888 (#34) üzenetére


Club
őstag

Kurt Reiderrel az a baj, hogy sok sok dolgot ''nem egészen a valósághoz hűen)ír le.
Semmi bajom nincs vele, de óvatosan kell bánni az irományaival:)

(#48) mityku válasza td (#42) üzenetére


mityku
aktív tag

Az a könyv az okkultista oldalról nagyon jól leírja a dolgokat.
Az antarktisi ufok-ról annyit, hogy ennek halandó ember utánajárni nem tud. Mert az igaz, hogy a németek feltűnően sok szállítmányt indítottak útnak oda. Ha jól tudom talán 1 vagy 2 expedíció is ment. Azt is megkell említeni, hogy a háboró után az amcsik nem kicsi katonai flottával indúltak az Antarktisra (annak a kutató vezetésével, aki annó a német expedíciót vezette a háború alatt) de pár héten belűl eljöttek onnan, és hát érdekes dolgokat láttak. :)
Az is ugye volt a könyvben, hogy a háború után német tengeralattjárósok állítottak meg egy bálnavadász hajót és kaját vettek tőlük jó kis dollárért! :D
Technikai oldalról viszont a már korábban említett könyv nagyon jó.

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#49) Batman válasza Dilikutya (#37) üzenetére


Batman
őstag

Az igaz hogy nincs köze az okultizmushoz, de szerintem lényeges hogy megértsük milyen személyiség volt , mi vezette idáig el, és mi volt a célja.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#50) mityku válasza Club (#47) üzenetére


mityku
aktív tag

Ja azt mondták már, hogy a Kurt Reiderrel és a Földi Pállal vigyázni kell, mert nem a leghitelesebb szerzők. Viszont Nemere Istvánnak vannak jó könyvei!
Nem elfelejteni Számvéber Norbertet, nagyon jó anyagai vannak (ha nem a legjobbak)!!!!

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.