Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3701) Kephamos válasza #65675776 (#3700) üzenetére


Kephamos
addikt

Akkor lehetséges, hogy majd arra is beruházok, csak ne lennének olyan rohadt drágák a könyvek. Amúgy vajon miért kérnek el ilyen sok pénzt egy könyvért??? Esetleg nem tudsz valami boltot, ahol olcsóbban adják a könyveket?

(#3702) #65675776 válasza Kephamos (#3701) üzenetére


#65675776
törölt tag

A könyv árának egy igen jelentős része a kereskedelmi árrés. A nyomdából a bolti ár 15-20%-áért kerül ki. (Anno mikor a Hajja féle könyvek boltban 2700HUF-ba kerültek, nekem a nyomdából 500HUF-ért hozták, és már azokon is volt némi nyeresége az eladónak.)

Könyvet mostanság sajnos ritkán veszek. Olcsóbban (15-20% kedvezmény) árulja (vagy csak árulta?) pl a LAP-ICS a könyveket. A legutóbbi beszerzésem pontos helye a SZAKKÖNYV Kft (1033 Budapest, Szentendrei út 89-93). Két 3990 HUF-os könyvet összesen 6783,80HUF-ért vettem (a számla tanusága szerint 15% kedvezmény, és tényleg).

(#3703) gege71.hu válasza #65675776 (#3702) üzenetére


gege71.hu
addikt

Ilyen hajja féle könyveket hol lehet nyomdából beszerezni?
VAn még pár amit megvennék tőlük. :)

(#3704) nemcso válasza #65675776 (#3702) üzenetére


nemcso
senior tag

A mázlista ! :Y

Habár a Hajja féle könyvekre nem is sajnáltam soha a pénzt, mármint azokra amiket megvettem. :)

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#3705) #65675776 válasza gege71.hu (#3703) üzenetére


#65675776
törölt tag

Volt ismerősöm. De már elmúlt.


nemcso: Én sem, de ha már volt ez a lehetőség, kihasználtam. Az a probléma, hogy az utóbbi időben megjelent könyveik színvonala már nem éppen magas. Nem csak a fordítással van sokszor probléma (a lektor meg csak a nevét adja többnyire és felveszi a pénzt). Többnyire már az alapul szolgáló mű sem éppen magas színvonalú. Valahol meg lehet érteni a kiadót is: ezeknek a kiadási jogát kapják meg olcsón.

(#3706) Kephamos válasza #65675776 (#3705) üzenetére


Kephamos
addikt

Igen, szerintem is valami ördögi kör van kialakulóban. A közönség nem igényli a minőségi szolgáltatást, ha eseleg igényelné, akkor nem tud mit venni, marad a gyenge minőségű könyv (kívül és/vagy belül) és így eseleg ő is igénytelenné vállik.

(#3707) mityku válasza Kephamos (#3706) üzenetére


mityku
aktív tag

Én a sima filmre gondoltam (nem tudom sajna mikor készítették).
Minőségi könyveknek elkérik az árát rendesen! De, hát ez van! A minőséget nem adják ingyen! Igény pedíg mindeképpen van rá, csak mint mondtad, nem mindíg tudja az ember megfizetni.

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#3708) Kephamos válasza mityku (#3707) üzenetére


Kephamos
addikt

Főleg meg egy gimis diák nem tudja megfizenti, mert elmegy a pénz erre-arra és nem marad pénz a művelődésre. Múlkor nézegettem kölönböző képes könyveket, II. vh.-s témájúakat, amik elég jónak tűntek. A legolcsóbb 5000 forintba került. Ez más országokban is így van? Mármint, hogy a magamfajta ifjú nem tudja megvenni az igazán érdekes könyveket? Amúgy én inkább veszem a drágább, de szebb könyveket. A Sven Hassel könyvekből is inkább a levehető és keményborítós köteteket kedvelem, mert szeretm, ha szépen mutat a polcomon.

(#3709) #65675776 válasza Kephamos (#3708) üzenetére


#65675776
törölt tag

Sőt. Külföldön akár a többszörösébe is kerülhetnek az azonos minőségű könyvek. Itt egy egyszerű példa: [link] Az egész köny 292db 8,5''x11'' oldal összesen. Nagyjából 15k-ért.

(#3710) Kephamos válasza #65675776 (#3709) üzenetére


Kephamos
addikt

De lehet, hogy egy ango diák több uzsonnapénzt kap. :DDD

(#3711) #65675776 válasza Kephamos (#3710) üzenetére


#65675776
törölt tag

Majdnem írtam valamit, de inkább hagyjuk.

[Szerkesztve]

(#3712) Kephamos válasza #65675776 (#3711) üzenetére


Kephamos
addikt

Nem értelek... :(

(#3713) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Íme két PDF-book. (Mind2 német nyelvű de már csak az archív képek miatt is érdemes megnézni őket! )
Nem hagyom fenn a tárhelyemen sokáig szal igyekezzetek lehúzni.
Torrentről halásztam mind2-t:

1. KÖNIGSTIGER:
[link]

2. Pzkpfw IV. :

[link]

(#3714) cikasz


cikasz
őstag

Sziasztok.
Ugy hallottam , hogy Londonban van egy II.vh.-s relikvia bolt. Nem tudja valaki a cimét véletlenül??

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#3715) nemcso


nemcso
senior tag

Spectrum TV nyomán kiadták a ''II. Világháború Története'' filmsorozatot DVD-ken.
A 4 darab DVD ára 4*950Ft = 3.800Ft

Ma vettem meg a fehérvári Tesco-ban.

:)

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#3716) Kephamos válasza nemcso (#3715) üzenetére


Kephamos
addikt

És milyen? Már egy ideje én is szemezek a sorozattal, csak nem mertem még megvenni, mert kitudja milyen.

(#3717) mityku válasza nemcso (#3715) üzenetére


mityku
aktív tag

Én is láttam, úgy 2-3 hete, de bevallom túlságosan smucig ;] voltam, annyi pénzt kiadni érte!

[Szerkesztve]

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#3718) nemcso válasza Kephamos (#3716) üzenetére


nemcso
senior tag

Tegnap a 13 éves fiammal megnéztünk az első DVD-n lévő négy fejezetből kettőt.
Időtartam kb másfél óra (lehet, hogy több is, de nem stoppereztem le).
Tartalom :
Előljáróban le kell szögeznem, hogy csak részleteket láttam anno a Spectrum-on ebből a sorozatból, tehát nekem új volt. A narrátor szövege alatt végig korabeli filmrészletek futottak, nem volt szakértői beszélgetés, mai kori filmrészlet.
- I. fejezet : Visszapillantással kezdi, röviden összefoglalja az I.VH-t, plusz a versailles-i békekötést és annak következményeit, kiemelten kezelve Németországot. Majd bemutatja a két vh. közötti Németo.-t, Olaszo.-t, Angliát, Franciao.-t, Oroszo.-t, Japánt, USA-t, gazdasági, politikai oldalról. Persze itt is Németo.-on volt a fő hangsúly. Németo.-val kapcsolatban külön bemutatta Lengyelo.-t és Csehszlovákiát. Kitér az olaszok etiópiai kalandjára, a földközi-tengeri térhdítási kísérleteire.
Ebben a közegben mutatja be a Saar-vidék visszacsatolását, illetve az anschluss-t.
- II. fejezet : Müchen-i konferencia részletes bemutatása illetve ennek követlezményei Csehszlovákiára. A konferencia tükrében kitér a francia, angol, orosz, USA viszonyára a kérdéshez, illetve ezen országok kül- és belpolitikai változásaira. Majd következik a lengyelo.-i villámháború, a nyugati furcs háború taglalása.

...szóval eddíg érdekes, részletes, korrekt bemutatása a kornak és eseményeinek szerintem. Érdemes volt megvennem. ;)



[Szerkesztve]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#3719) Kephamos válasza nemcso (#3718) üzenetére


Kephamos
addikt

Na,akkor asszem, hogy tudom melyik sorozat ez, mert már én is láttam részeket a Spektrumon. Ha lesz 4 ezrem, akkor lehet, hogy megveszem.

(#3720) td


td
senior tag

Október 22-én lesz a Bukás a tv2-őn, este nyolctól! (Remélem, nem szinkronos!) Utána pedig Az utolsó óráig - Hitler titkárnőjének visszaemlékezései is lesz.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#3721) ZR92 válasza td (#3720) üzenetére


ZR92
tag

Nekem eredetiben van meg.1 éve vettem meg Németországban.
Nagyon jó film.

(#3722) Kephamos válasza ZR92 (#3721) üzenetére


Kephamos
addikt

Én meg moziban láttam, a sulival mentünk. Érdekesek voltak a reakciók a diákság részéről...''Há' olvasni kell?!'' :DDD Idióta barmok.

(#3723) mityku válasza td (#3720) üzenetére


mityku
aktív tag

Kíváncsi leszek én is rá! De jó, hogy említetted ezt a visszaemlékezéses filmet, azt is megnézem!!!

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#3724) td válasza Kephamos (#3722) üzenetére


td
senior tag

Remélem, nem akkor voltatok, amikor én, mert pár buta tyúk igencsak felhúzott a bárgyú megjegyzéseivel... :(((

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#3725) Kephamos válasza td (#3724) üzenetére


Kephamos
addikt

Az bizony előfordulhat, bár nem hiszem, hogy csak az én osztályomban vannak ilyenek. Manapság a középsulisok 50%-áról feltételezhető ez.

(#3726) ZR92 válasza Kephamos (#3722) üzenetére


ZR92
tag

Mi is a sulival mentünk(kötelezővé tették),csak annyira teccet,hogy megis vettem.
Nekünk nem feliratos volt.

(#3727) nemcso


nemcso
senior tag

A Bukás feliratozva az igazi szerintem, mivel a német szöveg (ha csak minimálisan is értem meg, pedíg laikusként nem egy bonyolult mondatszerkesztésü a szöveg) hanghordozása, hangsúlyozása sokkal jobban visszaadja az általam is elképzelt akkori lelki állapotát a szereplőknek, mint a magyar szöveg, mely véleményem szerint nem is lett jól összeválogatva a karakterek egyéniségéhez.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#3728) nemcso


nemcso
senior tag

Visszatérve a megvásárolt ''II.VH története'' sorozathoz, egy mondaton kapásból felhaptam a fejemet, mely Csehszlovákia, mint önálló állam megszünésével kapcsolatban hangzott el a narrátor szájából, és amelyben ez így szerepelt : ''...a maradékon pedíg a kapzsi szomszéd államok osztozkodtak.''.

...itt hol van a történelmi hűség ? :F :(

[Szerkesztve]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#3729) #65675776 válasza nemcso (#3728) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mi a problémád a modattal? Bár a kapzsit Mo esetében simán ki lehetne cserélni revizionistára. Ami alapvetően a kapzsiság egyik megnyilvánulása.

(#3730) nemcso válasza #65675776 (#3729) üzenetére


nemcso
senior tag

Igen le lehet revizionistára cserélni a szót, de semmi esetre sem a kapzsi a megfelelő itt.
Németo.-val kapcsolatban részletesen foglalkoztak versailles hatásával, objektíven felróva a győztes államok kapzsiságát, és ezt megtehették volna talán egy mondatban a ''kapzsi'' Mo.-val, vagy még jobb, a Közép-európai országokkal kapcsolatban, amik ha nem is kirobbantói voltak a IIvh.-nak, de harcoló és/vagy szenvedő alanyai is.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#3731) bandiras2


bandiras2
senior tag

[link]
[link]
Ez nem misztikum, készen voltak rá, de nem álltak neki, mert hitler nem akart háborút amerikával. Amikor meg nekiálltak volna, már késő volt. A ketyere gyönyörűen repült volna a Berlin-New york-Tokió útvonalon, és gondok csak Hawai után jelentkeztek volna, mert a németek a betéréskor fellépő melegedést alaposan elszámolták. Leszámítva, hogy szerény becslésem szerint minden 10. felrobbant volna a startnál ;]
Egy nagyon erős egylépcsős rakéta tolta volna fel jó magasra, majd onnan saját 100Tonna erejű rakétamotorjával haladt volna az atmoszféra határán pattogva, mint a kacsázó kő. Egy darab 5 Tonnás légitorpedót szállított volna, amivel városrészeket lett volna képes romba dönteni. Elenfele, rá veszélyt jelentő fegyver még 40 évig nem létezett, lelőni csak lézerrel, illetve az amerikaiak álltal műholdak lelövésére alkalmas F-15-ről indítható rakétával lehet.
további linkek:[link]

[Szerkesztve]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#3732) ZR92 válasza bandiras2 (#3731) üzenetére


ZR92
tag

Érdekes lett volna.Kár,hogy nem készült belőle eggy se.

(#3733) SzalaiG válasza bandiras2 (#3731) üzenetére


SzalaiG
addikt

Sajnos a háborút Hitler nem nemnyerte meg, ha nem hagyta elveszíteni. :(((

(#3734) ZR92


ZR92
tag

Sok apró baklövés miatt bukott végül el.

(#3735) #65675776 válasza bandiras2 (#3731) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért a ''készen voltak rá'' kicsit erős kifejezés. Az A4-et sem tudták igazán megbízhatóvá tenni, a felső légkörről alig rendelkeztek megbízható adatokkal. Szóval 10% megsemmisült volna már felbocsájtáskor a maradék 90% pedig gyaníthatóan nem lett volna képes visszatérni a légkörbe.

Ez az egész inkább csak elméleti lehetőség volt, a megvalósítása nem lett volna megoldható az '50-60 évek előtt.

A 100t tolóerő is kissé utópisztikus, mivel az A4-é is csak 25t-t tudott szolgáltatni. És az A4 is meglehetősen méretes szerkezet volt, akkor ehhez a 4x akkora tolóerejű hajtóműhöz mekkora test kellett volna, hogy normális mennyiségű üzemanyagot és oxidálószert vihessen magával.

A pontossága pedig valószínűleg nem lett volna elég egy város eltalálásához.


De biztos csak én vagyok szkeptikus.

(#3736) bandiras2 válasza #65675776 (#3735) üzenetére


bandiras2
senior tag

Utánaolvastam, Sanger találta fel a regeneratív hűtésű rakétamotort (a hajtóanyag előmelegszik a fúvóka csatornázatában, közben hűti a motort, ma is ez van az űrsiklón), mivel segédrakéta vitte fel(gyanítom itt félreértettem valamit, és az a 100Tonnás), a fedélzeti hajtóanyag elég lett volna a nagymagasságú cirkáláshoz. Egy ekkora bombával pedig nem kell pontosan célozni, NewYork elég nagy ahoz hogy eltaláljon bármit.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#3737) #65675776 válasza bandiras2 (#3736) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ilyen kialakítású volt az A4 hajtóműve is. A hatótávolságot nem nagyon befolyásolja.

A pontosságról: a sokkalta fejlettebb technológiai színvonalon készült R-7 esetén a CEP 5km volt. A '40-es években még nem létezett olyan irányítórendszer, amivel ennek akár csak a kétszeresét is el lehetett volna érni (a rakéták CEP-je függ a repülési távolságtól). Viszont az R-7 akár 3-5Mt hatóerejű nukleáris harcirésszel is felszerelhető volt. Ahhoz tényleg megfelelt ez a pontosság, de egy hagyományos töltet így nem ér semmit, legyen az akár 5t. Erről érdemes a briteket megkérdezni. Ha annyira nagy hatású az 5t-s hagyományos töltet, akkor miért vittek a Tirpitz végső pusztulását okozó csapás során nem kevesebb, mint 24db 5443kg-os (robbanóanyag: 2,358 kg Torpex D1) Tollboy-t magukkal a 617. és 9. század gépei? [link]; [link] ÉS miért dobtak le ebből 16db-ot egy ~1,5km sugarú körön belül? A Te nézeteid szerint ennyi robbanóanyaggal akár egész New York-ot is el lehetett volna törölni a Föld felszínéről.

(#3738) bandiras2 válasza #65675776 (#3737) üzenetére


bandiras2
senior tag

Jóvan jóvan...
A tirpitz relative kis célpont, ahoz hogy hatása legyen, el is kell találni, mert ha melléesik, azt már kibírja a páncél, mert a vízben elnyelődik mindenfelé károkozás nélkül
. Ugyanezt képzeld el zsúfolt toronyházak rengetegében, mint pl Manhattan. Ha a central park a célpont, akkor ha 5 Km belül esik...

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#3739) #65675776 válasza bandiras2 (#3738) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tévedsz, hajók esetén (főleg ilyen tömegű robbanóanyag esetén) egyáltalán nem szükséges telitalálat. Elég a hajó mellé dobni a bombát, a lökéshullám (ami víz alatt sokkal pusztítóbb, mint a légkörben) már rendezi a többit. A mai torpedók gyakorlatilag egyike sem közvetlen találattal rombol, hanem a gerinc alatti robbanással és lökéshullámmal/kavitációval töri azt ketté. Pedig a torpedók harci része nem szokott 3-500kg-nál nehezebb lenni. [link]; [link]; [link]

A Tirpitz-et két Tallboy (az előző hsz-ben látom elírtam :B ) is telibetalálta.

A Sänger elképzelés esetén a CEP biztosan meghaladta volna a 10-15km-t. Gondolj bele, az A4-ek a ~300-350km-es útjuk után sem minden esetben találták el Londont (pedig az sem éppen kisváros), vagy az aktuális célpontot. Azaz az A4 CEP-je is nagyjából 10-15km volt, ami nagyon rossz szórás (főleg egy 1t-s harcirésszel), a Sänger-eszköz 20-30x hatótávolság mellett ennek biztosan a többszörösét produkálta volna.

Hagyományos töltet alkalmazása ICBM-ek esetén felvetődött az utóbbi években. Viszont a probléma a mai napig is a pontosság. Erre a célra ugyanis napjaink egyik legpontosabb ICBM-je, a Trident II (D-5) (Bár ez igazából SLBM, de ez csak az indítás helye miatt van) is alkalmatlan jelenlegi formájában, pedig a CEP az Ő esetében kevesebb, mint 100m (12000km-es távolságra 2800kg-nyi hasznos terhet tud elvinni)!

[Szerkesztve]

(#3740) csibor válasza #65675776 (#3739) üzenetére


csibor
őstag

London esetén igencsak alkalmazták az angolok a megtévesztést.Probálták hamis adatokkal lakatlan területek felé terelni az A4-ket.
Nem tudod véletlenűl angol XPSP2,hogyan tudnám magyarra áttenni?



[Szerkesztve]

(#3741) #65675776 válasza csibor (#3740) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ettől függetlenül a szórás igencsak nagy volt, meghaladta London méreteit.

MUI Pack. Elméletileg szabadon letölthető a MS oldaláról. Ha bővebben érdekel, akkor Moonman-t vígy X-COM-ot kell megkeresned, én személyszerint soha sem foglalkoztam ezzel.

Azért ezt lehet nem hátrány tanulmányozni: [link]; [link]

(#3742) bandiras2 válasza #65675776 (#3739) üzenetére


bandiras2
senior tag

A bomba csak 20 Km-t tesz meg lefelé, a pilóta navigál addig, így a korai autonavigációs rendszerek hibáit kiküszöbölhetik. A keleti partig elviszi az irnytű, onnan a pilóta célzókészülékkel iránykorrigál, és csak dobni kell. A pontosság nem nagyon maradna el a bombázóéktól, sőt a kezdeti éjjszakai bombázásokét még jóval felül is múlná sz v sz

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#3743) #65675776 válasza bandiras2 (#3742) üzenetére


#65675776
törölt tag

A 8-10km magasságban repülő bombázók is nem ritkán eltévedtek, akkor egy a világűr határán pattogó eszköz mennyire lett volna pontosan célra vezethető? Akkoriban még nagyon gyerekcipőben jártak a navigációs eszközök.

Emellett az a 20km (ami azért nem éppen a világűr határa) zuhanás megint csak nem a pontosságot szolgálja. Mire ezt a zuhanást befejezi, addigra több légrétegen áthaladt. És lehet, hogy minden rétegben másfelé és más erővel fúj a szél. Azt az 5t-s eszközt pedig szépen el tudják ezek téríteni. Az irányítás nélküli bombákat pontosan csak 1-2km magasságból lehet vetni, de ehhez ismerni kell az aktuális meteorológiai viszonyokat és a repülőgép pillanatnyi mozgásállapotát. És mindez jelentős számítási kapacitást igényel. Az akkori idők legjobb bombacélzó rendszere a NORDEN is csak arra volt képes, hogy egy pályaudvarméretű célpontot jó eséllyel eltaláljanak a vele célzott bombák tiszta, felhő és szélmentes időben. De ez sem volt garancia semmire, erre jó példa az 1944. június 2-án Debrecen felett (gyakorlatilag ideális körülmények között) végrehajtott bombázás.

(#3744) modd3r


modd3r
őstag

Sziasztok!

Újabb könyvet ajánlok a figyelmetekbe, Eugen Kogon ''Az SS állam'' című művét.
A szerző még 1946-ban vetette papírra gondolatait elsősorban a koncentrációs táborokról, az SS-ről, amely most végre magyarul is olvasható.
A könyvben mélyrehatóan tanulmányozza az SS-i ideológiát, motivációt, részletes képet nyújt a KZ-k mindennapi életéről.

[kép]

A könyv ára egyébként 2500 HUF, de a neten olcsóbban is beszerezhető.

(#3745) mityku válasza #65675776 (#3737) üzenetére


mityku
aktív tag

Bár nem lényeges momentum, de érdemes megemlíteni: Az akkori New York mérteti nem egyeztek meg a mai város méretével, tehát találati szempontból ugyanakkora figyelmet kellett volna szentelni neki, mint bármely más városnak. (Nem csak, hogy biztos eltaláljuk mert az NewYork!! ;] ) :D

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#3746) #65675776 válasza mityku (#3745) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez egyébként nagyon is lényeges momentum. Emellett az sem mindegy egy NY szerkezetű város esetén, hogy hol és mikor találod el. Este a kertvárosban, vagy munkaidőben Manhattan-t. Már amennyiben az áldozatok számának és a pusztításnak a mértéke a szempont.

[Szerkesztve]

(#3747) mityku válasza #65675776 (#3746) üzenetére


mityku
aktív tag

Abszolút igaz!

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#3748) tkesy


tkesy
őstag

Aki még nme látta volna ezt a sorozatott:

Hitler tábornokai ; m2 péntek 20.35
1.rész : okt. 20. -- Manstein - a stratéga

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#3749) ANT válasza tkesy (#3748) üzenetére


ANT
őstag

Nem ez a sorozat ment 1-2 éve a Discovery-n? (Manstein, Kluge, Rommel, Paulus, akikről szólt egy-egy rész. Többre perpill. nem emlékszem!)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#3750) td válasza tkesy (#3748) üzenetére


td
senior tag

Hú, köszi, hogy szóltál!

Amúgy a Bukás sajnos szinkronos lesz - Hitler hangja asszem az Animal Planeten szokott narrátorkodni. :DDD

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.