Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) bLaCkDoGoNe válasza td (#3396) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szerintem a felújított DVD a fotexneten azt takarja, hogy a dvdrent használt kölcsönzői lemezeit lehet megvenni ''ócsóért''.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#3402) #65675776 válasza Nowhereman (#3400) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkoriban még csak mutatóban voltak (D5T löveggel, alig több mint 500). A filmben viszont egyértelműen a Zisz-S-53 löveggel szerelteket lehetett látni, amelyek sorozatgyártása '44 márciusában kezdődött (pontosabban a sima S-53 löveggel kezdődött a gyártás ekkor, a Zisz-S-53 '44 nyarán került a toronyba). Nagyszámban a csapatoknál '44 augusztus táján jelent meg a T-34/85. Sztalingrádban a csata alatt a T-34/76-ot gyártották. [link]

Az meg nem jelent semmit, hogy '44 vége felé már tesztelték a T-44-et, mivel akkor még messze nem volt rendszeresítve.

(#3403) Nowhereman válasza #65675776 (#3402) üzenetére


Nowhereman
őstag

Pontsítsunk: Azt mondtad elösször vetették be. Az nem volt kérdés milyen löveggel. A T34/76-nak is volt néhány variánsa/ezt a spongyolaságot - enye-benye - 76C!/

Utánam a kondenzcsik!

(#3404) csibor válasza Nowhereman (#3403) üzenetére


csibor
őstag

A 85-öst tényleg csak 44-végén vetették be.A haditechnikában pontosan levan irva valamelyik nem túl régebbi számban.

(#3405) Nowhereman válasza #65675776 (#3402) üzenetére


Nowhereman
őstag

De ne elgyél telhetetlen, azért még mindig jobb mint amikor a Pattonokra ráfestették a a német hadijelvényt, és azok vltak a tigrisek. Már az is felüdülés volt, hogy a Kelly hőseiben legalább T34-eseket /vagy mit/ próbáltak tigtisnek kimaszkírozni, amik valahogy előkerültek Ryan közlegénynél...

Utánam a kondenzcsik!

(#3406) #65675776 válasza Nowhereman (#3405) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tiger II-k voltak azok! A minden sufniban fellelhető Sherman-eket meg Chaffe-kkel helyettesítették (ez már azért elég kemény).

Igen T-34-ből voltak. És ugyan azokat használták a Ryan-ben is. A BoB-hoz viszont legyártották a Jagdpanthert, és átépítettek egy FV432 Trojan-t StuG III-nak. Meg volt ott Hetzer és egyebek is, plusz 251 (amit többnyire M3-mal helyettesítenek).

(#3407) mityku válasza td (#3396) üzenetére


mityku
aktív tag

''- Hitler térképén már egy dekolonizált Afrika látható, tehát az 50-es/60-as években készült (időutazást is tudtak a nácik... Ha ezt a Rieder tudná! Vagy a Niemayer!''

:DDD :DDD :DDD

[Szerkesztve]

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#3408) Nowhereman válasza #65675776 (#3406) üzenetére


Nowhereman
őstag

Valahonnét meg tudtak szerezni eredeti/vagy átok jó utángyártott/ Marder III-t is. Az angol betegben is betegben is megvolt. Stugokból is van szerintem eredeti müködőképes példány, látni lehetett néhány öregfiú találkozón.

csibor: Elég valószinütlen, hogy mikor a párducok egyre nagyobb számban jelentkeznek egy ilyen cuccot egy évig csak a garázsban nézegettek volna a muszkák/és közben meg finomitgatták volna a kupolát/. A Bagrationnál már tuttommal kaptak belőle a gárdák, bár amennyi kamuzás megy...
Mondjuk mai napig nem tudom, hogy Me262 valaha összecsapott-e meteorral./ugyanis prot és kontrát is olvastam ''szinvonalas''-okból..

Utánam a kondenzcsik!

(#3409) csibor válasza Nowhereman (#3408) üzenetére


csibor
őstag

Nem volt elég 85 ágyúcső,azt pár darabot meg Kv-kel kellet megosztani.Különben csak a toronyt cserélték a hk alváz változatlan maradt.

(#3410) #65675776 válasza Nowhereman (#3408) üzenetére


#65675776
törölt tag

Eredeti StuG-ot én is láttam már, de a gazdáik nem szívesen adják őket kölcsön. A filmben utángyártott volt, de csak a hajtógörgőről lehet igazán észrevenni, és persze az alvázról. Viszont négy Sherman-t béreltek a BoB-hoz. A legszebb a Halál 50 órája-ban nem voltak Sherman-ek, csak helyettesítve, a britek meg a Híd túl messze van-ban vagy 50-et használtak (legalább 15 féle azonosítható).

85mm-es lövegből nem volt túl sok nekik '44 közepéig, (a D5T-t meg rohadt drágán lehetett csak gyártani) ezért épült kevés KV-85, IS-1 és SzU-85 is. Többet értek volna vele, ha mindet csak az egyik típusba építik be, akkor lehetett volna koncentrálni őket. Egyébként az előbb tényleg rosszul fogalmaztam, első tömeges bevetésre gondoltam. Addig ugyanis tényleg csak mutatóban voltak.

Elméletileg nem csaphatott össze a Meteor és a Schwalbe, mivel a britek a saját gépeiket mind egy szálig a brit légtér védelmére alkalmazták (kitűnőek voltak pl Fi-103 ellen). Oda meg nem jutott el egyetlen Schwalbe sem ismereteim szerint.


csibor: Minimálisan megváltozott a teknő is, de csak a gyártás könnyítése miatt. Védettségre ugyanolyan gyenge volt már a háború azon szakaszában.

(#3411) #65675776


#65675776
törölt tag

Ebből keletkezett az összes Pz III alapú cucc a BoB-ban: [link]
Az említett árulkodó hajtógörgő: [link]
Ez ugye a Marder: [link]; [link]
A Jagdpanther itt lepleződik le (kipufogócsövek): [link]
Építés közben a Jagdpanther: [link]

A képarány nem tökéletes, nem foglalkoztam vele a capture után, és a kiterjesztéssel ellentétben mind bmp. Az utolsó feltöltésekor vettem észre a hibát. :B

[Szerkesztve]

(#3412) Nowhereman válasza #65675776 (#3411) üzenetére


Nowhereman
őstag

A párducok kipufogórendszere alapján ne itélj, mert az egy szörnyen katasztrófális része volt/összegyüjtötte az el nem égett benzint és begyuldt/ amit gyakran kisiparilag buheráltak meg a fronton. Viszont a szűrök?

Utánam a kondenzcsik!

(#3413) #65675776 válasza Nowhereman (#3412) üzenetére


#65675776
törölt tag

Itt a kipufogócsövek elvezetésére gondoltam. Azok nem a teknő oldaláról indultak.

(#3414) csibor válasza #65675776 (#3410) üzenetére


csibor
őstag

Ja a T-44-nél kapott új teknőt.

(#3415) td


td
senior tag

daa-raa: na jó, de egy hk azért kicsit más. Itt pl. a térképpel bénáztak, meg ilyen hasonló apróságokkal, amiknek utánanézhettek volna. Mint a bikininek a Pearl Harbor-nál (mondjuk az gagyi film)

bLaCkDoGoNe: azt vágom, hogy használt, de mi az, hogy ''felújított''? Nyomtatnak neki új borítót, esetleg át is írják másik lemezre...? :D

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#3416) #65675776 válasza td (#3415) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miért, ha A tizedes, meg a többiek-ben lehetett Afrika hegy és vízrajza térképen bemutatni az Öcsödi huszárok átkaroló hadműveletét... :D

(#3417) mityku válasza #65675776 (#3416) üzenetére


mityku
aktív tag

Na az megint dúrva lehetett! :DDD Sajna nem láttam a filmet! :(
Bár az is lehet, hogy tényleg egy világhódító nemzet vagyunk, és e fontos hadműveletetről az ''egyszerű'' ember nem tudhat. Nehogy felébredjen bennünk a világmeghódírása iránti vágy/nosztalgia! :D

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#3418) td


td
senior tag

daa-raa: Na az tényleg jó lehet, majd egyszer megfigyelem! :DD

mityku: errő ez jut eszembe:
[link]
:C

[Szerkesztve]

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#3419) bLaCkDoGoNe válasza td (#3415) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

...vagy újrapolírozzák...

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#3420) td válasza bLaCkDoGoNe (#3419) üzenetére


td
senior tag

Szerintem az egy kicsit gázos lenne ;]

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#3421) td


td
senior tag

No de egy kis érdekesség:

[kép]

Rádióhullám-ágyúk :C

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#3422) #65675776 válasza td (#3421) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem lehetetlen dolog, az SDI programban is kísérleteztek ilyesmivel és még jó néhány DEW-val.

Egyébként ott volt még (a 17-es magaslat és Székesfehérvár közelében) a Nyékládházi kerékpárosos század és a Csákánydoroszlói fogatolt tüzérek is.

[kép]

Sinkovits tarkójánál van a 17-es magaslat (zászlóval megjelölve) Alexandria-Kairó térségében a másik zászló pedig Székesfehérvárt jelöli.

Gálffy Eduárd (Darvas Iván): -Afrika hegy és vízrajzi térképe. Az oroszlánvadász állandó utitársa.
Tizedes (Sinkovits Imre): -Kitűnő! Majd azt mondjuk, hogy Rommel küldte karácsonyra.

(#3423) mityku válasza #65675776 (#3422) üzenetére


mityku
aktív tag

Minek a rövidítése a DEW?

td: miket nem találsz!! :D :C
Egyébként milyen kiállítás volt, amin bekerült az ominózus beírás (3418. hsz)?

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#3424) td válasza mityku (#3423) üzenetére


td
senior tag

Nem tudom, milyen kiállítás volt. Küldtek egy pps-t, és abból szedtem ki. Amúgy a forrás a legalja.hu ;)

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#3425) #65675776 válasza mityku (#3423) üzenetére


#65675776
törölt tag

Directed Energy Weapon: irányított energia fegyver. Ide tartoznak pl a LASER-ek, MASER-ek, plazmaágyúk... (és Csak hang és szél :DDD is idesorolható). [link]; [link]

(#3426) mityku válasza #65675776 (#3425) üzenetére


mityku
aktív tag

Ahh értem! Köszi! Bár ezek a fegyver kategóriák eléggé titkosak, illetve maga a technikai megvalósítás se egyszerű, ezért nincs globális elterjedése! :D
Bár tudom a lézer fegyver terén komoly előrelépés van. (mármint az amcsi Boeing-be épített talán 2-3 éven belűl szolgálatba állhat. + izraelbe lett szállítva egy földi telepítésü eszköz). Jól tudom? :F

Egyébként 1-2 éve lehetett, hogy egy könyvtári könyvkiárusításon egy-két száz forintért vettem egy könyvecskét (tényleg nem K. R., S. N., F. P. könyve :DDD , még mielőtt td megkérdezné), a könyvet a Zrínyi Katonai Kiadó adta ki 1984-ben, Űrhadviselés címmel, melyet Demeter György írt. Ebben olvastam érdekes dolgokat, hogy lényegében milyen fegyvereken is dolgoznak/tak a tudósok (elméleti szinten) az usa-ban. Pl: az általad említett MASER fegyverek, mikorohullámok hogyan hatnak az emberi agyra, mesterséges sötétség létrehozására alkalmas biológiai harcanyagokon, olyan vegyi harcanyagokon törték a kis''buksijukat'' :D , ami segítségével elkocsonyásíthatók folyók, tengerszorosok, így lehetetlenné téve a hajózást.

Most, hogy ebből mennyi igaz, azt nem tudom illetve meddíg jutottak el ilyen fejlesztések, kutatások terén. Lehet, hogy leirtak 3/4 része dezinformáció. ;] Szóval csak egy kis kiegészítést akartam írni, hogy milyen fegyvereken törték/törik a fejüket tudósok százai/ezrei. Ja és a könyv tényleg az akkor még komoly keretek között folyó űrhadviselést taglalja (mely cégek voltak benne, laborok, kísérletek).

td: szintén köszi az infót

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#3427) #65675776 válasza mityku (#3426) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az ABL (AirBorne LASER) program jelenlegi állása szerint 2-3 éven belűl legfeljebb a tesztrepülések kezdődhetnek el. Nem számítottak ennyi problémára (egy része biztosan a repgépen várható vibrációra vezethető vissza, ami a fókuszálást némileg megnehezíti, de olyan problémák is vannak, mint a melegedés). Egyelőre csak földi körülmények között tudtak lövést leadni a fegyverrel, a gépbe a mai napig nem építették be.


A LASER-ről nekem is ''könyvtári kiárúsítás'' útján lett egy könyvem (valójában egy vállalati könyvtár felszámolása során simán egy konténerbe hányták az összes könyvet(!), abból lett kimentve, tipikus magyar eljárás): Dr. Ing. Klaus Tradowsky: A LASER ABC-je (Műszaki Könyvkiadó, Bp 1971.) A legújabb eredmények természetesen nincsenek benne, de az alapok nem változnak. (Van egy '62-es könyvem a rakétatechnikáról, amire ugyanez igaz.)

(#3428) mityku válasza #65675776 (#3427) üzenetére


mityku
aktív tag

Egyébként még van egy rossz szokásunk ( nem először találkoztam vele), hogy a könyvtári könyvekből kivágnak szövegekett, képeket!! :(( :((
Milyen mentalitás ez????

ABL program teljes sikere, akkor még tényleg várat magára. Olvastam egy Aranysasban, hogy igazából az MV-22-re akarják majd beépíteni. De hát amíg ilyen problémák állnak fenn, hogy rezonancia kérdése, addíg ez egy távoli terv (a miniatürizálásról nem is beszélve) [egy jóval kisebb gépbe kell beépíteni].

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#3429) Nowhereman válasza #65675776 (#3413) üzenetére


Nowhereman
őstag

Difótból biztosan nem, de ha éppen az el nem éget üzemanyag felhlmozódása a gond akkor a látott konstrukció egy jó megoldás, bár tuti hogy csak minimális aggyal és lustasággal rendelkező barkácsmesternek jutna eszébe! :DDD
Egyébbként a lánctag sem stimmel.

A könyvtárad tényleg kipofozásra szorul, ert a 71-esben még nem nagyon lehet szó a félvezető lézerekről./ma meg lassan a többség vagy félvezető, vagy azzal gerjesztett./
Egyébbként elég közel van, hogy ezek a kémiai lézerek radirozzanak az égről mindent ami repül. Azaz a legierő+precizióscsapás doktrinái le lehet majd lassan selejtezni...
És most ugye lehet mondani antiraket, meg bőjing, de ha belegondolsz mint légvédelmi cirkáló...

[Szerkesztve]

Utánam a kondenzcsik!

(#3430) #65675776 válasza Nowhereman (#3429) üzenetére


#65675776
törölt tag

A félvezető lézerek kimenő teljesítménye nem nevezhető éppen emberesnek sem, de CD/DVD olvasásra tökéletesek. GaAs-ből lehet mondjuk 200W körüli LASER-eket építeni, de az édes kevés hadi célokra (legfeljebb célpontmegvilágításra alkalmas). Egyébként ez a könyv nem annyira afriss technikákról, hanem az alapokról szól, az pedig nem változik. (A könyvben van szó egyébként róluk.)

A DEW-eknek meg van az a rossz tulajdonságuk, hogy alkalmatlanok területcélok pusztítására. Úgyhogy a MOAB-ot pl biztosan nem fogják kiváltani...


mityku: Az amerikaiak már majdnem minden következő generációs cuccra terveznek LASER-t. Pl az F-35B emelőlégcsavarját a tervek szerint ki lehet majd cserélni egy 1MW körüli teljesítményű LASER-re.

(#3431) norbiphu


norbiphu
senior tag

Kaptam születésnapomra egy könvyet a páromtól:
Terry Parssinen - Az Oster-összesküvés 1938

Érdekes könyv, hiteles és rendkívűl részletes. Elég érdekes, hogy ezt soha nem említik sehol, pedig elég ígéretes lett volna, ha úgy alakul a külpolitikai helyzet (nem engednek ennyi az angolok), akkor talán sikerülhetett volna meggyilkolni Hitlert.

[Szerkesztve]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#3432) csibor


csibor
őstag

Ezt néztétek[link]?

(#3433) #65675776 válasza csibor (#3432) üzenetére


#65675776
törölt tag

Útálom amikor egy oldal elkezd zenélni. Tipikusan egyből zárom is, mert idegesít.

(#3434) mityku válasza norbiphu (#3431) üzenetére


mityku
aktív tag

Valamelyik nap láttam én is könyvesboltban, első látásra érdekesnek tűnik. Majd azért véleményezd légyszi a könyvet!

daa-raa: persze az igazi cél, hogy egy akorra méretű lézert fejlesszenek ki, amelyet hordozhat egy szimpla vadászgép. De mint említetted, amíg olyan dolgokat mint pl. rezonancia, melegedés és egyéb más korlátozó tényezőket meg nem oldanak, addíg ez csak ténylegesen terv (távoli) marad. Bár, ha ez a terv a távoli jövőben megvalósul, egyszerűen értelmetlenné válnak a különféle lőszert tüzelő fegyverek! :((

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#3435) #65675776 válasza mityku (#3434) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem minden fegyver válik értelmetlenné. Pl a repeszgránátoknak elég sokáig lesz még létjogosultsága (be tudok szarni a különféle sci-fi filmeken, hogy a LASER, fézer, plazma és egyéb szirszarokkal egyesével hentelik az ellent egy szűk folyosón, ahelyett, hogy egy gránátot vágnának közéjük. Mekkora LOL.). Emellett a VB fedezékek áttörésére sem alkalmas a LASER és társai, tehát arra megintcsak kellenek majd megerősített köpenyű bombák/rakéták.

(#3436) mityku válasza #65675776 (#3435) üzenetére


mityku
aktív tag

Ja, én úgy értettem, hogy a különböző űrméretű fedélzeti fegyverek válnak kiszuperálásra.
Pl. A-10-es lézerágyuval az orrában eléggé sz*rul fog kinézni! :D
1 szó mint 100! 12,7-30 mm-s lőszert tüzelő fegyverkategória eltünésétől tartok.

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#3437) #65675776 válasza mityku (#3436) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azokat valóban ki tudja váltani. A legnagyobb előnye a DEW-eknek, hogy gyakorlatilag nem telik el idő a lövéskiváltás és a célba érkezés között (pontosabban ez az idő nagyságrendileg kisebb lesz, mint hagyományos lőfegyverek esetén). Ergo nem kell drága tűzvezetőrendszer, ami az előretartást számolja.

Ez a váltás egyébként nem fog hirtelenjében bekövetkezni, ~15-20 év minimum kell neki innentől kezdve. De inkább több lesz az. Addigra talán már használható railgun is lesz.

(#3438) Nowhereman válasza #65675776 (#3430) üzenetére


Nowhereman
őstag

Hja csak tudod a félvezető lézereknek azokban a nagy fénycsúzlikban mint gerjesztő jótékony hatással van a hatásfokra, más, hogy rengeteg dologban csúnyán eltérnek a tőbbi fajtától...

Utánam a kondenzcsik!

(#3439) Sztripi válasza Nowhereman (#3438) üzenetére


Sztripi
csendes tag

Szerintem pedig a railgunok - e a jovo. De ez nem valtoztat a tenyeken hogy ha bejonnek ezek a fegyverek akkor a legieronek annyi... Komoly doktrinalis valtozasokra lesz szukseg... A raketak is komoly bajban lesznek... Mi fog tudni atjutni mondjuk egy hajo vedelmi fuggonyen? Vissza fognak jonni a csatahajok. Uj Dreadnought korszak jon el...

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#3440) #65675776 válasza Sztripi (#3439) üzenetére


#65675776
törölt tag

Attól még nagyon messze vagyunk, hogy a LASER-ek hatékonyan és rugalmasan alkalmazhatóak legyenek. A MTHEL (ami az egyetlen gyakorlatban is alkalmazható eszköz jelenleg) tűzgyorsasága szánalmasan alacsony, a rendszer meglehetősen rugalmatlan és jelentős fedező erőt igényel.

A légierőknek pedig nem lesz vége. A fegyvert a bevetész helyszínére el is kell juttatni, a LASER-ek lesznek képesek pl a föld görbületének követésére, ami a max lőtávolságukat felszíni telepítés esetén 40-50km-re korlátozza. Vízfelszínen ez még alacsonyabb lesz, a reflexiók miatt. A csatahajók nem fognak visszatérni.

Emellett védelmi függönyt csak nagy méretű (repülőgéphordozó méretű) nukleáris hajtású hajók tudnak majd létrehozni.

És a rakétáknak van egy hatalmas előnye: ARH/SARH/PRH irányítás mellett bármilyen időjárási viszonyok között bevethetőek. Ez a LASER-ekre egyáltalán nem igaz.

Ja és a DEW-ek és railgunok közös hátránya az iszonyatos energiaigény.

[Szerkesztve]

(#3441) Sztripi válasza #65675776 (#3440) üzenetére


Sztripi
csendes tag

De kar hogy en railgun - ok rol irok...

De hogy a lezereknel legyunk amiket irkalsz az mind irrelevans. Az elso puskak tuzgyorsasaga is nevetsegesen alacsony volt. Nem is beszelve a hatotavolsagukrol... Es egy felnott ember nem is tutdta egyenesen tartani szuksege volt tartora, nem beszelve arrol hogy csak allva lehetett tolteni, ugye? Igen a loporral is sok gond volt amikor esett az eso, nem igaz? A hajok meg a hullamzas miatt nem tudtak jol loni, kulonosen viharos idoben nem is lehetett csatazni... De pl. a legierot nem lehetett ejjel bevetni mert nem lattak semmit sem. Szornyu nem?

Na arra kivancsi vagyok hogy a lezerek hogyan lesznek kepesek a fold gorbuletenek a kovetesere. Nem tudnad bovebben kifejeteni? A hajok meg elonyben lesznek mert:

1. Nagyobb hatotavolsagu radar. Ami azt jelenti hogy az automata celzorendszerek elobb allnak majd ra a celra.

2. Nagyobb energiaforras. Tobb fegyver...

''Ja és a DEW-ek és railgunok közös hátránya az iszonyatos energiaigény.''

Nyilvanvalo hogy soha nem fogunk tudni olyan railgunt csinalni ami kisebb energia igenyu lesz? Mint ahogyan csak 10 eve azt allitottak hogy soha az eletbe nem lehet 500 Mhz nel gyorsabb processzort eloallitani mert megolvad...

Errol az jut eszembe amit 1920 - ban allitott a hivatalos tudomany. A foldet soha sem leszunk kepesek elhagyni mert a szukseges energia olyan nagy hogy azt soha nem leszunk kepesek eloallitani....

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#3442) #65675776 válasza Sztripi (#3441) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ehh. Egy nem kimaradt. Azt akartam írni, hogy nem képesek követni a föld görbületét. :B

A railgun energiaszükségletét pedig nem lehet egy bizonyos szint alá csökkenteni, azzal ugyanis pont a legfőbb előnyét, a nagy lövedéksebességet veszítjük el. Akkor viszont nem lesz jobb, mint a mai fegyverek. Kézifegyver kategóriában a mai technológiai szinvonalon lehetetlen megvalósítani. Persze lehet, hogy felfedeznek a következő 100 évben valamilyen kompakt és extrém energiasűrűségű akkumulátort, de nem látok rá sok esélyt.

''Nine million joules is enough energy to deliver 2 kg of projectile at 3 km/s'' [link]

Az éjszaka is bevethető vadászgépek az első repülés (1903 ugye) után 40 évvel már léteztek, 60 évvel utána már általánosakká váltak. A railgun első gyakorlati kísérleteit több mint 60 éve végezték el, és még mindig csak dögnehéz és alacsony tűzgyorsaságú példánya létezik. Látványosan lassabban fejlődik, mint a repülés, és ennek legfőbb oka az energiaéhsége. Ennek fizikai korlátjai vannak, tehát nem is fog Q3 szintű kézi railgun szintjére fejlődni soha. Ráadásul meglehetősen nagy a hátraható energia, ami a kézifegyverkénti alkalmazás további korlátja.

Az első LASER-t 1960-ban állították elő, hadi célra alkalmazható változata csak pár éves, és több a korlátja, mint előnye. Azóta a rakéták vezérlőrendszerei fejlődtek annyit, hogy közel ugyan arra képesek. A LASER pusztító hatása erősen összefügg a kisugárzott teljesítményével, ezért nem is lehet csökkenteni a végletekig a teljesítményét. Emellett nem mindegy mennyi ideig sugározzák be vele a célt.

[Szerkesztve]

(#3443) Sztripi válasza #65675776 (#3442) üzenetére


Sztripi
csendes tag

En viszont igen...

Gondolj csak a mobil telefonokra... Akarhogy is van ha penzt fektetnek bele akkor sikerulni is fog...

Megint csak feltetelezesek amit irsz. Nem tudhatod hogy mi a fenet fognak akar holnap is kitalalni. Errol jut eszembe a Dreadnought hadihajo. Amikro megjelent egy csapasra elavulta tette az osszes tobbi hadihajot... A vilag elamult nemcsak a hajo kepessegein hanem a gyartasi ido rovidsegen is. Es 10 ev mulva mar elavult volt... :Y

Ha pedig azt mondod egy parasztnak 1910 - ben hogy 59 ev mulva leszallunk a holdra kirohog. Meg autok se nincsenek nagyon. Lovakon maszkalunk jobbik esetben...

[Szerkesztve]

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#3444) #65675776 válasza Sztripi (#3443) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért LASER-ek esetén elég komoly tükörrendszer kellene (pl műholdakon), hogy ezt kiküszöböljék. Ez pedig további veszteség (ergo nagyobb bemenő teljesítményre van szükség), ráadásul növeli a rendszer sebezhetőségét, költségét. Vagy lehet magát az ágyút az űrbe telepíteni (ami egyébként nemzetközi szerződéseket sértene). Ez viszont a rendszer rugalmasságát korlátozná még jobban.

Az is csak feltételezés, hogy lesz valami technikai áttörés (az ráadásul nem a semmiből szokott jönni, előzményei szoktak lenni. Na ezek azok, amiket jelenleg nem lát még senki).

Bár a US Navy 2011 környékén a Zumwalt osztály fő fegyverének railgun-t tervez, de jeléenleg az is kérdés, hogy egyáltalán a rombolóosztály megépül-e. A railgun még olyan készültségi szinten sincs, mint a hordozó eszköze. Az ABL esetén is eredetileg 5 év fejlesztési idővel számoltak. Ez volt 1994-ben, azaz 12 éve. A felhasználni kívánt LASER-berendezést (COIL) 1977 óta fejlesztik és még mindig nem tudtak leadni vele egymás után két lövést.

(#3445) Sztripi válasza #65675776 (#3444) üzenetére


Sztripi
csendes tag

Igen nyilvanvalo hogy a puskakat soha nem lehet majd megtolteni fekve mert ilyenkor nem tudod jol beletomkodni a loport.

Korubelul ennyi koze van annak amit irsz ahhoz amit en irok...

Nem azt mondom hogy HOLNAP lesz ilyesmi. De mindegy... Milyen muholdas rendszer? Az osszeset gond nelkul ki lehet majd loni a foldrol...

Igen mivel eddig nem sikerul ezert nyilvanvalo hogy SOHA nem is fog sikerluni. De igazad is van hiszen az acelbol keszult hajok nagyon nehezek lesznek es nem lesznek kepesek soha sem uszni...

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#3446) #65675776 válasza Sztripi (#3445) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mondtam én azt az ABL-ra, hvagy a hajófedélzeti, illetve szárazföldi telepített LASER és railgun fegyverekre, hogy soha? Nem, azt mondtam, hogy 10-20 év minimum.

Amire azt mondtam, hogy jelenlegi technológiai színvonalon lehetetlen, az ezeknek a kézifegyver változata. Mind a két esetben az energiaforrások elégtelensége a probléma, és erre előre láthatóan ez elkövetkezendő 50 évben nincs is gyógyír. A railgun-nál ezt tetézi a hátraható energia, ami jelentősen meghaladja a jelenlegi fegyverekét.

(#3447) Sztripi válasza #65675776 (#3446) üzenetére


Sztripi
csendes tag

Megint csak feltetelezesek. Vagy talan olvasod a phisical review - ot minden evben?

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#3448) #65675776 válasza Sztripi (#3447) üzenetére


#65675776
törölt tag

Te is ugyanúgy feltételezésekre építesz. Csak más következtetéseket vonsz le. Ennyi a különbség kettőnk véleménye között.

(#3449) Sztripi válasza #65675776 (#3448) üzenetére


Sztripi
csendes tag

Igen de te kizaro feltetelezesekre epitesz en megengedo...

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#3450) Nowhereman válasza #65675776 (#3446) üzenetére


Nowhereman
őstag

Tényleg szerezz be valami újabb könyvet, mert dögletes marhaságokat írsz. A katonai lézereknél az energiaigény a legkevésbé sem probléma. Egy kémiai lézer töltetének az ára/ami képes tocsává olvasztani egy 155-ös lövedéket a levegőben/ 1000$(azaz egy lapát árának a negyede :D :D :D ), a fölgörbület problémáját pedig az ágyúk a repcsiknél néhány évszázaddal korábban megoldották...

Utánam a kondenzcsik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.