Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- iRiver: Prehistorik 2 - Retró Játékpercek! 1. rész
- joghurt: frenda dsttöytoi
- gerner1
- Fogkefe: elektromos vagy manuális?
- MasterDeeJay: HDD működési idő rekord 29766 nap :)
- Luck Dragon: Utazásra tervezve – Anker Zolo gallium-nitrid töltő
- sziku69: Szólánc.
Aktív témák
-
Dr.F.E.R.I.
Topikgazda
Pufi DS
Zsanértörés. Bármilyen kihajtható eszköz egyik leggyengébb pontja a zsanér, ami körül a részek elforognak. Sajnos a DS és a 3DS sorozatot napjainkig elkíséri ez a betegség, a pufi DS legszembeötlőbb konstrukciós hibája is már ez volt. A Nintendo ugyan a DS Lite-ot már újratervezett zsanérokkal dobta piacra, csakhogy...
DS Lite
...csakhogy a probléma az új zsanérokkal is megmaradt. Bármilyen széthajtható DS gépet vásárolunk, mindig ellenőrizzük a zsanérok környékét, nincs-e hajszálrepedés bárhol a burkolaton. Ha már egyszer megrepedt, akkor csak idő kérdése, hogy teljesen leváljon.
DSi és DSi XL
Ezeknek a modelleknek nincs különösebben sajátos típushibája, de talán a sima DSi esetében meg lehet említeni az elődmodellekétől elmaradó üzemidőt. Teljes fényerőn csak 3-4 órát képes üzemelni, ezért a használt példányok esetében különösen figyeljünk oda az akku kapacitására, könnyen belefuthatunk nagyon legatyásodott példányokba.
3DS
A 3DS volt az első tagja az új generációs DS-eknek, ezért új betegséget is hozott. A régi DS gépektől eltérően a felső kijelzője szélesebb, mint az alsó, lehajtott állapotban ezért hozzáér az alsó keskenyebb kijelző pereméhez, ami nyomot hagy rajta. Ez pedig rövidebb-hosszabb távon a képen látható állandó karcokat okoz. Leleményesebb felhasználók úgy orvosolták ezt a problémát, hogy gumiütközőket ragasztottak a felső kijelzőre, hogy megakadályozzák a kijelzők közvetlen érintkezését, míg mások nemes egyszerűséggel a kettő közé dobtak egy kártyanaptárat vagy mikroszálas kendőt. Ha 3DS-t veszünk, az első dolgunk legyen leellenőrizni ezeknek a karcoknak a meglétét.
3DS XL
A jó öreg zsanértörés itt is jelen van, ráadásul a saját gépem esett áldozatául... A 3DS-nél taglalt karcolódás az XL-re már nem annyira jellemző, mert a Nintendo apró gumibakokat ültetett a felső kijelző köré, amik meggátolják a közvetlen kontaktot az alsó kerettel. A kihajtható fedél viszont hamar elveszíti a merevségét, lötyögni kezd, és egészen nagy holtjátéka is lehet a későbbiekben. Stabilan kézben tartva a gépet ez nem annyira veszélyes jelenség, de nem is különösebben kívánatos. Aki nehezen tud együtt élni vele, mindenképp ellenőrizze le vásárláskor.
2DS
A 2DS egy kimondottan gyerekbiztosnak szánt konzol, ám van egy achilles-sarka neki is. Zsanérjai ugyan nincsenek, viszont technikailag csak egyetlen nagy kijelző van a gépházban, mindössze a külső burkolat elválasztó része miatt tűnik úgy, hogy két külön kijelzője van (mint a többi DS és 3DS modellnek). Éppen ezért ha leesik és megsérül, akkor gyakorlatilag a kijelzői egyszerre mennek tönkre, mivel valójában csak egy kijelzőről van szó. Így tehát egy teljes cserét kell a szervizben megejtetnie annak, akit erre rávisz majd a lélek. Tartsuk tehát tokban, amikor nem használjuk a konzolt.
Új 3DS és Új 3DS XL
Mivel nem túl régóta vannak a piacon és a Nintendo már a végletekig pofozta-javította ezt a dizájnt, ezért egyelőre nem érkeztek hírek különösebb hibákról. A zsanéros kialakítás miatt erre sem árt figyelni, amennyiben nem újonnan, hanem másodkézből vásároljuk meg. Ezeknél csak a következőkben ismertetendő általános esztétikai hibákra kell inkább odafigyelni.
Általános, konkrét modellhez nem köthető hibák
Festékkopás. Az egyszínű fekete/fehér modellek mellett a legtöbb DS rendelkezik ilyen-olyan festett, lakkbevonatos iterációkkal is. Ezeknél (mint például a 3DS aqua blue, metallic red stb) gyakori a festékréteg kopása, különösen a kezelőszervek környékén. Ez a konzol természetes használatából ered, de a másodpiaci vételi/eladási árában egy lefelé hajlító tényező. Aki rendelkezik némi gyűjtői vénával és nem éri be csak jó állapotú példányokkal, az kerülje az ilyen viseltes darabokat.
Szintén rengeteg DS iteráció született, amit nem mattított, hanem fényes, csillogó műanyag borítással áldottak meg a gyárban. A fényes felületek két dolgot vonzanak mágnesként: az ujjlenyomatokat és a hajszálkarcokat. Különösen a DS Lite és a 3DS bír ezekkel az ismérvekkel, de normál használatból eredő karcokat igazából bármelyik modell összeszedhet. Főleg ha ilyen fényes burkolatú gépet szemelünk ki, ezeknek a karcoknak a megléte könnyen vízválasztó lehet a vásárlásnál.
Szintén bármelyik gép áldozatául eshet a kijelzőket támadó karcoknak, de a mindennapi használat leginkább az alsó érintőkijelzőket károsíthatja és leginkább a régi DS gépeket, lévén azokat jobban kihegyezték az újdonságnak számító tollas vezérlésre. A hirdetők nagy büszkén oda is írják, hogy ha fóliázott gépről van szó, mivel ha a használati élményen nem is feltétlenül, de az esztétikai hatáson sokat ronthat egy szétkaristolt kijelző. Ha békességben szeretnénk élni konzolunkkal, biztosabb, ha lefóliázzuk mindkét képernyőt, egy-két ezer forintos költséggel sok kellemetlenségnek elejét vehetjük.
Aktív témák
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB DDR5 RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Razer Blade 18 QHD+ 300Hz mini-LED i9-14900HX 32GB DDR5 RTX 4090 2TB SSD (ELKELT)
- Bomba ár! HP EliteBook 820 G3 - i5-6GEN I 8GB I 256GB SSD I 12,5" FHD I Cam I W10 I Garancia!
- Telefon felváráslás!! Samsung Galaxy S22/Samsung Galaxy S22+/Samsung Galaxy S22 Ultra
- LG 65C2 - 65" OLED evo - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox!
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest