Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  2500+ Barton tuning Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#951) Boxer001 válasza klezzz (#949) üzenetére


Boxer001
veterán

ahham...

(#952) Atticus válasza klezzz (#950) üzenetére


Atticus
senior tag

nekem kd7-raid van. Abban arányokat tudsz állítani.

Átmegyek rajtad, mint a Nílus Karnakon!

(#953) Wolverine válasza Atticus (#948) üzenetére


Wolverine
félisten

Elvileg nem igazán egészséges a magasabb PCI freki...A gyakorlatban nálad 33 helyett 34,6, ez talán még belefér...

Boxer: hümm, a B revíziójú lap nem rossz, de tudtommal NF II Ultra infinity és NF II Ultra Lanparty van DFI-ből - mindkettő yóóó, az utóbbi a fullosabb... De nem tudom, hoznak-e még be... E-connectben sincs már...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#954) Boxer001 válasza Wolverine (#953) üzenetére


Boxer001
veterán

jaja, 34 még sztem is belefér...

Most akkor teljes kavar, nekem ezt javasolta egy srác, volt is nemrég eladó, írtam is a srácnak, hogy megvan-e még neki...ez a DFI NF2 Ultra B
Most akkor ezen kívül még van nf2esben NF II Ultra infinity és NF II Ultra Lanparty? Hát nem tudom, hogy hogyan fogok ilyeneket beszervállni... :F :)

(#955) r0dg3cc


r0dg3cc
tag

naja az nf2 valogatasaval ram szempontbol en is szembesultem sajna, (lap a konfigomnal) d43-as hynix ramok nem mentek 440-en eladtam havernak nala meg lazan :((( azota elpasszoltam a lockos 2600+ -t es szereztem masik procit + 2*512 elixir ramot, a hetvegen nekiesek mit bir a ram, a proci tuti birni fogja lockmentes barci, de a ramok... kicsit tartok hogy ezek se.. :O

mennyire igaz a valosag?

(#956) Atticus válasza Wolverine (#953) üzenetére


Atticus
senior tag

AGP-s kártya van benne. De az is akkor 68 Mhz. Akkor gondolom az is elmegy.

Átmegyek rajtad, mint a Nílus Karnakon!

(#957) Balinov válasza Boxer001 (#927) üzenetére


Balinov
félisten

Én inkább a Sempront mondanám!
gyárilag 2.0Ghz, és ez az egyetlen Sempron amibe 512Kbyte L2 cache van.
Default Vcore csak 1,6V. Egyetlen hátránya a viszonylag magas szorzó (12x166 default), viszont ha esetleg mittomén 1,7V mellett bírja a 200-as fsb-t,akkor jó lehet,bár a Sempron topikot régen olvastam és nem tudom,hogy az újak fsb tuningban mit bírnak. Csekkold le a Sempronos topikokat,nem túl hosszúak.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#958) Boxer001 válasza Balinov (#957) üzenetére


Boxer001
veterán

hmm...igazad lehet...viszont sztem összességében a bartonok...
Meg gondolom ezek már mind lockosak, így sztem ezek a magas szorzók nem jók...én a tunningot mindig nézem...
(DFI lapot eladót nem tudsz??)

(#959) Balinov válasza klezzz (#918) üzenetére


Balinov
félisten

Klezz,megnéztem este otthon az A7N8X (nf2-ultra400) rev. 2.0.át 1.51-es ill. 2.xx béta Everest-tel is,de nekem nem jelez az ''Érzékelők'' résznél ilyen Vbat adatot.
SisoftSandrát meg nem találtam otthon.
Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#960) Balinov válasza Boxer001 (#958) üzenetére


Balinov
félisten

Háát,sajnos nemtok neked DFI-t. Egyik cimbi (Steven) is olyan cipőbe járt,hogy agyonhúzza a lockmentes barciját,mint Te. Azt a végén feldühödött és vett egy S939-es A64-et!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#961) Boxer001 válasza Balinov (#960) üzenetére


Boxer001
veterán

:DDD
Én nem húzom agyon...
Alapfeszen megy 2420at stabilan...kicsit akarok még neki adni...modjuk kb 2500-2550ig...:)
Csak sajna valszeg a lapomnak nem tetszenek a memóim...így max stabilan 2310ig bírom...

(#962) Balinov válasza Boxer001 (#961) üzenetére


Balinov
félisten

nemtudom mit reklamálsz. én a 11x200-nak is örülök. sőt szerintem mások is ;o)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#963) Boxer001 válasza Balinov (#962) üzenetére


Boxer001
veterán

:DD
persze, de tudod, sztem aki ebben a számtek világban benne van...az úgy van az ilyenekkel, hogy ha tudja, hogy több is van egy cuccban, mint amennyit mutat, azt próbálja kiaknázi maximálisan...na én is erre törekszem, persze léghűtéssel...vízig már nem mennék, akkor inkább A64...
Az is lehet, hogy haverék nf7es lapjában meg megtátosodnak majd a memóim...és akkor cserélünk lapot haveri alapon, enyém marad az asus, de náluk lesz, és fordítva, ennyi....ha nem, akkor vagy eladom az enyémet, helyette abit AN7, vagy DFI, az utóbbit nem nagyon kapok, úgy néz ki...

(#964) Balinov válasza Boxer001 (#963) üzenetére


Balinov
félisten

most láttam user's hirlevélbe A7N8X Deluxe 18k btto 1év garral

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#965) Boxer001 válasza Balinov (#964) üzenetére


Boxer001
veterán

na, nekem meg az enyémet kell lehet, hogy eladnom, csak nem Deluxe...
Ha van kedved, nézz nekem AN7es abitot...most nincs időm...:DDD
kb 18 körül lehet, mondjuk nekem max 15ért lenne jó...

(#966) r0dg3cc válasza Boxer001 (#965) üzenetére


r0dg3cc
tag

gianni hw bazarjaban van egy jo lap:


- Abit NF7-S2 Nforce2 alaplap (Athlon XP/Barton), vadiúj 1 év garancia: 13.900,-

nemtom ez neked megfelelne, de eleg barati az ara :P

mennyire igaz a valosag?

(#967) Balinov válasza r0dg3cc (#966) üzenetére


Balinov
félisten

ennyiért és főleg Gianninál tényleg baráti! az S2-n már nem az MCP-T dolby-s audiokodek van,jól tudom?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#968) Boxer001 válasza r0dg3cc (#966) üzenetére


Boxer001
veterán

Nem tudom, tudnom kéne, hogy szereti-e a ramjaimat, ha igen, vinném is!!

(#969) Wolverine válasza Atticus (#956) üzenetére


Wolverine
félisten

Pontosan 69,2 V az AGP, ennyit valsz. kibír...
de a PCI is lényeges, mert az északi és a déli híd is ilyen frekit kap, rajtuk keresztül pedig pl. az IDE-vezérlő és a winyók... Ha azok szállnak el a magas freki miatt, az se kellemes...

[Szerkesztve]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#970) r0dg3cc válasza Balinov (#967) üzenetére


r0dg3cc
tag

passzolok, igazan nem vagyok az alaplapi hangkartyak hive...
annal sima sb live! is jobb sztem

mennyire igaz a valosag?

(#971) r0dg3cc válasza Boxer001 (#968) üzenetére


r0dg3cc
tag

tuti van errol a laprol topic sztem ted fel ott a kerdest nem uj lap biztos sokaknak van vele tapasztalata

havernak kingston ramjai vannak ugyanebben a lapban es o mindent ki tud paszirozni vele a ramokbol amit lehet ;]

mennyire igaz a valosag?

(#972) Balinov válasza r0dg3cc (#970) üzenetére


Balinov
félisten

énse vagyok vájtfülü. nekem elég még a sima ALC650-es is egy fülessel.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#973) r0dg3cc válasza Balinov (#972) üzenetére


r0dg3cc
tag

en mondjuk dvd-t is gepen nezek, egy Genius SW 5.1 fadobozos cuccnak azert nem art egy jo hangkartya , EAX-os jateknal meg maga a gyönyör :DD

mennyire igaz a valosag?

(#974) Balinov válasza r0dg3cc (#973) üzenetére


Balinov
félisten

1x megnéztem az asusom hanagkarijának a speckóját,azt írja,eax 1-2 supported.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#975) Wolverine válasza Balinov (#974) üzenetére


Wolverine
félisten

Szinte minden alaplapi hangkari is tud EAX-ot, de a külső nem veszi át a zajt a többi áramköri elemtől ;)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#976) Boxer001 válasza r0dg3cc (#971) üzenetére


Boxer001
veterán

hát nem tudom, sztem ha már váltanék lapot, akkor nem nf7s, hanem an7 az abitból, vagy DFI lenne nekem a legjobb...:U

(#977) r0dg3cc válasza Wolverine (#975) üzenetére


r0dg3cc
tag

engem idegesitene a serceges, ezt a hangkarit meg pofatlanul olcson vettem (mint szinte mindent az utobbi 1 evben) jo karmám van a hardwerhez :DDD''

mennyire igaz a valosag?

(#978) r0dg3cc válasza Boxer001 (#976) üzenetére


r0dg3cc
tag

oke , csak szoltam hogy van es eleg olcso , gondoltam nem art ha tudod :D

mennyire igaz a valosag?

(#979) Boxer001 válasza r0dg3cc (#978) üzenetére


Boxer001
veterán

nagyon köszi, az biztos, hogy nem árt, sőt, még bármi lehet...!:DD

(#980) r0dg3cc válasza Boxer001 (#979) üzenetére


r0dg3cc
tag

erdemes neha rakerdezni olyasmire is ami nincs a listajan , lehet hogy olyat is tud szerezni ami neked kell, volt mar ra precedens, olvasom forumat rendszeresen :U

mennyire igaz a valosag?

(#981) Boxer001 válasza r0dg3cc (#980) üzenetére


Boxer001
veterán

okés, az lesz...
most mennem kell, majd 3-4 felé visszanézek, hátha addigra lesz valami fejlemény DFI ügyben...:)

(#982) Atticus válasza Wolverine (#969) üzenetére


Atticus
senior tag

Köszi az infókat! Sokat segítettél! Legközelebb így veszek lapot majd, hogy figyelek ezekre jobban.

Átmegyek rajtad, mint a Nílus Karnakon!

(#983) Wolverine válasza Atticus (#982) üzenetére


Wolverine
félisten

Az biztos, hogy az nF2, az nF3 250 és az nF4 tudja fixálni a PCI frekit. A VIA-s lapkák közül talán az utolsó már igen... A SIS nem tudja, Intelhez meg nem értek :P

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#984) Stalker-2572 válasza Stalker-2572 (#925) üzenetére


Stalker-2572
addikt

válastolj!! UPP

All Black...

(#985) brownus


brownus
veterán

Ez micsoda: CPU Thermal-Throttling 50%?

(#986) Wolverine válasza brownus (#985) üzenetére


Wolverine
félisten

Elvileg egy olyan fícsör, ami a C'n'Q-hoz hasonlít: ha nincs terhelés, akkor leveszi a hőleadást (az órajelet gyakorlatilag) a megadott szintre. Igazából nem tudom, működik-e rendesen a Socket A-s lapokban...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#987) Wolverine válasza Stalker-2572 (#984) üzenetére


Wolverine
félisten

Sajna ez nem kicsit melegebb... Az a 10+ fok sok. Vagy kevés a SilentBreeze, vagy nincs rendesen feltéve...
Elvileg a melegebb proci előbb adja fel, de ha a rendszered stabil, valsz. nem lesz baja.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#988) brownus válasza Wolverine (#986) üzenetére


brownus
veterán

köszi, és az 50%-ot hogy számolja ki? nekem most 2200Mhz megy a proci, gondolom nem 1100 veszi le

(#989) Wolverine válasza brownus (#988) üzenetére


Wolverine
félisten

Yóóó kérdés... Gondolom, megvannak erre a beállítások, de mint említettem, nem tudom, hogy működik-e ez a funkció...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#990) Boxer001


Boxer001
veterán

Segítség!
Gép bekapcs, vinfos tölt, tölt, tölt, tölt, tölt...
aztán ellenőrzi az egyik partíciómat, de csak annál az egynél...ezt írja ki...fáljrekordszegmens xxx olvashatatlan...ezt szinte végig, amíg le nem megy az ellenőrzés 100%ig, aztán ezzel együtt kb fél óra, mire bejön a vinfos!!!
Ez megy, ha bekapcsolom, vagy újraindítom a gépet!:Y
Mi a franc ez...formáznom kell azt a partícióm...mert az szép lenne, abszolút nincsenek rajta fontos dolgok...:O vagy a vinyó szart be...csak nem...
Segítség! :Y

(#991) Balinov válasza Boxer001 (#990) üzenetére


Balinov
félisten

samsung ilyet produkááál? ha visszateszel bios-ba mindent alapra,akkor is baszakszik?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#992) Wolverine válasza Boxer001 (#990) üzenetére


Wolverine
félisten

Hááát... Nem ártana a formázás annak a partíciónak... Addig ments, amíg meg nem hal teljesen...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#993) Boxer001 válasza Wolverine (#992) üzenetére


Boxer001
veterán

bazz, mire mentsek, az összes zeném azon van...kb 30-40 giga zene...:O

(#994) Boxer001 válasza Balinov (#991) üzenetére


Boxer001
veterán

jó kérdés...mit értesz azon, hogy alapba?
Tegnap kezdett belassulni először a vinfos betöltés, de valami nagyon durva szinten...aztán ez lett belőle...:O

(#995) brownus válasza Wolverine (#989) üzenetére


brownus
veterán

Egy amd fórumon annyit találtam, hogy tényleg leveszi a felére:F
ez kicsit furán hangzik

[Szerkesztve]

(#996) Balinov válasza Boxer001 (#994) üzenetére


Balinov
félisten

11x166-ra. nálam a thortonnál,ha feltoltam 166ra az fsb-t,szokott néha hasonlóan hülyéskedni a win!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#997) Wolverine válasza Boxer001 (#993) üzenetére


Wolverine
félisten

Pedig nincs más megoldás... Sürgős mentés, amire csak tudsz (pl. kölcsönwinyó), és aztán format...

brownus, én is így sejtettem, de sztem nF2-vel nem működik - én legalábbis a beállításától függetlenül még sosem láttam, hogy leesett volna az órajel...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#998) Boxer001 válasza Balinov (#996) üzenetére


Boxer001
veterán

nem lehet, az előző gazdájánál se volt soha ilyen problem...

(#999) Boxer001 válasza Wolverine (#997) üzenetére


Boxer001
veterán

most másik partícióimra mentek, utána formázom a szarakodó partíciót...utána elvileg átrakom a cuccokat megint, csak mi van akkor, ha a cuccok sérültek, vagy mittomén már...csinálom és kész...lesz ami lesz...:F

(#1000) Balinov válasza Boxer001 (#999) üzenetére


Balinov
félisten

mást úgyse tudsz nagyon csinálni!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  2500+ Barton tuning Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.