Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  2500+ Barton tuning Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1551) Vigneau válasza Boxer001 (#1550) üzenetére


Vigneau
félisten

Rendben. Aztán ügyes légy!

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1552) Vigneau válasza mizu_ (#1534) üzenetére


Vigneau
félisten

Milyen RAM-od van? Ha 333-as akkor adott, hogy a proci FSB-je a legyen nagyobb. Ha 400-as, akkor is érdemes kisérletezni, majd tesztelni: Everest és 3DMark-ok.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1553) Boxer001 válasza Vigneau (#1551) üzenetére


Boxer001
veterán

Hali! Egyelőre még nem tudom megmondani, hogy kell-e a lap...mert arra a srácra várok, akiről múltkor beszéltem, hogy nem messze van, ráadásul ugyanaz a lap is, hátha eladja...
(mennyiért vetted te a karid?)

[Szerkesztve]

(#1554) Balinov válasza Vigneau (#1535) üzenetére


Balinov
félisten

Üdv Mester,
relatíve sokba volt. procimat lappal 21-be vitték el,a lap és a proci cuzammen 40.300Btto volt, hűtőt meg ingyen kaptam Steven cimbitől.... Nem mondom,hogy PH!-ról ennél olcsóbban nem lehetett volna megszerezni,de így legalább mindenről hivatalos számla és garpapír van és zsír új minden.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1555) iwu válasza Balinov (#1554) üzenetére


iwu
addikt

háát, szerintem itt sem lett volna sokkal olcsóbb...jó vétel volt annyiért! főleg a gar miatt...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1556) Balinov válasza iwu (#1555) üzenetére


Balinov
félisten

najó,azt azért megsúgom,hogy volt a boltos srácnál PH!-s kedvezményem...20e+ volt a lélektani határ...itt ph!-n sztem 5knál nem spóroltam volna meg többet,de leszarom,mert apám nevére vettem,így 1-az-1-be el tudja számolni értékcsökkenésként...én hülye barom ütött volna el a busz,mikor mentem a boltba megvenni 23bruttóért az asus a7n8x-et...egyébként qrva jó, 2óra GTA:SA után ingyen thermaltake hűtővel (pedig még fel se lett polírozva) 48C terhelve 9x260-on, 2,5-3-3-7 1T-vel...már csak egy normális vinyó kéne...SATÁról lemondok,úgyhallani,SATA mellett nem megy úgy a tyúning..inkább egy költséghatékony 60as 8mb caches,7200rpm-es PATA...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1557) Boxer001 válasza Balinov (#1556) üzenetére


Boxer001
veterán

Grat neked! Ha nálam így menne, már régen bevásároltam volna...:U;)

(#1558) iwu válasza Balinov (#1556) üzenetére


iwu
addikt

királyság:DD:DD

én megint néztem, kinálnak occsó cuccot, de megint meggyőztem magam...minek?
több mint 1 hete downgradelve magy a gép, és elég így is:D

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1559) iwu válasza Boxer001 (#1557) üzenetére


iwu
addikt

eljön a Te időd is!!!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1560) Balinov válasza Boxer001 (#1557) üzenetére


Balinov
félisten

sajna,nekem sem megy úgy. tél vége óta erőlködök a váltáson.csak közbe mindig szart valamit a kutya..és sajnos csak úgy ment,hogy havi 2-3 ezret elsunnyantottam a fizumból meg pézre cseréltem majd 2 havi teljes kajajegyemet...szerinted ha igen faszán menne,akkor egy 40-es 5400rpm-es 2mb wd vinyóval nyomnám 15''-on a 9600np-vel,mindezt 300W powered by Codegen? haverom is mondta,hogy bazzeg vegyél inkább s939-et,majd később,bazzeg,vegyél inkább 3000+ S754-et,nem értette meg,hogy erre van keret és készpassz. 2800+ A64-ről későbbb könnyebben ápgrédel az ember...
Remélem te is találsz hamarosan melót,így neked sem okoz problémát a váltás...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1561) Boxer001 válasza Balinov (#1560) üzenetére


Boxer001
veterán

:R
Sajnos sokan nem tartozunk a manis emberkék közé...meg annyira nem is izgat, majd lesz jobb is, vga-t beszereztem, így most elég. Munka az nem lenne rossz...de sztem még nem lesz egy darabig, elhanyagoltam a sulit a volt munkám mellett, így nagyon nehéz félévet kreáltam magamnak majd szeptembertől, amire már nagyon oda kell tennem magam. Szégyenlem is...Remélem lesz majd munka, csak az a baj, hogy protekció nélkül általában gyár és társai lehet ismét...:( Szerencsére nagy spórolós, félretevős vagyok, így van miből kihúznom egy darabig,(a sulit sajnos kénytelen vagyok diákhitellel...) anyámékra nem támaszkodom már 2 éve, csak enni adnak :) Hát csak eljön még az én/mi időnk is ahogy iwu kolléga írta :U

[Szerkesztve]

(#1562) iwu


iwu
addikt

így van, úgy még nem wolt, hogy ne lett volna sehogy...
aigner szilárd is megmondta, majd kiderül...
stb, stb...

Hajrá Mi!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1563) Vigneau válasza Boxer001 (#1553) üzenetére


Vigneau
félisten

Semmi gond. (64e HUF - azóta már van rajta egy Zalman VF-700Cu is.)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1564) Vigneau válasza Balinov (#1554) üzenetére


Vigneau
félisten

Szerintem igen jó áron ment és jó áron jött. :C Legalább RAM-ot nem kellett cserélned... Azt vettem észre, lapot igen nehéz magában eladni, viszont ha megtömöd egy kis prockóval, máris rózsásabb a helyzet. Ez egyébként a lap AGP-s, vagy PCI-E-s?

Ahogy elnézem, inkább az előbbi...

[Szerkesztve]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1565) Vigneau válasza Balinov (#1556) üzenetére


Vigneau
félisten

SATA mellett nem megy a tuning? Hol olvastad ezt, valamelyik PH! fórumon? Ha igen, dobj már egy linket - légy oly' jó -, erre kiváncsi vagyok. :Y Épp SATA vinyót akarok venni és a 2 ATA-133-asomra meg már van jelölt... :U

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1566) Balinov válasza Vigneau (#1565) üzenetére


Balinov
félisten

Üdv Vigneau,
először is szívből kívánom,hogy mindenki olyan jó boltot tudjon csinálni mint én..eladásnál fontos a jó topikcím,3-4nap no érdeklődés után átrakattam egy kedves moderátorral a topik címét és 1ből volt 2-3 érdeklődő...
Amúgy a lap az AGP-s,PCI-E-re váltásra most nó máni....
SATA vinyó versus tuninggal kapcsolatban valamelyik A64-es lapok tesztje cikkben (tán Fless volt az elkövető:R) olvastam ill. valamelyik A64 tulajok topikjába,esetleg a Giga K8NS vagy az NF8 totyikokban már nemtom. Az a lényege pongyolán megfogalmazva,hogy A64-nél (sockettől függetlenül),ha SATA vinyó van a gépbe ~tíz megaherzekkel kevesebbel lehett hajszolni a A64-eket. Arányaiba ilyenre emléxem,hogy patával 270-es FSB satával meg jó,ha 250..Mintha azt írták volna,hogy az extra SATA vezérlőre rakott vinyónál lennének a gondok,a chipset natív sata vezérlőjére rakott hdd nem, vagy alig fogja vissza a tuningot. Utána kéne újra olvasnom pontyosan,de valahogy ez a lényeg. SocketA-nál nem hallottam sehol ilyet.
Üdv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1567) Vigneau válasza Balinov (#1566) üzenetére


Vigneau
félisten

Szia Balinov!

Akkor jól sejtettem az AGP-t. Nekem egy Abit AV8 (3rd Eye) jönne be ezen a szinten, na meg 1 jó kis 939-es 3000+. Viszont a hírek alapján, miszerint 2006-ra újabb 3 foglalat érkezik és a kompatibilitás nuku, ez már így nem fr@nkó.... Azonban most, hogy vettem 1 új SATA-s NF7-S Mobo-t, így az upgrade marad egy kicsit talonban. Megnyugtattál a SATA-val kapcsolatban, mert eddig XP vonalon nem hallottam róla, csak A64-en.

Örülök neki, hogy jól jártál! :C Ne is legyen baj vele.

Üdv: Vigneau

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1568) Balinov válasza Vigneau (#1567) üzenetére


Balinov
félisten

Üdv Néked,
Nincs is baj a cuccal,talán csak az összvissz 2db hűtőventicsati (1VGA,1CPU),meg feles szorzót nem tud állítani,de utóbbit leszarom magasról.

AV8 (3rd Eye) lapja van Steven barátomnak is,akitől az ingyé TT hűtő van. neki asszem 3200+van mellette,de 500-as ramokkal aszinkron 300as FSB felé is bírta a K8T800Pro chipset...(9x mellett)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1569) Vigneau válasza Balinov (#1568) üzenetére


Vigneau
félisten

Ezek már amolyan kisebb, bosszantó hibák... Mindenesetre Steven eredménye igazán megnyugtató. :C

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1570) Balinov válasza Vigneau (#1569) üzenetére


Balinov
félisten

végülis nemzavar.viszont ha már offolok,hadd kérdezzem meg Tőlete,hogy létzik olyan tápcsati átalakító,ami normál (pl. hdd tápcsati)ból pl. egy házventi csatijára alakítja át a kraftot.Értitek ugye,mire gondolok?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1571) iwu válasza Balinov (#1570) üzenetére


iwu
addikt

létezik, de eccerübb kihúzni a tepventi műanyagházából a tüskét, és bedugni a molexba...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1572) Balinov válasza iwu (#1571) üzenetére


Balinov
félisten

Köszi a tippet Iwu,tehát kiszedem a venti csatijából a kis izéket,és ráhajtom a molex csati tüskéire.nem vastagabb a molex csati tüskéje,mint pl. egy ventijé?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1573) iwu válasza Balinov (#1572) üzenetére


iwu
addikt

nem ráhajtod, beledugod!!!

[Szerkesztve]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1574) Balinov válasza iwu (#1573) üzenetére


Balinov
félisten

aha értem.köszi

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1575) simoon


simoon
tag

hi!
szerintetek mennyin lehet hajtani egy xp 3200+ -t? van rajta egy silent breez III.
nem tudom mekkora fesszel és fsb -vel kellene?
most 2200mhz -n üzemel, de szerintem több van benne. csak annyira kellene, hogy stabilan menjen még.
asus a7n8x -ben van a cucc
köszi előre is!

(#1576) Boxer001 válasza simoon (#1575) üzenetére


Boxer001
veterán

Sztem egyszerű...
Próbálgatni kell :)
Rakd 1.75 v-ra, aztán próbálgasd szépen, hogy mit bír...

(#1577) Vigneau válasza simoon (#1575) üzenetére


Vigneau
félisten

Fogadd meg Boxer tanácsát... ;) Nem lehet előre megmondani, mivel erre nincs íratlan szabály, ahogy 2 egyforma proci sincs. Próba és tesztek zöme vár. :DDD

[Szerkesztve]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1578) Boxer001 válasza Vigneau (#1577) üzenetére


Boxer001
veterán

sorry a lap miatt, még mindig semmi...mert a nf7-s-es srác még nem mondott semmi biztosat...:(
na, megyek...holnap vizsga megint, még tanulok. :O

(#1579) Vigneau válasza Boxer001 (#1578) üzenetére


Vigneau
félisten

Semmi gond, még megvan. Ne hozz rám szégyent holnap... ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1580) Balinov válasza Vigneau (#1579) üzenetére


Balinov
félisten

..meg rám sem,Boxer koma!

ápdét Vigneau az abit k8t800pro-s lappal kapcsolatban.haver elpasszolta a 3200+-át és vett egy 3000+ Venice-t, 2x512 500as Adatával 9x300-on minden gond nélkül....

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1581) iwu válasza simoon (#1575) üzenetére


iwu
addikt

annyival kiegészíteném BoxRt, hogy feszt csak akkor emelj, ha már hibázik, addig felesleges, és akkor is csak lépésenként.
valamint FOLYAMATOSAN ellenőrizd a hőmérsékletet!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1582) Vigneau válasza Balinov (#1580) üzenetére


Vigneau
félisten

Na hallod, ez aztán nem semmi... Nagyon jól hangzik. :C

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1583) Vigneau válasza Boxer001 (#1578) üzenetére


Vigneau
félisten

Most szóltak: úgy néz ki, hétfőig van idő, aztán vinnem kell a lapot...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1584) Boxer001 válasza iwu (#1581) üzenetére


Boxer001
veterán

Igaz...de én előre gondolkodtam...így sejtéseim szerint 2300 mhz körül nem hiszem, hogy minimum 1.7-1.75 v alatt menne a cucc...

(#1585) Boxer001 válasza Vigneau (#1583) üzenetére


Boxer001
veterán

Na, nem hoztam szégyent rátok, lezúztam a vizsgát. :))
Ok, az jó...ha nem sürge!
jeeeeeeeeee.....szabadsááááááááááááág :))

(#1586) Balinov válasza Boxer001 (#1585) üzenetére


Balinov
félisten

Hadd gratuláljak elsőként!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1587) Vigneau válasza Boxer001 (#1585) üzenetére


Vigneau
félisten

Én meg másodikként...! ;)

Milyen vizsga volt egyébként? Amúgy én is kedden vizsgáztam, 5 év után először.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1588) Boxer001


Boxer001
veterán

Köszönöm srácok!
Ez stratégiai és operatív menedzsment volt.

Na, jött az én hv formám...írt a srác, hogy eladta a gépet egészben, no lap, most vagy keresek egy s-t, vagy a tiéd...megint egy jó kérdés

(#1589) iwu


iwu
addikt

grat!
meg sikeres lapvadászatot!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1590) Vigneau válasza Boxer001 (#1588) üzenetére


Vigneau
félisten

A vizsga szép halál lehetett. Kutakodj, hátha sikerül a jövő hét elejéig valamit kisütnöd...
Ui.: Élvezd a nyarat... ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1591) Troy.


Troy.
addikt

vki játszik a BATTLEFIELD 2 vel??

[Szerkesztve]

.

(#1592) TRitON


TRitON
aktív tag

Sziasztok!

Hónapokkal, sőt szerintem évekkel ezelőtt írkáltam a témába utoljára, de most... megint van egy-két eredményem, kérdésem.

Egyik haverom valamikor március elején áthozott egy zöld, teljesen új 2500+t azzal a jelszóval, hogy ''alapfeszültségen megy 2300MHz-en, és az alapfeszültsége 1,5V''. Kapva kaptam az alkalmon, kicsit kezelésbe vettem. A maximumot 223*11,5=2565MHz-en nyújtotta, ugyanis a gyerek nem engedte 1,75V fölé tolni a feszültséget... mondjuk megértem... :) Érdekes módon a hihetetlen stabilnak és tuningbajnoknak beállított NF7-S v. 2.0 a 223MHz-es FSB-nél NEM VOLT KÉPES TÖBBRE!!! Mindegy, az órajel szerintem azért nem semmi. A proci egyébként teljesen stabil volt, a szenzor szerint max 1,774V-ot kapott. 20 perces 100%-os terhelés mellett a maximális maghőmérséklete 46°C volt.

Kérdés:
- vajon lehet még ilyen (vagy ehhez hasonló) processzort kapni? Ha igen, hol?
- az NF7 tényleg nem bír magasabb buszfrekvenciát?

Várom a válaszokat. Köszönöm!

Sziasztok!

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#1593) iwu válasza TRitON (#1592) üzenetére


iwu
addikt

mobil barton, és biztos lehet kapni még.

a ram bírta volna? nem lehet hogy az volt a korlát? (az epox 8rda+ az tud többet is, én abban értem el 233mas fsbt 1 2100+ xpvel)

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1594) iwu válasza iwu (#1593) üzenetére


iwu
addikt

volverine és vortexguy árult itt, ha jól MléxM...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1595) TRitON válasza iwu (#1593) üzenetére


TRitON
aktív tag

Két Kingstonom van, egyenként 256MB-osok, 474MHz-en futottak felszorozva, 3-3-3-3-as késleltetéssel, szóval annak bírnia kell, biztosan nem az volt a gond.

[Szerkesztve]

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#1596) iwu válasza TRitON (#1595) üzenetére


iwu
addikt

az már nem rossz!:DD

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1597) Vigneau válasza TRitON (#1592) üzenetére


Vigneau
félisten

Hallottam már én is ilyen korlátokkal kapcsolatos ''mesékről'', de azt hittem, csupán kacsáról van szó. Ezek szerint mégis létezik. Viszont nem csupán a lap, de a proci is lehet a ludas. Nálam simán maximum 11*200-on hajlandó menni a proci (1.75V mellett - ez 0.1V-os emelés nálam). Hiába emelném a feszültséget, már 205MHz-nél kifekszik. Ez van, szerintem jó kis proci a Tied, elégedj meg ennyivel... :C

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1598) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

hi
az athlon xp-t ugyanojan jól lehet húzni mint a bartont???csak fsbvel húznám..
(2500athlon xp lenne)

(#1599) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

mégegy kérdés:
elég-e egy 300W-os mercury táp 2.5AMD;abit nf7 s2alaplap ;egy dvdíró; 1GBRAM; ATI9600; 80GBSAMSUNG VINYÓ -- hoz???

[Szerkesztve]

(#1600) iwu válasza MIFtIli (#1598) üzenetére


iwu
addikt

hát, a táp necces, de még elég szerintem.
a tbredb-s xp-k is nagyon húzhatók, én 1 2100+
228*9,5ön használtam...:DD:DD


[Szerkesztve]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  2500+ Barton tuning Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.