Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  2500+ Barton tuning Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bash


Bash
őstag

A nagysikerű topic folytatása: Bővebben: link.

--------
Fontos cikk a témában, ha fogalmad sincs, hogyan kezdj neki, először olvasd el ezt:
Bővebben: link

http://bashtravel.com/

(#2) Esmein válasza Bash (#1) üzenetére


Esmein
nagyúr

Köszönöm, azt hiszem így több értelme lesz :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#3) g4dg3t


g4dg3t
senior tag

Itt ragadom meg az alkalmat:

SUPERLOCKOS BARTONT NEM LEHET FIZIKAILAG UNLOCKOLNI!

Talan igy sikerul elkerulni hogy 20HSZ-enkent ujra megkerdezze vki :)

(#4) Esmein válasza g4dg3t (#3) üzenetére


Esmein
nagyúr

És az nforce chipset sem unlockolja :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#5) g4dg3t válasza Esmein (#4) üzenetére


g4dg3t
senior tag

urban legends roxx :DDD

(#6) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

(#4424) reewer

Szia! Na akkor ok. Az 50 fog még nem gáz, megnyugodhatsz, de szerintem ha levennéd a ház oldalát, vagy jobb szellőzés lenne (ha nincs most is jó) akkor menne az lejebb pár fokkal.

A 210-et valószínűleg a memoriák nem szeretik, de emiatt ne legyenek álmatlan éjszakáid. :)

ui.:
A cpu interface bekapcsolása az abit szerint szükségeltetik az ''overlock-hoz'', minden más jelenség lehet a véletlen műve. :DDD:DDD

(#7) Esmein válasza antikomcsi (#6) üzenetére


Esmein
nagyúr

50 fok nem gáz, bátyám p4-ese 80 fok terhelve, hiába mondom neki, h a proci kihagy utasításokat 67 fok fölött tesz rá. Mondjuk meg is értem, 2.6-os p4 1 giga rammal dualban tényleg gyors 2M superpi@2:13 ;);)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#8) Wolverine válasza Esmein (#7) üzenetére


Wolverine
félisten

Most mondjam azt, hogy 3200+-ként járó mobil Bartonom 1 giga dual RAM-mal 1:44 alatt csinálja a 2M-t SuperPI-ben? :U ;]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#9) -= CsoCso =- válasza Esmein (#7) üzenetére


-= CsoCso =-
tag

Hát nem is tudom; sima Barton alig 2100-akárhány körül, nem is (n)agyon húzva, giga rammal dualban 1:55... :U

most hogy már így kíváncsivá tettetek, hogy mi is az a SuperPi :DDD

szerk.: Ja, és sehogy sem ment még 53°C fölé...

[Szerkesztve]

70 000 Ft a nyomravezetőnek: http://mobilarena.hu/f.php?mod=40&id=515309

(#10) -= CsoCso =- válasza Wolverine (#8) üzenetére


-= CsoCso =-
tag

Nem nagyon foglalkoztam eddig húzással, csak ilyen nagyon soft-szinten, de most, hogy látok egy ilyet, gondoltam megkérdem: feszt emeltél, vagy csak úgy natúr ment a 2600+-od 11.5x200 -ig?

u.i.: Tudom, láma kérdés, meg milliószor elhangzott már, meg minden, úgyhogy inkább off-ba is teszem :DDD

70 000 Ft a nyomravezetőnek: http://mobilarena.hu/f.php?mod=40&id=515309

(#11) MoP_FX 57 válasza -= CsoCso =- (#10) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Emelt feszt mert az alapfesz az 1,45V.
Yippy , ezt is megertük.:C

(#12) Wolverine válasza MoP_FX 57 (#11) üzenetére


Wolverine
félisten

Ja, emeltem feszt, de remélem, hamarosan le tudom tesztelni alacsonyabbon is, csak szabaduljak már meg ettől az MSI-től...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#13) MoP_FX 57 válasza Wolverine (#12) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Egyetlen rossz szot mondjal rola! :))-Azonkivül ,hogy fölefeszel 0,05-öt ,tök jó.

[Szerkesztve]

(#14) -= CsoCso =- válasza MoP_FX 57 (#11) üzenetére


-= CsoCso =-
tag

:B Namost égek mint a rongy... hogy oda is van írva... :B

:( ha már olvasni nem tudok inkább elmegyek alunni.

[Szerkesztve]

70 000 Ft a nyomravezetőnek: http://mobilarena.hu/f.php?mod=40&id=515309

(#15) MoP_FX 57 válasza -= CsoCso =- (#14) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

szega!
Egyebkent ha tenyleg ez volna a legnagyobb baj , hogy 1,60 V az legkisebb fesz akkor lődd be by spd-re es maris 1,50-55 kozott ad neki.Remelem jol emlekszem.:B

(#16) Wolverine válasza MoP_FX 57 (#13) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem hajlandó bebootolni, mihelyt rádugtam a 200-as Seagate-emet, és gyakran restartol (valsz. a SB melegszik túl :()... Na meg sokszor úgy érzékeli, hogy leállt a venti (alapból 1800-at pörög), és szintén restartolja a gépet...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#17) -= CsoCso =- válasza MoP_FX 57 (#15) üzenetére


-= CsoCso =-
tag

:)

70 000 Ft a nyomravezetőnek: http://mobilarena.hu/f.php?mod=40&id=515309

(#18) StuFFy


StuFFy
tag

2500+os bartonom 3200+on stabil alapfeszen. szorzólockos, szal 200*11. Ramjaim 400as ddek (hynix, de sztem abbol a gagyibb szériából). Ha tovább akarom húzni akkor hogyan tegyem? szal mi legyen a következő ugrás? A ramoknak ez mennyire árthat, és mennyi az esély hogy túlélik?

Az építőmérnök nem felteszi a kedvenc lemezét, hanem bevasalja.

(#19) StuFFy válasza -= CsoCso =- (#9) üzenetére


StuFFy
tag

Nekem 2500+os bartonom 3200+on (2,2mhz) 1:44 2M superpi. 2*512ddr
és nem egy drága mulatság:D

Az építőmérnök nem felteszi a kedvenc lemezét, hanem bevasalja.

(#20) Hercooles


Hercooles
aktív tag

AQZFA lockos procival vkinek van tuningtapasztalata?

(#21) kisboxi


kisboxi
tag

Szeva mindenki. Egy kis segítségre lenne szükségem. Valaki ajáljon nekem egy jó alaplapot amivel normálisan lehet húzni a procit, és egy normális procihűtő se lenne rossz.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#22) Hikvision


Hikvision
senior tag

Hi, nekem Egy Asus A7N8X-E Deluxe-om van és tökéletesen megvagyok vele elégedve, Az igaz hogy nekem egy Lock MEntes A legelső szériából származó 2500+Dübörög benne 3200+ ként alapfeszültségen (11x200) és semmi gondom vele, Ja és egy CoolerMAster X-Dream rézmagos hűtő van rajta ami alapból Nagyon jol muzsikál de a Látvány miatt lekellett cseréljem a ventijét egyszintén CoolermAster NEonos ventire ami azért joval szarabbul hűt, de Megteszi:))

20 éve a PH-n.

(#23) Wolverine válasza kisboxi (#21) üzenetére


Wolverine
félisten

Lapnak DFI vagy Epox javallott, esetleg Abit. Hűtőből rengeteg jó van, a pénztárcád kérdése... Thermalright SI-97 egy jó 92 mm-es ventivel, ha drágábbra is futja, esetleg Zalman 7000A...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#24) ody42


ody42
senior tag

egy kérdés : superlockos bartont lehet fizikailag unlockolni? :D
oké, ez csak vicc volt, az igazi kérdés az volna, hogy lehet-e attól baja a procinak, hogy csak passzív hűtéssel megy (1100Mhz, 1.25 V-on ~40-45 fok)

(#25) g4dg3t válasza ody42 (#24) üzenetére


g4dg3t
senior tag

(1100Mhz, 1.25 V-on ~40-45 fok)

Ilyen hofokok mellett nem lesz semmi baja! 45°C passzivan nagyon yoo! Gondolom hazszellozes azert meg van oldva...

[Szerkesztve]

(#26) krokk


krokk
senior tag

kérdésem lenne:
kb 20% os terheltség alatt 57 fokos a procim fél nap után
alapba 52 ez alá nemigazán megy:(
a hűtő egy whispershock 4 tuning csak annyi hogy 1900on megy 200*9,5 ez megfelelő hőfok? nemsok?
a 60at nem éri el még 2 napos folyamatos járatás alatt se sikerül...

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#27) Esmein válasza krokk (#26) üzenetére


Esmein
nagyúr

10 perc alatt megtudhatod a max hőmérsékletet, ha elindítod a prime95-öt torture test módban a középső pöttyel. Ha ott 60 fok fölé megy, akkor az már sok.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#28) krokk válasza Esmein (#27) üzenetére


krokk
senior tag

nem a max hőmérsékletet akarom megtudni:) hanem hogy ez sok ? vagy sem...
amúgy amikor megvettem még nekem is 40-50 között volt... gyanítom hogy az alaplapi mérő ment egy kicsit tönkre vagy mi:) mert leszedtem a hűtőt és újrapasztáztam egyáltalán nem volt forró a proci holott akkor aztmutatta hogy 60 fok felett van...
de ha ez általános (52-57) akkor nem aggódom:) csak ezt szeretnéém megtudni...

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#29) Esmein válasza krokk (#28) üzenetére


Esmein
nagyúr

Márpedig a max hőmérséklet a lényeg éppen azért, mert ha istenigazából nekiállsz DTP-zni vagy játszani akkor ennyit fog produkálni a proci, ha idle 45-50 fok körül van az már sok :(

Én bartonra valami komolyabb coolert tennék fel, nem whisperrock 4-et. Esetleg ha van benned egy kis barkácshajlam, akkor polírozd le a cooler alját, amíg a rézmag tükrös nem lesz, aztán a leszorítópánt alá ahol a bordát nyomja le egy 7rét hajtogatott (kb 1.5 mm) papírrt teszel támasztéknak.

Alapvetően követendő azonban , hogy tuninggal 50-55 fok fölé max terhelve illetve alapon teljes terhelésnél ne érje el a 60 fokot.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#30) Norbertpower


Norbertpower
tag

Hi mindenki az lenne a kérdésem hogy van egy régi kx7-es lapom és eddig 1700+ volt benne és ennek ha azt ütöttem be a biosba hogy 180X12 akkor az 2160 mhz volt most viszont betettem egy 2500-as bartont és 180X12-re azt írja ki hogy 1992Mhz !!!!! Na akkor most hogy is van ez ??????????
Miért enyi és mit tudok tenni annak érdekében hogy magasabb órajelen járassam???

Előre is köszönöm: Norbertpower

BMW + a ménes :DDD

(#31) Wolverine válasza Norbertpower (#30) üzenetére


Wolverine
félisten

Valsz. lockos a Bartonod és csak 11-es szorzóval megy 181-es FSB-n. Más magyarázata ennek nincs...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#32) Esmein válasza Wolverine (#31) üzenetére


Esmein
nagyúr

'' ... de van, de van, az anyád picsáját. Hanyas vagy ? ... ''
Ja, csak ez lehet.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#33) krokk válasza Esmein (#29) üzenetére


krokk
senior tag

oks akkor asszem lefuttatok egy primeot mennyi ideig menjen? vagy ez nem végtelen és lelövöm ha elég?:) nah mind1 elöbb még primeot szerválok:)

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#34) Norbertpower válasza Wolverine (#31) üzenetére


Norbertpower
tag

És hol bizonyosodhatok meg róla hogy lokkos????
Melyik hidat kell lecsekkolnom????

Köszönöm a hozzászólásokat..

BMW + a ménes :DDD

(#35) krokk válasza Esmein (#29) üzenetére


krokk
senior tag

nah ki is próbáltam 2mp és 64 fok még 2 és 67 vártam egy ideig visszament 64re majd stabilan 67 ugy 20mpig aztán kikapcsoltam. most alapba 59 fok...

lekaptam az oldalát 57 fok de a whispershock mondjuk hogy hideg levegőt fúj...

nah most beállt 54 fok körülre... levett oldal lappal:D


[Szerkesztve]

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#36) krokk


krokk
senior tag

everest szerint:
Feszültség értékek:
CPU mag 1.69 V
CPU aux 1.63 V
+3.3 V 3.33 V
+5 V 5.17 V
+12 V 12.26 V
+5 V készenléti 5.12 V
3VDual 3.31 V

ezek jók?...

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#37) Norbertpower


Norbertpower
tag

És így zárasan jobb ez a barton mint az előző1700+-os:::????

BMW + a ménes :DDD

(#38) Wolverine válasza Norbertpower (#37) üzenetére


Wolverine
félisten

Az L2 cache mérete mindenképpen nagyobb. Az, hogy jobb-e... neked kell érezned használat közben.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#39) krokk


krokk
senior tag

nyitott ház oldal rulez:D 45fokos proci prime95el max 52ig megy fel:D
de azért a feszeket megnézhetné vki hogy jó e...

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#40) LeeFer


LeeFer
tag

Szasztok!

Van egy Abit NF7-S rev2-es alaplapom, benne egy 2500+ barton, valamelyik újabb fajta (kb fél éve vettem) és mellette 2*512MB 400MHz-es samsung memóriák dual chanelben.

Valaki felvilágosítana hogy milyen beállítások mellett tudom ezt tuningolni, úgy hogy stabilan menjen, de ne legyen agyonhajszolva. Szóval egy mérsékelt tuningolást szeretnék végrehajtani a gépen.

Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek.

Üdv! LeeFer

(#41) Aloki válasza LeeFer (#40) üzenetére


Aloki
tag

Ha csak egy szolíd tuningra vágysz, akkor olyan 200-as FSB körül probálkoznék, így 11*200=2200Mhz a 3200+-os barton szintjét érnéd el.

Elvileg a Samsung ramok egész jó megvannak az nF2-es chipsettel, nálam NF-7-ben 11*215Mhz-simán mentek a TCC4 chipes modulok. (ha jól emlékszem :) )
Tehát elvileg csak a procidon múlik, hogy elindul-e, a javaslatom (én legalábbis így csinálom):
A memóriák időzítését állítsd 2,5-4-4-11-re: (CAS 3.0-val is próbálkozhatsz, de a chipset nem igazán értékeli)

töltsd le a:

-8rdavcore-t és a Bővebben: link
-clockgen-t Bővebben: link
-SuperPI-t Bővebben: link
-Ultimate Boot CD Bővebben: link--> ez fakultatív


Kisebb lépésekben (5-10Mhz) haladva kezd el emelni az FSB-t a clockgennel és minden emelés után futtass le egy 4M-es superpi tesztet.
Ha nem hibázik nincs probléma, de ha igen akkor feszültséget kell emelni a 8rdavcorral (kis lépésekben emelj feszt. és lehetőleg ne terhelt állapotban (+0,025V), mert hajlamos lefagyni a gép ilyenkor)

Jó hűtő esetén akár 1,8V-ig is elmehetsz kérdés, hogy érdemes-e, szerintem 1,75V-ig éri meg a tununig ha hosszú távon akarod használni.

A bios beállításról itt egy link:Bővebben: link
Ehhez még hozzátenném, hogy APCI mód is kikapcsolásra kerülhet, de ehhez újra kell rakni a windowst, akárcsak az APIC mód disabled-re kapcsolásához.

Ha megvan a - SuperPI szerint - stabil órajel, akkor következhet az UBCD használata. Nagyon hasznos Boot CD rengeteg DOS-os teszt- és segédprogrammal.
Először a memtest 3.2-t 5-ös tesztjét érdemes futtatni 10x-20x (memória stabilitás), utána pedig a Mersenne primetest-et kb 2 óráig (proci és chipset stabilitás).

Ha mindez sikerült akkor örülhetsz a tuningolt stabil rendszerednek. :C

[Szerkesztve]

(#42) krokk válasza krokk (#36) üzenetére


krokk
senior tag

még mindig az a kérdésem hogy jók e a feszültségek
nem sok az a 1,69 v?
a 11 es hszben vagy vhol ott láttam hogy 1,45 az alap... én nem pisztergáltam de lehet hogy kisebbre kéne állítanom? konfig a leírásomban

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#43) g4dg3t válasza krokk (#42) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Yook a fesz ertekek!
A mobil barciknak 1.45v (ill nemelyik 1.35v) az alapfeszuk. A tied sima desktop barton nem? Azoknak 1.65v az alap!

(#44) krokk válasza g4dg3t (#43) üzenetére


krokk
senior tag

igen az. köszi szépen csak erre voltam kiváncsi. most is 50fok körül van nyitott oldallal... váá pedig már 2x újrapasztáztam az utóbbi 2 hónapban de nem segített:) asszem lecserélem A64 re:D új proci új alap meg új hűtő vmi bazinagy:D na jó nem mert nem vok milliomos:DD

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#45) mr_ricsi válasza krokk (#28) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''mert leszedtem a hűtőt és újrapasztáztam egyáltalán nem volt forró a proci holott akkor aztmutatta hogy 60 fok felett van...''

Azt, hogy ''nem volt forró a proci '' -gondolom- a borda megtapizásával nézted.
Ha a borda nem meleg, miközben az alaplap 60°C-ot mér, akkor valami gond lehet a CPU->borda között a hőátadással. Pl. nem fekszik tökéletesen a borda.

(Vagy túlzásba estél a paszta mennyiségét illetően, és összezártál pár hidat a proci tetején)

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#46) krokk válasza mr_ricsi (#45) üzenetére


krokk
senior tag

nem nem a bordát:) a procit tapiztam meg:) levettem a bordát hogy újrapasztázzam
evvel a spec oldattal letisztitottam a procit is meg a bordát is rendesen.

amúgy én még mindig arra gondolom hogy az alaplapom mérője romlott el. mert néha 10fokokat ugrál fel le. pasztát nemhiszem hogy sokat raktam csak a proci felületére raktam egy keveset hogy pontosan mefedje vékonyan egyenletesen egy kis papírdarabbal lehúztam egyenletesre.. szóval nemtom én a mérőre gyanakszom...

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#47) LeeFer válasza Aloki (#41) üzenetére


LeeFer
tag

Köszi a gyors segítséget! Kipróbálom a dolgokat amiket írtál, és majd beszámolok az eredményekről.

(#48) mr_ricsi válasza krokk (#46) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''a procit tapiztam meg levettem a bordát hogy újrapasztázzam''

Mire szétszeded, a procid már rég szobahőmérséklet közelébe hűl...

''néha 10fokokat ugrál fel le''
Szürke(ezüst) vagy fehér pasztát használtál?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#49) krokk válasza mr_ricsi (#48) üzenetére


krokk
senior tag

elöször volt fehér rajta azt cseréltem le kb 2 hónapja ezüstre

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#50) Esmein válasza Aloki (#41) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ezt akár első hsz-be is bele lehetne írni :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  2500+ Barton tuning Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.