Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  2500+ Barton tuning Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1151) Vigneau válasza Balinov (#1149) üzenetére


Vigneau
félisten

Végérvényesen megnyugtattál... Örülök neki, hogy az nVidia nyomába ért valaki az AMD fronton.
U.i.: ezek szerint nem csak nálam sz@raxik a net olykor-olykor... :(

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1152) Junó


Junó
tag

Hali mindenkinek!!!

Van egy 2500-ös bartonos procim, szeretnék helyette 3200-as bartonost.
Tudna nekem ebben valaki segíteni, negyon megköszönném!!!!

(#1153) Balinov válasza Junó (#1152) üzenetére


Balinov
félisten

Júnó,olvass vissza kérlek.
Kapsz mind via chipsetes,mind nforce2 chipsetes alaplap+2500+barci kombóra választ.
Kitölthetnéd az adataidnál a konfigodat...lehet,akkor élből mondanánk itt a többiekkel a frankót.
Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1154) Achill3uS válasza Boxer001 (#1146) üzenetére


Achill3uS
veterán

Bírja az 1,8-at is vagy felette, csak hűtsed..
de hova akarod húzni, unlockoltad azóta? :DDD

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1155) Boxer001 válasza Achill3uS (#1154) üzenetére


Boxer001
veterán

Egyszerű:
Nekem adod a ramodat+ vízhűtésed, aztán lazán feltolom 2700 mhz környékére a proccomat...;]

(#1156) Achill3uS válasza Boxer001 (#1155) üzenetére


Achill3uS
veterán

oké, de te meg nekemadod a Leadtek-et meg az összes többi cuccot :C
SW3 délután!!!!!!!!! ;)

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1157) barbikenje


barbikenje
aktív tag

Mivel lenyomtak, hogy mér' nem itt kérdezem, hát megteszem:
A konfig egy AN7, 512Mb-os 400Mhz-es Hynix, meg egy szerintem nem nagyon húzható 2500+-os barton, a vidikártya 9600xt . A proci még egy gyengének mondható lapban (k7s8x) is elmegy 195-ös FSB-val viszonylag stabilan, de egy nem túl komoly erőpróba (winamp) is kifog a cuccon, újraindul... Hőmérséklet csekkolás, nem a proci melegszik túl. A lap elméletileg tuning lap ( de lehet, hogy egy rakás szar, és nem is bír a 200-as FSB-vel... még garos), mégsem megy a tuning úgy ahogy szeretném... Mi lehet a gond? A másik kérdés: az op.rsz. telepítését emelt órajelen nyomjam, vagy az alapórajelen felrakott winfosnak mennie kell emelt órajelen is?

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#1158) Achill3uS válasza barbikenje (#1157) üzenetére


Achill3uS
veterán

200fsb nem tuning szint, köteles lennie mennie hibátlanul a lapnak, NF7 is viszi a 200fsb-t, inkább az lesz a gond, amire gondolsz, nem minden 2500+ bírja a 200-as fsb-t főleg ha lockos akkor 11*200-at akartad neki tolni, és sztem nem adtál neki feszkót :)

- bocs h egy T-bredes válaszol, csak ez is AXP oldal és itt jártam :)) -

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1159) Balinov válasza barbikenje (#1157) üzenetére


Balinov
félisten

javallot alap órajelen telepíteni a winfost..

Achill3us: welcome here!

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1160) Achill3uS válasza Balinov (#1159) üzenetére


Achill3uS
veterán

hát az a másik ;)
de sztem ez overclock gond..

- köcce, csak sima AXP topicban nincs vmi nagy élet mostanság :) -

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1161) Vigneau válasza barbikenje (#1157) üzenetére


Vigneau
félisten

Stabilan beállított, kipróbált, letesztelt tuning esetén sem lehet probléma a Windows install-al. Nekem legalább is eddig nem történt semmi gikszer...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1162) Boxer001


Boxer001
veterán

Hali mindenki!
Keresek eladó Abit NF7-S 2.0 lapot olcsón...mailt, ha van valakinek eladó, vagy tud!! :Y
(ide is beírtam ;))

(#1163) Vigneau válasza Boxer001 (#1162) üzenetére


Vigneau
félisten

Nem akarnak jelentkezni? Nincs most szerencséd... :(

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1164) Boxer001 válasza Vigneau (#1163) üzenetére


Boxer001
veterán

áááá....eddig reménytelen...:(

(#1165) Vigneau válasza Boxer001 (#1164) üzenetére


Vigneau
félisten

Ez gáz... Hová kell egyébként? Halódik a Tied...?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1166) Boxer001 válasza Vigneau (#1165) üzenetére


Boxer001
veterán

Nem nem, az enyém jó, csak cserélném, haver eddig úgy néz ki, hogy vinné a lapom, így gondoltam, hogy akkor kéne egy nf7-s 2.0, sata-s is, meg elvileg kicsit jobban mennek a ramjaim benne, a mostani nem szereti őket, de nem ez a lényeg...
nem megy a dolog...:(

(#1167) Vigneau válasza Boxer001 (#1166) üzenetére


Vigneau
félisten

Te láttál már PCI-os SATA kártyát? Én még nem, de szerintem nem lehetetlen. Nekem NF7 v2.0-m van, gondolkodom egy SATA rendszervinyóban, s innen jött az ötlet.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1168) Boxer001 válasza Vigneau (#1167) üzenetére


Boxer001
veterán

hmmm...nem láttam...de elgondolkodtató...:)
na, én most lépek, lehet, hogy ma már nem leszek...
hali!

(#1169) Vigneau válasza Boxer001 (#1168) üzenetére


Vigneau
félisten

Majd találkozunk. Ha látnál ilyen kártyát, jussak eszedbe! Jó éjt! ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1170) Kurcy


Kurcy
tag

Full kezdő vagyok tuningban olvasgattam netem meg minden meg vettem egy pc wordös tunig kézi könyvet de így is godjaim vannak a tuningolásban nem is merek hozzáfogni!

Annyi segítséget kérek hogy írjátok le nekem hogy egy asrock k7s8x es alaplapot és egy 2500+ os bartont hogyan lehet húzni nem naon csak egy picit hogy túl élje a gépem ! Úgy részletesen kérném hogy milyen opció alatt mit kell állítani! és mi a jó hőfok ! Jelenten 45 fokos a procim tuningolatlanul és nincsen rajta a ház oldala ! :Y:)):F:F:F:F

(#1171) csanika válasza Kurcy (#1170) üzenetére


csanika
tag

Sajnos az alaplapodat nem ismerem így nem tudok segíteni,de ha tényleg tuningolni szeretnél ajánlom a jól bevállt abit nf7-et az szinte erre van kitalálva.
Amúgy milyen proci hűtőt használsz?

'' Elment orosz, török,trianon sem örök!''

(#1172) antikomcsi válasza Kurcy (#1170) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Sajnos nem nagyon ismerek én sem olyanokat, akik sis-el tuningolnak, de amint olvastam lehet.

Kérdezz itt:

Bővebben: link

(#1173) Bandicsekk16


Bandicsekk16
csendes tag

Nekem is egy 2500+ barton ketyeg a gépemben ASUS alaplappal, 200/33 11x beálítással, 2,2-n megy, 3200+-nak ismeri fel a gép. Érdekes 166/33-on 1833-on ketyeg és a memória marad 400Mhz, ha 175/33 már a memória 433 körül van, ha 200/33-on megy akkor is 400 a RAM órajele. A szorzó minig 11x-s, de nem értem mi az összefüggés pontosan az FSB, a RAM és a proci órajele között.

(#1174) Balinov válasza Vigneau (#1169) üzenetére


Balinov
félisten

T. Boxer és Vigenau kollégák.

csek disz áut:
http://depo.hu/?page_number=5&tcsid=42&lid=1

találatoknál az alsó harmadban van, kouwell és st labs...elég baráti az áruk is.
üdv
Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1175) Boxer001 válasza Balinov (#1174) üzenetére


Boxer001
veterán

Köszi az infót..! :))
Akkor inkább sata-s lap kell :DD

Tehát...Vennék már egy ideje Abit NF7-S 2.0 lapot! léccike valaki!! :Y

(#1176) Balinov válasza Boxer001 (#1175) üzenetére


Balinov
félisten

Igazán nincs mit! Sokallod?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1177) Boxer001 válasza Balinov (#1176) üzenetére


Boxer001
veterán

nem, farzsebből kitolom rá...:D

(#1178) Freezura


Freezura
tag

Szervusztok!

Mivel tuning terén elég amatőr vagyok, meg igazán még nem is foglalkoztam vele, a ti segítségeteket szeretném kérni.
Adott egy Barton 2500+ proci egy ASUS A7N8X-X lapban 512MB DDR400-as Samsung rammal. Eddig a tuning nem igazán érdekelt, mert egyrészt minden játékkal tudtam játszani (vidkari: INNO3D GF6600), másrészt elég gyenge volt a procihűtőm, és hát eléggé melegedett a kicsike. Most lecseréltem a hűtőt egy Cooler Master Vortex Dream-re, és maximális terhelésen is csak max 45 fok a proci.
Mivel lecserélni nem tudom a rendszeremet (pedig vágyam lenne egy A64-es cucc), ezért lassan a tuningolni kellene a gépet, hogy lépést tudjak tartani a játékiparral. :DD
Itt olvastam, hogy szinte mindenki 200-as FSB-vel hajtja a prociját. Ha jól tudom, ha az FSB-t húznám feljebb pl: 183-ra a PCI és az AGP-re jutó MHz is nőne. A kérdésem az lenne, hogy csak „szabványos” FSB-n osztja le a megfelelő Mhz a PCI-nak és az AGP-nek? Tehát ha pl 183-ra húzom az FSB-t az AGP és PCI sínre nagyobb jut? Bírhatja a proci a 200-as FSB-t? Nem lesz magasabb a hőfok?

Nagyon amatőr kérdéseket teszek fel (ezért elnézést is kérek a GURU-któl), de nem szeretnék a tuningba belevágni a megfelelő információk nélkül.
:DD

(#1179) Balinov válasza Freezura (#1178) üzenetére


Balinov
félisten

Szia,
mivel nf2-es deszkád van,így a szabványos (100/133/166/200) FSB-től eltérő érték esetén nem mászik el az PCI/AGP clk,mivel nf2-be hálistennek van ilyenirányú fixálás. Azt,hogy bírhatja-e a procid a 200-as fsb-t csak úgy tudod eldönteni,hogyha felteszed 200-ra és nézed,hogy stabil-e alapfeszen,ha instabilitást tapasztalsz,adhatsz neki 1 egységnyivel magasabb Vcore-t,baja nem lesz tőle, pláne hogy fasza hűtőd van. Hűtődről 45C max terheléssel még bőven okés..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1180) Freezura válasza Balinov (#1179) üzenetére


Freezura
tag

Köszönöm az Infót!
Akkor valamelyik nap nekiállok, és szép lassan emelem az FSB-t, remélhetőleg elérek 200-ig.

Köszi!

(#1181) Balinov válasza Freezura (#1180) üzenetére


Balinov
félisten

Nincs mit,szívesen!
viszont én a helyedbe 1ből tolnám 200-ra az fsb-t és mingyá most,de azonnal...;o)

Nyugodtan tolhatod,nem kell félni

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1182) Freezura válasza Balinov (#1181) üzenetére


Freezura
tag

Sajna most még dolgozok :(( Csak holnap tudnék beszámolni az eredményről!
Végül is veszteni valóm nincs, maximum egy BIOS reset!

(#1183) Balinov válasza Freezura (#1182) üzenetére


Balinov
félisten

Ja,bocs,aszittem erről a gépről fórumozol. Igen,max egy cirmos clear...majd beszámolsz az eredményről?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1184) Freezura válasza Balinov (#1183) üzenetére


Freezura
tag

Természetesen!

(#1185) yoc


yoc
csendes tag

Hellósztok!
Az xp -ben hol tudom megnézni,hány fokos a procim?

(#1186) Balinov válasza yoc (#1185) üzenetére


Balinov
félisten

athlon xp vagy windóz xp?
everest pl.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1187) yoc válasza Balinov (#1186) üzenetére


yoc
csendes tag

win xp!!

(#1188) lajafix válasza Freezura (#1178) üzenetére


lajafix
addikt

vegyél még RAMot . Bármit mondanak is itt, 1 GB RAM sokat tesz. Vegyél bele 512 RAMot még. Előtte természetesen nézd meg, hogy 200as FSB tudsz-e menni, de pl a játékok alatti sok vinyó töltést csak a RAM fogja neked megoldani.

Rock'n Roll

(#1189) Balinov válasza yoc (#1187) üzenetére


Balinov
félisten

everestet pl. innét tucc lekapni.
Bővebben: link
az alaplapi diagnosztikai csoportnál találod.
esetleg alaplapodhoz adott diagnosztikai program nem mongya meg?
pl. asus lapoknál az asusprobe

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1190) yoc válasza Balinov (#1189) üzenetére


yoc
csendes tag

Enyém: SOYO SY p4vsa

(#1191) yoc


yoc
csendes tag

Még egy kérdés:
Tényleg létezik olyan kütyü amivel a sima winyóm Satásként fog viselkedni?
(Mármint gyorsabb lesz)

(#1192) Balinov válasza yoc (#1190) üzenetére


Balinov
félisten

telepítő cd-n nézzél körül,

Nem kekeckedésből,de ez egy P4-es viás lap,hogy keveredtél ide az Athlon XP barcis topikba,ez volt fent a top 10-be?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1193) Bandicsekk16


Bandicsekk16
csendes tag

Nekem is egy 2500+ barton ketyeg a gépemben ASUS alaplappal, 200/33 11x beálítással, 2,2-n megy, 3200+-nak ismeri fel a gép. Érdekes 166/33-on 1833-on ketyeg és a memória marad 400Mhz, ha 175/33 már a memória 433 körül van, ha 200/33-on megy akkor is 400 a RAM órajele. A szorzó minig 11x-s, de nem értem mi az összefüggés pontosan az FSB, a RAM és a proci órajele között.

Mégegyszer bedobtam, így talán nagyobb esélyjel kapok választ a kérdésemre.

(#1194) Balinov válasza Balinov (#1192) üzenetére


Balinov
félisten

Soyo P4-es lapodhoz mindenféle nyalánkság itt:

Bővebben: link
kölönös tekintettel erre:
H/W Doctor v1.0.zip 2002-03-19
P4VSA ITE hardware doctor for Win 9x/ME/2000/NT/XP

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1195) Balinov válasza Bandicsekk16 (#1193) üzenetére


Balinov
félisten

2 tippem van:
ramokat vagy by SPD-re állítottad vagy pediglen manual módba 200-ra lettek téve,mikor 200-as FSB-t állítottál be,és mikor 166-ra pakolod vissza értelemszerűen nem veszi vissza DDR333-ra. Baj ez egyébként? Gyakorlati haszna talán a 400as ramok 333-on hajtásának az,hogy fájintabb időzítést lehet elérni...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1196) Vincent_ válasza Bandicsekk16 (#1193) üzenetére


Vincent_
senior tag

Szia!
Szerintem a ramok sebessége AUTO-n van, és a lap a lehető leggyorsabb sebességet osztja neki (NF7-ben kézzel is be lehet állítani a proc/mem sebesség-hányadost). Hol itt a gond? Örülhetsz, hogy 433-on megy a memód, ha ezt akarod 200-as FSB mellett, akkor valahl át kell állítsd manuálisan a fent említett osztót!
Sok sikert!

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#1197) Vigneau válasza Balinov (#1174) üzenetére


Vigneau
félisten

Halló Balika!

Köszi az infót, amint tehetem, utánanézek. Most azonban belendültem a fórumozásba! Bár nem értem, Boxer mitől lett kedvetlen?

Thx!!!

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1198) Vigneau válasza Balinov (#1192) üzenetére


Vigneau
félisten

Valószínüleg itt sokkal kedvesebbek és segítőkészebbek a fórumozók! :C

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1199) Bandicsekk16


Bandicsekk16
csendes tag

(Balinov és Felhő) az a gond, hogy az oprendszer ettől instabil lesz. Egfy rakás progi nem válaszol, egyébként SPF-n van, de máris kipróbálom saját beállításokkal. Azért is agggódok, hogy minden alaplappal ki lehet csikarni egy 2500+ bartonból mindenféle vcore állítgatások és grafitozások nélkül 2,2 GHz vagy ezt csak az ócska ASUS-om tudja, ugyanis lecserélem asszem. Mondjuk egy 200/33 11x érték most 2,2 GHz-t jelent, de ez mondenhol ennyi?

(#1200) Vigneau válasza Bandicsekk16 (#1199) üzenetére


Vigneau
félisten

Nekem Abit NF7-esem van. A 2500+@2200MHz-hez kellett +0.1V-ot emelnem a Vcore-on. Boxernek viszont mobil barcija van, amit alapfeszen ennél tovább bírt hajtani. Próbálkozz 10MHz-enként lépkedni felfelé, tesztelj és szinkronban hajtsd a RAM-okat. Bár a tuninghoz legtöbbször elkerülhetetlen a feszemelés! Na meg 1 jó hűtő...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  2500+ Barton tuning Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.