Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  2500+ Barton tuning Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4001) Troy. válasza Vigneau (#3996) üzenetére


Troy.
addikt

én még messze vagyok attól ,hogy lehessen saját avatarom :B:)) ( rejtett ápp )

.

(#4002) Vigneau válasza Troy. (#4001) üzenetére


Vigneau
félisten

Ááááá... Hamar elmegy az idő, észre sem veszed. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4003) Vigneau


Vigneau
félisten

Megértük a 4000-ik hsz-t. Minden Bartonosnak még legalább egy ilyen topikot - és vele együtt jó tuningot - kívánok... ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4004) Troy. válasza Vigneau (#4003) üzenetére


Troy.
addikt

a te memóriáid ddr 2 ? :F

azon gondolkodom ,hogy van -e értelme + 512 mb -t venni nekem? vagy várjak jövő évig, és váltsak a64 -re vagy mit tegyek? :U

.

(#4005) Vigneau válasza Troy. (#4004) üzenetére


Vigneau
félisten

Nem Troy. Egyszerű, mezei 400MHz-es, 1GB-os, DDR1-es Micron-ok. A legtöbb A64-es DDR1-et használ. Válaszom: vegyél nyugodtan még fél giga RAM-ot a gépbe (lehetőleg 400-ast). Sok van a piacunkon is. Nézz körül.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4006) Kiss


Kiss
csendes tag

Hali!
Szeretném a 2500+@3200+ procim kellően lehűteni.
Ehhez tudna valaki ajánlani hűtőket. Nekem felsorolás is jó, hogy mejek a jók és valameiket hátha be tudom szerezni.
Előre is köszi.

(#4007) antikomcsi válasza Kiss (#4006) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Szia!

Mit jelent a ''kellően''?

Mennyi most, és mennyire szeretnéd?

Másrészt nem feltétlen csak magától a hűtőtől függ a procid hőmérséklete, hanem a hűtő közeg hőmérsékletétől is, magyarán lehet akármilyen szuper hűtőd, ha a házadban túl meleg van.

Ezt is szem előtt kell tartani.

(#4008) FlasH-BacK válasza Kiss (#4006) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Ha nyáron a legnagyobb melegben is stabil a procid, akkor az már megfelelő.
De mint előttem is írták, a ház belsejének hőmérséklete és légmozgása is sokat számít. Úgyhogy tanácsos 1-2 ventit berakni a házba is.
Procihűtő meg sokféle lehet jó, attol függ mennyit szánsz rá. Lehet az egy falconrock2, vagy Aerocool ht-101, Zalman 7000, 7700 (nem mindegyik lapra mennek föl), Coolink bat, Tt silent tower, sonic tower, thermalright (keresd tts-t itt a fórumon), vagy Gigabyte g-power (ez nemtom h jo-e athlonra). Szoval rengeteg jó hűtő van, valamit irhattál volna h mennyit szánsz rá, meg milyen a gépházad szellőzése meg ilyenek...:U

(#4009) LicskaiJ


LicskaiJ
aktív tag

Vagy lehetne ilyen is:
Bővebben: link
(mármint a procihűtőd)

[Szerkesztve]

Go Pats!

(#4010) Solad válasza Kiss (#4006) üzenetére


Solad
őstag

Csak dicserni tudom a sajat hutomet Thermalright SLK-900A. 4-5 K korul szvsz mar meg lehet kapni

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#4011) Kiss


Kiss
csendes tag

Köszönöm szépen a hozzászólásokat.
Igazatok van, hogy nem írtam sok mindent.
A ház elég kicsi és zsúfolt így elég meleg van benne. A proci nyáron a nagy melegekben közelíti a 70 fokot. Nem fagy vagy iesmi csak melegnek tartom.
Jobban szeretném ha 50 fok fölé nem nagyon menne. (Lap: egy MSI K7N2-Delta)

(#4012) Troy.


Troy.
addikt

kinek milyen meleg most a procija?, nekem 55 C fok [kép]

.

(#4013) Solad válasza Troy. (#4012) üzenetére


Solad
őstag

/pill CSzek igy 38°C

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#4014) csongi válasza Troy. (#4012) üzenetére


csongi
veterán

33 C FOK.

(#4015) Troy.


Troy.
addikt

hogy p*csába ilyan ''hüvös '' nektek a proci? :(

[Szerkesztve]

.

(#4016) Vigneau válasza Troy. (#4015) üzenetére


Vigneau
félisten

Megint gondjaid vannak, Troy? :(

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4017) Troy. válasza Vigneau (#4016) üzenetére


Troy.
addikt

még mindig :DDD

de nem ez a legföbb gondom .

nem tudom ,hogy megéri-e fejleszteni !?!?!? :U

vegyek memót? jövöre jo lessz -e ? vegyek vga-ra hűtő-t ? jövöre már elavult kari lessz -e? :F ( élet nagy kérdései :DD:DD ) nem vagyok én kulák ember . ;)
ha most AEROCOOL HT-101 -t veszek akkor jövöre jo lessz e még ? stb.stb. ( lehet hogy mar jovore nem lessz A64 :DDD )

.

(#4018) csongi válasza Troy. (#4017) üzenetére


csongi
veterán

HI! a pc ma a lehető legrosszabb befektetés, tehát cseréld le a ramot 400-ra végy mellé egy másikat, és már kész is. A proci hőfokárol meg annyit hogy nekem ilyen hűtőm van. TITAN ttc-d9tb/cu35/r1 Ez kb 3k. De ezek a mérési adatok szerintem hazudnak.

(#4019) csongi


csongi
veterán

Vigneau. Látom, szépen ballagsz előre. :C:C:DD

[Szerkesztve]

(#4020) Troy. válasza csongi (#4018) üzenetére


Troy.
addikt

ez igaz ! :)

te jövöre akarsz váltani, A64 re? :U

.

(#4021) csongi válasza Troy. (#4020) üzenetére


csongi
veterán

Gondolkoztam rajta. De úgy döntöttem várok. Majd az x2-es lenyomja a 939-et és
akkorra a 939 lessz egy olyan stabil bevált konfig mint mist a barton. Tehát türelem.Ha nem konvertálgat az ember, csak játszik. Szerintem ezeken a gépeken is megy minden. Egyébként olcsó jó hútéseket láttam a tts kft.hu oldalán. Bocs hogy csak így írom ki, de sajna nem tudok linkelni.:F




[Szerkesztve]

(#4022) csongi válasza Troy. (#4020) üzenetére


csongi
veterán

(#4023) csongi válasza Troy. (#4020) üzenetére


csongi
veterán

Bővebben: link Talán sikerült.

(#4024) Troy. válasza csongi (#4023) üzenetére


Troy.
addikt

aham. erről már halottam ...;)

.

(#4025) Vigneau válasza Troy. (#4017) üzenetére


Vigneau
félisten

Vegyél Arctic Cooling Freezer 64-et HT-101 helyett. Ér annyit és a fele körüli az ára. 5000+-ig ajánlják. Nekem is az van, 5e HUF alatt megúsztam - újonnan -, hála Boxer barátunknak. :R

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4026) Vigneau válasza csongi (#4019) üzenetére


Vigneau
félisten

Nos, igen. Kicsit ráértem mostanság... ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4027) Boxer001 válasza Vigneau (#4026) üzenetére


Boxer001
veterán

Gratulálok a ranglétra újabb fokához! Jól látom, hogy holnaptól más lehet az ''arcod''...? de jó egyeseknek... ;)
Nekem még 24 nap...de a pofaváltáshoz még sok idő kell. :)

(#4028) iwu válasza Vigneau (#4026) üzenetére


iwu
addikt

grat, miszter addikt (belehúzok akkor!!!:D)

[Szerkesztve]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#4029) Balinov válasza Vigneau (#4025) üzenetére


Balinov
félisten

Vig mesélhetnél az 5k-s articról! zárt házikóba kevéske a jelnlegi hűtőm..
Bővebben: link igaz,ingyé volt.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4030) csongi válasza Balinov (#4029) üzenetére


csongi
veterán

Heló! Nem akarok bele vauzni! Jól láttam egy réz lap van az alu test aljára erősítve?
Hasonlót már láttam ,fogtam a kezembe. Ez milyen? Ezzel a hütivel 38 C kokos a procid? Amit én láttam azon valami no name venti volt ami tönkrement kifeküdt a csapágyazás. és megsült a proci, de ki tudja meddig használta rossz ventivel. Neked milyen a tapasztalatod?

(#4031) Balinov válasza csongi (#4030) üzenetére


Balinov
félisten

ugyanmá.ingyen volt ez az A64 hűtő. félig háznál (korábban mind2 oldallap le volt véve) everest 25C-t mond az alaplapra, 28C-t a procira 9x255-on idle, mostanság terhelve (pl. gta:sa vagy divx6 encode közbe) 45C full load. ingyé volt,úgyhogy királyság. tervezek 1 házventit meg még egy pluszventit a 9500@9500pro-hoz,ugyhogy valszeg javul majd a házikó szellőzése.

lés igen jólláttad, réz lap csavarozva az alubordára.bocs,mennem kell haza!!!!!!!!!!!!!!!!!!4

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4032) FlasH-BacK válasza csongi (#4030) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Több gyártó is csinálta így, hogy réz talpat rakott a hűtőre. Ezt többféle képpen is meg lehet oldani, szoval van aki igényesebben rögzíti, van aki kevésbé. De ha egy leállt venti miatt megsül a proci, az csakis a proci baja. Egy bizonyos hőfok felett vagy le kell kapcsolnia a gépnek, vagy a procinak kell visszavennie.
Elvileg az Athlon xp-ben is van túlhevülés védelem. De én azt vallom, hogy előbb fagy le a gép a proci hibázásától, mint hogy bármi baja is essen a hőfok miatt.

(#4033) Vigneau válasza Boxer001 (#4027) üzenetére


Vigneau
félisten

Köszönöm a gratulációt! :R Még 41 napom van hátra az arckép kéréshez, akkor lesz 600 napos a regem.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4034) Vigneau válasza iwu (#4028) üzenetére


Vigneau
félisten

Köszönöm Neked is... :R Csak húzz bele nyugodtan, különben lehagylak! ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4035) Vigneau válasza Balinov (#4029) üzenetére


Vigneau
félisten

Íme a topikja: Bővebben: link. Itt pedig egy teszt róla: Bővebben: link.

Nekem kb. 10 fok minuszom lett a csere után. Jelenleg 48-49'C-os a procim alapból. (58 helyett.)

[Szerkesztve]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4036) csongi válasza FlasH-BacK (#4032) üzenetére


csongi
veterán

Akkor én valószínűleg az igénytelenebbet láttam. Márpedig a proc lefüstőlt. Barna folttal a közepén. Kitudja meddig erőltette,és hogy volt beállítva neki a bios. Én már csak a végkifejletet láttam.

(#4037) Balinov válasza Vigneau (#4033) üzenetére


Balinov
félisten

600napos regnél lehet saját arcz? mennyi hsz kell az addiktsághoz? csak azér kérde,mer épp ma gyűrtem le a 2700-ik hsz-emet.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4038) Balinov válasza csongi (#4036) üzenetére


Balinov
félisten

ez az a tipikus eset sajnos,amit valamelyik ph-s aláírásban láttam,nevezetesen,hgoy a procik füstel mennek,ha kijön belőlük a füst,akkor nem mennek tovább,valahogy így volt megfogalmazva.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4039) Boxer001 válasza Balinov (#4038) üzenetére


Boxer001
veterán

3502-től

(#4040) Balinov válasza Boxer001 (#4039) üzenetére


Balinov
félisten

nemá! akkor te is csak azér vagy a 4000+ hsz-eddel őstag,mert nincs meg a haccáz napod? affene.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4041) Boxer001 válasza Balinov (#4040) üzenetére


Boxer001
veterán

366 nap kell a ph addikt!-hoz, még van bő 3 hetem, de pofát majd csak 600 napos reggel kaphatok. evvan, ezt köll szeretni :U

(#4042) Balinov válasza Boxer001 (#4041) üzenetére


Balinov
félisten

akkor keresek majd egy másik topikot,amit jól szét tudunk offolni:D
hogyér adod a v-data ramjaidat 1ébként?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4043) Boxer001 válasza Balinov (#4042) üzenetére


Boxer001
veterán

:D
csak vevői szándékkal hozzám fordulókkal osztom meg a részleteket. ;)

(#4044) Balinov válasza Boxer001 (#4043) üzenetére


Balinov
félisten

Na neee,most mit szarozól...Vevői szándékkal kérdezném az árat.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4045) #25954560


#25954560
törölt tag

talalkoztam egy 2500+ bartonnal, ami nagyon melegedett (teljes terhelesen 70 fok egy igloo 2510-zel). kicsit sok feszt kapott a laptol (gigabyte ga-7n400pro), 1.71-en ment, de bios-bol csak +5 es +10%-ot lehet valtoztatni rajta. fogtam a sajat procimat, az L11 hidon belottem 1.6V-ra, azota az megy a lapban szepen 1.65-on, max homerseklete 52 fok.
viszont amit elhoztam tole proci eleg vicces: az L11 hid alapjan 1.65V-ot ker, a sorozatszama is rendes barton (meg regebben neztem), a szorzoja is 11x. az en lapomban 1.1V-tol lehet allitgatni a feszt, igy lassan elindultam lefele. most 1.425V-on megy 11x180MHz-en es vmi vicces hutovel max 50 fok zart hazban. letezik az h egy mobil barton mag kerult asztali barton muanyagjara/labaira?

(#4046) Boxer001 válasza Balinov (#4044) üzenetére


Boxer001
veterán

:D
gondoltam nem ebbe a topicba tartozik...
írtam mélt. most mennem kell, tanulok. hali!

(#4047) Balinov válasza Boxer001 (#4046) üzenetére


Balinov
félisten

he,he jó tanulást.üdv
Balinho

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4048) psn


psn
tag

Hali, én 2600+-szal vagyok 1,425-ön. 40-45 fok.

A proci számozásából kiderülhet, hogy szorzólock mentes a proci?

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#4049) Balinov válasza psn (#4048) üzenetére


Balinov
félisten

igen, van a felső számsor,annak a végén van 4 karakternyi szám. ha 0339 vagy ennél kisebb a számozás az azt jelent,hogy 2003.39-ik héten,vagy az előtt készült. AMD a 2003.39-ik hét utáni processzoroknál alkalmazta a superlock-ot.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4050) psn válasza Balinov (#4049) üzenetére


psn
tag

Köszi. Gondolom ez csak a Bartonokra igaz.
Amúgy:
AXDA2600DKV4D
4130897280712
AQUCA0325MPMW

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  2500+ Barton tuning Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.