Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  2500+ Barton tuning Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) Esmein válasza krokk (#46) üzenetére


Esmein
nagyúr

vagy dióda, vagy vmi nem kóser a coolereddel.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#52) krokk válasza Esmein (#51) üzenetére


krokk
senior tag

igen bármi lehet:) nagyon gondolkodom hogy szétszedem:) a paszta nem folyhatott ki ?
nemigazán nem?
de mi van ha kicsit sokat raktam és amikor ráraktam a coolert akkor kinyomott egy keveset?... akkor dobhatom ki a procit? márha egy hidat zárt?:(

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#53) mr_ricsi válasza krokk (#49) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''néha 10fokokat ugrál fel le''

A biosban ugrál, vagy valamilyen progival nézed?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#54) krokk válasza mr_ricsi (#53) üzenetére


krokk
senior tag

progi az abit saját progija abit eq...
nagyon ritkán de ugrik egy nagyot és vissza meg itt is ingadozik 2-3 fokokat fel le de gondolom ennek ilyennek kell lennie...

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#55) brownus válasza Wolverine (#31) üzenetére


brownus
veterán

de akkor nem szabadna elindulnia nem? igy emlékszem

(#56) Wolverine válasza brownus (#55) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem tudom, lockos Barton nem fordult meg a kezem alatt...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#57) Esmein válasza krokk (#52) üzenetére


Esmein
nagyúr

a paszta nem olyan kifolyós :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#58) Newlocal


Newlocal
aktív tag

Sziasztok!

Kérdésem:
2500+ os lockos barcim van. Felhúztam fsbvel 3200+-ra és adtam neki 1.725 voltot a 1.65 helyett, de hibázott a 3d markban. Mit tegyek? Emljek még feszt? Nem szeretném, hogy megsüljön, de jólenne, ha menne 3200+-on.

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#59) Wolverine válasza Newlocal (#58) üzenetére


Wolverine
félisten

Teszteld le a rendszert: Memtest (a biztonság kedvéért), SuperPI, Prime95 - ha így is gond van, akkor nem stabil a cucc, és nem fog menni hiba nélkül 3200+-on.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#60) Newlocal válasza Wolverine (#59) üzenetére


Newlocal
aktív tag

Memtest nemkell, mert nemég futtattam és nem volt gond. Akkor azt mondod, hogy ne emeljek feszt? Ez a SuperPi-t honnan lehet letölteni?

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#61) Wolverine válasza Newlocal (#60) üzenetére


Wolverine
félisten

Bővebben: link - innen ;)

Feszemelés még belefér, 1,75 V nem túl sok, bár ez hűtéstől is függ...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#62) Newlocal válasza Wolverine (#61) üzenetére


Newlocal
aktív tag

hűtés spire wisperrock III

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#63) Wolverine válasza Newlocal (#62) üzenetére


Wolverine
félisten

Hőfok mekkora?

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#64) Newlocal válasza Wolverine (#63) üzenetére


Newlocal
aktív tag

54-62 fok, 3d mark 2005 után volt egy pillanatra 62
Meddig futtassam a Prime 95-öt?


[Szerkesztve]

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#65) Wolverine válasza Newlocal (#64) üzenetére


Wolverine
félisten

Minimum 2 óra, inkább 6, és ha teljesen biztos akarsz lenni a dolgodban, akkor 12+ ;)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#66) Newlocal válasza Wolverine (#65) üzenetére


Newlocal
aktív tag

De közben azért netezhetek meg ilyesmi ugye? :)
Ja és melyik tesztet javasolod a prime95-ben?

[Szerkesztve]

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#67) Newlocal


Newlocal
aktív tag

Sajnos már ki is irt hibát a pime 95. A mag 1.75-ön megy, proci 56 fok. Fesz emeléssel nem lesz jó? Vagy vegyem lentebb az fsb-t?

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#68) Aloki válasza Newlocal (#66) üzenetére


Aloki
tag

A 2.-at large in-place FFT

(#69) Wolverine válasza Newlocal (#66) üzenetére


Wolverine
félisten

Igen, de készülj fel, lelassulhat egy kicsit...

Options - Torture test - válassz: jelen esetben a Small FFTs szükséges, úgy hiszem.

mod: vagy plusz fesz (Whisperrockkal inkább ne), vagy vedd lejjebb az órajelet.

[Szerkesztve]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#70) Aloki válasza Aloki (#68) üzenetére


Aloki
tag

Amúgy, a prime95 felhasználóbarát, kicsit átdolgozott változata a geológusok szíve-csücske :DDD Bővebben: link

(#71) Newlocal


Newlocal
aktív tag

Nemjó. :O
Elment a kedvem egy kicsit tőle most. Azt hittem jol fog menni 3200+-on. Elolvasgatom a topic előző részét, hátha megtudok valami okosat.

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#72) Newlocal válasza Aloki (#70) üzenetére


Newlocal
aktív tag

Nálam nem műxik a link.

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#73) Wolverine válasza Newlocal (#71) üzenetére


Wolverine
félisten

Sajnos ez nem automatikus, van, amelyik nem bírja...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#74) krokk válasza Esmein (#57) üzenetére


krokk
senior tag

tudom :DD szóval hogyha mégis mellé ment egy kevés ahogy megmozgattam amikor ráraktam? és a közelében ráment vmire? olyankor mit tudok tenni????

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#75) LeeFer


LeeFer
tag

Lehet béna vagyok, de nálam a ClockGen-ben az FSB állíthatósága inaktív. Mi lehet az oka?

(#76) LeeFer


LeeFer
tag

Feltoltam az NF7-S rev 2.0 legujabb biosát a 2.7-est (nekem a 2.6 volt) és utánna már ment ez az fsb állítás a ClockGen-el. Lehet valami a biosban volt letíltva?

(#77) LeeFer


LeeFer
tag

A ClockGen-el szépen feltologattam az fsb-t 200-ig lépésenként ahogy írtad, közben nyomtam a 4M-es Super Pi-s teszteket. Egyszer előfordult hogy a teszt megakadt valahol. Mindjárt utána lefuttattam mégegyszer és akkor meg végigment.
Ez akkor elvileg instabilitást jelent ugye, a második lefuttatástól függetlenül?

A memória beállításnál tegnap lenyomtam többféle beállítást, majd csináltam rá tesztet az Everest-el. Az eredményekből ha jól emlékszem nekem a 7-3-3-2,5 volt a legjobb, de majd leírom pontosan.

Azonban amikor le akarom kapcsolni a gépem, a win rendesen kiszáll és elfeketedik a képernyő, de a gép megy tovább. Nem kapcsol ki. Esetleg erre valakinek tipp?

Ja és elég sokat futtattam a Super Pi-s teszteket, valamint a Memtest86 3.2-es is ment vagy másfél óráig. A Proci hőmérséklete 49,5-re ment fel.

A Memtestnél nem futtattam végig a teszteket, mert mint említettem másfél órát ment, de még nem végzett, de nekem akkor már írt vagy 146 error-t. Ezek állítólag viszont nem feltétlenül jelentik azt hogy hibás a memória, hanem állítólag írási hiba is lehet, aminek kijavítására a biosban lehet beállítani valamit. De erről még nem tudok pontosabbat mondani. Esetleg erről tud valaki valamit?

(#78) Aloki válasza LeeFer (#77) üzenetére


Aloki
tag

Ha a superPI hibázik, akkor nagy eséllyel mindennaposak lesznek a hibák az adott órajelen. (Azért ajánlottam a SuperPI-t mert a prime-al ellentétben gyorsan hibázik, és sok időt meg lehet takarítani, a prime a teljesen stabil órajelek beállítására való a SuperPi meg első közelítésnek.)
Bár lehet, hogy csak a memória miatt hibázott ez a jobbik eset:

A memtestben elég az 5-ös tesztet futtatnod, általában az dob hibákat, a 146 error soknak számít, (gondolom 200Mhz-en futtattad) sajnos rontanod kell az időzítéseken, ha úgy se menne akkor az órajeleken kell.
2,5-4-4-11 (13) már körülbelül jó lesz, ha úgy se menne akkor 2,5-5-5-13, és végső esetben CAS 3.0.

Ha ezek után lefut a memtest 5-ös tesztje hibátlanul mondjuk 10-szer (ez kb 24perc), akkor engedj rá egy Prime95 torture tesztet, ha ott se hibázik akkor stabil.

Az automatikus kikapcsolás lehet, hogy azért nem megy mert az APIC-ot disabledre állítottad, vagy a win már döglődik :DDD

(#79) r0dg3cc válasza Wolverine (#73) üzenetére


r0dg3cc
tag

hi

wolv te arulsz mobil bartonokat ugye? lenne most esetleg egy ? olyan kellene ami min, megy 2400mhz-en ...

ár?:)

bocs hogy ide irtam :B

mennyire igaz a valosag?

(#80) Wolverine válasza r0dg3cc (#79) üzenetére


Wolverine
félisten

Sajna csak márc. 5-én megyek Grazba, addig nincs procim. Az árak: 2400+ 86 €, 2500+ 96 €, 2600+ 107 € - tudom, hogy sok, de kiskerből hozom... 2400-akkal nincs tapasztalatom, a 2500-2600-ak mindegyike ment eddig 12*200-on, max. 1,775 V-on ;)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#81) StuFFy


StuFFy
tag

sziasztok!
Lockos 2500+os bartonomat felhúztam 11*200ra, stabil, mi a következő lépés? szal mennyi legyen az fsb? ramok 400as ddrek. Azért kérdem mennyi legyen a következő, mer pl 190es fsbn nem ment, és nem szeretném traktálni magam jumpergetéssel sipolás után:( ez a baj a gigabyteal...

Az építőmérnök nem felteszi a kedvenc lemezét, hanem bevasalja.

(#82) antikomcsi válasza StuFFy (#81) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ha stabil rendszert szeretnél akkor 400-as ramoknál elvileg nincs következő lépés. Max annyi, hogy megnézed mik a ramok legalacsonyabb időzítése amit bírnak 400-on. Lehet emelgetni, de lehetséges, hogy néha kékhal lesz a vége.

(#83) tibur


tibur
csendes tag

Sziasztok. Egy eleg szokatlan problemam van, a hutoborda felszerelesekor megcsuszott a csavarhuzo es megkarcoltam a 2500+ barton lapjanak feluletet, igy megszakadt ott nehany ut.Vittem mar szerelohoz de semmi esely azt mondtak. En megis megprobalnam valami szilver pasztaval ha tudnam pontosan hogy belul hogy is nez ki ez a proc (jelzem egesszen a plaka szelen van a karmolas).PLS segitsetek valami ojan honlapot mondani ahol valami leiras van proceszorokrol vagy szerintetek van valami eselyem?????????????????
:O:O:O:O:O:O:O:O:O:F:F:F:F:F:Y:Y:Y:Y:Y:Y

[Szerkesztve]

(#84) abrakadabra válasza tibur (#83) üzenetére


abrakadabra
csendes tag

Hi
Én még olyanról nem hallottam hogy egy megkarcolt procit megcsinált volna valaki, de ettol persze lehet rá valami mód , de én nem sok esélyt látok rá :(

(#85) ody42 válasza g4dg3t (#25) üzenetére


ody42
senior tag

persze, le van véve a ház oldala :DD

(#86) LeeFer


LeeFer
tag

Nemrég kapcsolatam be a gépem, és a dosos ablak úgy fogadott hogy, valami gond van a cpu beállításnál, mert nem tud elindulni a gép. Bementem a biosba és az FSB/DRAM ratio-t átnyomtam by speedre. Utána el is isndult rendesen.

A memkó beállításaim és értékek:

7-3-3-2,5 esetében olv.: 2741MB/mp, írás: 1088MB/mp, késleltetés: 104,5ns
7-4-4-2,5 esetében olv.: 2660MB/mp, írás: 1076MB/mp, késleltetés: 106,8ns
11-4-4-2,5 esetében olv.: 2671MB/mp, írás: 1072MB/mp, késleltetés: 106,9ns
5-3-3-2,5 esetében olv.: 2692MB/mp, írás: 1091MB/mp, késleltetés: 104,1ns

Ezek az eredményeg voltak. Közben nem nyomtam le Super Pi testeket, de majd talán ma meg memtesztet is.

(#87) Esmein válasza tibur (#83) üzenetére


Esmein
nagyúr

Én még olyat nem láttam, hogy procit valaki felkaristolt volna. Sztem kb kuka.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#88) Aloki válasza tibur (#83) üzenetére


Aloki
tag

Semmi esély, csak gondolj bele: 0,13 um-es csíkszélességű vonalat tudnál szabad kézzel húzni? A proci felépítése meg ipari titok.
Szerintem hírdesd meg itt a PH-n vannak gyűjtők akik talán adnának ért pénzt, igaz nem sokat de mégis több mint a semmi.

(#89) LeeFer


LeeFer
tag

Nyomtam egy SuperPi-s tesztett 8M-el, és a 11-4-4-2,5 beálítással. Gond nélkül lement 9 perc 39 másodperc alaltt.

(#90) Aloki válasza LeeFer (#89) üzenetére


Aloki
tag

Király, amúgy a tesztejidből is látszik, hogy az nF2-nél a precharge delay változtatása vajnyi keveset befolyásolja a sebességet, kb ugyanannyit csinál x-x-x-5-ben mint x-x-x-15-ben. (én fordítva írom az időzítéseket ;)), viszont 3 egységnyi késleltetés kb 2Mhz-et számít a tuningban.

mod: szóval érdemes minél magasabbra tenni, nálam jelenleg 15-ön van :))

[Szerkesztve]

(#91) LeeFer


LeeFer
tag

Értem. Most lefuttattam akkor a te írásod szerint :) 2.5-4-4-11 beállítás mellett az #5-ös memtesztet 4szer. Az első lement gond nélkül. A negyedikre a második futástól kezdve összesen 207 errort írt, nem is engedtem tovább a futást. Most mi a tehendő? Rossz a memóriám?

[Szerkesztve]

(#92) Aloki válasza LeeFer (#91) üzenetére


Aloki
tag

Nem csak nem bírja ezt az időzítést. 2,5-4-4-max-ra próbáld tenni, vagy 2,5-5-5-max -ot is próbálhatod, már közel vagy, ha csak a 2. tesztben hibázott. :))

Gondolom 400Mhz-en megy a ram, igaz?

(#93) LeeFer


LeeFer
tag

Igen 400MHz dual 2×512MB DDR, és így is jelenkezik be a gép az elején. Lenyomom a változtatásokkal a tesztet, aztán jövök vissza. Addigis köszi!

[Szerkesztve]

(#94) LeeFer


LeeFer
tag

Akkor a következőkre jutotam:

2.5-4-4-15 esetében a #5 teszt az első ismétlés után 367 erroral jelentkezett, egyből le is lőttem.

2.5-5-5-15 esetén az első ismétléstől kezdve 4-el nőtt az erorok száma, azaz pl a 3. nál 12-nél tartott.

Ja azt elfelejtetem mondani, hogy az APIC MODE nálam ENABLED, mert nem akartam most belemenni a win reinstallba.

(#95) Aloki válasza LeeFer (#94) üzenetére


Aloki
tag

Akkor vagy emelsz +0,1 V feszt, vagy cas 3.0 val próbálkozol, vagy leveszed 1-2Mhz-el az fsb-t. Te döntesz.

(#96) LeeFer válasza Aloki (#95) üzenetére


LeeFer
tag

Azt meg tudnád mondani, hogy melyiknek mi az előnye és a hátránya?

Az előbb lemaradt a tesztek eredménye a 2.5-5-5-15-höz.

Olvasás: 2571MB/mp, Írás: 1054MB/mp, késleltetés: 115,5ns

(#97) Aloki válasza LeeFer (#96) üzenetére


Aloki
tag

Igazából a +/-0,1 V még belefér a legtöbb ram gyári tűrésébe, és csak jobban megy tőle, de minden fesz. emeléses akcióban van kockázat.
A CAS 3.0-val lényegesen lassabb lesz a ramod és lehet hogy fagyni is fog.
Ha leveszed egy kicsivel az órajelet akkor azzal egyenes arányban csökken az olvasási/írási sebesség, de nem annyival mint a CAS 3.0-ba váltással, viszont a proci is lasabb lesz 22Mhz-el 2Mhz-es csökkentés esetén.

(#98) LeeFer


LeeFer
tag

Első körben a 3-5-5-15 váltást válsztottam mindent összevetve. Az eredmény a memtesztben: Az #5 teszt futásának 4. ismétlése alkalmával beugrott 2 error. 5-ig vártam meg, de nem jött újabb hiba.

olvasás:2577MB/mp írás:1047MB/mp késleltetés:115,4ns

A különbség az olvasásnál jelentősnek tűnik, a kérdés hogy mit érzékelek ebből, illetve hogy jó-e az a 2 error a tesz 5-ikfutásánál?

(#99) Wolverine válasza LeeFer (#98) üzenetére


Wolverine
félisten

Ha ennyi volt csak a gáz, akkor ez olyan hiba, amitől a rendszered teljesen stabil lehet még. Az időzítések és a RAM-fesz hangolásával (esetleg bios-frissítéssel) kiküszöbölhető...

[Szerkesztve]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#100) Hercooles válasza Wolverine (#23) üzenetére


Hercooles
aktív tag

Wolv! neked nem volt véltetlen régebben Aqzfa-s bartonod? mennyire ment fel max? vagy nem jól emlékszem? :B

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  2500+ Barton tuning Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.