Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  2500+ Barton tuning Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1101) Boxer001 válasza Vigneau (#1100) üzenetére


Boxer001
veterán

figy...neked is barci van tudomásom szerint...
minek az, hogy XT legyen? sztem már a mostani állapotában is túl durva a karid a procinak, nem tudja kiszolgálni sztem..de te tudod..:)

(#1102) Vigneau válasza Boxer001 (#1101) üzenetére


Vigneau
félisten

Mindig kisérletező hajlamú voltam. Annak idején sikerült moddolnom szoftveresen egy barátom 9500-ösét. Ha egyszer elkap a tuning szele, nehéz ellenállni. A maximumot akarom kihozni a kariból. A kollégák hülyének néznek, de ha sikerül, lesznek páran, akiknek elkél majd a segítségem. Egyébiránt, eladáskor árfelhajtó tényező a sikeresen moddolt X800PRO.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1103) Boxer001 válasza Vigneau (#1102) üzenetére


Boxer001
veterán

ebben nem kételkedem..én is beneveznék egy ilyen karira...de...a te konfigod alá már a pro is bőven sok sztem...de hajrá! :C

(#1104) benny23 válasza Balinov (#1090) üzenetére


benny23
tag

Feltoltam kapásból 200 az FSB-t,de meg se nyikkant! 20 mp után alapbeállítással újraindult! De 190nél is ezt csinálja! AZ alaplapom nem engedi? Vagy mi a sz.. lehet?

(#1105) Vigneau válasza Boxer001 (#1101) üzenetére


Vigneau
félisten

Boxer!

Tudnál nekem ajánlani egy jó erős hűtőt, ami jó lenne a Barton-omhoz? Jelenleg egy Spire Falconrock II-t használok. Nem rossz, de lehet, hogy sokat számít a procim tuningolásánál. Mostanában terhelten kezd 55 fok felé menni... :O

U.i.: Köszi a bátorítást! Ha jutok valamire majd, akkor úgyis szólok.

[Szerkesztve]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1106) Boxer001 válasza Vigneau (#1105) üzenetére


Boxer001
veterán

Aerocool HT 101...ez egy ütős hűtő, és gyönyörűen néz ki sztem...!

(#1107) Vigneau válasza Boxer001 (#1106) üzenetére


Vigneau
félisten

Nem tudod véletlenül, mit kóstál az ára? A Bluefish-nél nem találtam...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1108) Boxer001 válasza Vigneau (#1107) üzenetére


Boxer001
veterán

depo.hu...
7750 a kicsike...:)

(#1109) Vigneau válasza Boxer001 (#1108) üzenetére


Vigneau
félisten

Köszike! Egyébként az ismerősi körödben használta már valaki? Van róla valamilyen tapasztalat?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1110) Boxer001 válasza Vigneau (#1109) üzenetére


Boxer001
veterán

Sztem olvasgass...;)

Bővebben: link

hajrá! :)

(#1111) Vigneau válasza Boxer001 (#1110) üzenetére


Vigneau
félisten

Köszönöm! Ennél jobb segítséget nem is adhattál volna! Tökéletes! :DD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1112) Boxer001 válasza Vigneau (#1111) üzenetére


Boxer001
veterán

Szivesen! ;)

(#1113) Vigneau válasza Boxer001 (#1112) üzenetére


Vigneau
félisten

Meggyőző. Ha találok ilyet jó áron, akkor megveszem. A nyár lassan itt a nyakunkon... ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1114) Boxer001 válasza Vigneau (#1113) üzenetére


Boxer001
veterán

És...A64 S939-re is felmegy, az sem egy utolsó szempont, és még jól is hűt...
Ha most vennék hűtőt, én ilyet vennék...lehet megpróbálom eladni az enyém, helyette ez...de majd kánikulában kiderül...

(#1115) lajafix válasza benny23 (#1104) üzenetére


lajafix
addikt

na hadd szóljak bele.

a lapod nem tudja a fix AGP és PCI órajelet tehát ha nem 133 166 200 FSBn vagy akkor az AGP, PCI kártyák és a HDD CD/DVD egységek az egészségükre káros órajeleket kapják, jobb esetben lefagy a rendszered, rosszabban sérülnek az eszközök. Ezért a lapodban a fenti standard FSBk ajánlottak. Próbáld 200on úgy, hogy adsz neki egy kis + feszt mondjuk 1.7Vra felteszed, ha tudja a lapod.

Még kérdések:
- jól szellőzik a házad?
- a tápod milyen?
- a proc hűtő jól fel van téve? Paszta milyen?

Rock'n Roll

(#1116) Atticus válasza benny23 (#1104) üzenetére


Atticus
senior tag

Nekem sem bírja az alaplapom, noha a procit tudnám cibálni. Nekem 175-ig ment az fsb, de visszaállítottam, mert a PCI, és AGP frekit is húzta magával. A többit részét a gépnek meg nem akarom szétcseszni. Majd talán szerzek egy jobb lapot ami bírja a 200-as fsb-t.

Átmegyek rajtad, mint a Nílus Karnakon!

(#1117) Vigneau válasza Boxer001 (#1114) üzenetére


Vigneau
félisten

Ez elkerülte valahogy a figyelmem. Jó, hogy említetted. Köszi. Sokat lendít az ügyön... :C

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1118) benny23


benny23
tag

Akkor megérett a lapom egy cserére!
Szerintetek melyik frankóbb?
MSI K7N2 Delta2 Platinum (nf2)
vagy
Abit NF7-S2G (nf2)?


(#1119) Balinov válasza benny23 (#1118) üzenetére


Balinov
félisten

Benny,ha péntárcád engedi akkor inkább az msi-t válaszd!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1120) Vigneau válasza benny23 (#1118) üzenetére


Vigneau
félisten

Az MSI biztos jó, viszont Abit-nál sima NF7-S v2.0-t válaszd, a többi állitólag lebutított. Olvasd el a topic korábbi részeit, valamint az NF7-es topicot. Én egyébként egy mezei NF7 v2.0-át használok 2 (!) éve gond nélkül. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1121) benny23


benny23
tag

Beleolvastam pár topicba,de nem derült ki, hogy melyik lenne jobb!

Szóval arra lennék kíváncsi, hogy melyik bírja jobban ha húzom a procit és melyik lenne stabilabb?

:F

(#1122) Vigneau válasza benny23 (#1121) üzenetére


Vigneau
félisten

Nincs valahol nForce2-es alaplapok tesztje? Ami engem illet, Abit párti vagyok és az is maradok. Nekem a tuninglehetőségei nagyon bejöttek.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1123) Balinov válasza Vigneau (#1120) üzenetére


Balinov
félisten

Pontosan,ahogy mondod. ez az nf7sgkijhal ez már nem az igazi. ha tudsz, nf7-s rev. 2.0ás lapot szerezni akkor az,ha nem akkor ez a platinum msi lap.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1124) Vigneau válasza Balinov (#1123) üzenetére


Vigneau
félisten

Köszönöm a támogatást! Jó tudni, hogy nem vagyok egyedül a véleményemmel. :)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1125) Balinov válasza Vigneau (#1124) üzenetére


Balinov
félisten

nincs mit. tavaly akartam a lapomat egy nf7sg2-re cserélni,de utánanéztem tesztoldalakon,fórumokba ismerősöktől és mindenki lebeszélt. Úgy emléxem,hogy nf7-s létére ebből már kiherélték a jókis MCP-T-t.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1126) Vigneau válasza Balinov (#1125) üzenetére


Vigneau
félisten

Ez gáz. Csak a kasztrálás lehet az egyetlen módja az olcsósításnak? Így bennünket, leendő felhasználókat csonkítanak meg... Egyébként a váltásra egy Abit AV8 3rd-Eye-ban gondolkodom. Márkahű vagyok...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1127) Balinov válasza Vigneau (#1126) üzenetére


Balinov
félisten

az jó az a abiv av8, Steven cimbi vett ilyet egy s939-es 3200+-szal, 270-es fsb-vel hajtja a prociját,500as kingmaxokkal, de tudott vele 300-as FSB felé is menni..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1128) Vigneau válasza Balinov (#1127) üzenetére


Vigneau
félisten

Öröm a szívemnek! Egyébként mi hír arról, hogy a VIA a mai napig nem tudta megoldani a fix AGP/PCI frekvencia problémát? Ha ez a hír kacsa, akkor megnyugodtam. De nézd el tudatlanságom, eddig nem volt VIA chipes MOBO-m. A mi lapunknál az nVidia ezt sikerrel megoldotta anno.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1129) Balinov válasza Vigneau (#1128) üzenetére


Balinov
félisten

sima K8T800-ba nincs fix agp/pci (ráadásul ''csak'' 800Mhz-es a HT,mígy a pro-é 1000Mhz), K8T800Pro-ban hivatalosan van fix agp/pci lock.
viszont az Abit KV8 topikjába olvastam,hogy csak a rev. 1.1 és attól frissebb revíziókban működött a chipset által amúgyis nyújtott fixálás.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1130) Vigneau válasza Balinov (#1129) üzenetére


Vigneau
félisten

Köszi a tippet! Szóval K8T800PRO chipes alaplapot lessek. Közben felugrottam az Abit honlapjára, az összes ilyen alaplapjukhoz a K8T800PRO-t írták. A KV8-as felejthető, hisz 754-es, így marad az AV8 valamelyik friss verziójú típusa. :B

[Szerkesztve]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1131) Balinov válasza Vigneau (#1130) üzenetére


Balinov
félisten

sok siker a jövendőbeli lapodhoz

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1132) Vigneau válasza Balinov (#1131) üzenetére


Vigneau
félisten

Még 1x köszi! De addig is maradok a 2500+@2200MHz tábor oszlopos tagja. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1133) Troy.


Troy.
addikt

hogyan fogjak hozzá a tuninghoz?:F

.

(#1134) Vigneau válasza Troy. (#1133) üzenetére


Vigneau
félisten

Kicsit bővebben! Milyen MoBo-d van? Jó hűtéssel rendelkezel?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1135) Balinov válasza Vigneau (#1134) üzenetére


Balinov
félisten

Szia
Hát,ha az az MSI KT6 Deltád van,akkor Viás chipset miatt először én megpróbálnám csont nélkül 200-ra tenni az FSB-t (esetleg szükség szerint egy csipetnyi + Vcore-t adni neki) . Javítsatok ki,de én úgyemléxem,hogy 100/133/166/200mhz-től eltérő FSB esetén a beállított FSB-ből osztja le az AGP/PCI freikiket,amiktől nem javasolt az ön nyugalma és hardware egészsége érdekében eltérni.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1136) Boxer001 válasza Balinov (#1135) üzenetére


Boxer001
veterán

Igazad beszélsz...tapasztaltam...;)

(#1137) Balinov válasza Boxer001 (#1136) üzenetére


Balinov
félisten

Köszönöm a megerősítést, Kolléga.

Az előző post-om természetesen nem annak szólt,akinek az üzenetére válaszoltam.sry!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1138) superxaba


superxaba
tag

Juhúú evribodri!
Miért van az, hogy 166-ról 200-ra emelve a FSB-t kevésbé melegszik a proci mint alapon (hihetetlen de igaz) és miért van az, hogy ennek ellenére hibázni, lefagyni szokott munkaigényes játékok közben?

Köszönöm a választ annak, akinek volt annyi türelme és írt ebben a val'szeg már tárgyalt témában. :R

Nem a részvétel a fontos, hanem a győzelem! Not the action, but the victory! www.25ora.ro

(#1139) Balinov válasza superxaba (#1138) üzenetére


Balinov
félisten

Hali.
Látva a faszányos hűtőded nem lenne meglepő,de mégis az. ehez nemtok érdembe hozzászólni.
azt hogy mi okozza az erőforrás igényes gémek fagyását,azt a Vcore alacsonyságának tudnám be. Mekkora feszen hajtod 200-on a barcidat?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1140) Vigneau válasza Balinov (#1135) üzenetére


Vigneau
félisten

Így igaz! Sajnos, a VIA-nál itt még nincs fix AGP/PCI freki beállítási lehetőség, mint az nVidia-nál. Nagy kár, furcsállom is, hogy erre annak idején nem fordítottak nagyobb figyelmet. :F

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1141) Balinov válasza Vigneau (#1140) üzenetére


Balinov
félisten

hja,tán akkor most többeknek lenne viás tuninglapja..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1142) superxaba válasza Balinov (#1139) üzenetére


superxaba
tag

Feszültség marad alapon...
Barom vagyok?
Hogy ne legyek az, mekkorára rántsam a voltot?

Nem a részvétel a fontos, hanem a győzelem! Not the action, but the victory! www.25ora.ro

(#1143) Balinov válasza superxaba (#1142) üzenetére


Balinov
félisten

ha alapon rendetlenkedik,adjáln neki 1 egységgel többet, 1,65V helyett pl. 1,675-öt. lényeg,hogy én egyszerre csak 1 egységnyit emelnék rajta.

na megyek haza,holnap reggel kíváncsian várom az eredményeket!

üdv
Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1144) Vigneau válasza Balinov (#1141) üzenetére


Vigneau
félisten

Ugye...? Ennyit a VIA marketing-tevékenységéről.
U.i.: jó pihit, látom, elmész...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1145) Vigneau válasza superxaba (#1142) üzenetére


Vigneau
félisten

Fogadd meg Balinov tanácsát! Nálam 1,75-ön megy stabilan minden, de ez hosszú órák kisérletezése után alakult így.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1146) Boxer001 válasza Vigneau (#1145) üzenetére


Boxer001
veterán

1.75 volt...kb mikorra vágja haza ez a procit? :)
Bár sztem a barciknak nem árt még ez...sztem...:))

(#1147) Vigneau válasza Boxer001 (#1146) üzenetére


Vigneau
félisten

Passz... a lényeg, hogy eddig jól bírja. Emlékszel, ez a 19-ik hónapja (!), ami szerintem nem is olyan rossz. A névlegestől így is 0,1 V-tal térek csupán el.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1148) brownus


brownus
veterán

Van olyan, hogy a proci is ''bejáródik/kopik''?
levettem a proc. feszt alapra és semmi probléma. igaz eddig is csak 1,675-ön ment.

(#1149) Balinov válasza Vigneau (#1144) üzenetére


Balinov
félisten

K7 vonalra értettem, A64-hez már tényleg fasza kis lapkakészletet csinál a VIA.

szarakszik a rohatt t-online adsl...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1150) Balinov válasza brownus (#1148) üzenetére


Balinov
félisten

hja, én már ami sz-el kezdődík és ámítástechnikára végződik témába lassan nem lepődök meg semmin...nálam ugyanis most fordítva van mint nálad. 1,675-ön hajlandó stabilan menni 11x200-on,míg még márciusba is alapfeszen ment ugyanennyit...jóégtuggya

nem off akart lenni

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  2500+ Barton tuning Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.