Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  2500+ Barton tuning Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4801) Balinov válasza CPT.Pirk (#4800) üzenetére


Balinov
félisten

semmi

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4802) mr_ricsi válasza CPT.Pirk (#4798) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''hogy működik-e a menet közbeni szorzó, fsb állÍtás, mert a mobil verzióknál elvileg megy...''
Ezt részben rosszul tudod, ugyanis az FSB a K7-es mobilprociknál (elvileg) fix 133MHz. A notebookokban ''csak'' a szorzó és az Core fesz állítás működik menet közben.

A mobilosított prociknál a menet közbeni szorzóállítás működik, (csak segédprogi kell hozzá). Ugyanezen segédprogik képesek a corefesz módosítására is, ha az alaplap ezt támogatja.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4803) antikomcsi válasza raquan (#4795) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nos, elvileg a chipset nem alkalmas sem a sata2-re, sem a 400-as fsb-re.

Ha jól tudom, az a7n8x csak a 2-es verziótól támogatja hivatalosan a 400-as fsb-t.

Elméletileg mehet a sata1, de azt csak jumperolod, és nem lehet tudni pontosan, hogy mit okoz.

Megpróbálhatsz még emelni a chipset veszültségén, de ha nem segít akkor, próbáld egy normál sata 150 hdd-vel.

(#4804) csongi válasza Balinov (#4801) üzenetére


csongi
veterán

Hüha! farkasből nyuszi. :DD

(#4805) hoeerny


hoeerny
tag

Nem ide vág a kérdés, de ezért nem akartam új topikot nyitni. A 2800+ és 3200+ Athlon XP között van jelentős teljesitménybeli különbség? A 3200+ csak 400 MHz FSB-vel gyártották? köszi

(#4806) brd


brd
nagyúr

Maga a 2 proci között nincs lényeges teljesítménybeli különbség, viszont a 3200+-os 200-as FSB-vel bír, ez viszonylag sokat dob az egész rendszer teljesítményén, így ha árban nincs túl nagy különbség a 2 között, akkor a 3200+-ost javaslom.

The only real valuable thing is intuition.

(#4807) hoeerny


hoeerny
tag

Nekem még egy Spire Falconrock II rézmagos hűtöm van, meg 300 W tápom egy 6600GT-vel. Ezek birnák a 3200+ procit?

(#4808) brd


brd
nagyúr

Ha valami márkásabb tápegység, akkor bőven, viszont ha valami codegen, vagy vargáné szintű, akkor kevés lehet.

The only real valuable thing is intuition.

(#4809) sb926


sb926
csendes tag

Van egy 2500+ processzorom feltuningolva 3200+, 2x512 ram, mercury alaplap nforce 2 chipsettel ,300W codegen tápal,spire hütővel a processzorom általában 40C körül van
nagy ritkán éri el az 50C ,az alaplapom 25és30C ,a táp pedig 30-35C között.
Szeretném tudni ,hogy lehet e még tuningolni és ha lehet még mennyit biztonságosan.

(#4810) csongi válasza sb926 (#4809) üzenetére


csongi
veterán

Milyen a VGA? Hány HDD+ egyéb van a rendzerbe? 300W Codegánnyal ne nagyon kergesd följebb a procit. De ha tovább akarod húzni. Terhelten ne engedd 55-60C fok fölé.

(#4811) Vigneau válasza csongi (#4804) üzenetére


Vigneau
félisten

Na jah. Ez lesz, ha valakit állandóan lenyulaznak (farkas létére)... ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4812) csongi válasza Vigneau (#4811) üzenetére


csongi
veterán

:DD Szegény.Pedig mondták rá hogy hőrcsög is. Egyébként a sikerűlt a barcit felhúzni. Egy kis + fesz 1-2+ átállítás és megy is satbilan.

(#4813) Vigneau válasza csongi (#4812) üzenetére


Vigneau
félisten

Ez egy nagyon jó hír! Gratulálok! :C

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4814) sb926 válasza csongi (#4810) üzenetére


sb926
csendes tag

Eddig egy Ati radeom 9600 volt most vettem egy X700 ast,80Gb Samsung hard,külön CD és DVD iró.

(#4815) Balinov válasza Vigneau (#4811) üzenetére


Balinov
félisten

Tudjátok,hogy van ez...okos enged..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4816) Balinov válasza csongi (#4812) üzenetére


Balinov
félisten

mondtak rám mindent, így kerestem egy laza nyulat.Vig,ahogy tetszik PH-s törpenyul?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4817) csongi válasza Balinov (#4816) üzenetére


csongi
veterán

Emlékszem.Király ez az avatar. :DD :D

(#4818) csongi válasza sb926 (#4814) üzenetére


csongi
veterán

Én nem húznám tovább mert lehet hogy instabillá válhat a rendszer. De Balinovnak is volt ilyen tápja és ő megmondja meddig húzta vele a procit.

(#4819) Balinov válasza csongi (#4818) üzenetére


Balinov
félisten

11x200-ig,sajnos emberi vcore feszültség mellett már 202-es fsb-nél is elhasalt. 1,75V felett nem mertem neki adni,de a komáromi srác,akitől vettem szinkron használta 9x230-on, 1,8V-nál vízzel.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4820) csongi válasza Balinov (#4819) üzenetére


csongi
veterán

Valami ilyesmire gondoltamén is. A 300W codegánnyal nem ajánlatos jobban húzogatni a procit. Kösz az infot.

(#4821) Vigneau válasza Balinov (#4816) üzenetére


Vigneau
félisten

Mindenképpen dícséretes a választásod. :R :C Amúgy is törzstag vagy nálam. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4822) Balinov válasza Vigneau (#4821) üzenetére


Balinov
félisten

Köszi mégegyszer,aztán avatar miatt ne offoljunk.

tápra visszatérve. szvsz nem a 300w-os kodegány miatt nem ment jobban a kettőezeröcsi.
ugyanez a táp vitte el a jelenlegi konfigomat,minden gond nélkül.az ok amiért lecseréltem egy 400w pcf 12cm ventis codegen-re,hogy az újnak van egy 12cm-es ventije,ami szívja ki a házból a levegőt,épp a procihűtő fölöttről. meg ugyanazon az ágakon többet tud leadni,mint a régi. meg egy ezresembe fájt csak.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4823) csongi válasza Balinov (#4822) üzenetére


csongi
veterán

Értem. De a mostani procid kevesebbet zabál, mint a barci.

(#4824) Balinov válasza csongi (#4823) üzenetére


Balinov
félisten

az igaz. átgondoltam,amit az előbb írtam és sajnos tévedtem. barcinál csak a 9600np volt.
a 9500@pro már a64be ugrott csak bele.tápcsatis ez is, meg egy plusz foxconn házventi került még azóta bele.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4825) C^^ válasza sb926 (#4809) üzenetére


C^^
őstag

re, nem haltam meg gondolom örültök :Y :DD :DD
vki irta hogy 2500+ barcija van 2*512 ram mellett codegány 300 az hullaganéval... és 3200+ on megy neki . Azt lenne hozzá a kérdésem hogy alapfeszkón viszi ? (1.650V on?) , prime*95 tel tesztelted? és nem akadtki? ja és a feszültségeket pontosan adja le a táp?
mert nekem a 2500+ os barcim primenel meghal 3200+ on csak ha 1.750 et adok neki akkor jó.
de mint még anno régebben irtam gyanus a táp hogy nem tartja a feszültségeket.
pl.
1.650Vcore ra már 1.7 et ad, meg 5 voltra 4.7et meg 12 re 12.89 et....

(#4826) kircipeti


kircipeti
senior tag

Off:
Hellosztok!
Milyen vga-t erdemes venni 3200+ -hoz? Marmint hogy melyik kartya tudja magat rendesen kifutni a jo oreg Barci mellett? Teljesen osszezavarodtam a pro,xl,gt,ultra,gto vilagban :U Szoval egy nvidias es egy atis tipp kellene. :R

(#4827) Vigneau válasza kircipeti (#4826) üzenetére


Vigneau
félisten

Szvsz: ATi részről 9600XT - 9800PRO. nVidia oldalról az ennek megfelelő típusok. Esetleg egy AGP-s 6600GT, bár lehet, az már sok oda, viszont relative olcsó. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4828) Balinov válasza Vigneau (#4827) üzenetére


Balinov
félisten

Csatlakozom a véleményedhez,kiegészítve ati vonalon a 9500-9700 vonalon.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4829) csongi válasza kircipeti (#4826) üzenetére


csongi
veterán

Csak mellékesen elmondanám a A barci kihatja a 6800,és 6800Gt-t is.
Több segítség:[link]

[Szerkesztve]

(#4830) mr_ricsi válasza C^^ (#4825) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''mint még anno régebben irtam gyanus a táp hogy nem tartja a feszültségeket.
pl.
1.650Vcore ra már 1.7 et ad, meg 5 voltra 4.7et meg 12 re 12.89 et....''

A Core-t az alaplapod állítja elő, a tápodnak sok köze nincs hozzá. A másik kettőnél pedig azt mondd, hogy az alaplapod annyit mér. (És a mért értékeknek -esetleg- mutatóban sincs köze a valósághoz.)

''nekem a 2500+ os barcim primenel meghal 3200+ on csak ha 1.750 et adok neki akkor jó.''
És akkor mi a gond? 0,1V plusz core fesz még hivatalosan is meg van engedve.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4831) brd válasza mr_ricsi (#4830) üzenetére


brd
nagyúr

Igaz, hogy az alaplap állítja elő a Vcore-t, de ha kevés hozzá a táp, akkor ingadozhat a feszültség.
Szarból nem lehet várat építeni ugye. :)

The only real valuable thing is intuition.

(#4832) C^^ válasza brd (#4831) üzenetére


C^^
őstag

Sztem is kevés ez a táp :O
mondjuk már irtam multkor is még anno hogy ez megis mutatkozott mikor megjött az uj winyóm...

(#4833) mr_ricsi válasza brd (#4831) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''ha kevés hozzá a táp, akkor ingadozhat a feszültség.''

Az alaplapi core feszszabályzónak minimum 11V kell a hibátlan működéshez, itt pedig van 12,8V is.
És ha elhiszem, hogy valóban 4,7 és 12,8V a két feszültség, akkor ez arra utal, hogy az 5V-os tápág van jobban megterhelve, a CPU viszont a 12V-ról táplálkozik.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4834) C^^ válasza mr_ricsi (#4833) üzenetére


C^^
őstag

És akkor mi a teendö ? :))

(#4835) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Üdv. Remélem jó helyre írok.
Van egy AMD Athlon XP 2800+ -os procim egy Abit NF7 alaplapban, mellé 1 Giga TwinMOS Ram (333 FSB-n megy). A procit akarom egy kicsit tuningolni, de még sose csináltam ilyet, nem tudom teljesen hogy kell. Most olyan 2079 Mhz-en megy a proci, mekkorára lehet felnyomni ami még teljesen biztonságos? Spire Whisperrock IV hűtő van rajta.
Tettem egy próbálkozást, de nem lett túl sikeres. Biosban a 2800+ -t átállítottam User Define re, és manuálisan 12,5 * 200 ra állítottam a szorzót, minden mást hagytam ahogy van. Ezek után a gép újraindítása után piros felirat, majd fekete képernyő, nem történt semmi. Újraindítás után visszaállítottam 2800+ ra, úgy minden ok volt. Szal hogy kellene ezt szabályszerűen, biztonságosan csinálni? Előre is thx.

(#4836) brd válasza NeoExDeath (#4835) üzenetére


brd
nagyúr

Ez egy Barton magos Athlon, 2500MHz körül is mehet akár. Próbálj kisebb lépésekben haladni, és ha nem megy, akkor emelj feszültséget (1.8Vcore fölé szerintem léghűtéssel ne menj, bár már az is sok lehet), a RAM egyébként 400-as? Gondolom az, nem véletlenül vesz az ember TwinMOS-t, de hátha. :)

The only real valuable thing is intuition.

(#4837) NeoExDeath válasza brd (#4836) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Igen a Ram 400-as, de mivel a proci FSB-je csak 333 Mhz-es, a ramot is visszavettem annyira. Szóval amit csináltam az elvileg jó volt?
Mit értesz kis lépésen, pl mire állítsam be? És mi az a max szorzó pár ami fölé ne menjek? A 12,5 * 200 alap core-on fekete képernyőt kaptam..

(#4838) ajoka válasza NeoExDeath (#4837) üzenetére


ajoka
tag

Helo. Én is egy 2800+t húzok éppen. Sikerűlt 200*12.5 re húznom, 50 fok alatt maradt, de a 3dmark alatt kifagyott. 2.0V ot adtam neki :Y (azóta nem alszom nyugodtan). Ami stabilan megy az a 190*12.5 19.6V(lehet hogy ezissok :F )

(#4839) Balinov válasza NeoExDeath (#4837) üzenetére


Balinov
félisten

Szia, esetleg próbáld meg,hogy a cpu szorzóját visszaveszed 11x-re (nem írtad,hogy lockos-e vagy sem) és úgy adsz neki def vcore mellett 200-as FSB-t (esetleg kis plusz feszkót a procinak adhatsz). ha mákod van és lockmentes,akkor nagy valószínűséggel menni fog 11x200-on. ha itt jó és stabil,próbálhatsz magasabb szorzót, én feles lépésekben próbálnám meg.
üdv
Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4840) Balinov válasza ajoka (#4838) üzenetére


Balinov
félisten

2V-os vcore? vízzel nyomod?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4841) brd válasza NeoExDeath (#4837) üzenetére


brd
nagyúr

Elvileg jó volt, igen, persze a tuningra sosincs, nem is lehet garancia. A kis lépés az az lenne, hogy 166-os FSB után nem rögtön a 200-ast próbálni :) olyan 5-önként lehetne emelgetni és megnézni, hogy stabil-e, nem hibázik. Lockmentes ezek szerint? Ha az, akkor próbáld meg levenni mondjuk 10-re, azt még biztos tudja 200-as FSB-vel is és így nézd meg, hogy fagyogat-e/elindul-e, mert lehet, hogy az alaplap, vagy a RAM is közrejátszik a nemindulásban.

The only real valuable thing is intuition.

(#4842) ajoka válasza Balinov (#4840) üzenetére


ajoka
tag

Léggel. Gigabyte G-Power hőcsöves.
A melegtől nem félek, de nem tudom, hogy hőfoktol függetlenűl hány voltot él túl egy barton (a fesz átüthet a rétegek között?)

(#4843) Balinov válasza ajoka (#4842) üzenetére


Balinov
félisten

Léggel? :Y az igen,te aztán bátor vagy.bár egyik havernak volt ilyen GA coolerje és csodákat regélt róla,de azt azér kétlem ,hogy a 2V hosszútávon egészséges.
Léggel 1,8V felett nem ajánlják,de még 1,8V + levegőhűtéshez is egy jól összerakott hűtési rendszer (procihűtő,házventi,stb) javallott.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4844) Monya78 válasza ajoka (#4842) üzenetére


Monya78
veterán

Hosszútávon 2V-on baj lesz...Más topicban már szó volt hogy majd idővel jobb esetben fogyni fognak a tuning mhz-ek..., rosszabb esetben pedig...

Ajálom próbáld ki mennyi a különbség a játékokban egy 2V-on 2500Mhz, vagy egy pl. 1,8V-on 2350Mhz-es beállításnál... ha nem sok csak egy pár fps...akkor logikus hogy mit csinálj...

Ha 3Dmarkolni akarsz, akkor érdemes csak a teszt erejéig maxon járatni...

(#4845) ajoka válasza Monya78 (#4844) üzenetére


ajoka
tag

2350(12.5/188)en járatom, de csak 1.96V-al stabil(stabil=min 5*3Dmark)
A 2VOLT elött 1.9 alatt is az volt... lehet valami a ''jobbik'' esetben.
De 20 perc alatt :O

(#4846) mr_ricsi válasza C^^ (#4834) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A procit hagyod 1,75V-on, és a képernyő sarkába kiteszel egy hőmérőt, és figyelgeted, hogy használat során nem lesz-e túl meleg a procid. (Főként majd jövő nyáron.)

A feszültségeknél pedig kölcsönkérsz egy digit multimétert, és a gép működése közben egy szabad vinyótápcsatinál leméred a +12(sárga-fekete között) és a +5V-ot(piros-fekete között).

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4847) mynames válasza ajoka (#4842) üzenetére


mynames
senior tag

Végül is itt a tél kellhet az extra fűtés a szobába!

(#4848) ajoka válasza Balinov (#4843) üzenetére


ajoka
tag

A hűtő tényleg brutális, a procit meg soha nem láttam 50 fok felett.
Egyébként hol van a procin a szenzor, nemlehet hogy csak azt hűtöm és közben a proci szép csendben parázslik mellete :)

(#4849) Balinov válasza ajoka (#4848) üzenetére


Balinov
félisten

szerintem nem a prociban van maga a szenzor,hanem az alaplapon a foglalatban.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4850) csongi válasza ajoka (#4848) üzenetére


csongi
veterán

A hőmérő hazudhat is, nekem 32C fokot is hazudott már, terhelten meg max a 40C-t. Léggel hűtve, nem tuning hűtő vann fent.Az 2.0V sok lessz meg ne süsd a procid.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  2500+ Barton tuning Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.