Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  2500+ Barton tuning Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4701) Solad válasza number666 (#4697) üzenetére


Solad
őstag

Azonos orajelen a magasabb FSB kisebb szorzo nagyobb teljesitmenyt hoz

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#4702) lajafix válasza csongi (#4684) üzenetére


lajafix
addikt

Na még egyszer: azt kijelenteni, hogy egy 400as táp 150-200 Wattot eszik, csak akkor igaz, ha a rákapcsolt fogyasztók(a géped alkatrészei) is átlag annyi-5% energiaigényük van. Ha többet esznek az alkatrészek akkor többet is kell a tápnak fogyasztania. Ezt írtam.
+ Azért is kell a nagyobb, jobb minőségű táp hogy a hirtelen terhelésnövekedéseket ki tudja szolgálni.

Nekem a Codegen nem üti meg azt a színvonalat, amit tápnak nevezek. Ezzel nem akarok senkit se lebeszélni, mindenki azzal hajtja meg 100 -200 ezer forintos cuccait, amivel akarja. Csak olcsó húsnak híg a leve.

Rock'n Roll

(#4703) lajafix válasza Solad (#4700) üzenetére


lajafix
addikt

nálam 2 év 3 hónapott bírt összesen. Még jó hogy az öcsém gépét vitte el: lehetett fejleszteni.

Rock'n Roll

(#4704) Balinov válasza lajafix (#4703) üzenetére


Balinov
félisten

hamár tápolunk, macron tápokat codegen alá vagy felé helyeznéd?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4705) Solad válasza Balinov (#4704) üzenetére


Solad
őstag

tápolni szerepjátékokban szokta nem? :D:D:D:D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#4706) lajafix válasza Balinov (#4704) üzenetére


lajafix
addikt

Passz, nem ismerem őket. Én az Enermax-Chieftec vonalat ajánlom, a 360as Enermaxom már elmúlt 3 éves.

Rock'n Roll

(#4707) C^^ válasza Solad (#4681) üzenetére


C^^
őstag

Így van, nem csak annak kell sztem se táp aki tunigol, mert a stabilitás azért sztem fontos...



Hiába birta el 1eseknek a codeszar 300W de sztem 1 idö után nem olyan stabil szvsz.
De amugy az én tápom téleg gyenge és lehet hogy azért is nem birja a tuningot.
Ez abban is kijött hogy mikor megjött az új winyóm (Samsung 250GB + cooler) akkor ha a 2 winyó (a másik maxtor 40GB) egy kábelre volt kötve , tehát 1 ágra akkor már rebootolt a gép nem birta el :((( (tehát most 1cdrom-1winyó másik ág: 1-cdrom 1 winyó leosztás ) és csak igy megy.

(#4708) C^^ válasza mr_ricsi (#4680) üzenetére


C^^
őstag

jah és amugy is tervezem uj videókarit szal az már ugy végképp nem menne, és hosszutávra tervezek hogy akár 1 ''következő generációt is birjon'' szal sztem 17-20 k bol 500W os bluestorm vagy akár 15 ért 400W os ''megéri''

(#4709) Chris0071


Chris0071
csendes tag

Hy segitséget kérnék. Van egy 3000+os bartonom Abit nf7 s V2.0 -ba és nem engedi átrakni a procit 3200+miért lehet ez?

(#4710) C^^ válasza Balinov (#4694) üzenetére


C^^
őstag

Hát ugy áll a házhütés hogy most visszafordítottam , és ugye az egész tuningot visszavettem alapra ameddig nem lehet ''stabilan'' csinálni. :((
de tervezem hogy procira pontosan merölegesen 1 kis barkácshajlammal a ház oldalára csináltatok 1 hűtő helyet és oda rakok még 1 térhűtőt, és akkor a táp alatti zalmi meg szívni fog, tehát oldalt befuj pont rá a procira (cpu hűtövel egyetemben) és oldalt szivja tehát ilyen Ł alakba áramlik a levegő, nomeg a táp is segit, mert ugye a meleg levegő felemelkedik.hogy több ideig érje a procit a friss levegö meg többet kapjon belöle azt meg szvsz kilehet azzal jáccani hogy az oldalt befúvó erösebben fúj és a hátsó lassabban (kisebb teljesítményű) szív kifele. Tehát ha van rá megoldás akkor a zalminál gyengébbet venni, vagy ellenállást rátenni, és azt hátrarakni, a zalmival meg befújatni és akkor a proci nagy löket ''hideg leveőt'' kap. SZVSZ.
Sztetek jó 5let ?

[Szerkesztve]

(#4711) C^^ válasza Chris0071 (#4709) üzenetére


C^^
őstag

Szia.
Fsb-vel próbálod emelni ?
Lehet hogy Super lockos.

(#4712) csongi válasza C^^ (#4710) üzenetére


csongi
veterán

Álj! Jól értem? a proci hűtő ráfele fúj a hűtőtestre, mert annak szívni kell.

(#4713) C^^ válasza csongi (#4712) üzenetére


C^^
őstag

jó akkor benéztem az egészet ... pedig jö 5letnek tünt ... de vájá.. akkor meg mért ajánlották hogy fujjon befele a hátsó zalmi :F :F akkor az a logikus ha pont hogy elszivja a meleget.... de nekem meg aszonták hogy az nem jó ha elszivja mert nem fog levegöt kapni.. akkor most lehet hogy hülyén gondolkodok de nem vágom.. én arra gondoltam hogy megkeringesse a levegöt, de ha a procitol kifele fúj akkor meg pont hogy azzal (ház oldalsóval) szivatni kell és akkor hátul befujatni . tehát megforditani az egészet.. na igy már jó5let ? :DDD :D :D :D

[Szerkesztve]

(#4714) csongi válasza Chris0071 (#4709) üzenetére


csongi
veterán

Most molyen orajelen fut a proci?

(#4715) C^^ válasza csongi (#4714) üzenetére


C^^
őstag

és amugy 3200+ nál sztem tovább is lehetne 3000 röl szal nem értem
esetleg ha fsb-t nem enged emelni akkor biosba vhol keress olyat hogy tuning vagy overclocking vagy fsb status vagy nemtom abitnál mi van de sztem ott is át kell rakni user definedre

[Szerkesztve]

(#4716) csongi válasza C^^ (#4713) üzenetére


csongi
veterán

Muszáj hogy fent legyen a ház oldala? Egyébként én a fent elhelyezkedő ventikkel kifele szívatnám a levegőt. A alsókkal meg befele fújatnám, igy keringeni fog, és át áramlik a proci hűtőjén. A prociról lefele kell szívni a levegőt, mert a hő a magban keletkezik. Ne fújasd vissza mert egy hő zárat képezel.

(#4717) C^^ válasza csongi (#4716) üzenetére


C^^
őstag

na azt nem akarom hogy az legyen hogy beszoritja a meleget. kösz hogy szoltál. akkor szted zalmi megfordít (kifele szív) és alulra csináltassak ház oldalra hűtő helyeket? azért van fenn az oldal mert akkor mi értelme van a térhűtőnek ? ha leveszem akkor ugyanott vok szvsz. mint térhütö nélkül, max 1-2 fok minusz,de nemtom.

(#4718) csongi válasza C^^ (#4717) üzenetére


csongi
veterán

Nállam most alapon 40C de volt már 32C is attól fűgg milyen meleg van a szobába, és nincs felkabátolva a ház.

(#4719) csongi válasza lajafix (#4702) üzenetére


csongi
veterán

Ha mindent használok akkor is csak 315W amit felhasznál, és egyszerre ritán mennek a hardverek. A 150W Valóban erős, de a 200 reális lehet a konfigtól függően.

(#4720) Solad válasza csongi (#4712) üzenetére


Solad
őstag

ŐŐŐŐŐŐŐŐ


ez nem teljesen igaz.. akadnak olyan kialakitasu bordak ahol szivo ventivel el elehet erni ugyanazt a hutesi teljesitmenyt de nayg altalanossagban kijelentheto, hogy a procihuto ventinek a borda fele kell fujnia

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#4721) mr_ricsi válasza C^^ (#4708) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''amugy is tervezem uj videókarit''
Így már OK.

''sztem 17-20 k bol 500W os bluestorm vagy akár 15 ért 400W os ''megéri''''
Ne ess túlzásokba, a 400-as még akkor is elég lesz, amikor duálAMD és 2magos VGA lesz a gépedben.
Egyébként sem célszerű feleslegesen túl nagy tápot venni, mert alacsony terhelésnél rosszabb a tápok hatásfoka.

''procira pontosan merölegesen 1 kis barkácshajlammal a ház oldalára csináltatok 1 hűtő helyet és oda rakok még 1 térhűtőt, és akkor a táp alatti zalmi meg szívni fog, tehát oldalt befuj pont rá a procira (cpu hűtövel egyetemben) és oldalt szivja tehát ilyen Ł alakba áramlik a levegő ... Sztetek jó 5let ?''
A Maxtorod rövid időn belül meg fog halni tőle. :)

''mért ajánlották hogy fujjon befele a hátsó zalmi''
Ami a gép középvonalától felfelé van, annak kifelé kell fújni, mert a meleg levegő önmagában is felfele száll, és a ventiknek ki kell vinni a házból.
Te a terveidben csak a procira fordítasz figyelmet, pedig ha minden levegőt ott fújsz be, és ott szívsz ki, akkor a géped többi részében nem fog járni a levegő, és emiatt a többi alkatrész -főként a saját ventivel nem rendelkezők- fognak hőgutát kapni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4722) C^^ válasza mr_ricsi (#4721) üzenetére


C^^
őstag

Hát kösz a tippeket.
Jó hogy korrigáltok a hibákon, ezért kérdezek. mondjuk én ugy vok vele hogy inkább rohadt sokat kérdezek mint vmi megfontolatlanságot csinálnék

(#4723) Solad válasza C^^ (#4722) üzenetére


Solad
őstag

Helyes hozzaallas

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#4724) csongi válasza Solad (#4720) üzenetére


csongi
veterán

Megnéztem Igaz! Az előző ventim szívott. Ez meg fúj. És ezt még idáig nem is figyeltem Köszi!

(#4725) csongi válasza mr_ricsi (#4721) üzenetére


csongi
veterán

Az üzletben ajánlották neki.

(#4726) Balinov válasza Solad (#4705) üzenetére


Balinov
félisten

nemszoktam szerepjátékolni,de ha te mondod,ám legyen.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4727) Balinov válasza C^^ (#4708) üzenetére


Balinov
félisten

ezzel egyetértek. én is,amint tehetem beujitok legalább egy 360W-os, jobbfajta tápocskát.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4728) Balinov válasza Chris0071 (#4709) üzenetére


Balinov
félisten

azt gyanítom,hogy a tiéd már 2003.39-ik hét utáni gyártásu,tehát superlock-os (nemtudsz szorzót állítani se le,se fel). így jöhet az a szitu elő,hogy a gyári 10x200-nál nem tudsz szorzóemeléssel feljebb menni.az egyetlen járható út az FSB emelése lenne (220-ra a gyári 200helyett,hogy megkapd a 2200mhz-et),de ekkora fsb emeléshez már nagyobb szerencse kell,mint ahoz ,hogy a 2500+ menjen 3200+-ként.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4729) @Lacc@ válasza number666 (#4697) üzenetére


@Lacc@
csendes tag

h

[Szerkesztve]

(#4730) Balinov válasza C^^ (#4710) üzenetére


Balinov
félisten

jól hangzik az elképzelés. majd tudósíts,hogy hogy válik be.
Én anno azon gondolkoztam,hogy a ház oldallapját, pont a proci felett lyukacsosra kifúrom körkörösen és egy pl. papírlapból ''csövet'' csinálok a hűtő és a perforált házlemez közé,abból kiindulva,hogy így a szobahőmérsékletü levegőt a cooler ventije egyből a lamellákra szívja,nem melegszik fel útközben. apóssal meg is cisnáltuk a kifúrást,de lusta voltam azóta megcsinálni a mod-ot.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4731) mr_ricsi válasza csongi (#4725) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Az üzletben ajánlották neki.''
Igen, olvastam korábban.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4732) mr_ricsi válasza Balinov (#4728) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''az egyetlen járható út az FSB emelése lenne (220-ra a gyári 200helyett,hogy megkapd a 2200mhz-et)''

A 3000+-os barton 2100(200x10,5)MHz-en megy, vagyis ''csak'' 209-210MHz FSB kell, ami összejöhet.
De 3000+-os barci létezik 333FSB-s változatban is, 2166MHz órajelen.
(És barton magos sempron 3000+ is van, 333FSB-vel.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4733) Balinov válasza mr_ricsi (#4732) üzenetére


Balinov
félisten

mr_ricsi,lehet hogy igazad van. csak az ugrott be elsőre,hogy bartonból a 3000+ és a 3200+ volt tuti 200-as fsb hivatalosan. volt belőle 166-os is,mármint a 3000+ból?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4734) raquan válasza Balinov (#4733) üzenetére


raquan
csendes tag

Sok fórumon megjelent, még talán hivatalos dokumentációban is, hogy van 200 FSB-vel (400) Athlon XP 3000+, de én nem találkoztam olyannal akinek lett volna ilyen. Csak 166-osról tudok (de az biztos megy 200-on).

Feckin' Sinbad :)

(#4735) Balinov válasza raquan (#4734) üzenetére


Balinov
félisten

mik vannak. bevallom amikor bartonom volt a 3000+-es és 3200+-es az ára miatt nem izgatott.szóval ez az oka tudatlanságomnak.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4736) csongi válasza Balinov (#4728) üzenetére


csongi
veterán

A 3000 Barcikat két fajta órajellel dobták piacra abból meg lehet állapítani melyik lehet lockos?Z eggyik 13x166=2167Mhz. A másik 10.5x200=2100Mhz. A 333-al találkoztam, de az Lockos volt..Egyébként írtam privátra :Y

[Szerkesztve]

(#4737) Balinov válasza csongi (#4736) üzenetére


Balinov
félisten

ezt már passzolom. sztem vhol a superlock bevezetésének környékén volt mindkét változat,de ez csak tipp a részemről.

Privire ment válasz,csekkold.sry.de nemértek a tft-khez.
Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4738) mr_ricsi válasza raquan (#4734) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Csak 166-osról tudok (de az biztos megy 200-on).''
Ha lockos, akkor tutira nem megy. (a 13x200=2600MHz durva lenne.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4739) mr_ricsi válasza csongi (#4736) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''A 3000 Barcikat két fajta órajellel dobták piacra abból meg lehet állapítani melyik lehet lockos?''
Nem, mert egyidőben gyártották mindkettőt. Az első szériákban azok lettek 333FSB-sek, amelyek cache nem bírta a 400MHz-et.
Nézd meg a rajtuk lévő dátumot, az alapján be lehet azonosítani, hogy lockos-e. (2003 év 39 heti és az utáni procik lockosak.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4740) c.zsolti válasza mr_ricsi (#4739) üzenetére


c.zsolti
őstag

Cache nem bírja a 400MHz-et? Eddig én úgy tudtam, hogy a a chache a proci teljes sebességén üzemel.

...

(#4741) mr_ricsi válasza c.zsolti (#4740) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Jav: ahol a proci nem bírta a 400FSB-t.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4742) csongi válasza mr_ricsi (#4739) üzenetére


csongi
veterán

Ez a 0339 egy esetben tuti nem jött be , mégpedig egy 2500 bartonnál, abszolúlt nem hajlandó feljebb menni a proci, sem FSb sem szorzó állításra, a feszt is hiába emeltük. Atom Lockos.

(#4743) Troy. válasza csongi (#4742) üzenetére


Troy.
addikt

szevasz csongor !
beujitottam :D 1Gb 400 mhz es rammal . :R

.

(#4744) Vigneau válasza Troy. (#4743) üzenetére


Vigneau
félisten

Tuning alakul már? ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4745) Troy. válasza Vigneau (#4744) üzenetére


Troy.
addikt

:D

még nem . :)) 369 mhz en megy, mert régen addig ment jol ( mármint minden , memó csak addig birta, szerintem a proci birná a 200 at is ;) )

.

(#4746) Vigneau válasza Troy. (#4745) üzenetére


Vigneau
félisten

Akkor meg adj neki, most úgyis hétvége van, időd, mint a tenger. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4747) Troy. válasza Vigneau (#4746) üzenetére


Troy.
addikt

hááát, nem tudom,. :)) kicsit játszani is kellene :)))))

.

(#4748) Vigneau válasza Troy. (#4747) üzenetére


Vigneau
félisten

A tuning is ''csak'' 1 játék. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4749) csongi válasza Troy. (#4743) üzenetére


csongi
veterán

Gratula! Fsb-t 200-ra had menjen! Nekem ,meg csak 512, maradt. A gép totál alapon fut.Olyan most mint egy szárnyaszegett kismadár.

(#4750) Troy. válasza csongi (#4749) üzenetére


Troy.
addikt

hogyhogy alapon fut?

'' ABIT NF7 3x512/400RAM 2500@3200 Barton Táp400W 80GB Samsung Club3d 6800 LG 19''LCD''

itt nem ugy tünik. ;)

.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  2500+ Barton tuning Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.