Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  2500+ Barton tuning Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4451) TITAN@2


TITAN@2
csendes tag

Valaki mondjon pár eredményt aki 3200+-on járatja a prociját!
Kívánci lennék mit tud egy ilyen proci!

(#4452) Somydemy


Somydemy
senior tag

hali.
valaki tudja kb, pontosan mennyi gram a barton proci?

Nyisd nagyra Füled, és Látni fogsz!™ (by demy) ®

(#4453) CPT.Pirk válasza TITAN@2 (#4451) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

szerintem ugyanazt, mint egy 3200+ -os, bár enyém még csak 2900+ -os szintjén tart...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4454) Somydemy válasza Somydemy (#4452) üzenetére


Somydemy
senior tag

gramm ;]

Nyisd nagyra Füled, és Látni fogsz!™ (by demy) ®

(#4455) CPT.Pirk válasza Somydemy (#4454) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem nemtudom...
Neked mire kell? Levélnehezéknek túl könnyű... :DD

mondjuk 50gram... de nemtom...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4456) csongi válasza TITAN@2 (#4451) üzenetére


csongi
veterán

Milyen eredményre gondolsz?

(#4457) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valakinek sikerült már a sima változatból mobil változatot csinálnia?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4458) Somydemy válasza CPT.Pirk (#4455) üzenetére


Somydemy
senior tag

halika
érdekelt volna a barton, és a a64 súlya.
csak mert sehol nem találtam.

Nyisd nagyra Füled, és Látni fogsz!™ (by demy) ®

(#4459) rudeee válasza TITAN@2 (#4451) üzenetére


rudeee
őstag

Ha jól emlékszem akkor régebbi Sandrával mind ''Arithmetic'' és ''Multi-media'' benchmark-ban helyreközzel a 2.8GHz-es Intel P4-et közelítette meg és kicsit el is hagyta a felső csík.
Az alsó csík a számítási teljesítmény amiben a P4 természetesen jobb volt.

Ne vedd készpénznek amit leírtam ,nem ma mértem az értékeket.


[Szerkesztve]

(#4460) glacious válasza rudeee (#4459) üzenetére


glacious
addikt

Áh, számolási teljesítményben éppen ellenkezőleg, a barton sokkal jobb mint a p4, az sse2-es eredmények nem hasonlíthatóak össze az sse-vel, mint ahogy a tiszta fpu-s sem.

(#4461) csongi


csongi
veterán

Itt a PH-n volt egy régi összehasonlító tesz. 3G pentium és egy 2.8 celka volt az ellenfele a 3.2 Bartonnak. A pentium és a Arton fej- fejmellett végzett. A celka meg sehól se volt. Tehát Ár arányt nézve Barton a nyerő. A pentium Egy két alkalmazásba volt jobb, de game terén nagyon lemaradt. :C

(#4462) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Helo mindenki!

Valaki megtudja mondani, hogy a procimon az L5-ös hÍd 2. pontpárja között az a kis réznek tünő vágás földelés?
Ez a pont lenne felelős a barton proci Mobil módba állÍtásáért.

Itt a kép a procimról: [link]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4463) antikomcsi válasza CPT.Pirk (#4462) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Szia!

Nem földelés, ott vannak az összekötő hidak lézerrel átvágva.

(#4464) CPT.Pirk válasza antikomcsi (#4463) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tehát elvileg simán átköthetem őket...

Szerinted sikerülhet egyszerű grafitcerkávalis? (most nincs nálam ezüstzselé..)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4465) Hercooles


Hercooles
aktív tag

szerintetek az mitől lehet, hogy egy barci egyik gépben (nf7) simán megy feszemelés nélkül 3200+on, egy másik lapban (nf7-s) pedig 1,7volton hajlandó menni? legalábbis most még nem akadt ki.. bios gondolom nem befolyásolja a tuningot (mezei 11x200ról van szó!) ????

(#4466) Hercooles válasza Hercooles (#4465) üzenetére


Hercooles
aktív tag

???

(#4467) rudeee válasza Hercooles (#4465) üzenetére


rudeee
őstag

Alaplapja (reviziója) és Bios-a is válogatja (mennyire friss) hogyan működteti a procit.

(#4468) glacious válasza CPT.Pirk (#4464) üzenetére


glacious
addikt

A grafitozás inkább csak a kerámiatokosokon ment, ezkre a műgyantákra nem lehet egyenletesen felkenni a grafitot.

(#4469) FlasH-BacK válasza Hercooles (#4466) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Lehet, hogy a feszültséggel van a gond. Ugyanis a biosban beállított érték csak irányadó, van olyan lap amelyik kevesebbet, van, amelyik többet ad a procinak. Meg a hűtés is számít. Szóval ha nem ugyanabban a hűtési környezetben, és hűtési felrakással (paszta mennyisége, minősége, stb) megy a proci, akkor eltérő lehet az eredmény.

(#4470) antikomcsi válasza CPT.Pirk (#4464) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nem, mert túl mély a vágás.

Előszőr fel kell tölteni, és csak utánna lehet összekötni a híd lábakat.

Különben össze földelsz mindent.

(#4471) lajafix válasza Hercooles (#4465) üzenetére


lajafix
addikt

ABIT és pontos feszültség értékek!? :))

Rock'n Roll

(#4472) Vigneau válasza lajafix (#4471) üzenetére


Vigneau
félisten

Hm... Nem igazán jellemző rájuk, de attól még szeretem ezeket a termékeket. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4473) Troy.


Troy.
addikt

ennyire nem tudunk ide már mit irni. :O

nah, de .lessz nekem 1 Gb ramom. 400 mhz -es. :R

[Szerkesztve]

.

(#4474) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Hi!
Valaki meg tudná mondani mi a 3200as barton órajele?Nekem is van egy 2500as barton és ki szeretném próbálni hogy bírja-e a nagyobb órajelet,ja meg kéne a szorzó/fsb értéke is ha nem nagy gond:)

(#4475) siriq válasza -FreaK- (#4474) üzenetére


siriq
őstag

11x200 orajelen muxik

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#4476) Vigneau válasza Troy. (#4473) üzenetére


Vigneau
félisten

Csak megérjük ezt is, talán összejön a jó kis tuning. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4477) Vigneau válasza -FreaK- (#4474) üzenetére


Vigneau
félisten

A legtöbb esetben simán vinnie kell a 200-as FSB-t. 1833-ról 2200-ra felnyomni nem is olyan rossz eredmény. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4478) lacafaca válasza Vigneau (#4477) üzenetére


lacafaca
őstag

másnem 1kis + fesszel :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#4479) Vigneau válasza lacafaca (#4478) üzenetére


Vigneau
félisten

Ahogy mondod. Anno nekem is ösztönöznöm kellett plusz 0.1V-al a kis drágát. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4480) csongi válasza Troy. (#4473) üzenetére


csongi
veterán

Garatula a ramhoz. Most már csak a procit kellene feljebb tologatni. :DD :D

(#4481) Balinov válasza Troy. (#4473) üzenetére


Balinov
félisten

by Vigneau? hűha

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4482) Balinov válasza -FreaK- (#4474) üzenetére


Balinov
félisten

2200Mhz, szorzó 11x-es, FSB 200mhz. a 3200+-os és a 3000+os volt a bartonok közül gyárilag 200mhz-es FSB-vel. ettől kisebbek 166-osak voltak.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4483) Qru


Qru
MODERÁTOR

Hi!

3200+ Bartonom van, ennek elvileg mi a normális hőfoka terhelten? Nektek mennyi? Meddig bírja? (Tuning szándékaim vannak) Kb mennyit lehet kihozni belőle, hogy ne csökkenjen az élettartama jelentősen?

MSI K7N2, 3200+Barci, dualban 2x512 Kingstone 400 DDR

#nincsbennetarcsi

(#4484) Balinov válasza Qru (#4483) üzenetére


Balinov
félisten

egyik spanomnak volt egy ténylegesen 3200+-os barcija, egy nf2-es MSI lapban nfsu közben mért a srác 55C-t egy Volcanoo hűtővel (pontos típust nemtok)
nekem a 2500+@3200 egy FalconrockII-vel terlehteln max 56C volt anno,levett házoldallappal.
tudom,hgoy ez így nemtúl sok infó,de viszonyításképp megteszi.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4485) gyikhus válasza Qru (#4483) üzenetére


gyikhus
tag

[OFF]én is csak a 2500+@3200+ tárgyában tudok hozzáadni. A fórumokban sokat dícsért Alcomp 550Pro CUAL borda, rajta (1előre) egy Spire Whisperrock IV 8cm-es ventije által hűtött proci (2300Mhz-re tolva mondjuk ;] ) idle-ban most 37-40 fokig kúszik (radiátor függvénye)
Mondjuk tegnap este került rá az alcomp, előtte a whisperrock 45 és 50 között tartotta terheletlenül, renderelési munkáknál a 68at is sikerült elérni, de tegnap esti tesztek alatt sem ment 55 fölé a cuccos... (hát még ha rákerül egy 12-es venti...)

[Szerkesztve]

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#4486) C^^


C^^
őstag

Sziasztok!

Van egy Asus a7n8x-e Deluxe alaplapom nforce2 2*512 ddr/400 ram dual channel.
Barton 2500+ proci 1833 mhz-n megy (tök alap)
GlacialTech igloo 3200+ os hűtő (2250-2280 rpm között mozog)
Cpu: 49-53 Fok
Alaplap : 34-36 fok

Feszültségek:
Cpu mag: 1,68 -1,70 V
+3,3V : 3,30 V
+5V: 4,84 V
+12V: 12,54 V
-12V: -12,46V
-5: -4,74 V

by Everest

FSB:

Valódi Órajel: 167Mhz(DDR)
Effektív Órajel: 333mhz
Sávszélesség: 2666mb/mp

by Everest

Memóriabusz:

Tipus: Dual DDR SDRAM
Valódi Órajel: 167mhz(ddr)
Effektív órajel: 333mhz
Sávszélesség: 5333 mb/mp

by Everest

Legujjabb bios: a7n8x-e deluxe rev.1013-legalábbis asus oldalon ez volt a legujjabb.

Kérdés hogy hogyan kezdjek hozzá 1 tuninghoz? ( nem akarok atomerőművet, se azt hogy meghaljon a proci, se kazánházat, szal ilyen soft tuning, nem szeretném ha csökkene az élettartama)

Eddig semmiféle tuning nincs rajta, ahogy összerakattam ugy van minden alapon.

Előre is kösz a javaslatokat.
[(és sry a hülye fogalmazásért ;) ]




[Szerkesztve]

(#4487) Hercooles


Hercooles
aktív tag

Van olyan tunging lap amin a processzor foglalat lejebb van pár cm-rel mint az nf7-en?

(#4488) glacious válasza Hercooles (#4487) üzenetére


glacious
addikt

Valószínűleg van de az sokkal drágább. Mekkora hűtő nem megy rá?

(#4489) Toomy


Toomy
senior tag

Üdv mindekinek !
Ha van valakinek eladó Barton procija ami alapon megy 3200+-on és fesz emeléssel viszi a 2400Mhz-et az kérem jelezze e-mail - ben !
Telefonszámot is kérek hogy tudjunk beszélni !
előre is THX :))

(#4490) makszi


makszi
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy nagy problémám: Adott egy Asus A7N8X-e deluxe lap 2+512 400-as ram meg egy 2500-ös barton. Simán járatom 11*200-on feszemelés nélkül, és soha semmilyen problémát nem tapasztalatam. Superpi, meg cpuburn meg ilyen tesztekkel sem volt soha baj. Viszont van két game a half life 2 meg az Age of Empires 3 amik elszállnak pár per után (vagy kidom a desktopta, bagy tejlesen lefagy -> reset). Ha a procit visszaveszem 11*166-ra akkor jók a játékok!! Próbáltam már a cpu-nak 1,675 v adni hátha kevés a kakaó... nem segített A vga egy sima 6600-ás nincs tuningolva. Szóval tuti hogy a proci a baja ennek a két gaménak csak nem értem hogy miért??? Pl a colin 3-4-5 simán fut tuningolt procival is!!!
Akinek van ilyen irányú rapasztalat esetleg valami ötlete kérem segítsen!!

Előre is köszönöm a segítséget!

(#4491) C^^


C^^
őstag

Szia makszi.

nekemis ez a configom a videókártyát leszámitva. lehet hogy hülyeséget mondok, de eltudom képzelni, hogy a hl2 (aoe3 al nem volt még dolgom) mivel igen nagy procikihasználtsággal dolgozik nagyon leterheli a már igyis tulhajtott procit és vmi hibát vét vagy nemtom, és ezért dob ki. Azért gondolok erre mert mondtad, hogy néha nemcsak kidob hanem kajak megfagy.
A megfagyás általában iylen esetbe azért van mert ''meghülyül'' a proci, mert tul sok a dolga, vagy nemtom hogy fogalmazzak (tudom hülyén hangzik). :F Tudom hogy ez nem megoldás a problémádra, de legalább nyugodj meg, sztem nincs a procidnak baja, szidd a Valvet :)

Viszont most én kérném a te segitséged. mint mondottad a7n8x-e deluxe és 2500+ barton 2*512/400 ddr, nos nekemis ez van, semmi tuning, viszont ''veszélymentesen'' szeretném kicsit feljebbpöckölni a procit, meg a ramot, te hogyan csináltad, és mit ? mi biztonságos ? olvastam hogy CPU feszkót emelni veszélyes, mennyire? lécci mondj vmit :DDD

elöre is köszi

C^^

(#4492) makszi válasza C^^ (#4491) üzenetére


makszi
aktív tag

Hali köszönöm a segítséged, bár igen ez valóban nem annyira oldja meg a gondomat...

Tuning terén először csak az fsb-t emeld fel 200-ra a meróriák úgyis azon mennek így szépen szinkronban mennek majd. Én ennyit csináltam így a proci 3200+ nak felel meg. Mivel a feszültséget ezzel nem emelted ez teljesen biztonságos ebből baja nem lesz semmilyen alkatrészednek. legrosszab esetben nem bootol a gép és akkor clear cmos és ujra kell kezdeni. Ilyenkor 2 lehetőséged van vagy kitartassz a 200 as fsb mellett és a feszt emeled 1.675 vagy 1.7-re (csak ha jó hűtőd van!!) vagy lejjebb adsz és monjuk megpróbálod 11*180-on járatni a prosit au ugye 2Ghz szerintem annyit tutira tud. Esetlegesen ha lockmentes a procid akkor próbálkozhatsz az fsb-t 200 fölé emelni és a sorzót meg lejjebb venni 10.5-re vagy 10 re 220, 230-as fsb mellett. Szóval ez egy hosszú türelemjáték amire be tudod lőni hogy menyi a max amit bír a rendszer, és persz nem csak a win nek kell elindulni hanem cpu ill memória tesztekkel meg kell győződni arról hogy teljesen stabil a rendszered. Természetesen a cpu hőmérsékletét nem árt mindeközben figyelgetni... Szerintem 70 fölé ne nagyon engedd akkor inkább hűtőcsere, ház oldal levétel stb.
Remélem tudtam segíteni.

(#4493) C^^


C^^
őstag

hy

Köszi hogy segitesz! viszont még felmerült 1-2 kérdés (bocsi ha fárasztalak :B :P :P )
ööö a hütöm: GlacialTech Igloo 3200+t bir elvileg viszont a feszkoval az a baj hogy azt irja everest hogy cpu mag 1.68 és 1.70 V közt ugrál. (pedig eddig semmit nem huztam rajta , ahogy összerakták ugy áll) a proci: 47-53 fok közt mozog. (70 fokot meg nem szeretném elérni mert abban a tudatban élek hogy procim van nem kazánházam :)) :DD )

Na most az van hogy ha nem gond plz magyarázd el ezt a szorzos dolgot hogy hogy megy ez (11*180 ra gondolok), jah és hogy mi az hogy lockmentes proc (annyit tudok hogy 1 bizonyos érték fölé nem engedi a szorzot) és hogy honnan tudhatom meg, hogy az e.

Jah és még1 , miylen progikat ajánlasz a tesztekhez, és mik a jó eredmények.

elöre is köszi (és bocs ha az életkedved is elveszem a sok szar kérdéssel:) )

C^^


[Szerkesztve]

(#4494) Toomy válasza makszi (#4490) üzenetére


Toomy
senior tag

Adhatsz a procidnak nyugodtan 1.75-1.775 is , mert nálam ugyanez volt !
HL2 nél az intro elején restertolt mindíg a gépem .
Most 220*10 1.8 v-on használom a 1700+JIUHB-s procimat (szarrá hütve) :DDD és minden gond nélkül .
Szóval a feszültség emelés nálam megoldotta ezt a problémát .

(#4495) Balinov válasza Toomy (#4494) üzenetére


Balinov
félisten

azért akkora Vcore hoz már illő megfelelő hűtést is párosítani! Grat a JIHUB-hoz, haversrácnál láttam 1x,hgoy mit bír,alig marad el a barcitól!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4496) C^^


C^^
őstag

Nekemis elismerésem a procival kapcsolatba. :C :R

Viszont nekem az a bajom, hogy ugyebár mondtátok hogy próbáljam az fsb-t 200 ra tenni ha huzni akarom, esetleg kisebb szorzóval vagy nagyobb fesszel lehet 210-220 is. Namost: a biosomban (legujjabb asus oldala szerint, nem rég frisssitetttem) az van hogy Cpu external Frequency : 166 és ezt max 200 ig engedi ugyanakkor az alaplap használatiában ott van, hogy beállitható értékek: [100mhz] .... ..... [200mhz] [204mhz] [207mhz] [211mhz] [300mhz] :F na most akkor hogy is van ez.. :U Van 1 olyan funkció h CPU interface, na most ha ezt engedné Agressive re rakni akkor sztem lehetne 200 fölé vinni, de nem engedi vmiért, optimalon van és ki van szürkítve, de nemtom mért.... :( aki tud vmifajta megoldást az plz irja meg! thnx !

lenne még 1 kérdésem: memory freq-t hogy érdemes használni ? Auto vagy by SPD 2*512/400 dual channel. ha auton van akkor azt irja hogy auto, ha by spd-n akkor küldi fel 200 mhz ra, tehát elvileg akkor van meg a ddr400. tehát hova érdemesebb rakni?

És aki tud jó testprogikat, amivel ha huzva vannak a cuccok, akkor le lehet tesztelni a rendszer stabilitását, aztis plz irja meg.

[bocs a sok kérésért, elöre is kösz]

C^^

(#4497) Balinov válasza C^^ (#4496) üzenetére


Balinov
félisten

a7n8x rev 2-ás időből emléxem,hogy van olyan állítás abban a bios fejezetben,ahol az órajelet állítod,hogy alapesetben 100/133/166/200-at lehet állítani,de mintha lenne olyan,hogy manual mód,vagy ilyesmi,szóval érted,na ott lehet neki egyesével is emelni /csökkenteni az fsb-t.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4498) Sokkk


Sokkk
csendes tag

hio!
Van nekem egy Abit AN7-es lapom meg egy 2500+ Barton CPU-m, hogy a legkézenfekvőbb beállítani a biost? :F

Nem írom alá!4

(#4499) C^^ válasza Balinov (#4497) üzenetére


C^^
őstag

Balinov köszi megtaláltam ! igy már egyenként lehet 300 ig huzni :Y


Viszont ha tudsz még plz irj tesztprogikat.! elöre is köszi!!





(#4500) C^^ válasza Sokkk (#4498) üzenetére


C^^
őstag

hi, Sokkk!

Sztem ez igy elég tág hogy ''beállitani a biost''. Ha jól müxik sztem elöször használd az alap optimum beállitásokat, amiket ö felajánl, jah és sztem 1 bios frissítést is adhacc neki, ha új a lap és még ezt nem tetted meg. (csak azzal vigyázz)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  2500+ Barton tuning Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.