Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  2500+ Barton tuning Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4501) Sokkk válasza C^^ (#4500) üzenetére


Sokkk
csendes tag

Nemrég vettem, még nem használtam!
És nem tudom mi jó neki :F
Mad lesz valahogy :)
köffi.

Nem írom alá!4

(#4502) Sokkk


Sokkk
csendes tag

Amugy a Barton cpu-t meddig érdemes/lehet húzni?

Nem írom alá!4

(#4503) C^^ válasza Sokkk (#4502) üzenetére


C^^
őstag

neekmis 2500+ os barcim van, most fogom huzni, ha jó a hűtésed akkor aszondják hogy kb. egy 3200+ os teljesítményt el lehet vele érni.

ha új akkor sztem 1 bios frissítéssel indits, leeht hogy vmicskét segit a teljesítményen

(#4504) Studi22


Studi22
aktív tag

Sziasztok!
Vettem itt a piacon egy lockmentes 2500+ barcit ez van serial numbernek megadva:HBC0160679 ebből lehet tudni valamit tuning ügyben?
Illetve van egy giga lapom 7n400-as és nem tudok benne szorzót állítani ez hogy lehet?

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#4505) Toomy válasza Studi22 (#4504) üzenetére


Toomy
senior tag

Ennél a lapnál a biosban nem is lehet !
Az alaplapon kell jumperelni a proci fölött jobbra .

(#4506) rudeee válasza C^^ (#4486) üzenetére


rudeee
őstag

Szia!

Először is: Barton 2500+ 11x166 = 1833MHz FSB 333 mellett.
Megfelelően hűtve és kis szerencsével alapfeszen ami 1.65V elérhető a 11x200-as szorzó/FSB ami 2200MHz (3200+) FSB 400
Ha alapfeszen elviszi a 2200MHz (3200+) órajelét akkor lehet hogy elbírja a hűtésed a tuningot és nem kapcsol le a géped,de ha már feszt is kell emelned az órajel eléréséhez akkor már nemhiszem hogy le tudja hűteni a procit a hűtője.
Kérdésem hogy a fentebb leírt 49-53fokot terhelve vagy üresjáratban mérted?
Szükség lenne 400MHz-es ramokra hozzá (PC3200).
Ram fesz 400-on 2.6-2.7V között legyen.

(#4507) csongi válasza Studi22 (#4504) üzenetére


csongi
veterán

A másik sorszám utolsó 4 számjegye rejti a titkot. Ha 0339 VAgy Annál korábbi akkor Super lock mentes.

(#4508) rudeee válasza C^^ (#4503) üzenetére


rudeee
őstag

Egyenlőre jobb ha a gyári bios-t használja és ha valami gond van csak akkor érdemes lecserélni,így ki van zárva a rizikó hogy valami gond lesz a bios frissítésekor.
Ha jól fut minden és a tuningot is bírja nem érdemes cserélni.

(#4509) C^^ válasza rudeee (#4506) üzenetére


C^^
őstag

Szia, , kösz a helpet.

A 49-53 at végülis alapbol mértem, de attol függ hogy milyen terhelés közben mérjem, és mennyit várjak még ''bemelegszik'' ?

400 as ramom van 2*512 dual ch. (pc 3200)

(#4510) FlasH-BacK válasza C^^ (#4509) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Először is proci terhelő progi: Prime95 torure tesztje, vagy superPI, vagy cpuburn, esetleg az OCCT (overclock checking tool). Ezek valamelyikét futtasd, és mellette a Speedfant, vagy MBM (motherboard monitor) progit, ami kijelzi a géped hőfokait. Nagyjából 2-3 perc alatt eléri majdnem a maximumot a hőmérséklet, de jobb ha tovább futtatod, hogy kiderüljön, meddig bírja a strapát a rendszer.

(#4511) C^^ válasza FlasH-BacK (#4510) üzenetére


C^^
őstag

Köszi szépen !

(#4512) C^^ válasza rudeee (#4508) üzenetére


C^^
őstag

Rudee igazad van, lehet jobb elöször az original bios, szal nem szólok bele ahogy érzed <as you feel>

CSak elöbb használtam a billentyüzettet mint gondolkodtam :B

(#4513) checkpointe


checkpointe
csendes tag

Sziasztok.Abit KD7A alaplap meddig tudná terhelni a barton2500+-t?

ASUS A7S333/MSI MX440/512/400/AMD1700+

(#4514) csongi válasza checkpointe (#4513) üzenetére


csongi
veterán

Helló!
Ha jól tudom a deszka via400 Chip szettes. ez 333fsb-t tud. Tehát fsb emeléssel nem megy feljebb.Ha lehet a szorzót állítani akkor azzal kell megpróbálni.

(#4515) Balinov válasza C^^ (#4499) üzenetére


Balinov
félisten

bencsmárknak SisoftSandra,Everest 2.20,Cinebench2003,SuperPi,3dmarkok,aquamark
tesztelőnek Memtest86+,Goldmemory, (memóriára), Diffmark, Prime95 blend/torture teszt.

valahol láttam egy ultimatebootcd-s linket itt a ph-n (talán az aktuális a64 tulajok topikjában),ami egy bootolható cd image,szarásig pakolva mindenféle tesztelő,bencsmárkoló programmal.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4516) Balinov válasza Studi22 (#4504) üzenetére


Balinov
félisten

Szia, a szériaszám nem csak ennyi, pl. ilyet keress hogy JIHUB (igaz,ez egy paló tuningszéria),meg olyat pl. hogy 0339MPW,lényeg,hogy négy szám legyen.
Giga lapodnál a biosban prószáltad a Crtl+F1 kombót,amire előjön egy plusz menü?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4517) Balinov válasza Balinov (#4516) üzenetére


Balinov
félisten

Toomy 4501sz. hsz-e az igaz. ezt benéztem.Sorry :B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4518) Phaysheus


Phaysheus
csendes tag

Respekt! 2500+ Bartont húznék gy picinyt viszont a mostani hűtőm nem nagyon bírja.
11*18a-on még jól elvan Prime95tel, de magasabbra állítva már kilövi magát.

Milyen hűtőt javasoltok? AeroCool Deep Impact 102
vagy GlacialTech Igloo 2510Pro
vagy esteleg GlacialTech Silent Breeze 462?

És házventit?
Szerinttek volna értelme fordszám szabályzósat venni (CPUhűtőból, és rendszerhűtőből), és egy előlapi panelen figyelemmel kísérni a belső eseményeket a szabályzás lehetősége mellett?

Várom válaszotok! :B

Szibériába akarsz kerüli Te is? SOHA! Akkor harcolj, és dolgozz a győzelemért! (II. vh.-s plakátszöveg)

(#4519) gyikhus válasza Phaysheus (#4518) üzenetére


gyikhus
tag

Szerintem ha árban is jót akarsz, akkor Alcomp 550Pro. Egy kilenc centis ventivel ugyanúgy hűt, mint a márkásabbak. (És ezzel támogatod a magyar gazdaságot is :P )
Házhűzés: a háztól függ (8, 9 estleg 12cm-sek férnek-e), de sztem érdemes beruházni 2 ventire (elől-be, hátul-ki) a levegő áramoltatása végett.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#4520) Balinov válasza gyikhus (#4519) üzenetére


Balinov
félisten

elöl-hátul ventit én is támogatom. szereztem pár hete egy foxconn ventit,beraktam hátulra,jó,jó,de nem az igazi. másik totyikban tanácsolták,hogy tegyek be egyet előre is,így a huzat miatt hűsebb lett a procim,kap egy kis szelet a lapom passzív chipsethűtőbordája is,sőt, a 9500pro zalman rambordái is érezhetően hűvösebbek,meg vinyót is multhéten cseréltem,az is kap a huzatból.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4521) Phaysheus


Phaysheus
csendes tag

Ok, köszi! :R
Csakhogy... A DTK házába csak egy ventit tudok tenni -hátra.Viszont ma egyéb okok miatt levettem az egyik oldalt, közben ment a Prime 95, és mindjárt 10 fokkal esett a CPU hője!
Nagy venti el se férne sajna, mert a táp elég közel van hozzá. Lehet, hogy vennem kéne inkább egy dual-fanos tápot, megy egyet a doboz hátuljába?
VGAra Arctic Cooling Ati Silencer 2-t tennék. Mit tudtok róla? 9600Prora menne...

Szibériába akarsz kerüli Te is? SOHA! Akkor harcolj, és dolgozz a győzelemért! (II. vh.-s plakátszöveg)

(#4522) Hercooles válasza glacious (#4488) üzenetére


Hercooles
aktív tag

Alcomp-ot raktam rá, ami még nem lenne baj, ha nem egy fasza 12cm-es coolink ventivel nyomomnám (mostani időjárás mellett 500rpmen 51 C')! Ha plafonig heggeszteném a tápot max 5mm kéne még hogy beférjen a táp!

Eredeti kérdés: Van-e olyan tuning alaplap amelyen lejebb van a processzor foglalat pár cm-rel mint az nf7-en?

(#4523) Studi22 válasza Balinov (#4516) üzenetére


Studi22
aktív tag

De ezt már csak úgy tudnám meg ha leszedném a hűtőt ugye,vagy van valamilyen prog ami kiírja?

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#4524) Vigneau válasza Balinov (#4520) üzenetére


Vigneau
félisten

Én is támogatom az elől-hátul venti ''forradalmat'', de a zaj is nő velük rendesen. Nem tudsz valami max 1000-1500 fordulatos, halk 8cm-es ventit? A mostaniak 2200-2400 körüliek és már zavaróak este.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4525) Balinov válasza Studi22 (#4523) üzenetére


Balinov
félisten

[link]Central Brain Identifier megmondja,legalábbis a64-emnél elégsok infót meg tud mondani.
esetleg cpu-z 1.30.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4526) Balinov válasza Vigneau (#4524) üzenetére


Balinov
félisten

Üdv Vig! Nosztalgia? TTsék árulnak Papst meg mindenféle királyságos ventiket itt a ph-n,ők biztosan vágják a ventitémát,én nem.srry

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4527) gyikhus válasza Vigneau (#4524) üzenetére


gyikhus
tag

Szerintem neked a GlacialTech Silentblade-je a nyerő. 19dBa-jával alig hallatszik ki a házból. Az enyémben rögtön 3 figyel (2 elől 1 hátul) és ha rajta van az oldallap, akkor nem sok hallatszik ki belőle, csak a rezonancia, ami valószínűleg a silány minőségű háznak tudható be...

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#4528) Balinov válasza gyikhus (#4527) üzenetére


Balinov
félisten

köszi az infót,Gyikhus

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4529) iwu


iwu
addikt

Re mindenkienk, Üdw az újaknak :)
a 8cm-s silentblade nagyon jó cucc, + 1 szavazat...nekem 5db van a gépben, de a hddk a hangosak...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#4530) Balinov válasza iwu (#4529) üzenetére


Balinov
félisten

Üdw Iwu, adhatnál 1-2 tippet,hogy honnét akasszak le valami király avatart. Most hogy így addikt lettem...merre jársz mostanság?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4531) Studi22 válasza Balinov (#4525) üzenetére


Studi22
aktív tag

Elöször is gratulálok addiktálásodhoz! :C
Egy ilyen számot lökött ki ez a CBI: OPN Number:AXDA3200DKV4E

[Szerkesztve]

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#4532) csongi válasza Balinov (#4530) üzenetére


csongi
veterán

Gratula! ''farkasember'' :R

(#4533) csongi válasza Vigneau (#4524) üzenetére


csongi
veterán

Én lemesztelenítettem a házat, egy deka panel sincs rajta.A két venti meg minimális zajt csinál.Mint írtam a ramokra raknék hűtit, csak nem tudom milyet, és kell-e alá rakni pasztát. Van ötleted vagy javaslatod? Boxer merre lehet?

[Szerkesztve]

(#4534) iwu válasza Balinov (#4530) üzenetére


iwu
addikt

GRAT!.
nekem ez adott volt, mert volt a karikatúrám:D
leginkább azt néztem, hogy telefonos oldalakon a logók meg témák közt vannak naggyonütős képek...
jah, meló hegyek...:(

[Szerkesztve]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#4535) Balinov válasza Studi22 (#4531) üzenetére


Balinov
félisten

Köszi szépen. futottam egy gyors guglikört az OPN számoddal,de az első két oldal találata csak boltos link volt.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4536) Balinov válasza iwu (#4534) üzenetére


Balinov
félisten

Csongi, Iwu,kösz nektek is!

Mekkora 5let Iwu, van egy karikatúrám,még 4 éve rajztolták füreden szombat éjjel a mólónál. a2-es méretü (5-6-an vagyunk rajta) szted meg lehet oldani,hogy úgy lekicsinyíteni,hogy avatar méretü legyen?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4537) gyikhus válasza csongi (#4533) üzenetére


gyikhus
tag

Ami neked jól jöhet hűtésben az az a fajta kétkomponensű szilikonragasztó amit a Zalman csomagol az NB32J chipsethűtőjéhez.
Ezen kívül a forgalmazónál dolgozó 1ik bennfentes emberem szerint egy egységnyi ilyen ragasztó 10k körül van...

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#4538) iwu válasza Balinov (#4536) üzenetére


iwu
addikt

hát, nekem Yaye frankón megcsinálta phstylra a karcsitúrát, ki kell vágni belőle a részed, és a topicban kérd meg, hogy segítsen:D

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#4539) Balinov válasza iwu (#4538) üzenetére


Balinov
félisten

tényleg! ovlastam is pár száz hsz-el előbb (prá hete) a topikot. ugyis megyek ki anyámékhoz ma,megkersem,bescannelem.woá! megfogtok az új awataron lepődni.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4540) csongi válasza gyikhus (#4537) üzenetére


csongi
veterán

Annyit nem adok érte, Van fehér zsír egy aerecol hütivel vetten, ha az megteszi akkor az ,ha nem akkor a gyári.

(#4541) gyikhus válasza csongi (#4540) üzenetére


gyikhus
tag

Hohó, várj egy picit! A sima szilikon zsír nem jó neked, az semmit nem ragaszt oda! Az csak - profánul szólva - vezeti a hőt...
Vagy ez ragasztó is egyben? Mert az kell neked, különben amint felállítod a házat szépen lepotyognak a hűtőbordák. A memóriafoglalatok köré meg nincs más felfogatásra lehetőség.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#4542) csongi válasza gyikhus (#4541) üzenetére


csongi
veterán

Hacsak nem szorítom rá a bordára a hűtőt. Valamelyiknél láttam hogy egy hajlított rugú szorítja rá.Egyébként síma CPU hűtő paszta.

[Szerkesztve]

(#4543) gyikhus válasza csongi (#4542) üzenetére


gyikhus
tag

Rendben, h a rugó odaszorítja a ramhoz a bordákat. De hova fogatod a másik felét? Én elég rizikósnak látom, de nagyon örülnék, ha sikerülne, mert pont hasonló cipőben járok. Hűteném a ramokat, de nemigen akaródzik költeni (borda van, méretre is vágva) és szeretném háztájilag orvosolni a kérdést....

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#4544) C^^


C^^
őstag

Sziasztok! van 1 barton 2500+ om amit ma huztam fel 3200+ ra (2200 mhz) 11*200
2*512ram dual ch

Az a gond hogy tesztelgettem, nem fagyott semmi, game közben is max 56-57 fokos lett, PCmark és 3dmark se fagyott egymás után 3-4 szeri tesztnél sem.

Viszont prime'95 negyed óra után Hardware failure detecteddel leáll. (torture test, eslö opció
Small FFT's (maximum FPU stress, data fits in L2 cache, RAM not tested much.).

Mit kéne tennem ? :( :(

Egyedül fsb-t adtam neki. Vcore meg minden más alapon van.

Feszkót nem nagyon szeretnék neki adni, de hogy lehetne ezt helyrehozni, vagy mi lehet a következménye hogy nem stabil a cpu ? :F

(#4545) iwu válasza C^^ (#4544) üzenetére


iwu
addikt

light vcore emelés...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#4546) C^^ válasza iwu (#4545) üzenetére


C^^
őstag

a light mit takar, most 1.650, jah és attol jobban melegszik? vagy nem fog meghalni ?

(#4547) Studi22


Studi22
aktív tag

Még egy kérdésem lenne!
A húzott barcim 1.7 megy 11*200-at de ott stabil a lényege a kérdésnek hogy idle be hőm:47C max hajtásnál 55-56C.
A kérdés az lenne hogy az idle nekem egy kicsit soknak tűnik elronthattam a pasztázást?
Ja hűtő pedig Alcomp(Magyar Csoda) szerintem! :C

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#4548) Solad válasza Studi22 (#4547) üzenetére


Solad
őstag

Lehetseges hogy tenyleg ennyi, de az is lehet hogy folemer az alaplapod

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#4549) C^^ válasza Studi22 (#4547) üzenetére


C^^
őstag

hi

Sztem nem olyan sok a 47C, nincs azzal baj.Gondolj arra hogy barton, de mint mondod max hajtásnál 55-56C!
Sztem nincs vele gáz. SZVSZ 62-65 felett necces.

(#4550) Solad válasza C^^ (#4549) üzenetére


Solad
őstag

Jah. meg teny hogy bartonok kozott is nagyon eltero lehet a melegedes merteke.. nekem a sajat procimat 46 fok fole meg nem sikerult nyustolnom 11*215-on sem

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  2500+ Barton tuning Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.